Skyscraper City Forum banner
10041 - 10060 of 10171 Posts

·
Moderator
Joined
·
11,699 Posts
Tiež by som asi nešiel na nejaké trhy, ktoré by boli oplotené, ale tie opatrenia si mesto nevymyslelo, tak to nemôžu len tak odignorovať.
Tu ide o ten celkovy rozmer. Kazdemu kto vie trochu pocitat musi byt zrejme, ze pocet stankov dizajnovany pre normalnu situaciu ekonomicky neutiahnu len ockovani. Opytaj sa prevadzkarov v meste, ako vnimaju aktualny rezim. Vacsina ti povie, ze da sa, lepsie ako keby boli uplne zatvoreni. Tie trzby od neockovanych vsak chybaju.
 

·
Prešpurák
Joined
·
7,773 Posts
Veď im to nájomné znížil a aj tak sa im to neoplatilo:
Napriek ponuke od mesta znížiť ich nájomné za stánky na symbolickú sumu, väčšina predajcov sa vyjadrila, že pôsobenie na podujatí pre maximálne 200 ľudí by pri danom počte stánkov a neistote ďalšieho vývoja bolo pre nich aj tak nerentabilné až likvidačné.
 

·
Registered
Joined
·
1,062 Posts
200 ľudí!?!? Na nejakých 40 stánkov?
BUHEHEHEHE :ROFLMAO: to mysleli ako vážne?

To potom aj ten 2i byt za 200 litrov vyzerá ako seriózne a veľmi precízne rozhodnutie.
Ty co meles? Kto ci to myslel vazne? Ty si fakt taky blby alebo sa len hras?
 
  • Like
Reactions: rossix

·
Registered
Joined
·
3,272 Posts
Podstránka-nepodstránka nie je až taký problém, ak sa dá rozumne nájsť. Asi by to chcelo systematický prístup, uvidíme či sa ho dočkáme.

Grössling má celú vlastnú stránku, aj s timeline, jej aktualizácie sú ale dosť vlažné, ešte stále sa tam kúpu v sláve veľkej súťaže (ktorá bola naozaj dobrá, ale je to už voda pod mostom), titulná stránka obsahuje okrem súťaže ešte množstvo noticiek ktoré robia dojem že sa cez ne dá dostať k podrobnému článku alebo k väčšiemu obrázku, ale nič z toho nie je klikateľné.

A na konci stránka len odkáže na instagram kde sú "novinky z obnovy" - čo teda dosť spochybňuje zmysel existencie statickej stránky (navyše, sociálne siete sú skôr okamžitá a účelová komunikácia, tu by sa žiadala stabilná platforma kde informácie budú faktické a zostanú dohľadateľné dlhodobo bez neustáleho "trendovania").
 

·
Prešpurák
Joined
·
7,773 Posts
Vraj že pri Eurovei sú nejaké trhy a ešte aj ten Tyršák je, tak nakoniec to nebude také zlé :)
 

·
Registered
Joined
·
1,062 Posts
200 ľudí si mesto nevymyslelo. Vymyslelo si 55+ stánkov pre tých 200 ľudí.
Az na to, ze limit na ludi prisiel par dni dozadu (preto to zrusili). Nice try.
 

·
Prešpurák
Joined
·
7,773 Posts
Kto chce trhy, môže ísť sem, aj kolotoč majú :)


 

·
Moderator
Joined
·
11,699 Posts
Pre OTP to bolo 150, ale režim "len očkovaní" bol bez kapacitného limitu. Keď to padlo, už nemalo zmysel robiť trhy.
Samozrejme, ze zmysel by to eventualne malo. Ale nie pri 55 stankoch. A o tom to cele je. Mesto nemohlo len tak random zrusit vybranym stankarom zmluvy, aby tam bol pocet stankov, ktore dokaze uzivit tych 200 ludi v rezime OP.

Celkovo urobit Vianocne trhy s poctom stankov ako v normalnej situacii, avsak pre polovicny pocet navstevnikov, bolo viac naivne, nez rozumne.

Dalsia vec je, ze v Bratislave je sice 60% zaockovanost dospelej populacie, ale tie trzby od 40% nezaockovanych stale chybaju a nie je pravda, ze ockovani kvoli tomu, ze maju moznost, robia dvojnasobne trzby. Praveze aj ti ockovani su obozretnejsi a minaju menej. A chodia aj ovela menej do mesta. Rozpraval som sa o tom s prevadzkarmi a sam to vidim na vlastne oci.

Ti stankari to nerobia z toho dovodu, aby mohli v teplotach okolo nuly mrznut na namesti, ale kvoli tomu, aby urobili biznis. V rezime OP bez obmedzenia by to bolo dost slabe (pri 55 stankoch), ale v rezime OP s obmedzenim, hoci pri odpusteni polovice najmu, by to bola cista strata.
 
10041 - 10060 of 10171 Posts
Top