SkyscraperCity banner

41 - 60 of 498 Posts

·
Registered
24 Posts
Řekl bych, že z toho definitivně sešlo. Místo přestavby Údolní se pro FA a FAVU počítalo s výstavbou nových budov na "Akademickém náměstí" (u PrF MU), ale to se asi taky nijak nevyvíjí. Myslím, že v ročence VUT bylo, že se počítá s prodejem Údolní a z výdělku se bude mj. spolufinancovat dostavba FASTu. Každopádně by mě zajímalo, co s areálem na Údolní bude. Strávil jsem tam x let studia, takže i trocha nostalgie. Je to dost rozsáhlý areál na lukrativním místě...
To je škoda :-( Mě se právě líbilo jak chtěli otevřít to nároží. To by mě tedy taky zajímalo co s tím bude. Btw ta dostavba FASTu má být kde?
Akademickým náměstím myslíš co? Nevím kde by se u PrF MU daly stavět další budovy, protože zjedné strany je Bjornsonův sad a z druhé areál na Šumavské, dole knihovna. Nenapadá mě, kde by se to mohlo stavět...?

·
Everything is otherwise
351 Posts
Discussion Starter #42 (Edited)
Dostavba a rekonstrukce FASTu se asi týká hlavně "budovy R" na Rybkově 1.

A Akademické náměstí tady.

EDIT: ještě doplněk, FA je údajně se svou separací maximálně spokojená a stěhovat se za žádnou cenu nechce, pro FAVU se vyjednává nová budova v areálu VUT na Kraví hoře a ÚSI se má transformovat na novou fakultu a stěhovat na Technickou. Takže Akademické náměstí je asi už taky dead (což je vzhledem k té navrhované podobě asi jedině dobře).

·
Everything is otherwise
351 Posts
Discussion Starter #43
Ještě k té dostavbě FASTu, tady je Oznámení záměru (v pdf).

Koho to zajímá, tak půjde především o kompletní rekonstrukci budov R, kam se přesune i menza, E2 a F2. Bude vybudován spojovací most přes ulici Rybkova mezi B a R a podzemní pasáž pod ulicí Žižkova mezi D a Z. Vznikne parkovací dům pro 131 vozidel. Dále půjde o několik menších novostaveb, úprav a nástaveb na stávajících budovách v areálu. Vzniknou nové posluchárny, ateliery, učebny, laboratoře, přednáškový sál, kanceláře, pokoje pro hostující profesory, oddychové zóny a altán. Přibude nový mobiliář, dojde k totální rekonstrukci komunikací, zpevněných ploch a oplocení, částečné rekonstrukci inž. sítí a k úpravám zeleně.

·
Registered
52 Posts
Campus residential area

Tak stranky www.bydlenivkampusu.cz se konecne rozjely, vypada to, ze se co nevidet planuje vystavba "etapy 1", na strankach uz rovnou prodavaji byty...

Na severním okraji Bohunic v areálu širšího kampusu, nad zelenými svahy Riviery s krásným výhledem na město a výstaviště, se rodí nová rezidenční čtvrť. Kllidné a bezpečné bydlení v bezprostřední blízkosti kampusu Masarykovy univerzity s dobrou občanskou vybaveností a těsným sousedstvím jedné z nejrozsáhlejších zelených a rekreačních ploch ve městě, jsou hlavní devizy nového areálu. Umístění projektu je ideální jak pro cestování městskou hromadnou dopravou, tak pro dopravu automobilem.

·
Registered
335 Posts
Mno ta otevrena Udolni vypadala dobre. Take jsem tam nejaky cas prozil, byt malo. Treba pitevna je nezapomenutelna poslucharna:) Doufam, ze to nekoupi nejaky obchodni retezec.

·
Everything is otherwise
351 Posts
Discussion Starter #46
Náhodou jsem objevil časosběrné video z výstavby pavilonu Q MENDELU z let 2002-4. Sice out of date, ale i tak, myslím, zajímavé.

·
Everything is otherwise
351 Posts
Discussion Starter #48
To už se řeší dost dlouho. Nejrůznější skeptici malují čerty na zeď a kromě možného nedostatku "mozků" poukazují třeba i na případnou "žárlivost" běžných členů týmu na "zahraniční esa", která budou pobírat mnohonásobně vyšší plat. Mám dojem, že právě Hruda to někde přirovnával k fotbalu. Za europeníze se postaví špičkové zázemí a přivede se několik "posil" zvučných jmen světové třídy do managementu i "hráčského kádru", ale hlavně ze začátku se bude nutné spoléhat zejména na "vlastní odchovance".

Jinak program SoMoPro, který se tím zabývá

a články na tohle téma na České Pozici:
http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/best-brno-vznika-seznam-50-elitnich-vedeckych-tymu
http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/statisicove-platy-mely-do-ceske-vedy-prilakat-zahranicni-esa
http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/pomuze-pul-miliardy-k-navratu-ceskych-vedcu (o Návratu)

·
Registered
926 Posts
Ano, jsou to dobré odkazy. Trošku jsem ty webovky projel a musím říct, že jsou dobré a plné spousta dobrých informací. Asi si je dám do oblíbených :)

·
Registered
52 Posts
Jen doplneni ke stavbe "Campus residential area", ze zapisu ze zasedani vedeni MU:

"Kvestor informoval o počínající výstavbě bydlení pro UKB, v sousedství UKB. Investorem je společnost CD XXI, která v období 03/2011 až 03/2012 zrealizuje na svých pozemcích nájemní bydlení pro studenty a zaměstnance UKB. MU požaduje 1 200 lůžek. O provozování objektů bude jednáno i s SKM MU."

·
Everything is otherwise
351 Posts
Discussion Starter #54
AdMaS je odklepnut, dostane 818 mil. Kč.

Realizace projektu byla zahájena 1. 1. 2011. Provoz centra bude zahájen již 1. 7. 2011, kdy se předpokládá zahájení řady aktivit, které nevyžadují pro činnost nově postavené objekty. Plný provoz centra bude zahájen po dokončení nových objektů s laboratorním zázemím v polovině roku 2014.
O osudu CEITECu a ICRC by se v Bruselu mělo rozhodnout na přelomu února a března.

·
does not sleep. He waits.
556 Posts
Raní pokus o vyfocení staveniště ICRC z parčíku u Anenských teras(žádné lepší místo na fotky mě nenapadá, snad jen z nemocnice)

·
556 Posts
Centrum dopravního výzkumu (CDV)

Do tří let vznikle v Brně nové vědecké středisko Státní Centrum dopravního výzkumu (CDV), které bude odborně zkoumat nejrůznější aspekty dopravy. V tuzemsku unikátní projekt nese název CDV Plus - Dopravní VaV centrum. Celkové náklady na nové laboratoře a další zázemí budou činit 463 milionů korun, z toho 85 procent zaplatí evropské fondy.

Zdroj: V Brně vyroste dopravní výzkumné středisko za půl miliardy korun

Dnes v 15:00 dojde k poklepání základního kamene, viz. dnešní program Víta Bárty

·
Registered
223 Posts
Další výzkumné centrum? To jsou věci. :) Vcelku by mě zajímalo, kolik je sem v současné době plánováno (popř. v různých stupních realizováno) těchto výzkumných projektů a v jakém objemu financí. Budou to miliardy a miliardy, jen ICRC je v objemu kolem tří bn.... A když jsem jen v rychlosti znovu prolítl toto vlákno, tak jsem se v tom až ztratil. :) Skvělé zprávy pro Brno v tomto ohledu a pokud se zde vše podaří postavit, tak z toho město v budoucnu sakra těžit!

Neví někdo, jak je na tom CEITEC? Poslední info, co jsem měl, tak snad bylo žádáno o schválení dotací, ale jestli byly uděleny a kdy by se případně mohlo začít stavět, to už nevím...

·
556 Posts
To schvalování dotací pro ICRC a CEITEC se pořád protahuje, naposledy říkali, že bude rozhodnuto v březnu, tak uvidíme. Tady sem našel seznam již schválených projektů(neobsahuje tedy ještě ICRC a CEITEC). Celkově by se v Brně mělo na jejich výstavbu proinvestovat +- 17 miliard korun.

*NETME Centre – Nové technologie pro strojírenství; VUT (768 milionů korun)
*Centrum pro aplikovanou mikrobiologii a imunologii ve veterinární medicíně; Výzkumný ústav veterinárního lékařství (365 milionů Kč)
*Aplikační a vývojové laboratoře pokročilých mikrotechnologií a nanotechnologií; Ústav přístrojové techniky AV ČR (433 milionů Kč)
*CETOCOEN; MU (544 milionů Kč)
*Centra materiálového výzkumu; VUT (233 milionů Kč)
*Centrum výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie; VUT (260 milionů Kč)
*SIX – Centrum senzorických, informačních a komunikačních systémů; VUT (294 milionů Kč)
*RECAMO – Regionální centrum aplikované molekulární onkologie; Masarykův onkologický ústav (299 milionů Kč)
*Regionální centrum pro nízkonákladové plazmové a nanotechnologické povrchové úpravy; MU (214 milionů Kč)
*Dopravní VaV centrum; Centrum dopravního výzkumu (463 milionů Kč)
*Stavba vzdělávacího komplexu FEKT VUT (992 milionů Kč)
*AdMaS – Pokročilé stavební materiály, konstrukce a technologie; VUT (818 milionů korun)

to se rovná celkově 5.683 miliardy korun :cheers:

41 - 60 of 498 Posts