Skyscraper City Forum banner
10081 - 10100 of 10142 Posts

·
Registered
130 Posts
ziaden shitstorm, len nie vsetci sa nechaju lahko opit rozkom ako tu niektori
...
jak keby to robil fero z krcmy
8 riadkov vlastnej dolezitosti ("od zaciatku sme pisali"), obvinovania druhych ("nie vsetci sa nechaju lahko opit rozkom") a subjektivnych nazorov ("tak nahovno strukturovany ze az").

What a waste of time.

Na rozdiel od

Budúci rok má byť spustený nový web Bratislavy. Trošku som do autorov tlačil, nech tam je aj samostatná podstránka na projekty, a vraj bude.
Konstruktivne, pozitivne, strucne, k veci.

·
Registered
2,321 Posts
8 riadkov vlastnej dolezitosti ("od zaciatku sme pisali"), obvinovania druhych ("nie vsetci sa nechaju lahko opit rozkom") a subjektivnych nazorov ("tak nahovno strukturovany ze az").

What a waste of time.

Na rozdiel od

ty si tu novy ze?
inac by si si vsimol ze s magistratom som viedol uz niekolko pokusov o konstruktivne riesenia (nie zrovna na tuto temu) a nepadli moc na urodnu podu, tak neostava nic ine, len o tom hovorit

·
Registered
Secretary-General Brainstorming @ Alternatíva C
15,859 Posts
Na rozdiel od
A, kde si zabudol zahanbujúco? Lebo tak sa dá Amrafelov príspevok tiež chápať. Pokiaľ si nevymyslel to ako ich dokopal, k tomu aby na hlavnej stránke magistrátu bola možnosť prekliku na podstránku o čom tu už mesiace aj BMiro píše.

·
Registered
275 Posts
Bratislava plánuje podľa návrhu na budúci rok hospodáriť s rozpočtom 481,2 milióna eur. Tento rok má hlavné mesto po úpravách rozpočet vo výške 461,8 milióna eur.

O návrhu rokujú jednotlivé mestské komisie, následne ho začiatkom decembra plánuje prerokovať mestská rada a potom mestské zastupiteľstvo. Pripomienkovať ho bude môcť aj verejnosť.

• Návrh počíta s výstavbou ďalšej časti električkovej trate v Petržalke, s modernizáciou električkových tratí v Ružinove a na Vajnorskej a taktiež trolejbusových tratí, ako aj s nákupmi vozidiel pre dopravný podnik a spustením parkovacej politiky. Plánuje aj rozšírenie Harmincovej ulice v Dúbravke a Petržalskej ulice v Čunove.
  • V oblasti životného prostredia a verejných priestorov chce mesto pokračovať s revitalizáciou a zanedbanou údržbou v Sade Janka Kráľa.
  • Mesto plánuje pokračovať v príprave projektových dokumentácií na viaceré nájomné bytové domy. Postupne v rokoch 2022 až 2024 by mala nabiehať realizácia. Ráta aj s podporou pilotných projektov „housing first“ v spolupráci s tretím sektorom.
Na rok 2022 mesto počíta s dlhovým zaťažením na úrovni 49,8 percenta, nepredpokladá, že túto hranicu prekročí. (tasr, e)

Ale teda - co s tychto planov aj realne vyjde, vidim to tak hlavne "pokracovanie v priprave projektovej dokumentacie".

ja sice zaockovany som, ale odmietam ukazovat dakemu pajacovi pri vstupe akekolvek potvrdenie, takze tam kde po mne take veci chcu, nechodim...
toto ma vdy fascinuje, taka ta inkluzivnost a otvorena mysel, vseobecna ucta k ludom. Nie je to ziadny pajac, ale len clovek, ktory si robi svoju robotu, a ucite je nadseny sa cely den dohadovat s arogantnymi mudrlantami, co nanho pozeraju zvrchu.

·
Registered
2,505 Posts
toto ma vdy fascinuje, taka ta inkluzivnost a otvorena mysel. Nie je to ziadny pajac, ale len clovek, ktory si robi svoju robotu, a ucite je nadseny sa cely den dohadovat s arogantnymi mudrlantami, co nanho pozeraju zvrchu.
ja sa s nikym nedohadujem. ja tam jednoducho nejdem. a hlavne ked sa bavime o akcii ako tie trhy, tak ten pajac sa na tu pracovnu poziciu sbskara prihlasil sam. ale tak vlastne aj ty pohranicnici za komunistov, co strielali do ludi snaziacich sa emigrovat, boli vlastne len chudacikovia, co si robili svoju pracu...

·
Registered
2,321 Posts
... a subjektivnych nazorov ("tak nahovno strukturovany ze az").
este mi neda kedze evidentne nemas sajn, tak ti dam realny priklad

hladas zmluvu pre bratislavu, tak si intuitivne otvoris www.bratislava.sk
v menu nikde nevidis zmluvy, tak pouzijes vyhladavanie, ktore predsa sluzi na hladanie udajov na webe, tam zadas zmluvy
tam ti najde toto, tak si povies fasa, zmluvy tu su

tak si na ne kliknes a tam je len tento text bez odkazu na register

tak das vyhladavat register zmluv a najdes to iste
clovek co sa v tom neorientuje, netusi ze ma ist do menu transparentnost/zverejnovanie

dostanes sa nakoniec na zverejnovanie.bratislava.sk kde na teba vo velkom vyskoci nejakych 6 zmluv, az potom si vsimnes ze hore je menu, kde este musis kliknut na zmluvy
skvele, dostal si sa ku zmluvam, kde to je cele neprehladne, vyhladavanie dole je neprivetive, nevies filtrovat podla viac parametrov a najlepsie je ze sami si tam pisu ze datum poslednej aktualizacie je 8.1.2015, co nebudi zrovna doveru vo zverejnene data

toto je user experience horsia nez zla, ti ludia co to vymysleli asi netusia ako spravne zobrazit velke mnozstvo informacii tak aby boli prehladne a hlavne lahko najditelne a prehladavatelne

·
Registered
275 Posts
ja sa s nikym nedohadujem. ja tam jednoducho nejdem. a hlavne ked sa bavime o akcii ako tie trhy, tak ten pajac sa na tu pracovnu poziciu sbskara prihlasil sam. ale tak vlastne aj ty pohranicnici za komunistov, co strielali do ludi snaziacich sa emigrovat, boli vlastne len chudacikovia, co si robili svoju pracu...
Niekedy je lepsie jednoducho mlcat. Mna na tom tvojom argumente vyrusuje akurat taka ta neucta k skurocnym obetiam, ktore ti pohranicnici pripravili o zivot.
A porovnavat aktivnu kolaboraciu z najhnusnejsou stranou zlocineckeho rezimu voci kontrole dodrziavania zdravotnych opatreni je minimalne nevkusne, a urcitym sposobo "eklhaft", davat ekvivalenciu medzi komunisticku diktaturu a dnesny rezim je mindset, ktory clovek pocuje skor na zhromazdeniach, ktore sa konali v poslednych dnoch.
Celkovo som si vsimol, ze taka ta potreba argumentacie analogiou velmi casto koreluje s neschopnostou pouzivat synteticke myslenie a budovat argumentacnu liniu pomocou logickych vztahov a abstraktneho myslenia. Analogia vytvara skor emocny, ako intelektualny obraz. Zober si s toho co chces.

Mazanie neziaducich prispevkov bez presunutia do off-topicu alebo udania dovodu je take... konzervativne.

(deleted unwanted posts counter: 2)
Je to presne naopak - cancel culture, obmedzovanie a obetovanie slobody slova a myslenia za ucelom eliminacie coraz sirsie definovaneho "hate speech" je samotnou esenciou progresivizmu. Takisto koncept "safe space" , je progresivisticky vynalez. Co by progresivci robili, keby sa nedalo na niekoho urazene vrhnut a hladat co najviac domnelych krivd atd. Moc by toho nezostalo.

Aby sme aspon trochu zostali pri teme o Samosprave -

myslim, ze Vallo a jeho PR team pouzivaju mazanie a ignoraciu nepohodlnych nazorv ako zasadnu metodu komunikacnej strategie. Tam to musi byt plne kryptokonzervativcov. V ramci Blahovho indexu internetovej tuposti budu tak niekde okolo 0.8.

·
Registered
1,053 Posts
Je to presne naopak - cancel culture, obmedzovanie a obetovanie slobody slova a myslenia za ucelom eliminacie coraz sirsie definovaneho "hate speech" je samotnou esenciou progresivizmu. Takisto koncept "safe space" , je progresivisticky vynalez. Co by progresivci robili, keby sa nedalo na niekoho urazene vrhnut a hladat co najviac domnelych krivd atd. Moc by toho nezostalo.
Az na to, ze s "cancel culture" sa najviac ohanaju butthurt konzervativni hlupacikovia ako Alex Jones, ktori boli uplne opravnene a legitimne vymazani z Youtube za doslovne sirenie klamstiev a dezinformacii. Ale skusil si.

·
Registered
275 Posts
Az na to, ze s "cancel culture" sa najviac ohanaju butthurt konzervativni hlupacikovia ako Alex Jones, ktori boli uplne opravnene a legitimne vymazani z Youtube za doslovne sirenie klamstiev a dezinformacii. Ale skusil si.
Ja tak skor v tomto sa zhodujem s jednym lavicovym intelektualom, ktory tiez povazuje cancel culture za zasadny problem dnesneho progresivistickeho aktivizmu. Neviem ci si o nom niekedy pocul. Nejaky Obama, alebo tak nejako.

Akurat nerozumiem tej tvojej potrebe pridat do kazdeho postu aspon stipku nejakej agresivity a aspon nejaku urazku. Hovori to viac o tvojom mentalnom vesmire ako o hocicom inom. Je tam velmi vela paralel s mentalnym obrom a kultivatorom verejneho priestoru L. Blahom. Tie opacne casti spektra maju k sebe casto ovela blizsie ako sa zda. NIekedy argument nezaskodi, aby sa diskusia posuvala dopredu.

P.S. som si plne vedomy, ze v Amerike biju cernochov, teda ak by si mal potrebu dalej tahat nejakeho Alexa Jonesa, Kuffu a tak do diskusie o progresivizme.

·
Registered
2,505 Posts
Niekedy je lepsie jednoducho mlcat. Mna na tom tvojom argumente vyrusuje akurat taka ta neucta k skurocnym obetiam, ktore ti pohranicnici pripravili o zivot.
A porovnavat aktivnu kolaboraciu z najhnusnejsou stranou zlocineckeho rezimu voci kontrole dodrziavania zdravotnych opatreni je minimalne nevkusne, a urcitym sposobo "eklhaft", davat ekvivalenciu medzi komunisticku diktaturu a dnesny rezim je mindset, ktory clovek pocuje skor na zhromazdeniach, ktore sa konali v poslednych dnoch.
Celkovo som si vsimol, ze taka ta potreba argumentacie analogiou velmi casto koreluje s neschopnostou pouzivat synteticke myslenie a budovat argumentacnu liniu pomocou logickych vztahov a abstraktneho myslenia. Analogia vytvara skor emocny, ako intelektualny obraz. Zober si s toho co chces.
samozrejme ze si nemyslim, ze zavaznost konania toho SBSkara a komunistickeho pohranicnika je na rovnakej urovni. to ani zdaleka. to porovnanie som primarne napisal na podrazdenie miestnych lepsoludi a kludne nech sa to zmaze (spolu s tymto) pri najblizsej serii mazani prispevkov. kazdopadne tie kontroly nemaju nic so zdravotnymi opatreniami a je to len prahsprosta sikana, aby sa ludia dali "dobrovolne" zaockovat, cim sa ti pri moci ani velmi netaja. takze ked niekto podporuje takuto sikanu, tak je pre mna prinajlepsom pajac. ked si stat mysli, ze ta vakcina je taky zazrak, tak nech sa paci, nech je ockovanie povinne.

·
Registered
3,220 Posts
Aby som trochu odpútal diskusiu od riešení epidemiologickej situácie, počúval niekto tento podcast? Osobne som po odchode Lívie Gažovej, ktorá aspoň občas sumarizovala nekonzistentné reči Miloty Sidorovej (riaditeľka Sekcie mestských štúdií a participácie, Metropolitný inštitút Bratislavy) a vracala tému od politizovania k mestu zhodnotil že tú novú verziu už vôbec nedokážem počúvať. Ale možno sa niekto obetoval...

Toto bude zrejme klenot, pretože Libor Melioris - ekonóm, odbor zahraničnej politiky, Kancelária prezidentky SR vyzerá byť presne ten vhodný sparring partner pre p. Sidorovú.

Popis: Svet sa mení. V priestore západnej hemisféry je to starnutie populácie. Po dlhé roky práve títo ľudia patrili medzi najbohatších - a stále sa k nim radíme aj my na Slovensku. Menia sa ale podmienky prostredia - klimatická zmena, či spôsob vzdelávania, práce. Do toho zasiahla pandémia, ktorá načas zbrzdila globálne toky, či migrácie, výroby, dodávok, cestovania. Prijmite pozvanie do debaty urbanistky, sociológa s ekonómom, výskumníkom a expertkou na migráciu. Hosťami sú Zuzana Vatráľová,vedúca úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) na Slovensku, ekonóm, Libor Melioris - ekonóm, odbor zahraničnej politiky, Kancelária prezidentky SR a výskumník Miroslav Štefánik, Ekonomický ústav SAV, ktorý sa venuje striebornej ekonomike, rozdielom medzi regiónmi, starnutiu populácie. Spolu s Milotou Sidorovou reláciu spolupripravuje sociológ Juraj Hurný.

·
zriedka aj pretlak
Chief Audit Executive @Alternatíva C
3,303 Posts
Aby som trochu odpútal diskusiu od riešení epidemiologickej situácie, počúval niekto tento podcast? Osobne som po odchode Lívie Gažovej, ktorá aspoň občas sumarizovala nekonzistentné reči Miloty Sidorovej (riaditeľka Sekcie mestských štúdií a participácie, Metropolitný inštitút Bratislavy) a vracala tému od politizovania k mestu zhodnotil že tú novú verziu už vôbec nedokážem počúvať. Ale možno sa niekto obetoval...

Toto bude zrejme klenot, pretože Libor Melioris - ekonóm, odbor zahraničnej politiky, Kancelária prezidentky SR vyzerá byť presne ten vhodný sparring partner pre p. Sidorovú.

Popis: Svet sa mení. V priestore západnej hemisféry je to starnutie populácie. Po dlhé roky práve títo ľudia patrili medzi najbohatších - a stále sa k nim radíme aj my na Slovensku. Menia sa ale podmienky prostredia - klimatická zmena, či spôsob vzdelávania, práce. Do toho zasiahla pandémia, ktorá načas zbrzdila globálne toky, či migrácie, výroby, dodávok, cestovania. Prijmite pozvanie do debaty urbanistky, sociológa s ekonómom, výskumníkom a expertkou na migráciu. Hosťami sú Zuzana Vatráľová,vedúca úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) na Slovensku, ekonóm, Libor Melioris - ekonóm, odbor zahraničnej politiky, Kancelária prezidentky SR a výskumník Miroslav Štefánik, Ekonomický ústav SAV, ktorý sa venuje striebornej ekonomike, rozdielom medzi regiónmi, starnutiu populácie. Spolu s Milotou Sidorovou reláciu spolupripravuje sociológ Juraj Hurný.
Černoch, blondínka, katolícky kňaz a rabín sedia v lietadle, keď tu zrazu… Hotový all-star team.

·
Registered
221 Posts
Yalle, uvedomuješ si, čo robíš? Pravidelne tu predhadzuješ davu spriaznených fanatikov (paradajka, jis, aquila, MBmiro a podobní..) na lynčovanie obetného baránka. Robil by si to aj na ulici? v realite? aj by si si v skutočnosti naozaj kopol? Sidorová síce pre teba predstavuje nejaký tajomný symbol celého magistrátu, MIBu, ľavičiarstva, trendov, hipsterstva... ,ale ona je fakt iba zástupný symbol, ktorý má s odkazom na realitu pramálo spoločné (Vallo a MIB sú ľavica? Sidorová zastupuje celý magistrát? Naozaj je to tak?).

·
dialnice.info ::..
20,014 Posts
Discussion Starter · #10,097 ·
a v com je toto predhodenie davu ? myslis to,ze tu da link na podcast, ktoremu zrazu stupne pocuvatelnost X nasobne a nevypocuje si to len milotka sama ? ( nie ze by ju to trapilo, vid vydanie dvoch kniziek za 500 euro )
ci je na tom podcast aj pre progresivcov zahanbujuce ?

nicmenej aj ja som si to skusil vypocut, ale ked niekto zadre "aky bol etos migrantov" tak to si poviem, OK, to je uz vela.. no a melioris .. ach no, eat the rich ...

·
Registered
3,220 Posts
Yalle, uvedomuješ si, čo robíš? Pravidelne tu predhadzuješ davu spriaznených fanatikov (paradajka, jis, aquila, MBmiro a podobní..) na lynčovanie obetného baránka. Robil by si to aj na ulici? v realite? aj by si si v skutočnosti naozaj kopol? Sidorová síce pre teba predstavuje nejaký tajomný symbol celého magistrátu, MIBu, ľavičiarstva, trendov, hipsterstva... ,ale ona je fakt iba zástupný symbol, ktorý má s odkazom na realitu pramálo spoločné (Vallo a MIB sú ľavica? Sidorová zastupuje celý magistrát? Naozaj je to tak?).
Absolútny nezmysel, prosím nefantazíruj o tajomných symboloch, o ničom takom nebola reč.
Je to jej vedomé verejné vystupovanie, ona si tú reláciu tak zostavila, vyberá si hostí, teda za ňu aj zodpovedá.

Nikomu nič nepredhadzujem (ani mi nie je jasné, prečo by táto diskusná platforma mala mať väčší dosah ako relácia vysielaná na celoštátnom rozhlasovom okruhu Rádio FM Slovenského rozhlasu, ktorú si môže vypočuť každý - to čo sa napíše tu ju vôbec nemusí zaujímať), snažil som sa to pomerne trpezlivo počúvať za starej zostavy, keďže sledujem rôzne relácie na tému miest a architektúry, ale po tej jesennej zmene sa to už nedalo. Pokojne to zosumarizuj a napíš svoj názor. Možno to bola vecná, odborná diskusia a tebe dáva zmysel, ja to ale riskovať nechcem, dve hodiny viem naozaj stráviť príjemnejšie.

O ľavičiarstve by som v tomto prípade ani nehovoril, skôr o určitej schopnosti surfovať po módnych vlnách a vytvárať dojem profesionálneho obsahu. To naozaj nie je ľavičiarstvo. Nemám pre to ani presný názov, keďže "čaro" tejto generačnej vlny je, že v podstate sa ani nezaujíma o podkladové ideológie, nevie o nich nič, dokáže marketingovo striedať ich princípy podľa potreby, ten spoločný faktor je získanie pozícií pre skupinu a vytvorenie kompaktnej generačnej a názorovej väčšiny na rôznych inštitúciách.

Povedal by som, že iritujúce je to, že Vallo mal na začiatku celkom racionálne predstavy a program, nevyzeralo to zle, ak by dokázal manažovať svojich ľudí tak, aby sa sústredili na prácu a ak by priebežne hodnotil ich výstupy a podľa toho upravoval aj organizačnú štruktúru, mohol byť omnoho ďalej. Osobne si nemyslím, že celý MIB funguje zle, ale som toho názoru že medzi sekciami sú tam značné rozdiely, a to je strata času aj prostriedkov.

·
dialnice.info ::..
20,014 Posts
Discussion Starter · #10,099 ·
teraz k tej samosprave. v novom meste, ze sa viac menej kompletne rozpadol tento rok miestny urad.
ze im odislo skoro 50 ludi, co je na urad so 150 ludmi lebo mi to pride dost masaker. vie niekto nejake detaily ?

ako verim, ze v statnej spravne/samosrpave su mizerne platy,ale toto musi byt dost zle. inak pre mna len dalsi dovod, ze casom sa budu musiet rusit MC, lebo nebudu mat ani ludi, co budu robit. nieco ako nemocnice light ..

·
Registered
3,220 Posts
Neviem čo sa tam presne deje, môže to byť dané tým že sa to Kusému rozpadáva (po tých všetkých "prekvapeniach" z minulosti by som sa nedivil), ale aj tým že ľudia ktorí boli ochotní relatívne stabilne pracovať za tie mzdy odišli do dôchodku a mladí za tú mzdu nemajú záujem... ak by to bol všeobecný trend, môže to v dlhšom období viesť aj k tomu zániku MČ, ale neviem aká je situácia v iných MČ.

10081 - 10100 of 10142 Posts