SkyscraperCity banner

22941 - 22951 of 22951 Posts

·
Registered
370 Posts
Sorry, No Hungarian. I have been to Budapest for my son's wedding in Slovakia seven or so years ago and I remember this building in particular. It looked pretty beat up then. It looks like work has been done. Is this building going to be fully restored eventually?

·
Registered
3,881 Posts
Rendben, akkor az én dolgom... (De nem értem, miért kell ennyire kekknek lenni...? csak óvatos, személyes tapasztalatokból eredő kétségem van - de ezek szerint bocsánatot kell kérnem érte...)
Sorry, nem a legjobb kifejezést használtam. De ez nem hit kérdése. Több forrás is utal a háború utáni átalakításra. Ezt vagy elhiszed vagy nem. Ezért írtam hogy ez a te dolgod.

·
Registered
3,881 Posts
Továbbra is csak azt mondhatom, hogy elképzelhetetlen, hogy a támfalon érdemi, távlati fennmaradáshoz vezető felújítást végezetek volna az 1990 előtti időkben. Lehet, hogy javítottak valamit hogy megmaradjon a stabilitása, de hogy bármiféle, a mai állapothoz csekély módon hasonlító formába kerüljön, olyan beruházás nem volt. És tényleg láttam személyesen.
Nézd csak, maga Potzner is megerősíti a téglabetétek cseréjét

"Potzner Ferenc elárulta, a jelenleg zajló munkálatok során elvégzik a támfal kőelemeinek helyreállítását: megtisztítják és restaurálják őket, a téglabetéteket pedig kicserélik. Ez utóbbira azért van szükség, mert a háború utáni felújítás során az eredeti, Ybl által használt nagytégla helyett kis méretű, soklyukú klinkertéglát alkalmaztak a tervezők. Ez viszont – amellett, hogy nem volt autentikus, hiszen ilyen tégla Ybl idejében még nem is létezett – az időjárás viszontagságait is nehezebben viselte, a tégla rései közé befolyó víz miatt ugyanis idővel szétfagyott az anyag. "

Persze valószínűleg a háború utáni rekonstrukciót nem úgy kell elképzelni mint a most zajló munkát, nyilván a forrás is kevés volt, a munka pedig rengeteg.

·
Registered
37 Posts
Sorry, No Hungarian. I have been to Budapest for my son's wedding in Slovakia seven or so years ago and I remember this building in particular. It looked pretty beat up then. It looks like work has been done. Is this building going to be fully restored eventually?
This building, before the war, consisted of two parts. In the photo, you see the section on Disz ter, and this will be reconstructed as original.

550107

The other section, on St. George ter, will not be reconstructed (according to current plans).

550111

·
Registered
29 Posts
Indeed. So the restoration will happen only upwards, keeping the current floor area. This is the "Headquarters of the Army" , on the first picture. While on the second picture we can see the Ministry of Defense. That would however occupy most of the square, therefore currently they are not planning to rebuild it.

22941 - 22951 of 22951 Posts