SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 396 Posts

·
Registered
2,504 Posts
Súťaž nebola len pre architektov, bola otvorená každému. Dokonca aj Tebe, BMiro :cheers:

Ten prvý mi inak príde zaujímavý, aspoň experimentálne by ho mohli vyrobiť a otestovať.
Nie kazdy vie kreslit a ma oko na navrh ale kazdy kto sa trosku zaujima a zije v bytovke dlhe roky vie lahko zhodnotit co je funkcne a co len vystrelok
V drvivej vacsine BA su kontajnerove stojiska bytoviek miesto, kde sa hromadi bordel v okoli..tiez som sa zapustene smetiaky slusne zasadene do prostredia tak aby co najmenej lakal ten priestor dementov skladat smeti okolo..pretoze mala kopa pyta viac

·
Registered
2,504 Posts
Naozaj nechapem co je na tom videu zle?Ze volil smer lebo bol o tejto strane presvedceny. Praveze to skor poukazuje na jeho kritiku voci strane. Ak si si myslel, ze tym im nejako uskodis tak si na omyle. Kazdy sa moze mylit alebo ty si nebodaj neomylny? Ako raz napisal jeden sociolog, nedemonizujme volicov smeru lebo su to tak isto ludia ako aj my. Ich napadanim len sposobime to , ze prejdu skor k radikalnym stranam ako napr LSNS. Aj ich hlas si musia nove strany ziskat ak chcu uspiet vo volbach. Inac diskusia tohto vlakna sa ozaj zvrhla na krcmovu debata bez rozumnych argumentov. Niekedy uvazujem ci ludia na tomto vlakne vobec maju dokoncene stredoskolske vzdelanie sudiac podla urovne ich prispevkov nastastie su tu aj dobre vynimky.
Treba sa na to pozriet trosku z nadhladu, Stefunko bol a aj je casto prezentovany ako uspesny podnikatel, investor.
Ak sa nemylim tak je majitel neulogy ventures, kde sa prezentuju ako uspesny investor do skvelych projektov. Ak je niekto tak dobry investor, tak bud musi vediet premyslat 10 krokov dopredu, aby odhadol kam sa oplati investovat miliony, alebo musi mat viac stastia ak rozumu ak sa im doteraz darilo. Takze to, ze ked SMER zacinal Stefunko nevidel bezbrehy populizmus fica s benovou v reklamach, ci debatach, nevidel co za pozadie je v SMERE tak bud je neschopny investor, ktory ma viac stastia a rozumu a tym padom neverim ze bude zrazu schopny lider politickej strany, ktora si trufa na 15% vo volbach, alebo prachsprosto otocil kabat, ked zistil ze zo smeru peniazky nepotecu.

·
Registered
2,504 Posts
velmi pekne spracovane o novom meste a bacovanie kuseho ..
nechapem, jak ho mohli aj minule ludia volit .. nehovoriac za zupana, ze dostal tolko hlasov ..
Velmi vela ludi voli podla "sympatickej tvare" na bilboardoch, ci kvetinovej akcie
si pamatam posledne komunalne volby, ked som vysvetloval ake machinacie robi Pilinsky v Raci a reakcia jednej osoby bola "ale ake pekne detske ihrisko nam zariadil"...to ze jeho machinaciami sa stavia hlava nehlava vo vinohradoch, ci sa vsetko napaja na upchatu raciansku ich uz netrapilo :eek:hno:

·
Registered
2,504 Posts
^^
minimalne tie socanske myslienky v slovenskom prevedeni su 90% recept na katastrofu, co nam dokazali dlhe roky pozorovania
proste tu nie je mentalita ako v skandinavii kde si mozu skusat svoj socialny model
dalej ludia ako Stefunko, Dubeci, Poliacik su ukazka ze to nie je ziaden novy vietor do slovenskej politiky ale len ludia, co sa nepresadili inde (Dubeci je v tomto expert) tak skusaju znova
a ten umelo vyvolany zaujem kamaratskymi novinarmi je o to viac na smiech

·
Registered
2,504 Posts
No zda sa, ze Nesrovnal koketuje so smerom. To ma vcelku bonus pretoze po opravach ciest co ludia ozaj citia, sa zacina hovorit o hlavnej stsnici resp. Az filialke :D ozivit toto pred volbami s tym, ze vybavil som u smeru..... Ma to vyhrate Nesrovnal.
sa cudujem ze mu co i len jeden kandidat neobucha po vcerajsom pocasi 30-40rokov necistene kanalizacne vpuste

·
Registered
2,504 Posts
Neviem preco sa z Valla robi taky hrdina
od Hrcku som pocul ake ponuky boli v minulych volbach zo Siete a neprekvapilo by ma ak by od PS/Spolu dostal podobne, predsa len nerobme si iluzie, su tam v strukturach "stari harcovnici"...ano on mi pride celkom silny individualista, aj ked v poslednej dobe viac a viac spolupracuje s kolegami, ale vyhovuje mi jeho styl, kedze tie svinske rozkradacky co sa tu deju casto nestopnes milymi recickami...a pani Tana uz ukazala kolko asertivity ma

·
Registered
2,504 Posts
...
Zaujimavy fakt je, ze zrazu tim Vallo neohlasil aj Matusa Cupku. Dufam, ze to Matusovi vydrzi a bude sa distancovat od Progresivnych konunistov. Lebo ti ho stiahnu ku dnu.
Matus sa drzi nezavisly co je len dobre. On ma za sebou tolko roboty ze nepotrebuje ist s trickom nejakej politickej strany, jeho praca dlhe roky v zelenej hliadke hovori za neho.
Velmi dufam a aj verim ze v Novom Meste vyhra a zaroven naivne dufam, ze dalsie volebne obdobie by si trufol aj na primatora. Ale ostava dufat ze ho politika nepomelie

·
Registered
2,504 Posts
Chlapci, nesuhlasim.

2. Ambicia Valla kandidovat sa vyvijala nezavisle od Progresivneho, Regresivneho aj Pagresivneho Slovenska. Dobre viete, ze sa angazoval v Bratislave davno pred vznikom PSka ci Spolu. To, ze mu vyjadrili podporu moze znamenat, ze a) je to cele jedno sorosovske spiknutie b) nasli kompatibilitu v hodnotach a snahe nejako veci pohnut vpred a boli by hlupi, keby sa nepokusili spojit sily. Uprimne verim tomu, ze b) je spravne.

..

4. Je Vallo architektom Penty? Nuz, podla mna mu to velmi dobre vysvetlil on sam, dovolim si ho odcitovat:
"Som spolumajiteľom stredne veľkého architektonického ateliéru. Pokiaľ sa architektonický ateliér nešpecializuje len na rodinné domy, ale aj na väčšie stavby skôr či neskôr robí nejakú realizáciu aj pre developera, pretože nikto iný dnes prakticky nestavia. Rovnako to platí aj v prípade nášho ateliéru. Máme však vnútri ateliéru nemenný postoj, že sa zúčastňujeme len súťaží a realizácií, za ktoré sa vieme kedykoľvek postaviť a pred kýmkoľvek ich obhájiť. Takto sme napríklad robili pre Pentu v Košiciach projekt Nová Terasa alebo pre pána Trnku projekt Nádvorie v Trnave. Túto skúsenosť naopak považujem za svoju výhodu, lebo vieme, ako v istých situáciách uvažujú developeri a vieme to brať do úvahy. Vy však podsúvate, že som architekt Penty. Nie, nie som, lebo ak by som ním bol, nešiel by som aj do kampane s tým, čo stále hovorím. Že dnes v Bratislave určujú rozvoj aj jeho pravidlá developeri a my musíme tento vzťah kompletne obrátiť. Pravidlá musí určovať a nastavovať sebavedomé mesto a developeri ich musia dodržiavať."
k tomu bodu 2 asi len tolko, ze jedine co u Valla registrujem skor ako zacal kandidovat boli tie hipsterske mestske zasahy co sa mi zda ze pretlacalo SME a inac obcas to boli riadne debilne napady...za to ziadna poctiva praca v komunale, ci uz ako dobrovolnik, ci aktivista...proste nakreslili hovadinu, media im to pretlacili a uz bolo halo...takto si nepredstavujem idealneho kandidata na primatora

a k bodu 4, to je asi ako ked sa teraz kritizuju ITckari co robia pre tempest ci datalan, ktori su za dodrbanym slovensko.sk
nik to robit nemusi, ale vsade su peniaze prvorade tak aspon nech sa nehra na nieco a nech rovno povie ze penta plati pekne a dava mi moznost hrat sa na zaujimavom piesocku

·
Registered
2,504 Posts
A ty máš koľko rokov človiečik?

V dnešnej dobre je chodenie po úradoch strašný nonsens . Prečo by som si napríklad nevedel otvoriť živnosť cez net? Pošlem naskenované dokumenty a dovi dopo. IČO DIČ príde mailom.
len pre info, zivnost ci sro si uz cez net otvoris bez jedinej navstevy uradu :) zivnostenske opravnenie ti pride do mailu aj postou

·
Registered
2,504 Posts
A arogancia...no ja neviem, Matúš mal dosť kontaktnú kampaň, bola celkom dobrá šanca ho spoznať osobne. Zaujímalo by ma, či aj ľudia s osobnou skúsenosťou majú taký pohľad.
Len jedna fakticka
vazne si myslis ze po x poradach od marketingovych magov ako sa ma kandidat spravat je pri osobnom stretnuti v ramci kampane mozne spoznat aky je ten kandidat naozaj clovek? neviem ci tomu naozaj veris, alebo to len tak kecas
...
skor su zaujimave vyjadrenia ludi, co s nim spolupracovali v minulosti, resp ludi co ho poznaju zo sukromia, ako taky 5minutovy pokec pred miestnym kulturakom za popijania puncu
...aby si to zas nezobral osobne, toto nie je namierene apriori proti vallovi, toto aplikujem na kazdeho kandidata, len ma fakt zaujima ci niekto premysla takto naivne, alebo to je len poza

·
Registered
2,504 Posts
Mne možno chýba odstup, lebo sa s ním pravidelne stretávam už dva roky. Nemám však pocit, že by sa za tú dobu nejako zmenil, azda okrem dvoch vecí - hovorí pomalšie a viac sa usmieva.
ano suhlasim s tym ze tebe chyba odstup, kedze si s nim v pravidelnom kontakte
akurat som narazal na to ze "mozu spoznat osobne" co v pripade par minutoveho pokecu nie je mozne
a uprimne, ak sa s nim posledne 2 roky stretavas len v ramci niekolkych tem/smerov tak urcite ho poznas len z jednej stranky, co je strasne malo na zistenie aky ten clovek bude ked zasadne na kreslo primatora
pre toto sa vzdy trosku desim tych novych mesiasov, lebo ked pride kriticka situacia tak nik netusi ako zareaguju...resp tu uz sme trosku mali moznost vidiet ako reagoval na hrckove vypocty ako "hoax" co mi neprislo zrovna koser
z toho mi pride ze sice je odbornik vo svojej oblasti, ma za sebou tim odbornikov avsak v stresovych situaciach, kde si musi vypocut kritiku na seba tak reaguje prehnane...nieco ako ked nesrovnal rovno maze ludi na svojom fb ked sa ho nieco kriticke opytaju
takto by sa nemal spravat politik

·
Registered
2,504 Posts
Amen. Stačí si pozrieť Mrvov program v doprave, kde blúzni o "dvojkilometrovom metre" o ktorom ale vlastne nevie ani koľko by stálo, lebo veď to dorieši s nejakými (akými?) odborníkmi po voľbách. Výsledkom by bolo že v doprave by nespravil vôbec nič (a tu treba dodať že zvolenie Mrvu definitívne zabije šance na dokončenie električky v Petržalke, lebo zas začne blúznenie o duálnom rozchode a tým pádom sa nestihnú termíny).
tu mi napadla otazka, ci je mozne vypocitat co by stalo opravenie vsetkych kolaji od pionierskej/trnavskeho smerom po lafranconi plus spravenie mimourovnovych krizovatiek vsade pre elektricky aby nestali
pretoze az suma za takyto obrovsky projekt sa moze porovnavat s tym co by stalo to kratke metro, inac nasa elektricka od pionierskej/trnavskeho po lafranconi nie je ani nahodou nosny system, ale vyhliadkova jazda pre turistov

1 - 20 of 396 Posts