SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 772 Posts

· Registered
Joined
·
4,107 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Pomaly sa rozbieha reaklamna kampan a predaj bytov, na pozemku prakticky stale prebieha nejaka aktivita, vydanie stavebneho povolenia sa ocakava v blizkej buducnosti, takze myslim, ze sa nic nestane, ak tu uz Stein bude mat vlastne vlakno.

Zakladne info

Typ projektu: Polyfunkcny s prevahou obytnej funkcie
Developer: DreamField Property & YIT Reding
Architekt: Ivan Kubik
Web projektu: http://www.akybudestein.sk/
Zaciatok vystavby: jesen/zima 2015
Ukoncenie vystavby 1. etapy: leto 2017
Predpokladane celkove ukoncenie vystavby: 2020
Pocet bytov v ramci 1. etapy: 133
Pocet bytov celkovo: 408 + 27 nebytovych priestorov
Pocet parkovacich miest (nezahrnajuci administrativnu cast): 585

Doplnujuce info:

http://reality.etrend.sk/byvanie/st...raji-centra-bratislavy-vznikne-408-bytov.html
http://reality.etrend.sk/byvanie/po...stvorec-zaplatite-vysoko-nad-2-tisic-eur.html

Vizualizacie:

 

· Registered
Joined
·
4,107 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Ja na tomto fore vacsinou hodnotim projekty po architektonickej stranke, na zaklade ich vztahu s okolim, ci v kontexte urbanistickeho prinosu, ale je fakt, ze aj mnohe z tych, ktore oznacim za vydarene, su z praktickeho hladiska take nepouzitelne zmetky, ktore za uplne uletene cene ponukaju vymerovo poddimenzovane byty (nehovoriac o dalsich negativach). Projekty zdanlivo urcene pre strednu triedu a rodiny s detmi posobia dojmom predrazenych startovacich bytov, byty naozaj predavane ako startovacie byvanie pre mladych stoja tolko ako keby sa jednalo o byty vyssej kategorie pre finacne zabezpecene vrstvy, byty vyssej kategorie a vacsej vymery, v ktorych by 4 a viaclenna domacnost mala dostatok priestoru a pohodlia je tazke vobec najst, lebo ich je malo a po znamosti sa rozchytaju uz v predstihu, a tie, ktore su k dispozicii, maju ceny ako luxusne byvanie pre vyssiu triedu, no a cenove relacie pri skutocne luxusnom byvani sa pohybuju v risi snov, dostupnej iba pre velmi uzky okruh solventnych klientov. Stein v tomto ohlade nie je vynimka...
 

· Registered
Joined
·
57 Posts
^^
Projekty zdanlivo urcene pre strednu triedu a rodiny s detmi posobia dojmom predrazenych startovacich bytov, byty naozaj predavane ako startovacie byvanie pre mladych stoja tolko ako keby sa jednalo o byty vyssej kategorie pre finacne zabezpecene vrstvy, byty vyssej kategorie a vacsej vymery, v ktorych by 4 a viaclenna domacnost mala dostatok priestoru a pohodlia je tazke vobec najst, lebo ich je malo a po znamosti sa rozchytaju uz v predstihu, a tie, ktore su k dispozicii, maju ceny ako luxusne byvanie pre vyssiu triedu, no a cenove relacie pri skutocne luxusnom byvani sa pohybuju v risi snov, dostupnej iba pre velmi uzky okruh solventnych klientov.
Najdlhšia veta v histórií slovenčiny :nuts:
 

· Registered
Joined
·
4,107 Posts
Discussion Starter · #6 ·
To som si ani neuvedomil. :) Ale aspon to v takejto kostrbatej podobe este viac podtrhuje absurdnost situacie na bratislavskom realitnom trhu. Kazdopadne, rekordy prenechajme Guinnessovej knihe, gramatiku JULS-u a tu sa vratme k teme. ;)
 

· Registered
Joined
·
375 Posts
408 bytov, 585 parkovacich miest. Pre navstevy objektu a celkovo zony ich vela neostane teda. Nehovoriac o tom, ze ak by som byval v okoli tak sa zaujimam o moznost zabezpecit si tam statie tiez. Sice kym nezavedu parkovaciu politiku a nezacnu stavat nieco na Filialke tak na Racku a v okoli s parkovanim nie je. Problem bude az potom. Bolo by dobre keby taketo projekty boli na to uz pripravene.
 

· Moderator
Joined
·
14,893 Posts
408 bytov, 585 parkovacich miest. Pre navstevy objektu a celkovo zony ich vela neostane teda. Nehovoriac o tom, ze ak by som byval v okoli tak sa zaujimam o moznost zabezpecit si tam statie tiez. Sice kym nezavedu parkovaciu politiku a nezacnu stavat nieco na Filialke tak na Racku a v okoli s parkovanim nie je. Problem bude az potom. Bolo by dobre keby taketo projekty boli na to uz pripravene.
V Starom Meste predsa je zavedena parkovacia politika, su tam modre ciary a rezidentske parkovanie.
 

· YIM.BA
Joined
·
10,417 Posts
ODHALENÉ: STEIN2

Dlho očakávaný projekt Stein2 (čo je nový názov po zmene z pracovného názvu New Stein) sa konečne odhaľuje s definitívnymi vizualizáciami a podrobnosťami. Ako prvý o tom informoval realitný portál týždenníka Trend. Podľa Trendu má už developer YIT platné stavebné povolenie a výstavba prvej etapy z piatich sa začne v októbri tohto roku.

Projekt obsahuje 345 bytov a 63 apartmánov. Ako prvá by sa mala začať stavať obytná budova vo vnútrobloku. Okrem toho sa podľa Trendu má súbežne realizovať aj komerčná časť projektu s kancelárskymi priestormi a zrekonštruovanou Spilkou pod taktovkou developera AMW Development. Dokončenie týchto prvých častí komplexu sa očakáva v priebehu roku 2017.
http://bratislavayimby.blogspot.sk/2015/09/odhalene-stein2-revealed-stein2.html

 

· Registered
Joined
·
2,983 Posts
Ale cyklisti na chodníkoch?:cheers:
To je zrejme použitie chodníka v súlade s platnou legislatívou, zákonom 8/2009, § 52: "(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1, 5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím. V zóne s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a v zóne s plateným alebo regulovaným státím je však na chodníku povolené zastavenie alebo státie bicykla a motocykla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1, 5 m. "
Nikde v zákone nie je napísané, že sa po chodníku nesmie jazdiť pri jeho použití na zastavenie alebo státie :lol:

Ja som skôr zvedavý, či sa po dokončení začne rešpektovať značka cestička pre chodcov zo strany Legionárskej, ktorá na rozdiel od chodníka nepovoľuje parkovanie. Alebo bude celý vnútroblok slúžiť ako parkovisko...
 
1 - 20 of 772 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top