SkyscraperCity banner

21 - 25 of 25 Posts

·
Registered
62 Posts
Inak ma zaujalo v tomto kontexte aj vo vacsine, ako sa vsade naraba s pojmom "naletove dreviny", akoby to bolo nieco, co treba automaticky vyrubat. Pokial viem, "naletova drevina" znamena len to, ze neboli vysadene, ale prirodzene vyrastli z naletenych semien. Uz som niekde aj zachytil, ze prave taketo dreviny su obvykle odolnejsie a zdravsie ako vysadene dreviny, kedze sa museli uchytit prirodzenym vyberom a nie "vypiplanim".
Ina vec su samozrejme invazivne druhy (aj ked aj tam by ma zaujimalo, ci to je v meste taky strasny problem, hlavne pri druhoch ktore su tu "invazivne" uz desiatky rokov a su aj tak vsade). Ale vie sa niekto vyjadrit, ci je nieco zle na povodnych naletovych drevinach? Mesto by si pokial viem malo vazit kazdy jeden zdravy odrasteny strom...

·
Registered
1,895 Posts
Vcera som tade isiel okolo tak som si na toto spomenul. VELMI nahrubo som to v cca polke ulice zacal ratat na jednej strane a vyslo mi, ze tych stromov tam je cca 100. Nic v zlom, ale vyrubat 100 odrastenych stromov vobec nepovazujem za ekoterorizmus, ale za ciste barbarstvo a nic horsie ako rozsirovanie pruhov pre IAD v meste snad ani nemozes spravit (nehovoriac o tom, ze vzdy ked tade idem, tak je ta ulica ludoprazdna, takze by tam uplne stacilo 1+1).
Tak to netusim kde si tam naratal 100 stromov (ja ich tam vidim tak 30-40 - bavime sa o JUZNEJ strane ulice) a hlavne dnes uz neni taky problem tie stromy presadit, sice je to drahsie, ale co nespravit pre spokojnost obyvatelov :)

Ta ulica je ludoprazdna prave preto, lebo vseci co idu z Vajnorskej si cestu skracuju cez Riazansku a Halkovu, ktore by sa mohli dopravne ukludnit kedze je to predsalen viac obytna zona ako Jarosova (kde nic obytne okrem opustenej Kukurice nieje). Nehovoriac o tom, ze tam bude vyustovat Severna tangenta v buducnosti.
Ked sa k tomu prida predlzenie Tomasikovej, tak Riazansku mozme zuzit na 1+1 vsade a rozsirit chodniky.

21 - 25 of 25 Posts