SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 508 Posts

·
does not sleep. He waits.
Joined
·
556 Posts
Dobry napas zaloznit tenhle thread... :applause:
Nebyl by tu nekdo bydlici na PPV nebo stujici/pracujici v okoli, aby mohl obcas nafotit pokrok ohledne vystavby budov VUT na Technicke?
 

·
does not sleep. He waits.
Joined
·
556 Posts
Dnes v 10:00 bude slavnostne otevrena nova budova FEKT VUT na Technicke 10

http://brno.idnes.cz/fakulta-elektrotechniky-vut-ziskala-po-desetiletich-sve-sidlo-pvd-/brno-zpravy.asp?c=A101006_103241_brno-zpravy_dmk

JBrněnské vysoké učení otevírá nový objekt pro Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií. "Budova stojí v kampusu VUT v Brně v areálu Pod Palackého vrchem," uvedla mluvčí VUT Jitka Vanýsková.
Stavba stála téměř půl miliardy korun. "Bude slavnostně otevřena v 10:00 za účasti osobností kraje a města i těch z oblasti průmyslu a vysokých škol," popsala mluvčí.
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií se o prázdninách odstěhovala z areálu Údolní 53 do kampusu. "Má konečně po 51 letech od svého založení komplexní moderní sídlo evropských parametrů," poznamenala mluvčí.
V nové zelenošedé atraktivní osmipodlažní budově na adrese Technická 10 sídlí ústavy mikroelektroniky, elektrotechnologie, jazyků a také celý děkanát i se studijním oddělením fakulty.
 

·
does not sleep. He waits.
Joined
·
556 Posts
U Univerzitního Kampusu v Brně roste nový výzkumný pavilon
V rámci projektu Cetocoen byla na podzim zahájena stavba nového výzkumného pavilonu v sousedství univerzitního městečka v Brně Bohunicích.

Cetocoen je ve světě unikátním a ojedinělým projektem, který je součástí operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace OP VaVol. V rámci projektu se právě buduje u Kampusu v Bohunicích nový výzkumný pavilon pro výzkum toxických látek v prostředí.

Otázka životního prostředí, posílení vědy a výzkumu, a především jeho dlouhodobé propojení s firemní sférou, je jednou ze strategických priorit současné vlády. Mezi 44 projekty, které byly do této výzvy v prvním kole podány, je Cetocoen jediným, který se v rámci tématu udržitelného rozvoje zcela soustředí na sledování a zlepšování kvality životního prostředí.

Cetocoen aplikuje vědecko-výzkumné poznatky základního výzkumu do hodnocení dopadů průmyslových činností na životní prostředí a zdravotní stav obyvatelstva a je ojedinělým projektem i ve světovém měřítku. Jedním z hlavních cílů Cetocoen je vývoj takového systému, který umožní efektivní prezentaci a hodnocení zdravotních a ekologických rizik kontaminace prostředí.

Celý projekt, který stojí přes půl miliardy korun, je z 90 procent financován Evropskou unií v rámci operačního programu a zbývající částka je poskytnuta ze státního rozpočtu.


 

·
Registered
Joined
·
52 Posts
Univerzitní kampus MU v Brně-Bohunicích

Univerzitní kampus MU v Brně-Bohunicich

Realizace: 2004 - 2010
Rozpočet: 5,159 miliardy Kč
Zastavěná plocha: 42 200 m2
Generální projektant: A PLUS a. s. Brno
Manažer projektu a technický dozor: Bovis Lend Lease a Arch.Design, s. r. o.

x největší investice v oblasti vysokého školství ve střední Evropě
x zázemí pro studenty, vědce a pedagogy Lékařské fakulty, Přírodovědecké fakulty a Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity
x 24 výukových a výzkumných pavilonů, informační centrum s knihovnou a studovnami, výukové centrum s aulou a posluchárnami, sportovní hala
x propojení s FN Brno a s obchodním centrem Campus Square krytou lávkou
x v blízké budoucnosti dostavba pavilonů pro PřF - projekty CESEB a CETOCOEN
x na schválení EU čeká projekt CEITEC, jehoz "biomedicínská" část bude také součástí kampusu
x v budoucnu výstavba rezidenčního areálu (ubytování, stravování, garáže, parkování...), předpokládá se soukromý investor viz http://www.aplus.cz/projekty/cra/cra01.html
x v horizontu 3 let prodloužení tramvajové trati linky 8 ke kampusu (odbočka ze zastávky Osová, tunelem pod Mikuláškovým náměstím a ul. Jihlavskou k terminálu před FN Brno)
x na http://www.muni.cz/kampus virtuální prohlídka kampusu

A teď to hlavní - fotogalerie:

x Planovaná dostavba severní části kampusu


x Hlavní vchod do kampusu 1


x Hlavní vchod do kampusu 2


x Pohled na vchod z lávky (za skleněnými dveřmi busta Masaryka)


x Pohled na Knihovnu univerzitního kampusu


x Pohled na kampus od obchodního centra


x Jeden z pavilonů kampusu


x Kampus v noci


x Knihovna


x FSpS


x Vstup do Fakulty sportovních studií


x Sportovní hala


x Aula


x Slavnostní otevření kampusu


x Prohlídka jedné z laboratoří


x Prohlídka anatomického muzea 1


x Prohlídka anatomického muzea 2


x Prohlídka pitevny Anatomického ústavu LF MU


x Přestřižení pásky při slavnostním otevření kampusu
 

·
Registered
Joined
·
52 Posts
Kampus a moderni umeni

Pohled na kampus v noci


Moderni umeni v kampusu
(aneb sochy, ktere podnecuji silne emotivni diskuse... v momente, kdy v kampusu netece pitna voda a v rade mistnosti nefunguje klimatizece, myslim, ze opravnene...) Libi se Vam? :)

Rovnovaha (Jozef Jankovic)


Rozkvet vzdelanosti (Vladimir Preclik)


Osviceni a Silna barva (Lukas Rittstein)


Dotyky a distance (Ales Vesely)
 

·
Everything is otherwise
Joined
·
351 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Dík za fotky. Za sebe musím říct, že se mi "Dotyky a distance" a "Rovnovaha" líbí, "Rozkvet vzdelanosti" mi připadá jako kýč a "Osviceni a Silna barva" by asi byla na delší přemýšlení :).
 

·
ΔE = hv
Joined
·
893 Posts
Moderni umeni v kampusu
(aneb sochy, ktere podnecuji silne emotivni diskuse... v momente, kdy v kampusu netece pitna voda a v rade mistnosti nefunguje klimatizece, myslim, ze opravnene...) Libi se Vam? :)
Líbí, myslím že se tam výborně hodí. Pomůžou ozvláštnit už tak velmi vydařené novostavby. Jen je škoda že nezůstaly sochy od Aleše Veselého v Litomyšli, mohli z nich udělat stálou expozici.

Je sympatické že se v Brně tolik investuje do vědeckých, univerzitních a inovačních projektů. Určitě to zvýší konkurenceschopnost regionu i celé České Republiky. :eek:kay:
 

·
Registered
Joined
·
52 Posts
Interier kampusu a plavkova prednaska

jj, hlavně aby se tam dobře učilo a bádalo a aby tekla pitná voda, pokud možno i teplá.
Jo jo, bada a uci se vyborne, dokonce se v poslucharne s nefunkcni klimou (fouka dovnitr teply vzduch...) zorganizovala plavkova prednaska :)

Pridavam par fotek z interieru kampusu, fotoalbum z prednasky je verejne pristupne, tak snad to nikomu nebude vadit :cheers:

 

·
Everything is otherwise
Joined
·
351 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Repost z PaCU s aktualizací

Another pieces to the puzzle named Brno - city of science.

1) The Nicholas Copernicus Observatory and Planetarium in Brno - after completion of the reconstruction in 2012 it will be the largest and most modern planetarium in Central Europe. Under construction.2) ALISI - Aplication Laboratories (of advanced microtechnologies and nanotechnologies) of the Institute of Scientific Instruments. Completion in 2012. Under construction.

Pod Palackého Vrchem area1) Next stage of Czech technology park

Construction III/2011 - III/20142) CEITEC laboratories for biomedical technologies, advanced materials, advanced communication and controlling technologies, advanced nanotechnologies and microtechnologies

Construction IV/2010 - IV/20133) AdMaS (Advanced Materials, Structures and Technologies) Centre of VUT

Finish of construction probably 2015

 

·
Everything is otherwise
Joined
·
351 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Divadlo Divadelní fakulty JAMU

DIVADLO NA ORLÍ - STAVBA ZAHÁJENA

Po sedmi letech od architektonické soutěže na studentské hudební divadlo pro Janáčkovu akademii múzických umění v Brně byla zahájena stavba vítězného návrhu ARCHTEAM. V těchto měsících probíhá příprava staveniště na ulici Orlí. Na 23. září je plánováno slavnostní položení základního kamene. Dokončení stavby a zprovoznění budovy nového studentského divadla v centru Brna se předpokládá do konce roku 2011.

 
1 - 20 of 508 Posts
Top