SkyscraperCity banner

24121 - 24140 of 24422 Posts

·
Registered
4,070 Posts
Dottore, pár lappal korábban felmerült, hogy a rámpaburkolat lyukas (bocsánat, ha szakszerűtlen szót használok), vagy tömör téglából készül-e. Jól látom a képeiden, lyukas téglák kerülnek beépítésre?
Igen, tényleg a legfelső sor mintha üreges tégla lenne. Érdekes, biztos meg van a magyarázata.

·
Registered
365 Posts

·
Registered
2,092 Posts

Mily kedves.

A Politikatörténeti Alapítvány vezetői és munkatársai

A kuratórium elnöke: Bayer József politológus, akadémikus, egyetemi tanár

A kuratórium további tagjai:
Andor László közgazdász, kandidátus, tanszékvezető egyetemi docens (MSZP)
Földes György történész, az MTA doktora (MSZP)
dr. Hiller István történész, politikus (MSZP)
Hegyi Gyula filmkritikus, publicista, politikus (MSZP)
dr. Kiss László tanár, jogász (ex MSZP, DK - III. kerület, polgármester)
Simon Domonkos Lajos jogász

Egyébként nem teljesen értem továbbra sem, hogy a Munkásmozgalmi Mozgalom beolvadt, akkor a PTI miért maradt vajon fent, mint "önálló" szervezet?

·
Registered
4,070 Posts
" a V. Naszályi Márta által vezetett I. kerület igen jutányos áron, 24 418 forint/hó áron egy év határozott időre adott bérbe egy 120 négyzetméteres ingatlant az Úri utcában. "

-Wow! Ez már kimeríti a hűtlen kezelés fogalmát, nem? Főleg hogy a vári lakosok bérleti díját a hírek szerint a másfélszeresére emelik.

·
Registered
1,015 Posts
Az ár is érdekes, de ha 120 nm-en elfér az egész "intézet", és ekkora lesz az új "székház", akkor érdekesebb kérdés, hogy mit csinálnak ezek egyáltalán? Mi az a nélkülözhetetlen tevékenység, amiért a költözésük miatt ekkora országos hisztit csaptak?

·
Registered
65 Posts
Az egyik szemem sír, a másik nevet. Az oldalt kedveltem, sokszor onnan informálódtam, de a szócikkek tartalma nagyon színvonaltalan. Mindenki pontatlan, valós tények teljes kuszasága, egy nagy fact checking ráférne a tartalomra.
Konkrétabban? Érintetként érdekelne, hogy milyen ténybeli gondokat véltél felfedezni.

·
Registered
365 Posts
Konkrétabban? Érintetként érdekelne, hogy milyen ténybeli gondokat véltél felfedezni.
Konkrétan bármelyik épületet olvasom hibás, pontatlan, hézagos. Egy adott épületről pár óra alatt többet (lábjegyzetelve) és jobbat (az épülethez köthető izgalmas sztorit) tudok kikutatni, mint ami ott megjelenik.

·
Registered
65 Posts
Konkrétan bármelyik épületet olvasom hibás, pontatlan, hézagos. Egy adott épületről pár óra alatt többet (lábjegyzetelve) és jobbat (az épülethez köthető izgalmas sztorit) tudok kikutatni, mint ami ott megjelenik.
Kár, hogy egyszer sem jelezted nekünk a vélt, vagy valós információid alapján az észrevételeidet. Sajnáljuk, hogy nem tüntettük fel azoknak a segédmunkásoknak a neveit egyenként, szigorúan ábécé sorrendbe szedve, akik bármelyik építkezésben részt vettek. Bocsánat, hogy drága idődet rabolzuk, amikor arra vetemedtél, hogy a honlapra kattinrs. Majd te csinálsz szebbet, jobbat, izgalmazabbat lábjegyzetelve.

·
Registered
2,092 Posts
Off

a témához részben/egészében kapcsolódóan

Óbudán (ahol a PTI kuratórium tagja a polgármester) is elszabadult a hajóágyú:

Off

·
Registered
193 Posts
Gugli kereső?
Szerinted hol kerestem 20 percig, a könyvtárban? :D
A szót megtaláltam a google-ben, de semmi jelentésmagyarázatot nem találtam hozzà az első 100+x találatnál, csak antiszemitizmussal kapcsolatos újságcikkek jöttek fel... Próbáltam a szót keresni magában, aztán kereső szavakkal angolul, magyarul (értelmező szótár, jelentés, mit jelent) ezek után feladtam. Ha megtaláltam volna máshol nem kérdeztem volna. Más fórumra nem vagyok regisztrálva. A szó itt merült fel ide írtam, logikus volt itt megkérdezni. Most újra ránéztem a Google-re és már több találatot ad a szó etimologiájára. Amikor multhéten néztem, akkor semmi érdemit sem. Valószínűleg, amíg nem látta itt pár száz/ezer ember az ájvék szót, nem keresett rá senki, a Google algoritmus sem tudta mit emeljen ki vele kapcsolatban, majd amikor több keresés megindult az algoritmus elkezdte indexelni és rangsorolni a felhasználók által relevánsnak talált forrásokat. Előre elnézést kértem, hogy rákérdeztem, és ha nem kötözködtél volna akkor nem kellett volna még többet off topicolnom.

·
Registered
2,833 Posts
Kár, hogy egyszer sem jelezted nekünk a vélt, vagy valós információid alapján az észrevételeidet. Sajnáljuk, hogy nem tüntettük fel azoknak a segédmunkásoknak a neveit egyenként, szigorúan ábécé sorrendbe szedve, akik bármelyik építkezésben részt vettek. Bocsánat, hogy drága idődet rabolzuk, amikor arra vetemedtél, hogy a honlapra kattinrs. Majd te csinálsz szebbet, jobbat, izgalmazabbat lábjegyzetelve.
Én például még 2012-ben jeleztem itt az SSC-n neked, konkrétan öt hibát, ebből (most megnéztem), egy lett kijavítva azóta, a másik négynél maradt ugyanaz a szöveg, és ezzel kapcsolatosan engem se te, se más nem keresett sem akkor, sem azóta. Ezért van az, hogy a Halászbástya alatt állt egykori villaépület még mindig egy 1946-os bontás áldozataként szerepel, miközben több fotó és légifelvétel bizonyítja (ha jobban meg nem kaparjuk az ügyet), hogy 1944-ben már egész biztosan nem volt a helyén az épület.

Tisztában vagyok vele persze, hogy ez sokáig önköltségi alapon készült, és hogy egy ekkora léptékű melóba a legjobb szándékkal is becsúsznak hibák, de azt meg az oldal készítőinek kéne megérteni, hogy ez egyúttal felelősség is. Találkoztam már olyan építészeti műleírással, ami a ház történetét innen dolgozta fel, az egyetemen a hallgatóim is nem egyszer fordultak az adatbázishoz és láttam visszaköszönni ott elmondott dolgokat. És minthogy kb. ötből három esetben, amikor egy-egy az adatbázisban is megjelenő épülettel volt alkalmam foglalkozni, találtam hibát, ez nem feltétlenül vált előnyére ezeknek az anyagoknak. Mindezzel együtt le a kalappal, és kár érte ha megszűnik, de a kritikát tudni kéne kezelni, pláne ha jogos.

·
Registered
365 Posts
Felesleges megsértődni, Jamrik Leventével beszéltem személyesen. Tisztában volt vele, hogy tudok segíteni. Mivel enni kell adnom a családomnak, ingyen csicskának nem vállalkoztam. Az építészettörténeti kutatás szellemi munka, van piaci értéke. (By the way szándékomban van csinálni szebbet, jobbat, izgalmasabbat! ;))

·
Registered
2,833 Posts
"Az 1867-ig született írásos emlékeket, dokumentumokat a Bécsi kapu téren, a későbbieket Óbudán őrzik majd."

Ez az amit erős kritikával tudnék illetni, mint levéltár használó. Már bocsánat, szép és jó dolog a látogatóközpont, de egy levéltár az elsősorban levéltár és nem múzeum, így abszolút túlzásnak tűnik, hogy egy egész szárnyat ez foglaljon el. Ha a levéltár kamarakiállításokat akar rendezni, meg esetleg az épület történetét bemutatni, erre kb. 150 nm elég, egy 25 nm kiszolgálóhelyiséggel együtt. És ezt nem azért mondom, mert ez lenne a heppem, hanem azért mert az "Óbuda" az valójában a város szélét jelenti, a Lángliliom utcában, egy, a világ végén levő épületben, ahova egy csúcsidőben 20 percenként járó busz visz ki az 1-es villamos óbudai megállomásáról, vagyis ha megszívod, akkor a belvárosból simán 1 óra 20 perc elérni azt a helyet tömegközlekedéssel. Közben szerintem arányait tekintve hasonló nagyságrendű kutató nézi az 1867 előtti anyagokat, imnt az 1867 utániakat. Ezt a problémát kellene az új szárnnyal elsősorban megoldani.

·
Registered
3,570 Posts
Szerinted hol kerestem 20 percig, a könyvtárban? :D
A szót megtaláltam a google-ben, de semmi jelentésmagyarázatot nem találtam hozzà az első 100+x találatnál, csak antiszemitizmussal kapcsolatos újságcikkek jöttek fel... Próbáltam a szót keresni magában, aztán kereső szavakkal angolul, magyarul (értelmező szótár, jelentés, mit jelent) ezek után feladtam. Ha megtaláltam volna máshol nem kérdeztem volna. Más fórumra nem vagyok regisztrálva. A szó itt merült fel ide írtam, logikus volt itt megkérdezni. Most újra ránéztem a Google-re és már több találatot ad a szó etimologiájára. Amikor multhéten néztem, akkor semmi érdemit sem. Valószínűleg, amíg nem látta itt pár száz/ezer ember az ájvék szót, nem keresett rá senki, a Google algoritmus sem tudta mit emeljen ki vele kapcsolatban, majd amikor több keresés megindult az algoritmus elkezdte indexelni és rangsorolni a felhasználók által relevánsnak talált forrásokat. Előre elnézést kértem, hogy rákérdeztem, és ha nem kötözködtél volna akkor nem kellett volna még többet off topicolnom.
Wikiszótár
B. Lőrinczy Éva: Új magyar tájszótár, Akadémiai Kiadó, 1979
A lap utolsó módosítása: 2013. június 1., 12:34

·
Registered
65 Posts
Én például még 2012-ben jeleztem itt az SSC-n neked, konkrétan öt hibát, ebből (most megnéztem), egy lett kijavítva azóta, a másik négynél maradt ugyanaz a szöveg, és ezzel kapcsolatosan engem se te, se más nem keresett sem akkor, sem azóta. Ezért van az, hogy a Halászbástya alatt állt egykori villaépület még mindig egy 1946-os bontás áldozataként szerepel, miközben több fotó és légifelvétel bizonyítja (ha jobban meg nem kaparjuk az ügyet), hogy 1944-ben már egész biztosan nem volt a helyén az épület.

Tisztában vagyok vele persze, hogy ez sokáig önköltségi alapon készült, és hogy egy ekkora léptékű melóba a legjobb szándékkal is becsúsznak hibák, de azt meg az oldal készítőinek kéne megérteni, hogy ez egyúttal felelősség is. Találkoztam már olyan építészeti műleírással, ami a ház történetét innen dolgozta fel, az egyetemen a hallgatóim is nem egyszer fordultak az adatbázishoz és láttam visszaköszönni ott elmondott dolgokat. És minthogy kb. ötből három esetben, amikor egy-egy az adatbázisban is megjelenő épülettel volt alkalmam foglalkozni, találtam hibát, ez nem feltétlenül vált előnyére ezeknek az anyagoknak. Mindezzel együtt le a kalappal, és kár érte ha megszűnik, de a kritikát tudni kéne kezelni, pláne ha jogos.
A Steden-villát most kijavítottam. Mi volt a másik 3, és mi volt velük a baj?

24121 - 24140 of 24422 Posts