SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1227 Posts

·
Registered
1,851 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Witam. Po tygodniu w końcu przyszedł do mnie link aktywacyjny ;/

A więc chciałbym zacząć wątek o Brzegu. Na pewno słyszeliście o tym mieście ;)

Przebudowa stadionu miejskiego

Budowa turystycznej przystani na Odrze

Rozbudowa krytej pływalni

Przebudowa amfiteatru (a raczej budowa)

Aby rozpocząć wątek, zapoznam was z planowanymi inwestycjami, które powinny zostać zrealizowane przed Euro2012 (trzeba żyć marzeniami, nie psujcie mi nadziei :p).

Planowany jest również czterogwiazdkowy hotel

Wszystkie obrazki wziąłem z tej strony - http://brzeg.pl/index.php?dzial=211&jezyk=pl

Tutaj macie jeszcze filmik: http://brzeg.pl/index.php?dzial=212&jezyk=pl
-------------------------------------------------------

Dzisiaj otworzono w Brzegu Jysk.
Wkrótce otworzony ma zostać również pierwszy w Polsce supermarket Aldik.
W budynku Piast, gdzie mieści się supermarket Albert, na górnym piętrze ma powstać mini galeria handlowa, czyli zapewne kolejne sklepy "wszystko po 5 złotych". Obecnie znajduje się tam Komfort, jednak zostanie on prawdopodobnie przeniesiony do byłego lokalu Biedronki, która to z kolei przeniosła się do budynku po Plusie, który splajtował.
-----------------------------------------------------------

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na pewien problem.
W Brzegu bowiem nie ma najmniejszej galerii handlowej. To co jest to wspomniane sklepy "wszystko po 5 zł" i second-handy. Nie ma u nas również kina, którego rolę obecnie pełni BCK. Aż dziw bierze, że nazwano to kinem...

·
.
5,062 Posts
O wątek o moim mieście ;) Te wszystkie inwestycje są związane z przyznaniem nam goszczenia jakiś zespołów na EURO 2012. PS Ale amfiteatr to pewniak.

·
Registered
1,851 Posts
Discussion Starter #3
Michał78;17106319 said:
PS Ale amfiteatr to pewniak.
Wiem, widziałem ostatnio wizualizacje. Jakoś mnie one nie oczarowały, mam nadzieję, że w rzeczywistości wyjdzie lepiej...

A co do hotelu, to chyba tylko marzenia, bo nie sądzę, aby jakiś frajer wybudował tu 4-gwiazdkowy hotel :nuts:

·
Tommy
1,144 Posts
^^
Co tam na zamku w Brzegu słychać?

·
Registered
2,365 Posts
WIdzę, że Brzeg bierze się poważnie do walki o centrum treningowe na EURO 2012 - u nas w Oławie jak zawsze wielkie nic !!!! Ale starają się dla zasady, żeby ludzie potem nie marudzili, że nie brali udziału

·
.
5,062 Posts
Nowy amfiteatr w Brzegu

rzeg będzie miał nowy amfiteatr. Jest już gotowa koncepcja zagospodarowania całego terenu. Stary obiekt zostanie niemal zrównany z ziemią, a na jego miejscu powstanie nowe centrum kultury.

Najlepszy czas amfiteatru to lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. Teraz jest wykorzystywany dwa, trzy razy do roku. Mimo, że odbywa się tutaj bardzo dużo imprez kulturalnych, jak Festiwal Piosenki Angielskiej, czy Festiwal Piosenki Religijnej, to tak naprawdę nie ma gdzie ich porządnie zorganizować. Sytuacja ta za kilkanaście miesięcy się zmieni.

Przygotowanie koncepcji modernizacji amfiteatru kosztowało miasto 40 tysięcy złotych. "Nowy obiekt będzie posiadał niemal wszystko, co potrzebne jest do organizacji imprez masowych" - mówi zastępca burmistrza Artur Kotara:

"Amfiteatr będzie spełniał wszelkie wymogi bezpieczeństwa" - przyznaje Adam Bubiłek, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury:

"Większość imprez będzie można przenieść z małych sal BCK-u na scenę amfiteatru" - dodaje Bubiłek. Planowane są również inne atrakcje:

Podobnego zdania są sami mieszkańcy. Uważają, że taka inwestycja jest potrzebna, ale pod jednym warunkiem:

Zastępca burmistrza przyznaje, że nowy amfiteatr będzie bardzo ładny. „Owszem, są piękniejsze obiekty w całym kraju, ale musimy popatrzeć na nasze miasto i jego potrzeby”:

W styczniu ma być gotowy projekt budowlany. We wrześniu 2008 roku rozpocznie się nabór wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. "Są duże szanse na to, że Unia dofinansuje nam tę inwestycję" - dodał Artur Kotara.

Wartość modernizacji amfiteatru to 10 milionów złotych.

Maciej Stępień
http://www.radio.opole.pl/index.php?...iecej&id=21468

·
Registered
4,208 Posts
Aż się prosi, aby jakaś przytulna kawiarnia lub restauracja powstała na Placu Zamkowym.

Są jakieś plany w związku z rewitalizacją kamienic w Śródmieściu?

·
Registered
1,851 Posts
Discussion Starter #10
Brzeska kamienica wyremontowana

Zakończyły się prace restauratorskie kamienicy na brzeskim Rynku. Budynek Sukiennice 5 ma teraz ładną i rzucającą się w oczy elewację. Remont trwał trzy miesiące. Obiekt wymagał już konserwacji, bowiem na głowy sypał się tynk, a odpadające większe elementy ścian stwarzały zagrożenie dla przechodniów.
Miasto sfinansowało inwestycję niemal w stu procentach.
Lokatorzy na remont kamienicy z własnej kieszeni wyłożyli dosłownie kilkaset złotych. Resztę dofinansowało miasto. To kwota 57 tysięcy. "Podstawą prawną takiej dotacji jest uchwała Rady Miejskiej w Brzegu z września 2006 roku" - mówi Joanna Dubas z Biura Urbanistyki i Ochrony Środowiska.
Każdy dotowany jest zobowiązany do wykonania pełnej dokumentacji na własny koszt, uzyskania pozwolenia na prace konserwatorskie i wykazania się prawem władania nieruchomością. Kilka dni temu zdjęto rusztowania i odsłonięto remontowaną ścianę.
W przyszłym roku Urząd Miejski będzie dotował kolejne remonty zabytkowych nieruchomości. Do wydania jest ponad dwa miliony złotych.

Maciej Stępień

http://brzeg24.pl/index.php/Wydarzenia/Brzeska-kamienica-wyremontowana.html

·
Registered
4,208 Posts
Jeżeli to ta kamienica, to ją zaczęto remontować gdzieś koło 4 lat temu. Potem długo, długo nic i teraz dopiero dokończono prace.

·
Registered
1,851 Posts
Discussion Starter #12
"Remont trwał trzy miesiące." ;)

Byłoby przesadą, gdyby napisano tak mając na myśli trzy miesiące na przestrzeni 4 lat :nuts: Tak więc zapewne chodziło Ci o inną kamienicę... ;)

A tu fotki:

Taka trochę pokręcona ta kamienica :nuts:

·
Registered
1,851 Posts
Discussion Starter #14
Heh, w zasadzie to nie zwróciłem uwagi :p Tzn. wiedziałem, że boczna elewacja jest nowa, ale myślałem, że front też :p Pewnie na żywo bym się skapował, ale widziałem tylko zdjęcia ;) Ten front z tymi czarnymi okienkami wydawał się właśnie dziwnie znajomy :nuts:
Skoro już przy remontach jesteśmy, to warto wspomnieć o wyremontowanej bramie odrzańskiej:

PRZED:

PO:

·
.
5,062 Posts
W ogóle jej lokalizacja jest do niczego. Przyjezdni bez przewodników skąd niby mogą wiedzieć gdzie to jest gdy nie ma oznakowań... Ja bramie odrzańskiej daję 3 miesiące do pierwszego spray`u.
PS. MG1803 wiesz może kiedy skończą ten plac przed kościołem Św. Mikołaja ? Albo czy masz chociaż plany jego przebudowy ?

·
Registered
1,851 Posts
Discussion Starter #20 (Edited)
^^ Nie mam pojęcia kiedy skończy się przebudowa. Wiem tyle, że wszystko się przedłużyło, bo znaleziono tam jakieś szkieletony czy coś :p Odsłonięcie pomnika JPII było zaplanowane na październik zeszłego roku (i tak jest nadal napisane na oficjalnej stronie Brzegu :nuts:), a póki co go nie widać... Tak więc przebudowa jeszcze trochę potrwa, chociaż ze 2 tygodnie temu widziałem obok ogrodzonego terenu kostki, którymi będą go wykładać ;) A dach kościoła już chyba jest skończony.

Co nieco można zobaczyć dzięki tej kamerce - http://brzeg24.pl/index.php/Kamera-z-Brzegu.html

1 - 20 of 1227 Posts