Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 405 Posts

·
zriedka aj pretlak
Chief Audit Executive @Alternatíva C
3,375 Posts
Američania nech sa pracú niekam do Vrakune a nie do centra, kde len obmedzujú a špatia. Vždy si spomeniem na Iča Gúgloviča a jeho strážnu búdku z ktorej po chvíli vybehne nabrúsený esenbák.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Nie, absolutne neexistuje jediny dovod, aby administrativna budova bola v centre. Budova sa uz mala viac raz predat, ale je nepredajna, pretoze sa v nej nachadza meniaren. Ak by sa podarilo tuto mestsku budovu predat a ziskat nejake prostriedky na vystavbu nahradnej novej meniarne, cela administrativa by sa mohla zostihlit a prestahovat na Trnavku do novostavby.
Ak tie špiny ešte stále vyžadujú aby sa pokuty a nadlimitné výdavky z automatov na cestovné lístky platili v hotovosti na tom jedinom mieste, jeden dôvod by sa možno predsa našiel.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Pokuty mozno uhradzat aj bezhotovostnym prevodom cez internet a mozno ich uhradit v hotovosti na troch predajnych miestach – okrem Olejkarskej aj na Hodzovom namesti a na Hlavnej stanici, co su miesta ovela viac v centre, nez je predajna na Olejkarskej. Takisto je mozne pokutu uhradit aj na mieste platobnou kartou cez terminal.
Rád počujem, že zaostávajú za modernou dobou opäť o čosi menej, a zároveň sa teda pridávam k názoru, že je čas ich presťahovať.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Tiež som rád, že to neprešlo. Za problémy z hazardu sú zodpovední hráči, nie herne. Osobná sloboda je v mojom hodnotovom rebríčku nadradená moralizovaniu a násilnej ochrane dospelých závislákov pred ich neduhmi, preto som za voľný trh a ak chce niekto hrať, nech hrá.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Dalsi co nepochopil podstatu. Nejde o to co robia nejaki konkretni ludia a nejake 'osobne slobody'... ak je niekto zavislak nech si kludne hra doma, cez internet, atd... nikto mu v tom nebrani. Ide o pritomnost herni vo verejnom priestore mesta, na tuto pritomnost nie je absolutne ziadny rozumny dovod. Regulovanie verejneho priestoru je uplne standardna civilizacna vec, ktora nema s tymi debilnymi SaSkarskymi kecmi o 'osobnej slobode' nic spolocne.
Mohli by ste sa s tými vyjadreniami trochu krotiť, ja som veľmi dobre pochopil podstatu a môj ideologický postoj sa volá libertarianizmus, nie „tie debilné SaSkárske kecy“ a formálne existuje od konca 18. storočia (plus hanbil by som sa podporovať ktorúkoľvek tunajšiu politickú stranu).

Možno to nebol váš argument proti herniam, ani argument ľudí, ktorí vyplakávajú pre nejakú historickú fasádu, ktorá nebola celá zreštaurovaná na náklady investora, ale bol to argument, ktorý som ja počul najčastejšie, preto som ho spomenul.

Herne môžu existovať aj bez veľkých neónových pútačov (ktoré sú minimálne v niektorých mestských častiach údajne už zakázané) a iných prvkov, ktoré by objektívne mohli neprimerane obmedzovať práva iných jednotlivcov, preto nevidím dôvod zakazovať prevádzkovanie hazardných hier na území mesta. Rozumných dôvodov pre herne v meste je hneď niekoľko – mne však stačí jeden a síce že majiteľ pozemku, respektíve budovy, si to želá.

Ak chcete radšej žiť v autoritaristickej spoločnosti, nech sa páči, môžete sa snažiť o transformáciu, len aby vám potom nebolo clivo keď nejaký pragmatik pri moci usúdi, že galérie, pamiatky a vyčančaná architektúra nemajú žiadnu úžitkovú hodnotu a všetko to eliminuje.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Pasívne-agresívne neplnovýznamové vyjadrenia v podobe emotikonov naozaj zbožňujem – predpokladám, že do slovenčiny sa anglické „authoritarian“ prekladá inak a tento hrozný omyl mi vytýkate napriek tomu, že každý človek poznajúci túto formu vlády by mal pochopiť, čo som mal na mysli, pretože nedokážete spochybniť obsahovú stránku môjho názoru.

Pre úplnosť, vychádzal som z uvedeného anglického slova a názvu tohto článku; neskôr som zistil, že správny tvar je pravdepodobne autoritárskej [spoločnosti].

Preco by mali byt v slusnej spolocnosti respektovane zelania nejakych mafosov a zlodejov? Snad sa nebudeme tvarit, ze prevadzkovatelia kasin su nejaki obycajni "podnikatelia", nie sme snad v skolke.
Zrejme sme ešte niekde pred škôlkou, pretože aj v tej platí prezumpcia neviny a zákaz diskriminácie na základe príslušnosti k určitej skupine. Ako som už povedal, ak chcete zaviesť odlišný systém, napríklad perzekúciu ľudí, ktorým majú byť v „slušnej spoločnosti“ obmedzené vlastnícke práva len na základe toho, že sú podľa niekoho mafiáni a zlodeji, máte možnosť predstúpiť pred verejnosť a bojovať za to. Teším sa na vašu argumentáciu po tom, ako sa nad tým zamyslíte dlhšie ako päť sekúnd a uvedomíte si všetky praktické implikácie.

Mne sú korupcia a klientelizmus tiež proti srsti, lenže riešenie spoločenských neduhov v našom zriadení vyžaduje postupné a pragmatické postupy, nie slniečkársku demagógiu, celoplošné zákazy a neustále obmedzovanie práv.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Ani sa nevie, o koľko peňazí by prišlo mesto, ak by zanikli kasína aj v hoteloch. Nemáme tu prohibíciu na alkohol, verím, že turisti by sa zabavili aj bez kasína. Ak by ale mali byť na pokraji krachu, tak pre hotely by to bol zrejme oveľa menší problém zatlačiť na vládu, aby v zákone dostali výnimku, ako keby o to žiadalo mesto.
Podľa vyjadrenia poslanca Chrena na FB len kasína v luxusných hoteloch odvádzajú ca. pol milióna eur ročne.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Takže aj tu máme prvého Ftáčnika, no Kusý mu je bližšie než v prieskume, ktorý sa rozoberal skôr. A Frešo tretí.

No i tu sa počíta s účasťou 60 %, pričom reálne chodí tretina. Takže asi to rozhodne, kto dostane svojich voličov najviac k urnám.
Je to otras, ale ako tak pozerám na ten zvyšok, Borat zrazu nie je až taká zlá voľba. Kusý na druhom mieste je ale jasný znak toho, že ani Zradoslav Odcházka nestačil na to, aby sa volebné stádo poučilo. Čo už…

Ignorujúc primitívnosť a populizmus takej kampane, cestujúci má aspoň v danom vozidle cestu zdarma a nemusí sa len pozerať na nechutnú predvolebnú reklamu.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
^^Bohužiaľ, tentokrát má. Toto si zavesil na profil s nasledovným textom:
:lol: :nuts:

Tak už vieme, kto si bol pozrieť a inšpiroval sa Emoji Movie. Frešo v akcii.

Keď už chce rozhadzovať peniaze, tak aspoň nech je menej emoji a viac brigádničiek ako tá blond v pozadí. :)

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Pozeráme rovnaké priebežné výsledky? Ja vidím, že sčítaných je ešte len ~80% hlasov a od eštébáčika ho delia ani nie dve percentá. Mrva je štvrtý so stratou na Ftáka okolo percenta.

Inak, držím palce Košickému kraju, aby sa zbavil Rašiho. Rád by som videl tých ~52 000 tupcov, ktorí mu dali hlas.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
To zas bude selfíčok od Sulíka, no ale ako hovoríte, mohlo to dopadnúť oveľa horšie.

Minimálne 1165 ľudí dalo hlas Jakubcovi. :D

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Keď som toho chuja ráno počul rečniť v rádiu, čo všetko ide robiť, musel som preladiť. Pevne verím, že voličov už druhýkrát rožkom neopije.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Lacná krčma pre západnú Európu ale znamená pomerne drahú krčmu pre domácich. V niektorých podnikoch sú tie ceny ozaj pritiahnuté za vlasy a ešte sa treba vyhýbať working class Britom na stag parties…

Napriek tomu som ale zásadne proti týmto „opatreniam“ a vadí mi, že z Bratislavy majú niektorí ľudia potrebu robiť akúsi dedinu, kde je pomaly zakázané si už aj prdnúť. Ďalším podobným príkladom je napríklad ten idiotsky zákaz zábavnej pyrotechniky hoci aj o polnoci na Silvestra.

Namiesto toho by už konečne mohli začať uvažovať o tom, ako čo najlepšie zdaniť cezpoľných.

·
zriedka aj pretlak
3,375 Posts
Co je na tom idiotske? Ja by som to napr. povolil iba na silvestra od polnoci do 1h rana.
No veď práve to, že to nie je povolené vôbec, respektíve čo je ešte idiotskejšie, že ide o absolútne neodbornú implementáciu, ktorá postihuje profesionálov a zároveň sa nevzťahuje na najvyššiu kategóriu pyrotechniky… Okrem toho tiež to, že je to za rozumných podmienok nevymožiteľné a teda iba ďalší prejav byrokracie a buzerácie bez akejkoľvek hodnoty, ktorá ešte navyše zamestnáva obecnú políciu blbosťami.

1 - 20 of 405 Posts