SkyscraperCity banner

11881 - 11890 of 11890 Posts

·
Registered
3,743 Posts
lebo zakony, lebo postupy, lebo a vsak radsej raz vidiet ako 100x pocut :) tu mas OPTIMISTICKY scenar ako to ide na slovensku :) a nie nemusis dakovat :)

inak povedane, kedze Smer 12 rokov sral na serioznu pripravu projektov, tak realne nasledujuce dve vlady nebudu mat moc co stavat. to je to po com tu viaceri volame, ze nech sa robi aspon zasobnik projektov.

to je aj problem napriklad bratislavy, ze Vallo sa moze aj rozkrajata, ale kedze posledne projekty sa realne robili za Durkovskeho, tak nie je co stavat. dokonca aj to rozsirenie Harmincovej bolo pripravene uz za Durkovskeho!! a tych prikladov je vela.

nedava sa temer nic na projektovu pripravu. SSC uplne spi a nema ani len obchvaty jedniciek pripravene. kraje su tak uboje, ze viac ako preasfaltovanie svojich ciest nemaju. nemaju ani len projekty na mensie upravy. si zober kolko dlho trva projektova priprava na BSK obchvatu grobov a pezinku. uz X krat to mohlo byt vo vystavbe, ale nie je nic. a to sa teraz na BSK konecne otocila karta.

dik len s toho obrazku odpoved nemam preco to tak dlho trva. Napr preco technicka studia trva 9 mesiacov a nie mesiacalebo preco tam nie je zahrnuta dokumentacia realizovatelnostia a monitoring ziv. prostredia , Eia taktiez az 2.5 roka. To sa nevie vyclenit skupina ludi len na infrastrukturu. Som uplny laik do toho.
Hovorit o zakonoch mi je blbe kedze ak som vo vlade tak si tie zakony urobim tak aky akysi trulo nemohol podavat 1000 odvolani a basta odpadne 6 mesiacov natahovaciek, to iste o odvolaniach roznych ucastnikov aby pindali ze som nevyhral a teraz to natahovat ako gumu v trenkach. Preco to sukromnik posavi rychlejsie ako stat. Ludske zdroje? Ved navrh dialnic alebo ciest tu nie je 5 rokov. Potom neviem ci NDS ma len riaditela, hovorkynu a soferov v patrole alebo aj niekoho kto tam aj realne pracuje. Suflikova firma.

·
Registered
412 Posts

Viac tu:
Fakt sa chcu zbavit jednej z odbociek na SNP? To si viem predstavit ze bude dost sposobovat problemy pri buducich reorganizaciach dopravy, hlavne pocas oprav kolaji...

·
Registered
526 Posts
Je to zvláštne. Veď ešte do nedávna sa všetky tri odbočenia využívali. To sú presne tie drobnosti čo v prípade výluk dávajú viac možností.

Inak mne sa páči to zneprejazdnenie Špitálskej v smere na Štúrovu. 👌

·
Registered
1,934 Posts
Fakt sa chcu zbavit jednej z odbociek na SNP? To si viem predstavit ze bude dost sposobovat problemy pri buducich reorganizaciach dopravy, hlavne pocas oprav kolaji...
To je chyba autora videa, resp. nesprávne znázornenie. Všetky tri smery odbočenia zostávajú zachované, ale keďže to už nie je rušná svetelne riadená križovatka ako v 80. rokoch, nie je potrebné mať od Štúrovej a od Špitálskej samostatné koľaje pre každé odbočenie. Tie mali zmysel, keď napr. električka zo Štúrovej na SNP mala červenú a za ňou idúca na Špitálsku ju mohla obehnúť.
Keď sa zrušia obe takéto koľaje, tak sa na námestí uvoľní zbytočne zabraté miesto.

·
Moderator
8,255 Posts
Ako dvernik spravne uviedol, ide iba o rusenie odbocnych kolaji, ktore zacinaju cca 50 az 100 metrov pred krizovatkou. Tie tam boli kvoli existencii svetelnej krizovatky, aby sa za sebou iduce elektricky cakajuce na signal volno vzajomne nezdrziavali. Pri neexistencii svetelne riadenej krizovatky uz nie je dovod na taketo riesenie, zbytocne zabera priestor a spomaluje dopravu.

·
Registered
10,166 Posts
Pražská PID ide meniť korporátny vzhľad vozidiel. No ja neviem, pre mňa je to taký krok dozadu. Ako šedá a červená v kombinácií nie je zlá ide o to rozmiestnenie farieb.

·
Registered
1,533 Posts
Sponzoruje Slavia?

·
Registered
566 Posts
pre zaujimavost, dopravny podnik vyhlasil sutaz na ramcovku na dodavatela nahradnych dielov na elektricky 29T a 30T - suma na 6mega
vie niekto ci idu menit dodavatela, ci doteraz nemali?

11881 - 11890 of 11890 Posts