SkyscraperCity banner

861 - 878 of 878 Posts

·
dialnice.info ::..
13,843 Posts
Discussion Starter #863
len sranda je, ze aj ked vyzera gloria otrasne, tak remeselne je to velmi dobre urobene. napriklad take drevohlinikove okna, co su na glorii nedavaju ani teraz na luxusne stavby :) ale to je o inom :)

·
Registered
599 Posts
Spytaj sa hociktoreho majstra ktory nieco robil v Glorii a povie ti aka to je kvalita. Nie je to sice taky shit ako Panorama ale vystavne dielo to nie je tiež.

Inak ja by som sa do Glorie, ak by bola kvalitna, nastahoval v pohode. Zvnutra ju nevidim, vyhlad mam dobry, a ak by splnala moje podmienky na byvanie, tak s tym fakt nemam problem.

·
dialnice.info ::..
13,843 Posts
Discussion Starter #865
nemam to od majstrov, ale z reality. to ze to nie je vystavne dielo je bohuzial problem hociakej stavby. len vtedy tam bola povedzne vyssia kvalita a nebola to klasicka totalna fusirena.

celkovo sa fuserina stavbarov tyka aj rodinnych domov. v podstate nepoznam cloveka co nestaval aj nejaky luxusny dom, aby to nebolo totalne dodrbane. doslova posledne roky co znami stavali tak cista katastrofa. takze je to mozno ovplyvnene terajsou realitou, kde je to ozaj hrozne, co stvaraju

·
Registered
420 Posts
Spytaj sa hociktoreho majstra ktory nieco robil v Glorii a povie ti aka to je kvalita. Nie je to sice taky shit ako Panorama ale vystavne dielo to nie je tiež.

Inak ja by som sa do Glorie, ak by bola kvalitna, nastahoval v pohode. Zvnutra ju nevidim, vyhlad mam dobry, a ak by splnala moje podmienky na byvanie, tak s tym fakt nemam problem.
mohol by si byť konkrétnejší, v čom je panorama shit? zhodou okolností, dobrý priateľ sa presťahoval z glorie do pc, dovolím si tvrdiť, že to viem porovnať. aquila má pravdu v tom, že gloria bola na svoju dobu prudký nadštandart, zvnútra je to ďaleko lepšie, ako zvonku. dnes už to ničím neohúri, ale byty netrpia žiadnymi zásadnejšími nedostatkami afaik. s pc by som to vôbec neporovnával, o 20 rokov mladšie technológie, iný konštrukčný systém, atď. okrem nejakých drobností s rozvodmi neviem o žiadnych nedostatkoch, ale je pravda, že ten konkrétny byt, o ktorom hovorím, bol odovzdaný ako holobyt a všetko bolo urobené custom. možno v štandarte boli lacné krivé kachličky, ale to sú naozaj drobnosti, ktoré sa dajú ľahko a lacno napraviť.

·
Registered
599 Posts
V PC co som počul tak odovzdané byty nezodpovedali deklarované mu štandardu a mali problem s reklamaciami, par kamosov co tam byva mi hovorilo ze je tam brutalne vsetko pocut (asi tenke priecky, neviem...) a dvaja majstri ktori boli u mna mi nezavisle od seba povedali ze PC a Gloria sú hrôza a nechcú tak uz chodit nic ani opravovat. Detaily fakt neviem, ale nepoznali sa tak len tlmocim. Na druhej strane mi jeden z nich povedal ze bol milo prekvapeni tym ako dobre postavili Seberiniho.

Nie som architekt ani stavbar, tak hovorím len to co mi poculi.

O zložení osadenstva v PC, problémoch s parkovanim (obsadene miesta, nefunkcne zavory), probleolmovymi vytahmi (inak toto neviem ci noe je poznávacie znamenie JT kedze brutal problemy s vytahmi si aj na Fuxovej) alebo s pochybnymi vyúčtovaniami sa teraz nejdeme zaoberat kedze sa bavime o kvalit3 stavby ale toto mi hovorili ludia z PC tiez

·
Registered
1,847 Posts
Mne pri PC staci, ze tam su sadrokartonove priecky :) To je dostatocny dovod na to, preco som tam nad kupou ani len neuvazoval.

·
Registered
71 Posts
Ja v panorama city bývam v podstate od odovzdania bytov, čo ma možno predurčuje k istej zaujatosti, ale musím povedať, že nemaám rád tieto reči typu pár kamošov tam býva, jedna pani povedala...Čo sa týka kvality, tak zodpovedá cenám za akú sa tie byty predávali, teda žiadny prehnaný luxus, ale recepcia a lobby sú slušné, koberce na chodbách atď. všeto vyzerá relatívne na úrovni. So sadrokartónovými priečkami sme problém nikdy nemali mimo toho, že viac počuť vibráciu (napr. basy), tak napr. hlasy, zvuky nepočujem o nič viac ako keď som predtým býval v tehlovom RD. Pár týždňov dozadu sa tu rozoberalo čo všetko počuť v paneláku, naozaj nič také sa tu nekoná a bol by som rád, keby sa tu viac prezentovali reálne skúsenosti ako toto nálepkovanie a škatuľkovanie na základe toho, že som "počul."

·
Registered
599 Posts
Ved preto je dobrw ze to napíšeš z prvej ruky, mohol si aj skor. Ja som zas na objektivne napisal od koho tu informaciu mam a aka je, netvaril som sa ze tam byvam a mam to overene. Myslim ze som to napisal ferovo a zároveň som rad ze ty si napisal info z prvej ruky.

·
Registered
63 Posts
Ja mam uplne rad majstrov co pridu nieco robit bez vodovahy (a aj to tak po nich vyzera) ale budu sa vyjadrovat ku kvalite stavieb ci konkurencii, asi nieco na sbosob ked ti automechanik N+1 vyklada ako ti mechanik N vsetko odflakol. Potom skusenosti typu ze " kamosove brutalne problemy s kvalitou" a v realite prasknuta kachlicka, odrete dvere, nenastavene okno, dokopy nedorobky do 500 Euro. Taktiez "problemy s reklamaciami" v style, ze developer odovzda 200 bytov a clovek v ocavani ze do mesiaca-dvoch bude mat vsetky nedorobky odstranene. Vizual bytovky a jej tesneho okolia jej dava isty genius loci, ktory moze dost ovplyvnit cenu byvania na sekundari, prirodzene o architektonicky podarene diela sa zvyknu obyvatelia aj lepsie starat.

·
Registered
2,225 Posts
Tak ten standard nie je zly. Len by ma zaujimalo ake su v byte pouzite vodovodne baterie a podlahy (drevene??), bezfalcove dvere ? Moznost naistalovat si wc s bidetom spolu ?
Maju garaze aj nabijacie stanice pre elektromobili ?

·
Registered
28 Posts
Tak ten standard nie je zly. Len by ma zaujimalo ake su v byte pouzite vodovodne baterie a podlahy (drevene??), bezfalcove dvere ? Moznost naistalovat si wc s bidetom spolu ?
Maju garaze aj nabijacie stanice pre elektromobili ?
Uz tu bolo postovane pdf s popisom standardu:
Byt:
  • laminátové parkety hrúbky 10 mm (chodba, kuchyňa, obytné miestnosti, šatníky), soklová lišta
  • gresová dlažba hrúbky 10 mm (kúpeľňa, WC)
  • gresový obklad hrúbky 10 mm (kúpeľňa, WC)
Interiérové dvere:
  • plné hladké dvere, výška 2100 mm
  • laminátová povrchová úprava
  • obložková zárubňa bez polodrážky, skryté kovanie
  • kovanie rozetové nerezové, BB zámok (obytné miestnosti, šatníky), WC zámok (kúpeľňa, WC)

Attachments

·
Registered
63 Posts
Tak ta laminatova podlaha za tu cenu je fail...
Ja mam napriklad drevo a v dalsom byte uz dam laminat, drevu chyba povrchova tvrdost, lahko sa poskriabe, cokolvek ti padne mas tam jamku, a brusit ma to uz nebavi. V dalsom byte co prenajimam je lamino a ta podlaha tam je v ovela lepsom stave.

·
Registered
3,501 Posts
Ja mam napriklad drevo a v dalsom byte uz dam laminat, drevu chyba povrchova tvrdost, lahko sa poskriabe, cokolvek ti padne mas tam jamku, a brusit ma to uz nebavi. V dalsom byte co prenajimam je lamino a ta podlaha tam je v ovela lepsom stave.
nie je drevo ako drevo

·
Registered
63 Posts
Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku.
Nie je drevo ako drevo.
Nie je lamino ako lamino.
Nie je vinyl ako vinyl.

Skusme pri bytoch za pol mega hlavne oblozit kupelnu az po strop vsade, to by bol super zaciatok, podlaha by ma az tak netankovala.

861 - 878 of 878 Posts