SkyscraperCity banner

6661 - 6680 of 6913 Posts

·
dialnice.info ::..
14,173 Posts
Discussion Starter #6,661
naco mame antimonopolny urad ? pokuta 27 tisic je vysmech.

·
Inteleguán
977 Posts
To, že Dragun zastupuje akcionárov BVS je známa vec. Mení to niečo na tom, že vyplácať Kmotríka mestskými pozemkami je zlodejina?

Keď som doteraz sledoval všetky tie zlyhania magistrátu, tak som si hovoril, že aj keď plytvajú, tak aspoň cielenie nekradnú. Lenže oni už aj kradnú, a na tie bájne výsledky stále čakáme. Počúvame o "neviditeľnej práci a dlhodobých procesoch", a pritom v skutočnosti nedokážu dať dokopy ani len podklady pre vydanie stavebného povolenia na Petržalskú radiálu.
Rozkrádanie verejného majetku formou nákupu rúšok a odborných konzultácií od Beblavého, sa dalo ospravedlniť aspoň nízkymi sumami. Tu už však ide o milióny a neverím, že sa jedná len o neschopnosť. Vallo má vo svojom okolí ľudí, ktorí nehája záujmy mesta a ak si tam nespraví poriadok, nedopadne dobre.

·
14,173 Posts
Discussion Starter #6,666
samozrejme, je úplne možné, že sa mýlim a som totálne naivný. naozaj ho nepovažujem za nejakého svätca a nemám najmenší problém s jeho kritikou, pokiaľ je na mieste. ....zatiaľ mi ale väčšina prišla nafúknutá, skreslená, alebo rovno vyfabrikovaná. každopádne, čas určite ukáže, dnes je vedenie mesta pod omnoho väčším drobnohľadom, ako kedykoľvek v minulosti, takže nám žiaden jeho potenciálny zločin asi neunikne.
najvacsi pruser co teraz vallo tlaci su miliony euro pre kmotrika, ktory ma totalne financne suchoty. cely jeho tlaciarensky konglomerat s tlacenim letakov, brozur a kde coho je teraz totalne v srackach.

plus uz len to, ze magoriat hovori, ze 6 mio by stalo vybudovanie novej servisnej baze vs. 10,5 mio co zaplatia kmotrikovi za INS ale BEZ budov a pozemkov, tak to jednoznacne diskrimunuje ako supernevyhodny obchod. nehovoriac, ze nove vedenie nominantov valla vlastne sposobilo skodu neplatenim faktur za 3 mio euro plus sankcne uroky dalsi milionov .. cize vallovi nominati urobili sekeru za 4 mio euro. a realne vlastne zadarmo prihrali minimalne 1 mio euro kmotrikovi na sankcnych urokoch, ktore treba zaplatit tak ci tak. co je uplne chore, ze toto nikto neriesi.. dalsieho pol miliona je len bodorovmu bonulu navyse, lebo zbabrali verejne obstaravanie. ako toto je uz privela nahod

·
Registered
1,072 Posts
akurat nevidim nikde argument co konkretne je zle na argumentoch m.draguna

mna zaujima ci to je fakt tak vyhodne to teraz odpredat, alebo nie
Nech sa páči, študuj...a keď si to celé naštuduješ a prepočítaš rôzne možné scenáre (nemusíš len ty, môžu aj ostatní na tomto fóre), napíš nám, k čomu si sa dopracoval.
Ja na to čas nemám, správou mesta a mestského majetku som svojou účasťou vo voľbách poveril Valla a jeho tím.
Dôveroval som im pred voľbami a nemám dôvod im nedôverovať teraz.

Návrh na vyslovenie súhlasu s kúpou 49 % podielu v Infra Services, a. s.

·
14,173 Posts
Discussion Starter #6,668
vsak prave tie materialy su cista tragedia, toto je dokument o usporach...

pricom 4,5 az 5,5 milionove "uspory" je vlastne len zahladenie pruserov co urobili uz Vallovi nominanti a taktiez som zvedavy akoto, ze maju za rok 2020 uz naplanovanu stratu 1,5 mio euro, ked ma INS na ucte 4 mio euro ?

jedina realna "uspora" je 10% na marzi a aj to je tazko povedat, ci je to uspora za 1,5 roka, alebo tam dali za 6,5 roka. pricom tiez je to hlupost, lebo 51% z toho aj tak ide BVSke, cize teoreticke uspory su asi 3-4 mio euro za ktore zaplatime 10,5 mio euro resp aj viac, lebo pozemky maju vacsiu hodnotu ako 2,5 mio euro

·
Registered
492 Posts
Nech sa páči, študuj...a keď si to celé naštuduješ a prepočítaš rôzne možné scenáre (nemusíš len ty, môžu aj ostatní na tomto fóre), napíš nám, k čomu si sa dopracoval.
Ja na to čas nemám, správou mesta a mestského majetku som svojou účasťou vo voľbách poveril Valla a jeho tím.
Dôveroval som im pred voľbami a nemám dôvod im nedôverovať teraz.

Návrh na vyslovenie súhlasu s kúpou 49 % podielu v Infra Services, a. s.
uz si dali namahu ini, dali sem prepocty ktore ukazuju ze to nie je dobry obchod

v slusnej spolocnosti si predstavujem ze magistrat pride s navrhom, ak im relevantne preukazu ze ten navrh cislami nevychadza tak si magistrat nad to sadne este raz, mozno si prizve na to uhp ci inych uradnikov co su lepsi s cislami a pozru sa na to znova

minimalne je fakt zaujimave, preco chcu vyplacat kmotrika pozemkami v meste za znalecke ceny, ked snad kazdy co kedy nieco riesil ohladom nehnutelnosti vie ze znalecka cena je podhodnotena od trhovej
na toto som od nich necital ziaden argument, proste ideme za znalecke ceny a dovi...vsak vallo je architekt, taketo zakladne veci musi vediet aj keby ho o tretej zobudili

·
Registered
178 Posts
Ja trošku odbočím. Takéto polopodzemné kontajnery sú v TT už prakticky normálom. Neuvažuje o niečom takom aj BA (resp. mestské časti) (viem, že pri niektorých novostavbách to robia developeri) ale či BA neuvažuje z vlastnej iniciatívy v tomto pokročiť. V takej Petržalke by výmena klasických kontajnerov za toto fakt zmenila ráz sídliska.

160428

·
Registered
74 Posts
Podľa tejto správy je v Bratislave 38 polopodzemných kontajnerov z ktorých väčšinu financovalo OLO (dcérska spoločnosť mesta), jedno zo stanovíšť bolo menené aj v Petržalke medzi panelákmi, na Budatínskej.

Celkové náklady na jedno stanovište, kde je šesť kontajnerov, by mali byť približne 20-tisíc eur.

V roku 2018 poskytovali finančný príspevok, o ktorý mohla žiadať mestská časť, správca nehnuteľnosti, spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov bytového domu, ktorý sa preukáže Zmluvou o správe. Žiadateľ musel preukázať schopnosť zabezpečiť financovanie projektu z vlastných zdrojov v minimálnej výške 50% celkových nákladov na vybudovanie, príspevok bol maximálne 10.000 € bez DPH. V roku 2019 neprijímali žiadosti o finančný príspevok na podporu vybudovania polopodzemných kontajnerov.

·
14,173 Posts
Discussion Starter #6,673
By ma zaujimalo ze preco neprijimali tie ziadosti? Ja mam k tym kontajnerom skor negativny postojom

·
Registered
782 Posts
V roku 2019 si to mohli zacvakať spoločenstvá vlastníkov bytov z vlastného za cca. 15.000€ + DPH. Tak im na to všetci hodili bobek.

v slusnej spolocnosti si predstavujem ze magistrat pride s navrhom, ak im relevantne preukazu ze ten navrh cislami nevychadza tak si magistrat nad to sadne este raz, mozno si prizve na to uhp ci inych uradnikov co su lepsi s cislami a pozru sa na to znova
Asi tak, ako keď Hrčka upozornil Tím Valló na .ujoviny v ich pláne Bé a jediné čo dokázali bolo mindžovanie na Hrčku, aj keď mal pravdu...

·
Registered
74 Posts
@aquila pri zbežnom hľadaní sa mi nepodarilo nájsť zdôvodnenie prečo prestali poskytovať ten finančný príspevok – či to bolo kvôli tomu že vyčerpali nejaký od začiatku stanovený jednorázový rozpočet čo na to mali, nízky záujem (tým, že OLO preplácalo iba polovicu a zvyšok si platilo spoločenstvo vlastníkov priľahlých bytov) alebo či to bolo niečo iné.

Ja nemám vyhranený názor na tie kontajnery, ale nepredpokladám že by sa nejako masívnejšie začali v blízkej dobe vymieňať v réžii mesta s ohľadom na to, že magistrát poškrtal aj (podľa mňa) dôležitejšie veci teraz. (Odložil sa nákup 70 kĺbových autobusov, ktoré nám budú najskôr chýbať ak sa spustí parkovacia politika a zvýši sa výraznejšie počet cestujúcich v MHD. A kto vie ako dlho tu budú ešte musieť jazdiť Vrakosy...)

·
14,173 Posts
Discussion Starter #6,676
Takze vallo oficalne potvrdil kandidaturu a najlepsie je ze kopol do zadku jak Spolu ( co sa dalo cakat) , ale ze posle do prdele aj PSko ma pobavilo ;) chce lokalnu stranu asi ako ma Kriz Mladu petrzalku. Uvidime kto to este zopakuje.

·
Registered
699 Posts
Uz aj on pochopil ze PS nie je cesta... na druhej strane som prekvapeny odkial berie momentalne tolko sebavedomia a ze chce kandidovat druhykrat. Podla mna po tom ako komunalne narastlo J&T, tak nema v dalsich volbach sancu a oni si tam pretlacia svojho kandidata.

·
Registered
9,982 Posts
Ďalšie voľby do samosprávy sú už spoločné do župy aj do obce. Môže Vallo kandidovať aj na post Primátora aj na post župana?

6661 - 6680 of 6913 Posts