SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4004 Posts

·
Moderator
7,847 Posts
Stanica Nivy

Polyfunkčná budova združujúca nákupné centrum, tržnicu, administratívu a autobusovú stanicu, bude vybudovaná medzi ulicami Mlynské nivy, Svätoplukova, Páričkova a Šagátova v Bratislave, v mestskej časti Ružinov. Na tomto území sa dnes nachádza budova autobusovej stanice Mlynské nivy s nástupišťami regionálnej, medzimestskej a diaľkovej autobusovej dopravy, objekt dennej údržby autobusov, objekt čerpacej stanice PHM a tri objekty nebytových budov vrátane účelovej komunikácie medzi týmito budovami.

Z dôvodu výstavby projektu Stanica Nivy bude potrebné uvedené objekty asanovať. Autobusová stanica bude počas výstavby projektu presunutá do dočasných priestorov na Bottovej ulici. Na asanovanom území na ploche viac ako 57-tisíc m2 bude medzi rokmi 2016 až 2019 vybudovaná novostavba polyfunkčnej budovy. Výstavbou bude dotknutá aj komunikácia na ulici Mlynské nivy, na ktorej bude v osi komunikácie vybudovaný vjazd do podzemného kruhového objazdu, odkiaľ bude možný prístup do podzemného podlažia budovy Stanice Nivy, kde sa bude nachádzať parkovisko pre osobné automobily. Vjazd a výjazd je plánovaný aj z Páričkovej ulice, v časti ulice medzi novou budovou a budovou VÚB a zo Svätoplukovej ulice. Hlavné pešie vstupy do budovy sú naplánované z ulice Mlynské nivy a z Páričkovej ulice.

Pri nároží ulíc Svätoplukova a Mlynské nivy sa bude nachádzať výšková budova, ktorá by mala dosiahnuť výšku 115 m a v ktorej bude umiestnená administratíva. Zaujímavosťou budú zelené strechy nákupného strediska, k dispoziícii budú mať zamestnanci a návštevníci takmer 2 300 parkovacích miest v podzemí a na streche objektu.

Na druhom podzemnom podlaží sa bude nachádzať parkovisko, na prvom podzemnom podlaží autobusová stanica s nástupišťami, prvé až tretie nadzemné podlažie je vyhradené nákupnému centru a tržnici. Obchodné centrum zaberie 70 000 m2 prenajímateľnej plochy, administratíva 30 000 m2, tržnica Freshmarket 3 000 m2 a autobusová stanica 30 000 m2 plochy.

Doba výstavby: 2016 – 2019
Architekt: Benoy, Siebert + Talaš
Developer: HB Reavis
Výška budovy: Plánovaná administratívna veža – 125 m, 30 NP
Funkčné využitie plôch:
  • Obchodné centrum – 70 000 m2
  • Administratíva – 30 000 m2
  • Freshmarket – 3 000 m2
  • Autobusová stanica – 30 000 m2
Web: www.stanicanivy.sk

Vizualizácie Stanice Nivy:

Zdroj: HB Reavis, Bratislava YIMBY, reality.etrend.sk, stanicanivy.sk, EIA

·
Registered
220 Posts
prajem Bratislave, aby sa aspon tato stanica stala realitou co najskor. Som zvedavy kolko zelene nakoniec na tych strechach realne bude.

·
Registered
131 Posts
Je nejake info, kedy planuju prestahovat stanicu na docasne miesto?
logicke by mi to prislo ked zacnu letne skolske prazdniny a nebude taky tlak na autobusy ako aj ich pocet...kazdopadne v polovici aprila idem na prehliadku Twin City tak aj toto je jedna z veci na ktoru sa chcem Haberakov popytat...tak potom dam vediet ak to teda medzicasom niekto nezisti

·
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!
2,262 Posts
mne bude normalne smutno ked zacnu nivy burat :D ... Co bude inak s tomi pseudopodnikatelmi dnu? Mnohi si s tymi zaloznami a sekacmi zarabaju na zivot

·
Registered
388 Posts
mne bude normalne smutno ked zacnu nivy burat :D ... Co bude inak s tomi pseudopodnikatelmi dnu? Mnohi si s tymi zaloznami a sekacmi zarabaju na zivot
Do tých záložní chodia pravideľne zlodeji a feťáci, neraz sa mi stalo že má prosili aby som im šiel za menšiu odmenu niečo založiť lebo vraj nemajú doklady, samozrejme som odmietol, ale nemajú problém si niekoho nájsť a hlavne záložňa to nemá problém vykúpiť...

·
Registered
965 Posts
Podobné pofidérne podnikateľské aktivity, ktoré vždy len priťahovali asociálne živly ma skutočne trápia najmenej. Na takýchto miestach nemajú záložne a krčmy tretej cenovej čo robiť. Zároveň som nesmierne sťastný, že zmiznú aj všetky stánky pred stanicou - kebab, noviny, zelovoc aj ten nový žltý. Chlapci sa evidentne snažia, majú plno a zdá sa, že robia celkom fajn street food, takže predpokladám, že sa uživia na nejakom inom mieste a už od začiatku majú záložný plán. Všetko ostatné nech ale ide čím skôr do preč a po dostavbe sa kultúrne presunie do vnútra.

·
Registered
388 Posts
Kebab pred hlavným vchodom je náhodou perfektný s veľmi milou obsluhou a vždy chutný... tie ostatné sú tam len na porovnanie, aby človek zistil čo je a čo nieje kebab, ja sa tam vždy zastavím...

·
Registered
1,590 Posts
Tie autobusy na vizualizáciách vyzerajú, ako keby sa jednalo o predajňu automobilov a oni boli vystavené v showroome. Nemyslím to samozrejme v zlom, len mi to evokuje auto predajňu. Je to asi tým, že tam bude nákupné centrum a autobusy sú za sklom. Po OC Centrál to bude ďaslší projekt s parkom na streche, čo je plus.

·
Registered
1,510 Posts
Tie autobusy na vizualizáciách vyzerajú, ako keby sa jednalo o predajňu automobilov a oni boli vystavené v showroome. Nemyslím to samozrejme v zlom, len mi to evokuje auto predajňu. Je to asi tým, že tam bude nákupné centrum a autobusy sú za sklom. Po OC Centrál to bude ďaslší projekt s parkom na streche, čo je plus.
London Viktoria bus station. Povedzme jena lokalita s podobnym riesenim. Toto riesenie ma podobne ako na letiskach brany a caka sa v prijemnejsom prostredi ako na nastupisti. Samorejme v relativnych pojmoch.

·
Registered
965 Posts
Nech sa kľudne presunú do vnútra, kvalitu toho fastfoodu vôbec neriešim. Ide mi o všetky tie nekultúrne balkánske stánky, ktoré jedoducho musia zmiznúť.

1 - 20 of 4004 Posts