SkyscraperCity banner

1 - 20 of 45 Posts

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Wróciłem wczoraj z moim kołem naukowym z Brukseli, gdzie pojechaliśmy na zaproszenie działu komunikacji Parlamentu Europejskiego. Robiłem bardzo dużo zdjęć, koncentrując się głównie na architekturze miasta, z góry przepraszam, że nie wszystkie wyszły, ale wiele było "z marszu", bo plan był napięty. W każdym bądź razie Bruksela bardzo mi się podobała, ładnie tam i europejsko.

Dzień 1: Przyjechaliśmy rano, potwornie zmęczeni po autokarowej imprezie, a że zakwaterowanie w hostelu było dopiero na 14.00, pojechaliśmy na miasto. Z tego dnia zdjęcia umieszczę na końcu, bo nie miałem przy sobie aparatu a głupio zaczynać wątek od zdjęć robionych dzwoniącą doniczką. Wieczorem pojechaliśmy natomiast do Leuwen, ale stąd już w ogóle nie mam żadnych zdjęć, może i dobrze, bo nie ma co wspominać. Na pewno nie ochronę w klubie, która najwyraźniej nie widziała nigdy czterdziestu roztańczonych Polaków. Mniejsza z tym:p

Dzień 2, zakupy i zwiedzanie:
Ponieważ hostel znajdował się na peryferiach, spacer do końcowej stacji metra trwał dobre 20 minut. Po drodze mijaliśmy bardzo ładne, trochę małomiasteczkowe domy.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.
Wejście do metra. Metro w Brukseli ma 4 linie i jest częściowo naziemne

8.

9.
Stacja początkowa Hermann-Debroux. Bardzo interesująca sztuka.

10.
Jakby Guenther von Hagens został rzeźbiarzem.

11.

12.

13.

14.

15.

Czas wysiadać.
CDN

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
16.

17.
Trochę jak w Berlinie ;)

18.
Estetyczne torowiska, buspasy na każdym kroku.

19.

20.

21.

22.
Muzeum armii i historii wojskowości. Jest nieeesamowite, następna wstawka będzie właśnie stamtąd.

23.

24.

25.

26.
Ale i przed wejściem było co fotografować.

27.

28.

CDN

·
Registered
3,484 Posts
No właśnie byłem ciekaw jak prezentuje się Bruksela. Może w następnym roku uda mi się pojechać na Tomorrowland to znajdę jakąś chwilę na zwiedzenie.

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

48.

49.

50.

51.

52.

53.

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

61.
Niestety jak widać po tym samolocie muzeum niespecjalnie dba o konserwację eksponatów (z drugiej strony wstęp jest wolny, utrzymuje się tylko z datków)

62.

63.

64.

65.

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
66.

67.

68.
Nie tylko ja miałem skojarzenia z Żelaznym Tronem ;)

69.
Przyjemny pan żołnierz

70.

71.

72.

73.

74.
(Niestety światło w muzeum przedstawiało trochę do życzenia)

75.
Atrapa bunkra

76.

77.

Tyle z muzeum, niektórzy co bardziej zainteresowani tematem znajomi siedzieli w nim 2,5 godziny a i tak nie zobaczyli wszystkiego, polecam!
W następnym odcinku pokręcimy się jeszcze po Parc de Cinquantainaire i przejdziemy do dzielnicy z siedzibami instytucji unijnych.

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #12
Michał78;85962582 said:
Mi również zdjęcia nie działają :(
Zdaje się, że już "Picasa tak ma", że raz się wyświetla a raz nie. W wolnej chwili spróbuję podmienić zdjęcia.

·
Neen, man!
3,893 Posts
http://img263.imageshack.us/img263/5499/sdc11533x.jpg

Widzę wlepki VVB (flamandzkiego ruchu narodowego) są obecne i w Brukseli, chodzi mi o tą "łapkę" z napisem "nu is het genoeg, gewoon splitsen" (luźne tłumaczenie "mamy dość, czas się odłączyć"), aczkolwiek nie chodzi o wyłączenie Flandrii z Belgii a o wydzielenie osobnych flamandzkich okręgów wyborczych z obwodów dwujęzycznych. ;)

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #14
Problem z hostingiem zdjęć naprawiony, możemy iść dalej:
78.

79.

80.

81.

82.

83.

84.

85.

86.

87.
Zbliżamy się do ronda Schumana, w oddali widać już siedzibę Komisji Europejskiej.

88.

89.

90.
UE na każdym kroku.

91.

92.
Powiedzieć o Berlaymonie, że jest monumentalny, to nic nie powiedzieć :p

CDN.

·
Polska wielonarodowa!!
4,104 Posts
No no no my Europejczycy piękną mamy stolicę:)

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #17
93.
Po prawej Justus Lipsius, główna siedziba Rady Unii Europejskiej.

94.

95.
Ciekawostka: budynek jakiś czas temu przeszedł generalną renowację, ponieważ nie spełniał już norm technicznych. Które stworzono w nim.

96.

97.

98.

99.
Justus Lipsius od frontu. Rządzimy!

100.
Po lewej budowa nowej siedziby Rady Europejskiej (już wzbudza kontrowersje - http://www.polskatimes.pl/pieniadze/419180,rada-europejska-bedzie-miala-nowa-siedzibe-cameron-zaleca,id,t.html) po prawej Lex, kolejny budynek Rady UE

·
心在臺灣
9,699 Posts
Na ten łuk/bramę można wejść przez muzeum armii, nie jest może wysoko ale fajnie widać miasto z góry.

Mnie też Bruksela bardzo się spodobała.

·
Healesville Sanctuary
1,781 Posts
Discussion Starter #19
101.

102.

103.

104.

105.
Lex

106.