Skyscraper City Forum banner
10121 - 10140 of 10437 Posts

·
Registered
senior múdrosráč
5,985 Posts
MIB treba zrušiť, počet ľudí optimalizovať, zvyšok rozpustiť v sekciách HMB a niektoré pozitívne prístupy aplikovať horizontálne na celom magistráte.

• Like
Reactions: JSI

·
Registered
2,489 Posts
neviem kam toto dat, tak dam sem

magistrat zverejnil kladne stanovisko k 4+1 podlaznemu domu na mieste krasnanskej kurie aj ked v uzemnom plane zony, celu lokalitu planovali zastabilizovat a nestavat tam uz
mi to pride dost sproste medzi bytovky 3+1 v ucelenej zone postavit novu 4+1

tu je vyjadrenie starostu race

·
Registered
Head of Marketing @Alternatíva C
1,171 Posts
Petržalka útočí na úspešné predsedníctvo:
Zatiaľ čo oficiálne bratislavské lavičky stoja niekoľko stoviek eur, výsledná cena tých našich, vlastnoručne vyrobených, sa pohybuje v rozmedzí približne 40 až 50 eur.

Vďaka tejto zmene tak výrazne šetríme verejné prostriedky všetkých Petržalčanov a zároveň môžeme v našich uliciach osadiť alebo opraviť väčšie množstvo lavičiek. Napríklad, len v tomto roku sa nám podarilo vymeniť vyše 80 lavičiek a ďalších niekoľko desiatok prešlo rekonštrukciou.

·
Moderator
12,041 Posts
magistrat zverejnil kladne stanovisko k 4+1 podlaznemu domu na mieste krasnanskej kurie aj ked v uzemnom plane zony, celu lokalitu planovali zastabilizovat a nestavat tam uz
Ber to z tej lepsej stranky, mozno uz nebude ta nelegalna letna terasa na parkovisku 😂

·
Moderator
12,041 Posts
toto ked tak mali prerobit na najomne byt pre restituentov. nie, ze tam takato nepodstatna organizacia bude mat sidlo.
Toto nie je vobec vhodna lokalita pre najomne byty. Na Sedlarskej je dost aktivny nocny zivot a posledny klinec do rakvy okrem sikanoznych VZN by bol to, aby tam 80-rocne babky vyvolavali policiu, ze nemozu vecer pozerat televizor a v noci spat.

·
Registered
senior múdrosráč
5,985 Posts
neviem kam toto dat, tak dam sem

tu je vyjadrenie starostu race
Das Der krieg ist verloren...
(mmal som 33% šancu trafiť 🤣)

·
dialnice.info ::..
20,785 Posts
Discussion Starter · #10,129 ·
ehm ehm, der Krieg ;) ehm ehm, ale hej ja zase pisem hrozne po slovensky ;)

Toto nie je vobec vhodna lokalita pre najomne byty. Na Sedlarskej je dost aktivny nocny zivot a posledny klinec do rakvy okrem sikanoznych VZN by bol to, aby tam 80-rocne babky vyvolavali policiu, ze nemozu vecer pozerat televizor a v noci spat.
stale je dost vela ludi, co by mohli mat najomne byvanie v starom meste. pripada mi to stale lepsi napad ako napr bytovk na parkovej. hlavne sa mi priam protivi, ze taka nepotrebna organizacia ako MIB to zaprace

·
Moderator
12,041 Posts
stale je dost vela ludi, co by mohli mat najomne byvanie v starom meste. pripada mi to stale lepsi napad ako napr bytovk na parkovej. hlavne sa mi priam protivi, ze taka nepotrebna organizacia ako MIB to zaprace
O Parkovej sa snad nemusime ani bavit. Uz staci len vidiet, ako napreduje transformacia bytovky Pri Habanskom mlyne. Takze ta debata o najomnych bytoch asi ani nema dalsi zmysel :p

·
Registered
1,171 Posts
bol mestskym poslancom (pokial viem, uz nie je)
Neviem prečo si mal tento pocit, ale ako už povedal yale99 Berka stále je mestským a aj miestnym poslancom za Staré Mesto.

Je to ani nie dva týždne odkedy sa na mestskom zastupiteľstve sťažoval ako chuďák musí počítať pri vyplňovaní Oznámenia funkcií, zamestnaní, činností a majetkových pomerov verejných funkcionárov veľa a ako by bolo fajn, keby to bolo „bez tej zbytočnej matematiky navyše“ (~8:53:50). Stále poslušne hlasuje za s Team Vallo.

Tie Oznámenia za rok 2019, ktoré mali byť zverejnené magistrát stále nezverejnil a rovnako ani tie za rok 2020, ktoré už mali byť zverejnené tiež a niektoré mestské časti riadne zverejnili už aj tie a nerobia pri tom obštrukcie ako magistrát (zverejňujú sa na úrovni mestských častí a zároveň na úrovni mesta, vďaka tomu sa vieme dostať aspoň ku niektorým oznámeniam mestských poslancov ak sú teda poslancami v mestskej časti, ktorá si plní svoje zákonné povinnosti).

Za päť mesiacov sa budú podávať a zverejňovať Oznámenia za rok 2021 a magistrát spolu s niektorými mestskými časťami nezverejnili ani Oznámenia za rok 2019, ktoré mali byť podané k 30. aprílu 2020.

Chcel by som ešte jeden bod vyzdvihnúť – si prípadne pozrite od času ~8:38:36 diskusiu ku majetkovým priznaniam.

Neskutočne ma pobavil Karman s tým čo povedal v čase ~9:01:53 ale nemyslím, že to ako si z toho robia viacerí riť je úplne namieste. Keď už hovorím o tom pripadá mi vhodné priložiť túto snímku z blogu Transparency International Slovensko (celé Berkove Oznámenie verejných funkcionárov z ktorého je snímka nižšie tu; ostatní poslanci Starého Mesta tu):

View attachment 2379256

Oznámenia funkcií, zamestnaní, činností a majetkových pomerov verejných funkcionárov za rok 2019 poslancov Petržalky tu; poslancov Rače tu; Dúbravky tu (chýba starosta); Karlovky tu (dokonca aj rok 2020 už); Rusovce neviem či sa vôbec rátajú pri tom ako to zverejnili tu; Biskupice tu (úplne dole); Vrakuňa tu (iba rok 2020); Ružinov tu (iba rok 2020 – odkaz na rok 2019 je v tom zozname od TIS ale nepodarilo sa mi ku nemu dogoogliť). Ostatných som nejako nenašiel a aj z tých čo som našiel tak polovica nešla úplne jednoducho vygoogliť. Fun.

Som zrelý na lobotómiu po tom hladaní a zbežnom prezeraní toho ako boli niektoré z tých zverejnených oznámení vyplnené. :)

·
Registered
9,156 Posts
Neviem prečo si mal tento pocit, ale ako už povedal @yale99 Berka stále je mestským a aj miestnym poslancom za Staré Mesto.
vsak som to v tom vlakne vysvetlil... doslo k omylu za ktory sa uprimne ospravedlnujem! :)
hej mas pravdu, on sa iba odstranil z teamu vallo, ale poslancom ostal, zle som si to zapamatal.
to berkovo majetkove priznanie sme tu pred rokom myslim rozoberali, ci? uz si nepamatam, ci sme sa na tom iba sukromne zabavali alebo aj tu na ssc bolo zverejnene. :)

·
Registered
senior múdrosráč
5,985 Posts
Bolo zverejnene asi pred týždňom. Má, tam že prijal od babky dar čokoládu, alebo niečo také. Každopádne, aký Berka, také Staré Mesto :p

·
Registered
1,171 Posts
to berkovo majetkove priznanie sme tu pred rokom myslim rozoberali, ci?
Ja si to nepamätám, skús pohladať – nenašiel som pri zbežnom hladaní. Sme pred rokom riešili skôr tú pařbu a s tým spojené veci.

Má, tam že prijal od babky dar čokoládu, alebo niečo také.
Aww, pozerám, že Staré Mesto už zverejnilo aj Oznámenia za rok 2020 a tam to už Berka nepíše... Kto vie čo sa stalo babke, že mu už v roku 2020 nedala čokoládu za vyše 5200€. Tak rýchlo sťahujte to Oznámenie za rok 2019 kým ho nezmažú.

·
Registered
1,171 Posts
Vlačiky nám dokonca opísal, že počas stretnutia sa jeden z členov SBS k útoku na ľudí bez domova priznal, a to priamo náčelníkovi Mestskej polície Miroslavovi Antalovi. „Pán Antal sa s nimi rozprával tak, že stáli kúsok od nás, prišiel od nich zdesený, že mu povedali: „však jasné, že ich bijeme lebo, čo máme robiť, keď nás opľujú“. Stáli pár metrov od nás a nepočul som to, ale nemyslím si, že by nám pán náčelník klamal,“ sprostredkoval zarážajúce skutočnosti Vlačiky.

Podľa ďalších informácií, ktoré na stretnutí kompetentných odzneli sa pracovníci bezpečnostnej služby majú po priestoroch Račianskeho mýta pohybovať bez riadneho označenia. Pri svojich obchôdzkach majú taktiež zasahovať na cirkevných pozemkoch, načo nemajú kompetencie. Vlačiky upozornil aj na fakt, že zmluva je podľa neho nepresná a tým pádom neplatná, pretože nevyhradzuje presné územie na ktorom môžu zamestnanci bezpečnostnej služby zasahovať. „Aj človeka bez domova na druhej strane Račianskeho mýta majú títo ľudia právo vyháňať?“ položil nám rečnícku otázku Vlačiky. V zmluve má byť podľa jeho slov jasne špecifikované územie. „Ďalšia vec je taká, že SBS nemá žiadnu právomoc vyháňať kohokoľvek z verejného priestranstva,“ uzavrel poslanec.

·
Registered
9,156 Posts
Ja si to nepamätám, skús pohladať – nenašiel som pri zbežnom hladaní. Sme pred rokom riešili skôr tú pařbu a s tým spojené veci.
tak sa to asi tu na ssc este neriesilo a iba sme sa na tom zabavali sukromne. nasiel som to v chate z 03/21, takze minimalne odvtedy je na webe stareho mesta.

·
Registered
1,171 Posts
tak sa to asi tu na ssc este neriesilo a iba sme sa na tom zabavali sukromne. nasiel som to v chate z 03/21, takze minimalne odvtedy je na webe stareho mesta.
Vidíš – bod pre Staré Mesto, že Oznámenia podávané k 30. aprílu 2020 za predchádzajúci rok mali zverejnené na stránke už v marci 2021. A magistrát furt nič (ani za rok 2019, ani za rok 2020), ani Lamač, ani Nové Mesto ani Devínska...

Nedalo mi to a predsa som našiel to, že sme tu riešili magistrát keď sa ohradzovali Vallo voči TIS v júni tohoto roku a dávali výhovorky, že to neodignorovali, ale bránili im v tom trudności bardzo obiektywne (ale toho Berku som nenašiel že by sme riešili už vtedy):
Keďže táto Komisia kvôli pandemickým opatreniam dlhšie nezasadla, nedošlo z jej strany ani k prevereniu majetkových priznaní poslancov a neboli splnené zákonné povinnosti, ktoré by umožnili tieto majetkové priznania zo strany Komisie sprístupniť/zverejniť na webovom sídle mesta.

·
Registered
Secretary-General Brainstorming @ Alternatíva C
16,663 Posts
Ako píše JSI, Berka a jeho daňové priznanie sa riešilo tak 2 týždne dozadu. Skôr určite nie. To s tou čokoládou by som si určite pamätal, na čokoládu ja veľmi dobre reagujem. 😁

10121 - 10140 of 10437 Posts