SkyscraperCity banner

1 - 20 of 6571 Posts

·
Bratislava citizen
2,606 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

Construction period: 2017 - 2020 (1st phase) finish 2018

Function: Residential (3 towers) + Administrative (2 tower) + Retail + Cultural Center

Number of floors: 32,29,29,29,19 + 2 underground

Total height: 116 m, 105 m,105 m, 105 m, 80 m

Cost of the project: ??? million €

Number of flats: ?

Number of parking places: 2 (underground)

Total floor area: cca 150,000 m2

Offices - ?? m2

Housing - ?? m2

Cultural - ?? m2

Developer: Penta Investments Limited o.z.

Design: Zaha Hadid Architects

Project Architect: Thomas Vietzke, Jens Borstelmann

Design Team: Tom Wuenschmann, Torsten Broeder, Martin Krcha, Suryansh Chandra, Phillip Ostermeier, Goswin Rothental, Stefan Rinnebach, Michal Treder

Visualizations

·
ab.us.er
2,005 Posts
...nuz toto su podla mna s prehladom tie najkrajsie vizualizacie ake sa kedy objavili v slovenskej sekcii a je to fakt do detailov premakane

KEBY sa to cele postavilo tak je to siroko daleko najkrajsi projekt a PENTA kralovna developerov...keby :)

trocha ma prekvapila rozloha kancelarii - to je predsa len dost velke susto...myslel som si ze budu vyraznejsie prevazovat byty :(

Paci sa mi ako je tam zakomponovana teplaren...tym ze to je v strede pozemku tak to sposobi hodne komplikacii...napr sa pod nou asi nebudu dat spravit podzemne garaze...takze klobuk dole pred PENTOU ze UPROSTRED pozemku nechala industrial. na slovensku nevidane :banana:

Naopak hanba vsetkym sedlackym kvazideveloperom ktori strhli stare priemyselne objekty napriek tomu za sa nachadzali vacsinou na okrajoch pozemkov a tym padom by nebol problem zachovat/zakomponovat ich a spravit aj garaze (vid gumon, kablo alebo cerstvy priklad - tabakova tovaren)

...som fakt zvedavy ako bude to uzemie vyzerat o tych 8-10 rokov...toto vyzera az prilis dobre nato aby sa to bola raz realita :)

·
Registered
1,042 Posts
Paci sa mi ako je tam zakomponovana teplaren...tym ze to je v strede pozemku tak to sposobi hodne komplikacii...napr sa pod nou asi nebudu dat spravit podzemne garaze...takze klobuk dole pred PENTOU ze UPROSTRED pozemku nechala industrial. na slovensku nevidane :banana:
Sluzi im to ku cti :) podobne to riesili aj v KE pri projekte cassovar kde zachovali Bauerneblov dom z roku 1857 :)

http://www.cassovar.sk/bauerneblov-dom

·
ab.us.er
2,005 Posts
Sluzi im to ku cti :) podobne to riesili aj v KE pri projekte cassovar kde zachovali Bauerneblov dom z roku 1857 :)

http://www.cassovar.sk/bauerneblov-dom
...nuz zachovali ako zachovali :) pokial viem v kosiciach bol original zburany a postavila sa replika...ale to je este nevidanejsie a neslychanejsie :eek:kay:

dufam ze buducnost patri takymto uvedomelym developerom a ti sedlacki typu lexovci pokapu alebo skrachuju...

·
YIM.BA
9,154 Posts
Lexovci zhodou okolností zachovali industriálnu architektúru :)

ale vďaka za tento thread, keď budeme mať potvrdenú výšku, mohli by sme s tým vyjsť na svetové fórum

·
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!
2,340 Posts
co takto sa dohodnut ze sa sem budu posielat dokial sa na stavbe nezacne pracovat len linky pripadne nove informacie o stavbe a ostatne bude vsetko zmazane

·
lost in the supermarket
7,661 Posts
ale treba uznat ze tie vizualizacie su vazne po***i dobre, hlavne ten "satelitny" zaber je neskutocny.

·
The other one
355 Posts
ten satelitný záber je fakt bomba. z neho je vidieť, aké to bude veľké v skutočnosti. keby sa to aj postavilo, bola by to pecka.

·
:)
975 Posts
no dobre este sa opytam ak to tu nebolo spomenute ako je to s oficialnym nazvom tohto projektu? bude sa to volat Culenova? asi nie...asi je to len taky pracovny nazov ci?

·
Moderator
14,589 Posts
co takto sa dohodnut ze sa sem budu posielat dokial sa na stavbe nezacne pracovat len linky pripadne nove informacie o stavbe a ostatne bude vsetko zmazane
Súhlasím!:cheers: Keď už tu teda tento thread je, tak sa obmedzme na diskusiu skutočne k veci. Menej je niekedy viac.

·
railfan
2,486 Posts
Hmm, co ma udivuje, je ze v 27 poschodovej vezi, ktora ma na kazdom poschodi 6 (?) bytov su len 2 vytahy (viz ta prva verzia podorysu). Inak tie podorysy az take zle nie su.

·
AA
3,605 Posts
Hmm, co ma udivuje, je ze v 27 poschodovej vezi, ktora ma na kazdom poschodi 6 (?) bytov su len 2 vytahy (viz ta prva verzia podorysu). Inak tie podorysy az take zle nie su.
4 vytahy - dva osobne, dva evakuacne - tie kriziky, ktore su pristupne z predsiene schodiska.

·
Registered
7,615 Posts
^^^^ na stupacky je to aj dost velke a zle umiestnene. nie je okolo toho ziadna kupelna/kuchyna. to by tam/odtial museli priviest rury v podlahach, co je zbytocna komplikacia a taka kanalizacia z wcka (s potrebnym spadom a priemerom rury) je uplne nerealizovatelna.

1 - 20 of 6571 Posts