SkyscraperCity banner

281 - 299 of 299 Posts

·
Registered
Joined
·
12,848 Posts
Čokoľvek tam postavia bude lepšie ako to čo tu máme už 14 rokov. No ak tam majú byť rezervy na električku podľa ÚP a chýbajú tam cyklopruhy keďže je to zároveň aj jeden z mestských cyklistických koridorov, tak očakávam od toho nového mestského inštitútu, že si práve tieto veci v povoľovacích procesoch ustráži.
 

·
YIM.BA
Joined
·
9,183 Posts
Je to len vizualizácia z ideovej urbanistickej súťaže, nie finálny projekt. Rezerva na električku tam podľa poslanca Hercega má byť, sám to pripomienkoval a bol myslím aj v komisii, ktorá vyberala víťaza. O cyklodoprave nepochybujem, že bude integrovaná, to mi príde ako taká samozrejmosť, že som sa na to ani nepýtal.

Pozemky okolo DK patria Ružinovu a nie sú predmetom projektu developera. Dané územia boli na objednávku m.č. zahrnuté do súťaže, aby sa koncepčne vyriešilo celé územie.

Zvažuje sa možnosť prehodenia officov a radnice. Office budovy majú byť spôsob, ako sa zaplatí za radnicu.
 

·
Registered
Joined
·
2,225 Posts
Osobne teda nevidím v územnom pláne mesta žiadnu rezervu na električku, fakticky v ÚP je ich veľmi málo (predĺženie Bory - neaktuálne, predĺženie Zlaté Piesky - Vajnory). Pokiaľ ide o územný plán zóny Pošeň-sever, ten ešte nie je finalizovaný.
 

·
Registered
Joined
·
12,848 Posts
Bude podmienkou povolenia stavby aj komplexná prestavba križovatky Ružinovská-Tomášikova? Lebo tuším rekonštrukcia električkovej radiály toto nemá vôbec zahrnuté v návrhu.
 

·
dialnice.info ::..
Joined
·
17,098 Posts
ked uz pri ideovej sutazi kaslu na uzemny plan dopravny generel , ZAKOS & co ? ako asi budu riesit realny projekt ?

tie zelene strechy na DK ruzinov su riadny joke :) najma ked to statika nedovoli :) ale co uz, papier a vizualizacie znesu vsetko.

kazdopadne je to klasicke zahustovanie. mne osobne tam vadi najma to, ze masivne posuvaju stavebnu ciaru a dokonca ak dobre vidim ze aj ten terajsi BUS pruh bude zruseny.

odlhliadnuc od faktu. na co riesit novu radnicu ? ale tak to je skor moj nazor, ze ja by som MC zrusil (aj toto je jeden z dovodov). toto bude len dalsi odrb ak ozastavat tento priestor.

a kde zostali tie kecy o ruzinovskom bulbare, ked tie office budovy kompletne zastavia ten "bulvar" popri ruzinovskej ?

kazdopadne idu na to dobre. ten tah, ze nech sa to riesi "komplexne" sa kazdy sustredi na nemestie a reko DK ruzinov, ktora sa nikdy nebudu realizovat a developer bude vysmiaty, ze tam na maximum zahusti svoj pozemok :) well done
 

·
Inteleguán
Joined
·
1,222 Posts
Pozemky okolo DK patria Ružinovu a nie sú predmetom projektu developera. Dané územia boli na objednávku m.č. zahrnuté do súťaže, aby sa koncepčne vyriešilo celé územie.
Podľa katastra je majiteľom pozemkov hlavné mesto. Nemala by tam byť mestská časť?
 

·
dialnice.info ::..
Joined
·
17,098 Posts
nie tak uplne, kopu pozemkov patri aj priamo mestskym castiam. v ruzinove v rychlosti naprikald pozemky pod samotnym uradom MC. v novom meste pozemky pod buducou severnou tangentou ma tiez priamo MC a nie mesto. kazdopadne tieto zverovacky su vzdy chaos a chyba. lebo odzverenie je problem a msuia sa dohodnut a mesto nema realne moc nad svojimi pozemkami. ale to sme zase u problemu, ze kedy sa zrusia mestske casti ?
 

·
Urban flâneur
🇪🇺 🏳️‍🌈
Joined
·
3,709 Posts
Architekti z Woods Bagot pred pár dňami zverejnili svoj návrh na transformáciu Yosarie (na pripomenutie, developer organizoval vyzvanú súťaž pre štyri ateliéry - okrem WB a víťazov z Jakub Cigler to boli ešte AHMM a Lazzarini Pickering):
730634

730635

730637

730638

 

·
Registered
Joined
·
1,111 Posts
ruzinovskeecho.sk - Anketa: Vyberte nové meno pre Hirošimu

Presne pred rokom sme vám prvýkrát predstavili projekt známeho českého architekta Jakuba Ciglera, ktorý vyrastie na mieste asi najdesivejšej ruiny v bratislavskom Ružinove – v neslávne známej Hirošime. Nový projekt si preto zaslúži nové meno a to môžete vybrať práve vy – Ružinovčania, ľudia z okolia a čitatelia nášho časopisu.

Miesto, ktoré poznali a navštevovali ľudia z celého okolia, sa pred viac ako desaťročím začalo meniť na ruinu, ktorá lákala len bezdomovcov a slúžiť mohla nanajvýš ako kulisa pre hororové filmy. Za posledné dva roky investor, spoločnosť MiddleCap, pozostatky bývalého obchodného domu vyčistil a vyviezol desiatky ton odpadu, predstavil víťazný architektonický návrh, na ktorého výbere sa podieľali aj zástupcovia mestskej časti, ružinovských poslancov a magistrátu, a momentálne pracuje na získaní všetkých potrebných povolení. Zároveň sa pracuje na finálnej podobe projektu, ktorá by zahŕňala aj pripomienky zástupcov Ružinova v hodnotiacej komisii.
Neviem, čo chcú ešte vyberať? :cool:

Hlavne, keď návrhy bolo treba posielať do 10. marca a tlačený časopis bol dnes v schránkach.
 
281 - 299 of 299 Posts
Top