SkyscraperCity banner

24101 - 24120 of 24469 Posts

·
Registered
4,082 Posts
Roth János számomra a legalantasabb építész. Neki volt pár éve az az ominózus kijelentése egy MÉSZ vitában, hogy bárcsak bombázták volna le inkább a palotát földig a háborúban, majd kirohant a teremből. Az estet leírja egy másik neves építész is, egy ismert építészeti forumon. Aki ennyire primitív véleményt meg tud fogalmazni, az inkább hallgasson. Ez pont az a szint ,mint amikor az ISIS porig rombolta Zikkuratot, Hatrát, és Nimrud több ezer éves kultúrkincsét. Ilyen alávaló kívánságot egy építésztől ritkán hallani.

És komplett hazugság hogy nem politikai okokból rombolták le a Szt György téri épületeket. Kár a szót vesztegetni a beszélgetés rengeteg csúsztatásaira. Egyébként az egész beszélgetésről sokat elmond, hogy a műsorvezető még azzal sincsen tisztában hogy a várkapitányságnak nem a palota őrzése a feladata.

·
Registered
57 Posts
Roth János számomra a legalantasabb építész. Neki volt pár éve az az ominózus kijelentése egy MÉSZ vitában, hogy bárcsak bombázták volna le inkább a palotát földig a háborúban, majd kirohant a teremből. Az estet leírja egy másik neves építész is, egy ismert építészeti forumon. Aki ennyire primitív véleményt meg tud fogalmazni, az inkább hallgasson. Ez pont az a szint ,mint amikor az ISIS porig rombolta Zikkuratot, Hatrát, és Nimrud több ezer éves kultúrkincsét. Ilyen alávaló kívánságot egy építésztől ritkán hallani.

És komplett hazugság hogy nem politikai okokból rombolták le a Szt György téri épületeket. Kár a szót vesztegetni a beszélgetés rengeteg csúsztatásaira. Egyébként az egész beszélgetésről sokat elmond, hogy a műsorvezető még azzal sincsen tisztában hogy a várkapitányságnak nem a palota őrzése a feladata.
Végig hallgatva a Utcafront c. műsor január 9. adásában Roth János építész eszméletlen eszmefuttatását - egyik a sokból: a Budai vár képének kupolák, tornyoktól való megfosztását szakszerű LECSENDESÍTÉS-nek nevezi - ezt a felfogást követve, San Gimignano, vagy Bergamo tornyainak, kupoláinak is mennie kell. Sajnos ezek az úgynevezett szakértők, mert régóta tudjuk minden liber egy hozzáértő, szakértő, és progresszív.

·
Registered
229 Posts
A „ vírus tagadók„ élcsapata nyomulásba kezdett - január 9. klubrádió - UTCAFRONT, című műsorban riport Roth Jánossal, Ybl-díjas építésszel a Budai vár volt épületeinek helyreállításáról hallhatjuk a megszokottat.
Ma fent jártam, a Palota Szent György téri kapujához közel eső várfalon álló liftnél, ahol éppen interjút készítettek Csoma Zsófia háromszoros Pro Architectura díjas, Ybl-díjas, Prima díjas, Kotsis Iván-érmes építész, érdemes művész, a Széchenyi Művészeti Akadémia tagja, a MOME Építészeti intézetének címzetes egyetemi tanárával,
építésszel a rekonstruálandó épületek témájában / német média csatorna /. A tartalom mindkettőnél ugyan az - NEM KELL, NEM KELL, NEM KELL, az általam is hallható beszédében kicsit elszólta magát, szerinte a vári épületek használatában a szocializmusban jól menedzselt kultúra létezett.
Kérdeztem, meghallgatott a másik oldal? válasz a Várkapitányságot kérdezték, akik a vírushelyzettel indokolták az interjú elhalasztását - így egy oldalasan akarják majd leadni - ez a progresszív szemlélet - óh
Csakúgy, mint Noemi Saly, ezek a srácok is bizonyára imádják bemutatni az összes díjat és híres művet, mivel felesleges gyűlöletet okoznak. Nagyon profi.

·
Registered
195 Posts
Akkor legalább tudhatjuk, hogy a napokban ajvék érkezik.
Mit jelent az, hogy ajvék?

Tudom, hogy ez nem nyelvészeti fórum, de 20 percet szenteltem az "AJVÉK" szó kikeresésére. Semmilyen szótárban nem találtam rá. Főként szélsőjobboldali témákkal kontextusban bukkant fel a keresési eredmények között sőt még egy Index cikk címében is megtaláltam. Van ahol főnévként, máshol igeként vagy melléknévként használják. Sosem halottam még ezt a szavat. Bocsánat, hogy rákérdeztem itt de 11 éves korom óta (21 éve) kisebb nagyobb megszakításokkal külföldön élek és néha belefutok szavakba, amiket nem ismerek, de ki tudom keresni őket Google-ban. Ezt viszont nem találtam. Csak ötletelek, hogy köze lehet az "I wake"-hez, vagy talán az "aljadék"-hoz, de úgy sincs sok értelme a kontextusban.

·
Registered
50 Posts

Tudom, hogy ez nem nyelvészeti fórum, de 20 percet szenteltem az "AJVÉK" szó kikeresésére. Semmilyen szótárban nem találtam rá. Főként szélsőjobboldali témákkal kontextusban bukkant fel a keresési eredmények között sőt még egy Index cikk címében is megtaláltam. Van ahol főnévként, máshol igeként vagy melléknévként használják. Sosem halottam még ezt a szavat. Bocsánat, hogy rákérdeztem itt de 11 éves korom óta (21 éve) kisebb nagyobb megszakításokkal külföldön élek és néha belefutok szavakba, amiket nem ismerek, de ki tudom keresni őket Google-ban. Ezt viszont nem találtam. Csak ötletelek, hogy köze lehet az "I wake"-hez, vagy talán az "aljadék"-hoz, de úgy sincs sok értelme a kontextusban.
Segítek:

És nem az angolból jön. Miért is jönne onnan? Régi kifejezés, 50 évvel ezelőttig nemigen jött onnan semmi.

·
Registered
3,579 Posts

Gugli kereső?

·
Moderator
8,391 Posts

Zsidó szó, Budapesten nyafogásra, fölösleges panaszkodásra használják. Mondjuk ha már zsidó szó, a kedvencem a sólet.

• Like
Reactions: Spurs1970

·
Registered
71 Posts
^^ 400 ezer havonta, minimum... ?
Oké, hogy irattározás, meg utánajárás, de nem sok az, kicsit? A "már a publikálásra sincs pénzünk"-et meg végképp nem értem.
Kicsit olyan érzésem van, hogy rájöttek arra, hogy az oldallal esetleg pénzt is lehetne keresni. Amivel nincs is semmi baj, csak ez az "adj pénzt, vagy mindennek vége" stílus kicsit túlzás. Szerintem nem fog összejönni a havi 400, de az oldal se fog megszűnni.

·
Registered
67 Posts
Dottore, pár lappal korábban felmerült, hogy a rámpaburkolat lyukas (bocsánat, ha szakszerűtlen szót használok), vagy tömör téglából készül-e. Jól látom a képeiden, lyukas téglák kerülnek beépítésre?

24101 - 24120 of 24469 Posts