SkyscraperCity banner

4281 - 4289 of 4289 Posts

·
zriedka aj pretlak
1,547 Posts
Mohol by si sem dať prosím link na zmluvu, ktorá by dokazovala že mesto na to dosah má?
Čo tým chceš povedať? Jasné, že na to dosah má – veď cesta predsa patrí mestu a mesto na čele s Vallom najskôr po mesiacoch čiastočného obmedzenia dopravy súhlasilo s úplnou uzáverou a potom ju v septembri 2019 rovnako na čele s Vallom predĺžilo o celý rok (pričom aj to bolo prezentované len ako približný termín). Nemám záujem pátrať po tom, ako presne to majú zmluvne ošetrené – najmä, keď mesto dosiaľ nezverejnilo ani zmluvy na tie extrémne predražené rúška. Dôležité je, že mesto na to malo a má dosah a že HBR za to nezaplatili ani cent, inak by sa tým dávno Vallo chvastal na Facebooku. Rovnako je evidentné, že HBR na rekonštrukciu cesty roky sralo a chceli mať len pekný manévrovací priestor. To, čo tí chamtiví smradi stavajú tri roky, majú v Japonsku postavené za tri dni.

Mesto má taktiež dosah na to zasieranie ciest a verejných priestranstiev všade v okolí. Videl som to viackrát nahlásené napríklad cez odkazprestarostu.sk a nič sa tam neudialo. Všetko zapadlo do stratena, pretože HBR má zjavne „svojich ľudí“ na úradoch. Naproti tomu tá ich slávna stavba v Londýne – od začiatku až do konca ohradená, poprašovaná vodou, s minimálnym obmedzením okolitej dopravy, cesty v okolí umývané, pretože tam by s podobnou aroganciou a sedláčinou ďaleko nezašli.

Ak cenou za "zasieranie verejnej cesty" je kvalitnejšia cyklotrasa tak za mňa je to OK.
Cyklotrasa. :ROFLMAO: Na to sa malo myslieť vtedy, keď Vallo súhlasil s úplnou uzáverou. Nemali azda k dispozícii projektovú dokumentáciu? Celá tá hovadina s minimálne ročným predĺžením uzávery (staveniska) je len PR kľučka ako ďalej nič neplatiť a ešte sa hrať, ako tí chuji budujú kvalitnú infraštruktúru. Veď pumpičkári im to predsa pripomienkovali už niekoľko rokov dozadu.

Pod zasieraním som mal ale na mysli tie špinavé autá roznášajúce prach a blato až po Most Apollo. Oproti sedlákom z HBR sú z tohto hľadiska aj Pat a Mat kvalitní developeri.

·
Registered
9,770 Posts
Ak cenou za "zasieranie verejnej cesty" je kvalitnejšia cyklotrasa tak za mňa je to OK.
No ešte by som vážil slová o tej kvalitnej cyklotrase. Jej výsledok budeme vidieť, keď láskyplne otvoria konečne Mlynské Nivy. Ale keďže už samotná cyklokoalícia negatívne hodnotí jej viditeľne časti, tak začínam mať pochybnosti u tomto účelnou odklade dokončenia ulice s 1,5 ročným oneskorením.

·
Registered
1,795 Posts
No ešte by som vážil slová o tej kvalitnej cyklotrase. Jej výsledok budeme vidieť, keď láskyplne otvoria konečne Mlynské Nivy. Ale keďže už samotná cyklokoalícia negatívne hodnotí jej viditeľne časti, tak začínam mať pochybnosti u tomto účelnou odklade dokončenia ulice s 1,5 ročným oneskorením.
bud si to hodnotenie od cyklokoalicie nedocital, alebo si to nepamatas, ale uzavreli to, ze aj napriek nedostatkom to je vysoko nadstandarne riesenie na slovenske pomery

·
Registered
9,770 Posts
Ale čítal až do konca. Ale tá jedna veta chvály o nadštandartnom prevedení akože má ospravedlniť všetky tie nedostatky? A ešte tým, že na Slovensku to nemá obdobu? No bodaj by malo, keď tá latka v kvalite budovania tejto infraštruktúry je sakra nízko o čom sa človek presviedča dosť často. Viď ten nový úsek cyklocestičky z Prešova.

·
Registered
1,863 Posts
Cyklotrasy na Mlynských nivách možno hodnotiť v dvoch rovinách:
1. Celková sieť cyklotrás: jednotlivé cyklotrasy sú vzhľadom na limity územia (šírky ulíc, už postavené budovy a pod.) navrhnuté veľmi dobre a je to takmer maximum, čo sa v území dalo dosiahnuť. Segregovaná trasa (nielen od áut, ale aj od chodcov) bude na Páričkovej, celej severnej časti Mlynských nív a polovici južnej a medzi VÚB a AS. Jedine popri Karadžičovej bude zmiešaný pohyb s chodcami, ale po výrazne rozšírenom chodníku. Naviac mohla byť aj trasa po celej južnej časti MN, pri Twin City, ale to by tie budovy museli byť postavené ďalej od cesty (alebo tá by musela byť užšia). Určité smery však dobre nahradí jazda po Továrenskej. Jediná nepríjemnosť bude pri jazde z Dunajskej smerom na Prievozskú, keď bude treba prejsť na opačnú stranu ulice a pred AS zase späť.
2. Detaily: väčšina vecí ok: stĺpy mimo cyklistických koridorov, povrch hladký asfalt namiesto dlažby, s rozumnými polomermi zákrut (v rámci limitov územia). Šírka trás je tiež maximim, čo sa dodatočne dalo vtesnať. Mínusy sú prakticky len dva: 1. priečne obrubníky (toto je ale slovenská tradícia robiť aspoň mikrobariéru aj na bezbariérovom priechode) - Holandsko či Dánsko dokáže fungovať bez nich, alebo sú naozaj zapustené na nulu. 2. farba jedného cyklopriechodu a zle otočená mreža - oboje sa dá pomerne ľahko opraviť.

Komunikačne však je nezvládnuté, že nebola zverejená žiadna situácia/projekt, aby si mohli záujemcovia pozrieť, kade tie cyklotrasy povedú a ako budú vyzerať.

·
Registered
405 Posts
Býval som v čase uzatvorenia Nív na Prievozskej a využíval linku 212, ktorá musela byť presmerovaná okľukou cez zápchu na Svätoplukovej. Tak môžem k tomu povedať asi toľko, že keď som sa dozvedel, že sa predlžuje uzávierka Nív, tak napriektomu, že som aj cyklista, tak som bol poriadne nasrdený, že další rok budem jazdiť tou blbou trasou a keby mi niekto ponúkol radšej pôvodnú cyklotrasu na Nivách a okamžitý návrat trolejbusov na Nivy, tak to beriem. Našťastie som sa onedlho odsťahoval a je mi to už jedno.

P.S. Začína ma už trochu srdiť ten prístup terajšieho vedena mesta, že robíme všetko tak, aby o 40 rokov bolo v meste dobre a že sa tu bude teraz žiť zle, to si zatiaľ nevšímajte.

4281 - 4289 of 4289 Posts