Skyscraper City Forum banner
10101 - 10120 of 10495 Posts

·
Registered
2,502 Posts
Yalle, uvedomuješ si, čo robíš? Pravidelne tu predhadzuješ davu spriaznených fanatikov (paradajka, jis, aquila, MBmiro a podobní..) na lynčovanie obetného baránka. Robil by si to aj na ulici? v realite? aj by si si v skutočnosti naozaj kopol? Sidorová síce pre teba predstavuje nejaký tajomný symbol celého magistrátu, MIBu, ľavičiarstva, trendov, hipsterstva... ,ale ona je fakt iba zástupný symbol, ktorý má s odkazom na realitu pramálo spoločné (Vallo a MIB sú ľavica? Sidorová zastupuje celý magistrát? Naozaj je to tak?).
Ked ma oznacis za fanatika, ocenil by som aj logicke zdovodnenie, inac to vyzera ze ty kopes okolo seba
To ze mam nejaky nazor, ktory prezentujem, podkladam dokazmi a argumentami ma myslim fanatikom nerobi.
Dakujem

·
zriedka aj pretlak
Chief Audit Executive @Alternatíva C
3,376 Posts
Svedkovia Vallovi sa nám tu v poslednom čase začínajú až priveľmi opúšťať a kopať na všetky strany. Asi preto, že im z košiara utekajú ovečky a nemá ich kto chytať. Ak sa za Sidorovú hanbíte, povedzte to rovno, alebo ju aspoň prestaňte púšťať do éteru. Za ušetrené verejné peniaze môžete namaľovať ďalšie kruhy, lebo aj to bude lepšia investícia. Momentálne reprezentuje magoriát a kritika jej verejných vyjadrení je úplne legitímna. Ja sa len čudujem kolegom, že sa tým vôbec zaoberajú – veď to je väčšia mizéria, než analyzovať Brandonove prejavy.

·
Registered
914 Posts
offtopic, ked som este fajcil mal som take fajn zasite miestecko s paradnym vyhladom & genius loci na cigaretku cestou na motorke do prace vedla arealu strazeneho SBS, casom si ma vsimol jeden pracovnik SBS a vzdy ked som tam dosiel tak sa pridal a hodili sme rec a cigu cez branu. Vypadlo z neho ze sluzil ako pohranicnik v okoli Devina, z jeho vypravania im povedali vzdy bachorku v style “ozbrojeny nebezpecny pachatel zabil zenu a teraz uteka na zapad, atd.”, neobhajujem len nie je to take ciernobiele ako to chce nasa mysel mat.

·
Registered
4,432 Posts
Toto nam tu nejak uslo.

Som rad, ze sa prevadzkari podnikov v centre konecne spojili, lebo to VZNko je v sucasnej dobe, ktora umenie a kulturu polozila na lopatky viac ako komunisti velmi drsna podpasovka.

·
Moderator
12,081 Posts
Mazanie neziaducich prispevkov bez presunutia do off-topicu alebo udania dovodu je take... konzervativne.
(deleted unwanted posts counter: 2)
Myslel som si, ze to dokazes pochopit aj bez vysvetlenia, ale aby si tomu rozumel, tak zrejme musim ozrejmit nasledujuce fakty:

1. Toto je moderovana diskusia a tematicky sa zaraduje podla jednotlivych vlakien.
2. Prispevky, ktore sa odklonia od temy, ale su vedene na nejaku racionalnu temu, sa obvykle presunu do off-topicu.
3. Prispevky uplne mimo temu su vymazane bez presuvania.
4. Tvoj prispevok o dezolatoch bol mimo temu, preto bol vymazany. A s nim aj nadvazujuce prispevky.
5. Diskusia tu bola o Vianocnych trhoch, o ich zruseni kvoli covidu, ci ekonomicko-prevadzkovej nerentabilnosti.
6. Kazdy ma moznost suhlasit alebo nesuhlasit s opatreniami.
7. Verejne cinne osoby a politici vo vykone svojho mandatu su povinni zniest vyssiu mieru spolocenskej kritiky, ktora moze byt opravnena a aj neopravnena.

·
Registered
1,129 Posts
Svedkovia Vallovi sa nám tu v poslednom čase začínajú až priveľmi opúšťať a kopať na všetky strany. Asi preto, že im z košiara utekajú ovečky a nemá ich kto chytať. Ak sa za Sidorovú hanbíte, povedzte to rovno, alebo ju aspoň prestaňte púšťať do éteru. Za ušetrené verejné peniaze môžete namaľovať ďalšie kruhy, lebo aj to bude lepšia investícia. Momentálne reprezentuje magoriát a kritika jej verejných vyjadrení je úplne legitímna. Ja sa len čudujem kolegom, že sa tým vôbec zaoberajú – veď to je väčšia mizéria, než analyzovať Brandonove prejavy.
Najlepsie na tom je, ze toto je tvoja vlastna projekcia a opustate sa tu stale viac a viac vy - sekta anti-Vallo. Protikandidat v nedohladne, vysledky aj viditelne aj systematicke, Vallo fanbase a bezny obcan na vasu dezolatnu antikampan absolutne nereaguje... uz sa vam trasu nozicky, ze budete o Vallovi pocuvat az do roku... a teraz ten mindfuck - 2026, co? Preziju vase antiprogresivne (t.j. spiatocnicke) mozgy to, ze tie kvanta hodin stravenych za pocitacom pisanim dezolatnych hejtov a dezinformacii na tomto fore, su uplne zbytocne? :love: Realne a uprimne - get a life. Chodte do lesa. Pozerajte filmy. Hrajte videohry. Ucte sa na hudobny nastroj. Cvicte. Bude vam lepsie ako hejtovanim ludi (Sidorova, "Cvernovkari", Vallo...), ktorych ani nepoznate 🌈

Myslel som si, ze to dokazes pochopit aj bez vysvetlenia, ale aby si tomu rozumel, tak zrejme musim ozrejmit nasledujuce fakty:

1. Toto je moderovana diskusia a tematicky sa zaraduje podla jednotlivych vlakien.
2. Prispevky, ktore sa odklonia od temy, ale su vedene na nejaku racionalnu temu, sa obvykle presunu do off-topicu.
3. Prispevky uplne mimo temu su vymazane bez presuvania.
4. Tvoj prispevok o dezolatoch bol mimo temu, preto bol vymazany. A s nim aj nadvazujuce prispevky.
5. Diskusia tu bola o Vianocnych trhoch, o ich zruseni kvoli covidu, ci ekonomicko-prevadzkovej nerentabilnosti.
6. Kazdy ma moznost suhlasit alebo nesuhlasit s opatreniami.
7. Verejne cinne osoby a politici vo vykone svojho mandatu su povinni zniest vyssiu mieru spolocenskej kritiky, ktora moze byt opravnena a aj neopravnena.
Az na to, ze moja tema sa tykala covidu uplne rovnako off topic (t.j. mimo vianocnych trhov) ako prispevky, ktore tu stale trcia a nikto ich ani nevymazal ani nepresunul. Zaroven kazdy jeden prispevok nehodiaci sa do temy moze skoncit v off-topic, a nie zmazany. Nebol o nic viac mimo temu ako standardny hejtersky prispevok o "covidiotoch" (paradoxne tym myslite nas zaockovanych a nie samych seba, to je uplny mind-blown), na ktorych si ficite v Covid teme. Na to ta tema off-topic je a toto je len abuse tvojej moci moderatora - typicke.

·
Moderator
12,081 Posts
Zaroven kazdy jeden prispevok nehodiaci sa do temy moze skoncit v off-topic, a nie zmazany.
V inych medzinarodnych sekciach sa toto vobec nedeje. Off-topic vacsinou byva vymazany a to, ze ho my presuvame do vseobecnej off-topic sekcie, ktoru sme si zriadili, je len nasa iniciativa. A o nejakom abuse funkcie by som na tvojom mieste pomlcal - v polskej sekcii davaju za off-topic bezne aj brig. Co sa u nas za ostatne obdobie nestalo.

V com je informacna hodnota pre vlakno Samospráva a mesto v tvojom bezobsaznom prispevku 10,068 s textom arbitrarnym zaverom "Preco ma vobec neprekvapuje, ze najvacsi retardi tohto fora su SAMOZREJME aj dezolati. Odporucam COVID vlakno na precitanie vyplodov na urovni podpriemernej FB diskusie." ?

·
Registered
Head of Marketing @Alternatíva C
1,186 Posts

Diskusia, ktorá sa ku tomu rozpútala je... zaujímava, ja by som asi vyzdvihol tento komentár nižšie od Matúša Čupku:
Matúš Čupka said:
Keď som prvý-krát započul informáciu, že si naša Mestská časť platí svoju súkromnú SBS na "čistenie" verejných priestorov od "závadových" osôb, tak som myslel, že zle počujem.
Po obrovskej hanbe, ktorú si s SBS spôsobila vyháňaním ľudí z budovy Tržnice, po tom ako bagrami "rozprášila" garážové mestečko na Zátiší a spôsobila akurát usadenie týchto ľudí o 100 metrov ďalej pod železničnou traťou, po "vyhostení" ľudí bez domova z Pionierskej čo znamenalo ich presun o 50 metrov hlbšie do opusteného vinohradu, sa neponaučila a vedenie zas len ukazuje svoju neschopnosť koncepčne a systematicky riešiť tento dlhoročný problém s ľuďmi bez domova.
Poviem len v stručnosti, že mestská časť zrejme nemá kompetenciu si platiť svoju súkromnú "políciu" na verejných priestoroch, lebo na to si platíme štátnu i mestskú políciu, daná SBS si sama interpretuje kto je a nie je "závadová" osoba - majú byť pod vplyvom alkoholu, majú si nechávať veci na lavičke, majú byť hluční, alebo aké je tu kritérium?
Lebo pod vplyvom sa bežne pohybujú po meste nielen "domovci", ale aj starosta, vicestarostovia a ďalší predstavitelia MČ, ktorí idú z rôznych prípitkových akcii v Kluboch dôchodcov či v Stredisku kultúry.
Lebo ak nemajú nechávať veci na lavičkách, tak toto bežne robia rodičia, ktorí sa dovalia do parku pochopiteľne obhádzaní školskými taškami, kočíkmi, náhradným oblečením, jedlom.
Lebo ak nemajú byť hluční, tak tam môžu skopať ktorého koľvek hlučného tínejdžera, ktorí si ide po škole zahulákať do parku. Hneď vedľa je stredná škola, tak sa to tam zrejme asi deje.
No a toto necháme vyhodnocovať súkromnú SBSku. Nedá sa preto čudovať, že tam údajne bežne mlátia a napádajú aj ľudí bez domova, ktorí sa v rámci integračného programu venujú čistote v parku. A prečo musia takto supľovať našu mestskú časť? Kde sú z našich daní platení pracovníci VPS, keď je v parku stále neporiadok? Namiesto ocenenia dostanú vynadané, niekto do nich sáca, kope a ešte je za to platený našou mestskou časťou. A tá je ešte evidentne pyšná na toto svoje "riešenie".
A áno, treba povedať aj to B. Park na Račianskom mýte bol vždy magnetom pre ľudí bez domova či už bol alebo nebol Vagus na Mýtnej. Park je totiž zanedbaný, mobiliár je poškodený, detské ihrisko je za zenitom,...a toto všetko je problémom našej mestskej časti, ktorá čaká na spásu vo forme európskych fondov, lebo naše vlastné peniaze sme si minuli už na iné parčíky či priestory.
Potrebuje zrevitalizovať mobiliár, opraviť povrchy, odstrániť nezmyselné múriky pri fontáne, potrebujeme zrevitalizovať zeleň, aby nevytvárala rôzne "zákutia" pre robenie si potreby. A áno, potrebujeme kvalitnú, pravidelnú terénnu sociálnu prácu priamo v parku. Toto všetko sú riešenia, ktoré boli navrhované roky, ale vedenie našej mestskej časti ich dlhodobo ignoruje.
Už úplným výsmechom je skutočnosť, že peniaze na danú SBS prevyšujú sumu, ktorou mestská časť za rok podporí OZtká systematicky pracujúce s touto témou. Na dátami a skúsenosťami opreté riešenia peniaze nemáme, ale na obušky a mládežníkov v zelených tričkách áno.
Za seba som zhrozený, že vedenie je ešte akoby pyšné na toto "riešenie", ktoré ide proti všetkým zásadám a princípom úspešných programov, ktoré efektívne odstraňujú "bezdomovectvo". Radšej lacný populizmus podobne ako byť proti samým vedením navrhovaným parkovacím domom, postovať fotky ľudí v parku, ale samozrejme už nie tých ľudí bez domova, ktorí park namiesto našej mestskej časti upratujú, radšej jednostranne, na emócie zamerane a instantne na oko.
Za seba som sklamaný najmä ľudsky a úprimne ma mrzí ak som nedobrovoľne čo i len centom zo svojich daní prispel na tento nezmysel.
To že bagre, obušky a kopance nefungujú sme si od roku 2010 v našej mestskej časti potvrdili mnohokrát a motkáme sa v blúdnom kruhu.

·
Registered
384 Posts
Dobry hnoj. Ja som absolutne alergicka na slovné spojenie "slušní ľudia". Najlepsi bol navrh nech ich presunu do Vrakune :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: A Mikulca by som poslala zohnut sa pre mydlo.

·
YIM.BA
9,608 Posts
Inak, v Podunajských Biskupiciach je takáto SBS tiež. Tam si to ale nikto moc nevšimol, lebo je to mestská časť na okraji záujmu.

·
Registered
3,528 Posts
Obávam sa že to vzniká aj z dôvodu neriešenia problému, keď inštitúcie ktoré by mali riešiť situáciu kvalifikovane ju ponechávajú mimo záujmu, vzniká priestor pre rôzne šedé zóny a svojpomocné riešenia ("how hard can it be?").

Agresívne útočiť na ľudí bez domova nie je prípustné, rovnako ako nie je možné situáciu zamiesť pod koberec prehlásením, že každý má právo slobodne byť vo verejnom priestore, nikoho z neho nemôžeme vylučovať a separovať a musíme sa naučiť s nimi inkluzívne žiť, že situácia sa vyrieši revitalizáciou parkov, že ich vytláča gentrifikácia a podobne.

Ľudia z ulíc sa tiež delia na rôzne skupiny (a nie všetci sú "bez domova"), sú tam ľudia so závislosťami aj takí ktorých mentálny stav nedáva veľkú šancu na nejaké samostatné fungovanie v spoločnosti (a už vôbec nie zamestnanie), ktorých pobyt v uliciach vedie len k degradácii, kým s inými sa dá pracovať, je to veľmi rôzne.

Reálne Račianske a Trnavské mýto ako tranzitné body budú vždy náchylné na zhromažďovanie rôznych typov ľudí, a to vôbec nemusia byť ľudia bez domova, ale nabaľujú sa na to aj rôzni kriminálnici (a tá kriminalita v oblasti mýt rastie). Čiže je tu dosť práce aj pre trvalé umiestnenie napríklad pochôdzkárov mestskej polície (v "pokrokoch" sa dajú nájsť priestory na prenájom), ktorí si môžu zmapovať rajón aj v spolupráci so sociálnymi službami aby vedeli kto je kto. Zriadenie linky 163 z Račianskeho mýta bolo skôr krokom na odseparovanie ľudí bez domova od linky na letisko, čo je skôr estetická úprava (a reálne viac môže pomáhať koncentrácii v oblasti mýt).

Nemal by som vôbec problém s tým, aby mesto zvýšilo rozpočet na riešenie tejto problematiky, aj vrátane investícií do sociálneho bývania, centier pomoci a podobne - aj na úkor iných výdavkov, pretože subjektívne mám dojem, že situácia v tejto oblasti sa v meste zhoršuje.

·
Moderator
12,081 Posts
Inak, v Podunajských Biskupiciach je takáto SBS tiež. Tam si to ale nikto moc nevšimol, lebo je to mestská časť na okraji záujmu.
A zrejme to nie su klienti Vagusu, co by sa postazovali pani Karovej. A mozno aj keby si sa opytal nahodnych ludi okolo Hronu, tak zrejme 10 z 10 by suhlasilo s represiou voci tym ozranom a fetakom.

·
dialnice.info ::..
20,881 Posts
Discussion Starter · #10,114 ·
vie niekto povedat, ze preco musi MIB sidlit na tak luxusnej adrese a mat cele budovy sedlarska 2 a 4 pre seba ? dokonca az tak, ze najnovsie odtiahl vyhodili nielen stanok s novinami, antikvariat (to uz nechyba progresivcom?) ale aj lekaren ?

cize nielenze oni doslova zeru zdroje mesta, este aj mesto o vynosy z prenajmi prenajmu ? a ako trade off su prihluple insta storky a nepouzitelne pamflety, ktore sa ani len citat fyzicky nedaju ako manual zastavok ?

jaj, vlastne progresivni pracovnici MIB musia mat genius loci k svoje sofistovanej a value added cinnosti

·
YIM.BA
9,608 Posts
Neverím, že by niekto odtiaľ vyhodil tie prevádzky - zvlášť Steiner, ktorý tam sídlil hádam ešte pred vojnou a patrí už k bratislavskej identite. Neviem si predstaviť, nakoľko arogantní by mohli byť, keby to spravili.

·
Registered
Head of Brainstorming @ Alternatíva C
16,754 Posts
vie niekto povedat, ze preco musi MIB sidlit na tak luxusnej adrese a mat cele budovy sedlarska 2 a 4 pre seba ? dokonca az tak, ze najnovsie odtiahl vyhodili nielen stanok s novinami, antikvariat (to uz nechyba progresivcom?) ale aj lekaren ?

cize nielenze oni doslova zeru zdroje mesta, este aj mesto o vynosy z prenajmi prenajmu ? a ako trade off su prihluple insta storky a nepouzitelne pamflety, ktore sa ani len citat fyzicky nedaju ako manual zastavok ?

jaj, vlastne progresivni pracovnici MIB musia mat genius loci k svoje sofistovanej a value added cinnosti

No neviem, ja som sa ta dočítal, že tie zmluvné vzťahy tretích osôb prechádzajú z mesta na MIB, ale v tých podmienkach aké boli mestom podpísané a MIB musí podpísať nové zmluvy do 150 dní s týmito tretími osobami.
Samozrejme, je otázne či naozaj musí takýto úrad sídliť na tak lukratívnej adrese.

·
dialnice.info ::..
20,881 Posts
Discussion Starter · #10,117 ·
tam je problem v tom, ze uz minimalne s tym snakom PNS "bol" problem, ze ho tam nechcu. niekde sa aj stazovali. no uvdime, ale mozne je vsetko.

nicmenej, keby aj, tam v prvom rade nema MIB vobec co sidlit. nemal inak sidlit na bazovej ? ci tam by to sudruhom nevonalo.

toto ked tak mali prerobit na najomne byt pre restituentov. nie, ze tam takato nepodstatna organizacia bude mat sidlo.

resp do kelu, nech idu tam kde je GIB do petrzalky.

·
Registered
3,528 Posts
Netuším prečo to robia, ale rozhodli sa zveriť tie budovy pod MIB, teda formálne to prejde pod MIB a patrične sa upravia aj nájomné zmluvy, nevyzerá že by sa režim prevádzky išiel meniť...

Je normálne ak mesto využíva svoje vlastné budovy. Nemyslím si, že to zverenie je potrebné, skôr by som MIB videl len ako štíhlu, nákladovo efektívnu sekciu mesta vykonávajúcu špecifické odborné pôsobnosti a všetku administratívu (HR, facility, financie, PR...) by pre nich malo robiť mesto. Ak sa z MIB robí plná organizácia s vlastnou administratívou, troška sa to tam rozpapkáva, tá organizácia sa naozaj netvorila na to, aby "manažovali" mesačné rozdávanie gastrolístkov.

Zverenie budovy tiež môže signalizovať úvahy o budúcich stavebných úpravách, možno tie staré budovy nespĺňajú štandard vyžadovaný tímom špičkových, dynamických a projektovo riadených profesistov.

Na Bazovú by asi chceli ísť, ale až keď z toho priestoru bude tip-top zrekonštruované a dostavané prostredie pre mestské organizácie, čo hneď tak rýchlo nebude - úprimne, kto by chcel ísť do priestorov, kde nie je ani piazzetta pre creative mingling sessions?

·
Registered
384 Posts
tam je problem v tom, ze uz minimalne s tym snakom PNS "bol" problem, ze ho tam nechcu. niekde sa aj stazovali. no uvdime, ale mozne je vsetko.

nicmenej, keby aj, tam v prvom rade nema MIB vobec co sidlit. nemal inak sidlit na bazovej ? ci tam by to sudruhom nevonalo.

toto ked tak mali prerobit na najomne byt pre restituentov. nie, ze tam takato nepodstatna organizacia bude mat sidlo.

resp do kelu, nech idu tam kde je GIB do petrzalky.
tu trafiku chceli dat von ale este sa nesrovnala, nie?
ja by som inak bola zhovievajejsia. Aspon sidlia v mestskej budove a neprenajimaju nieco od kamosov. prerobit tu budovu na 10 najomnych bytov zas tiez nie je uplny etalon koncepcneho riesenia. ak ta budova bola nevyuzivana, nebudem hladat problem niekde kde nie je.

cim nehovorim ze nie je MIB uplne zbytocne predimenzovany.

10101 - 10120 of 10495 Posts