SkyscraperCity banner

1 - 20 of 385 Posts

·
Moderator
13,366 Posts
Discussion Starter #1

·
Registered
9,440 Posts
To je už doba. Otvoril som si prvý P/U a tam prvý príspevok z novembra 2005. A tie ohlásené projekty ako Koloseo, Tri Veže, Rozadol, Boria, Vienna Gate........a predzvesť Aleje, dokončená Gloria.

·
Registered
1,590 Posts
Bratislavská sekcia žije a to je dobré. Len ma teraz napadlo, kto ako prvý zo Slovenska objavil toto fórum a ako to vlastne celé so založením slovenskej sekcie začalo. Čo sa týka mňa, ak si dobre pamätám, tak som si v určitom období vyhľadával rôzne vizualizácie projektov a vďaka nim som objavil toto fórum. Fórum ma zaujalo a aj to, že sa tu dalo aj k daným témam diskutovať, tak som sa sem zaregistroval. SSC je naozaj dobrý zdroj informácii ohľadom architektúry, urbanizmu a aj iných tém. Tak nech je rok 2020 úspešný a Slovensko aj keď možno pomalšie ale isto smeruje k oveľa lepším časom a to nielen v architektúre.

·
Registered
528 Posts
Čo sa týka mňa, ak si dobre pamätám, tak som si v určitom období vyhľadával rôzne vizualizácie projektov a vďaka nim som objavil toto fórum. Fórum ma zaujalo a aj to, že sa tu dalo aj k daným témam diskutovať, tak som sa sem zaregistroval.
Presne takto nejako som to tu kedysi objavil aj ja. :) Az sa mi nechce verit, ze som tu registrovany uz tak dlho. To obdobie povazujem za zlatu eru internetu a diskusnych for. Mam taky pocit, ze som som chodil este pred registraciou ale potom mi nedalo a nieco som chcel asi okomentovat. :lol:

·
dialnice.info ::..
13,013 Posts
ja si to pamatam tiez docela presne :) mna tu zavialo, ked na dialnice.info dal niekto link na SSC diskusiu o metre :) a ako pozeram, ludia tiez menia nazory. amrafel bol tvrdy zastanca metra a teraz zase vehementne obhajuje pomalu urovnovu elektricku :)

·
Registered
1,590 Posts
Aquila, čo sa týka metra, tak neviem či si už videl tieto schémy, ktoré sú na metrowebe: https://metroweb.cz/diskuze/viewtopic.php?f=8&t=163&start=80 .
Dal som link na podstránku, kde sú okrem iných schém aj klasické mapy a v nich sú podrobnejšie zakreslené trasy so stanicami, niečo na štýl technických výkresov. Je to trocha nižšie na stránke a trasy sú zakreslené fialovou farbou. Mal som na mysli tieto schémy, napríklad: https://metroweb.cz/diskuze/download/file.php?id=6630&mode=view kde sú dokonca tri trasy.

·
dialnice.info ::..
13,013 Posts
ja som bol tiez zastanco metra v 90tych rokoch, ale to neznamena, ze zacnem podporovat uplny protipol, pomalu elektricku.. a nie rozumny nosny system. ale OK, kazdy ma narok na svoj nazor

Aquila, čo sa týka metra, tak neviem či si už videl tieto schémy, ktoré sú na metrowebe: https://metroweb.cz/diskuze/viewtopic.php?f=8&t=163&start=80 .
Dal som link na podstránku, kde sú okrem iných schém aj klasické mapy a v nich sú podrobnejšie zakreslené trasy so stanicami, niečo na štýl technických výkresov. Je to trocha nižšie na stránke a trasy sú zakreslené fialovou farbou. Mal som na mysli tieto schémy, napríklad: https://metroweb.cz/diskuze/download/file.php?id=6630&mode=view kde sú dokonca tri trasy.
ja mam preluskany nielen metroweb, ale aj realne projekty, co sme mali :) cast rodiny robila aj v prazkom PUDOSe a dalsia v stavoprojekte :p takze aj teraz mame v sklepe kopu vykresov z tej doby a nechavam ich tam na dlhe zimne vecery :) a RATP je asi najlepsie zasobeny a informovany clovek touto temov. velky respekt voci nemu. a vlastne bol to on, kto ma presmeroval na skyscrapercity :D :D

·
Registered
1,590 Posts
Myslím, Aquila, že tie výkresy, ktoré máte v pivnici majú veľkú cenu. Napríklad teraz vyšla kniha Metrovize od Jana Charváta, kde sú rôzne nerealizované, ale aj realizované vizualizácie staníc pražského metra a tam je mnoho rôznych nákresov. Predošlá kniha Nádech výdech od toho istého autora bola venovaná výduchom metra a tam sa mnohé staré výkresy zišli. Tu bolo vidno, že na takej technickej záležitosti, akou je výduch si dali architekti po vizuálnej stránke záležať. Takže Aquila, tie výkresy starostlivo uchovávajte, možne sa raz niekto nájde, kto ich využije. Keď si už spomenul RATP-a, tak ten na metroweb, čo sa týka bratislavského metra prispel naozaj požehnane, klobúk dole. Keď už sa tu spomenulo bratislavské metro, ja som sa učil za dopravný podnik na železničnom učilišti, keďže tam mala byť pravdepodobne klasická železničná zabezpečovacia technika. Osobne som zástancom metra, ale v súčasnej dobe, keď v Bratislave nie sme schopní postaviť veľa kilometrov nových električkových tratí a peniaze chýbajú aj na mnohé iné veci, ktoré stagnujú, tak som realista. Možno vo vzdialenej, teda veľmi vzdialenej budúcnosti by sa metro možno aj zrealizovalo. A to sa výstavba metra v samotnej Prahe po páde komunizmu dosť spomalila, keďže podľa starých plánov z komunistického obdobia už mala byť v prevádzke trasa D a aj časť okružnej trasy E a to je už čo povedať.

·
Registered
274 Posts
Tak podporovat ako podporovat. Ked o tom pises len na nejakych forach je to ok. Ked sa realne stretavas s ludmi co maju smiesny rozpocet a realne plany nemozes si stale tliachat o niecom co je nerealne :p

·
Registered
9,440 Posts
Tiež som jeden z tých, ktorému zmenilo názor na nutnosť metra práve SSC. Ale jednej veci na metre ľutujem. A to, že sa tá stavba nerealizovala do kým by nevyschol zdroj peňazí po roku 1993. Ostal by nám niekoľko rokov rozostavaný koridor na 80% a neostávalo by nič iné iba to využiť pre terajšiu električku. Teda so všetkými výhodami segregovanej trate. Škoda, že to neprebiehalo aspoň podľa tohto scenára. Už by z toho nemohli v Petržalke urobiť pomalodráhu ako sa to deje teraz.
A ešte poznámka ako som sa sem dostal. Hľadal som v roku 2006 nejaké informácie o Moste SNP a ujo gúgl mi ponúkol aj link ssc. No a bolo to. Potom som ho sledoval cca 3 roky a vlastne som cez neho našiel aj bytový projekt, ktorý mi vyriešil bývanie. Potom som sa v 2009 stal aj členom.

·
Moderator
7,847 Posts
Bratislavská sekcia žije a to je dobré. Len ma teraz napadlo, kto ako prvý zo Slovenska objavil toto fórum a ako to vlastne celé so založením slovenskej sekcie začalo. Čo sa týka mňa, ak si dobre pamätám, tak som si v určitom období vyhľadával rôzne vizualizácie projektov a vďaka nim som objavil toto fórum. Fórum ma zaujalo a aj to, že sa tu dalo aj k daným témam diskutovať, tak som sa sem zaregistroval. SSC je naozaj dobrý zdroj informácii ohľadom architektúry, urbanizmu a aj iných tém. Tak nech je rok 2020 úspešný a Slovensko aj keď možno pomalšie ale isto smeruje k oveľa lepším časom a to nielen v architektúre.
To boli este tie zaciatky, ked sa diskutovalo v anglictine :lol: Mne osobne sa na tomto fore vzdy pacilo, ze tu boli aktualne fotografie a informacie od aktivnych prispievatelov, podnetne prispevky a niekedy aj tie menej podnetne, aj podnetni prispievatelia, ktori mali problem komunikovat, az sa z fora exkomunikovali (Milan) :nuts:

A preto by som chcel za mna osobne popriat prispievajucim vela stastia v tvoreni hodnotneho obsahu a rad by som tu udrzal uroven diskusie na existujucej urovni, bez sklzania do diskusii typu sme, topky, a pod.

·
Registered
3,539 Posts
a netreba zabúdať na výrazných členov ako futuros, ktorý bol zástanca obnovy starého mesta alebo Milan a jeho dlháááánske príspevky či Phil :)

·
Registered
365 Posts
Uff, az teraz som si uvedomil ako davno som sa tu zaregistroval. Forum mi este v r. 2006 odporucil kolega z byvalej prace, a odvtedy ho viacmenej v kuse sledujem, a sem tam aj prispievam, hlavne teda fotkami :)

1 - 20 of 385 Posts