SkyscraperCity Forum banner

[Bratislava] Urban Residence

279195 Views 915 Replies 123 Participants Last post by  yoggy52
Residential development in Račianska/Filiálka area

188 residential units and 96 apartments
approx. 500 parking lots
4 969 sqm of commercial area

http://imgshuck.com/images/dhcd.jpg
http://imgshuck.com/images/nlwt.jpg
See less See more
41 - 60 of 916 Posts
neviem ci sa wien sued do toho pusti.. poriadne nezacali ani s podstatne mensim a lukrativnejsim projektom na 29 augusta ..
nerozumiem, veď Arwag má hrubú stavbu už dávno hotovú. To, že im to trvalo večnosť je už druhá vec. A zas dokončiť taký malý projekt nie je až taký problém..
See less See more
to su dve totalne odlisne spolocnosti..

aj ked maju zhodou okolnosti kopu spolocneho ;) obe maju matky z rakuska a obe maju projekty na 29 augusta ;) akurat, ze presne na opacnych koncoch.. arwag pri karazdicke a wien sued pri medickej zahrade ..

mimochodom arwag je 100% dcera mesta vieden ;)
Nove Slovany sa od povodneho planu celkom dost zmenili. Namiesto vyskovej budove tam ma stat 5 nizsich rezidencnych budov. Osobne som tuto zemnu privital, a clekovo posobi projekt velmi prijemne, uvidime ako to bude s cenami a samotnou vystavbou.... Co na tento staro-novy projekt hovorite?
si od developera? ;)

hned prvy a takýto pochvalny prispevok.

ake ceny planujete?
odhalil si ma... dame kavicku a dohodim nejaky bytik?
Nové info z novomestských novín:

Zmena názvu z Nové Slovany na Urban Residence
Zmena vlastníka na Lucron.

Ako vyzerá nový projekt?


Vizualizácia: Compass Architekti

Budova obrátená do Račianskej ulice dostala modernú fasádu vhodnú pre mestskú triedu. Po celej dĺžke vzniklo podlubie príjemné pre chodcov, zároveň sa tým odstránil pocit príliš tesného kontaktu s rušnou ulicou. V prízemných priestoroch vzniknú obchody, reštaurácie a kaviarne, aby sa zachoval charakter Račianskej ulice. Výška bytového domu do ulice sa znížila na úroveň okolitej zástavby, zadný blok nepresiahne deväť podlaží. Veža, ktorá mala mať 29 podlaží, je zrezaná na 12.

Zo strany Račianskej ulice bude stavba odsunutá, vďaka čomu vznikne priestor na umiestnenie cyklotrasy a širšej promenády. Zelené plochy medzi budovami znížil architekt na úroveň terénu, vytvorí nový veľký verejný park.
Zdroj: Hlas Nového Mesta 6/2016, str. 5
See less See more
  • Like
Reactions: 5
Wow, konečne dobré správy :) Lucron by mal výmenou za súhlas MČ Nové Mesto s výstavbou:
- rozšíriť Račiansku na dva pruhy
- Spraviť prístrešky na električkových zastávkach
- na mestskom pozemku spraviť park /označený na nákrese/

Takže toto už neni aktuálne?
See less See more
2
to vyzera ozaj dobre. aha to kopiruje ulicu. hm tie samostatne budovy by sa mi asi viac pacili. tu hrozi intrakovina/pavlace ako pri tej pentackej bytovke namiesto parkovacieho domu.

inak asi by to chcelo premenovat temu
Ale ani tie pôvodné Slovany s tým premostením neboli zlé.
Ale ani tie pôvodné Slovany s tým premostením neboli zlé.
veru nevyzerali ale nie na tomto mieste...
Tam to moc nevadilo.
A aky je dovod na to, aby boli 30-podlazne budovy uprostred maximalne 11-podlaznej zastavby?
Tam mohli Slovany vytvoriť dominantu. Tá architektúra nebola zlá. V mestách sa nájde mnoho príkladov výškových rozdielov, kde to nevadí.
Ak by sa stale hralo na orientaciu bytov, tak na Racianskej dodnes nie je ziadna ulicna ciara. A zase neviem, ci je dneska cielom budovat opat nejake sidliska normalizacneho typu, alebo dotvarat mesto jeho typickou zastavbou.
odporucam sa pozriet na vystavbu len tot do viedne.
a tu je teda velmi vela projektov riesenych, ala ako ty hovoris styl normalizacne sidlisko.

osobne povazujem tento styl za kvalitnejsie byvanie ako intrakoidno-pavlacovy styl. uplne ideal ked je to riesene ako mytna alebo na 29.augusta od arwagu a mat byt v strednej bytovke, samozrejme s uzavretnym priestorom len pre obyvatelov.tak to mame my a aj preto som si ten projekt vybral a nie vedlajsi ktory je rieseny ala urban. a mat si vyberat medzi pri myte vs urban. aj za vyssiu cenu je pri myte . mensie bytovrcky su utulnejsie (napr v nasom projekte je 5 bytoviek s celkovo 83 bytami a v nasej bytovke co ma 6 podlazi je 16 bytov a je to ozaj super.

cize za mna povodny projekt urbanu bol lepsi
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Nová Mýtna či Arwag sú to isté, len v menšom, v podstate vyplnenie preluky v kompaktnej zástavbe, kým UR vytvára tú kompaktnú zástavbu. Počet bytov na budovu v UR bude síce vyšší, ale iné zásadné rozdiely tam nie sú.
Nové Slovany spúšťajú predaj pod novým názvom Urban Residence

reality.etrend.sk

Na bratislavský trh novostavieb sa dostáva ďalší projekt v širšom centre v blízkosti Račianskeho mýta. Luxembursko-slovenský developer Lucron dnes spúšťa predaj vyše dvesto bytov v prvej fáze projektu Urban Residence. Projekt prvýkrát predstavil pred deviatimi rokmi pod názvom Nové Slovany pôvodný investor, rakúsky Wien - Süd Holding.

Prvá etapa prinesie 205 bytov predávaných v štandardnom vyhotovení v cenách od vyše 2 200 do vyše 3 000 eur s daňou za štvorcový meter. Najlacnejší jednoizbový byt s vyše 23 štvorcovými metrami vyjde na 75-tisíc eur, ceny dvojizbákov sa začínajú pri 121-tisíc eurách a trojizbáky sú v predaji od 170-tisíc eur. Garážové státia stoja 12-tisíc eur. V ďalších fázach ponúkne Lucron aj väčšie byty.

„Projekt Urban Residence vnímame ako mestské bývanie so zeleným vnútroblokom, je to klasická urbanistická koncepcia miest v Európe,“ približuje obchodný riaditeľ developera Peter Kavecký. Začiatok výstavby prvej fázy je plánovaný na október, dokončenie sa predpokladá začiatkom roku 2018.
:cheers:
See less See more
2
  • Like
Reactions: 1
Asi je čas aj na presun medzi aktívne projekty. Výstavba má začať už na jeseň.
  • Like
Reactions: 1
^^radsej si pockajme na tu jesen
Uz zacali stavebne konania na prve tri budovy (AI/AII/B) a na terenne upravy.
41 - 60 of 916 Posts
Top