SkyscraperCity Forum banner
31301 - 31320 of 32366 Posts

· Registered
252 Posts
Lux Kálmán az 1920-as évek két világháború közötti historizálásában aktívan tevékenykedett, fővárosi beruházásait szintén ez a stílus jellemezte nagyrészt. (pl. Váci út 171/c, 1926.)
Ezen meglepődtem, pedig most látom, hogy már írtak róla. Kösz a megosztást nagyon várom a folytatást.

· Registered
1,402 Posts
Ha elkészül is majd kell neki 6~8 év hogy rendesen benőjje majd a növényzet, lásd: Várkert
Ott kb idénre futott fel a kúszónövényzet a gloriettekre.
* halkan jegyzem meg, hogy a bazárnál még mindig kell pár év, amíg a növényzet eléri a kívánt állapotot a siralmas telepítési és (korábbi?) gondozási eljárások miatt. bízom benne hogy van jobb benchmark is:)

· Registered
450 Posts
Hát pedig ha választani kéne, hogy egy eredeti, csodaszámba menő 600 éves kőből rakott úton vagy egy, a XX. század fordulóján kiépített tucat-murva ösvény megidézésén sétálhassunk, biztos nem az utóbbira voksolnék! Óriási értékek vannak a Palotában és a környékén, szerintem nagy hiba ennyire szemellenzősen nézni a területet.
Vagy akár csak egy részben is láthatóvá, járharóvá lehetne tenni. Ha mondjuk megszűnik a keleti feljáró a mai formájában, akkor nem lehet probléma a szintkülönbségből, maga az út eredetisége és értéke indokol valamiféle bemutatást. Mindenesetre, jó lenne egyáltalán feltárni pontosan, hogy merre ment, mennyi maradt belőle, ezen aztán tényleg ne spóroljunk már.

· Registered
3,869 Posts
Jaj, a prosti srácok és az MN névtelen (pártközpontban írt) propagandacikkei! Hogy lehet így fogalmazni? 😅

"Úgy tűnik, mintha a kerületet vezető V. Naszályi Márta csak szavakban védené a zöldet, a valóságban inkább pusztítaná azt, amihez párttársa, Karácsony Gergely és a fővárosi vezetés is asszisztálna. Eközben a Várkapitányság égisze alatt zajlanak a zöld fejlesztések a budai Várban – számolt be a Pesti Srácok."

Szóval, a helyzet az, hogy az önkormányzat több zöldítési programot is indított, többek között a Szentháromság tér szélén álló lepusztult park revitalizációját, amiről rengeteg szó esett itt a fórumon. Tán azt is megjegyezhette volna a cikk névtelen szerzője, hogy a Várkapitányság javára mennyi értékes területet csaklizott el a kormány, amiknek az alakításába az önkormányzatnak semmi beleszólása nem maradt és hogy mekkora összeget tol a projektjeibe, míg önkormányzati kezelésben alig maradt fásítható (és fásítandó) terület.

· Registered
5,252 Posts
Jaj, a prosti srácok és az MN névtelen (pártközpontban írt) propagandacikkei! Hogy lehet így fogalmazni? 😅

"Úgy tűnik, mintha a kerületet vezető V. Naszályi Márta csak szavakban védené a zöldet, a valóságban inkább pusztítaná azt, amihez párttársa, Karácsony Gergely és a fővárosi vezetés is asszisztálna. Eközben a Várkapitányság égisze alatt zajlanak a zöld fejlesztések a budai Várban – számolt be a Pesti Srácok."

Szóval, a helyzet az, hogy az önkormányzat több zöldítési programot is indított, többek között a Szentháromság tér szélén álló lepusztult park revitalizációját, amiről rengeteg szó esett itt a fórumon. Tán azt is megjegyezhette volna a cikk névtelen szerzője, hogy a Várkapitányság javára mennyi értékes területet csaklizott el a kormány, amiknek az alakításába az önkormányzatnak semmi beleszólása nem maradt és hogy mekkora összeget tol a projektjeibe, míg önkormányzati kezelésben alig maradt fásítható (és fásítandó) terület.
A Szentháromság tér széllén álló.... az nem park, hanem egy grund. Elhagyott építési házhely, terület. Esetleg be is építhetnék, mert a Halászbástya alatt van zöldfelület bőven. Minek vacakolnak?

· Registered
3,869 Posts
A Szentháromság tér széllén álló.... az nem park, hanem egy grund. Elhagyott építési házhely, terület. Esetleg be is építhetnék, mert a Halászbástya alatt van zöldfelület bőven. Minek vacakolnak?
A helyzet az, hogy az egy fél hektáros park. Mindegy, hogy te minek hívod.

Az előzményre visszautalva, vajh mit szólna a Prosti Srácok meg a Magyar Nemzet, ha az önkori be akarná építtetni a zöldfelület felújítása helyett? Megjegyzem, szerintem is születtek a telekre szuper tervek a háború előtt, jó lett volna, ha beépül, de most már óvatosabban állnának neki, bárki is fizesse a bobcatet.

· Registered
429 Posts

· Registered
5,252 Posts
Sokan lőttek képeket, pár pénteki:
Végre ismét játékos az épülettömeg. A felső szintek ablaktokjai a helyükön

A Fortuna ház leendő teteje szépen eltakarja a lebontott irattár helyetti új épületszárnyat.

Szépek a homlokzatokon igazi kézműves módszerrel rakott téglaívek.

Ez szép és mozgalmas

Szemből az ellenlécek fent vannak, csak a cseréplécek hiányoznak a héjaláshoz

Megnéztem a parkot. Teljesen rendben van. A kikopott fű pótlandó, pavilonok fémlábai festendők, házfal némi javítása, tégláról fehér festék levakarása szükséges. Ezen kár volt terveztetésre "kidobni?" pénzt. Filléres karbantartás. A fagyizó, gyümölcsitalozó és kerti grillpultok nagyon jól nézzek ki, visszafogott árakkal, mennyei illatokkal, kultúráltan.

· Moderator
35,434 Posts
Megnéztem a parkot. Teljesen rendben van. A kikopott fű pótlandó, pavilonok fémlábai festendők, házfal némi javítása, tégláról fehér festék levakarása szükséges. Ezen kár volt terveztetésre "kidobni?" pénzt. Filléres karbantartás. A fagyizó, gyümölcsitalozó és kerti grillpultok nagyon jól nézzek ki, visszafogott árakkal, mennyei illatokkal, kultúráltan.
Sztem még semmilyen tervezőmunka nem folyik, van egyáltalán már szerződése a tervezőnek?

· Registered
272 Posts
A Dísz tér megemberesedett. A HFP sokkal Méretesebb mint a KM.

Lesz a tetőben mégegy szint. A kupolában.

Egy kis városias hangulat
Emlékszem azokra a kritikákra, hogy a rekonstruált épületek mennyire kilógnak majd a Várnegyed lecsendesített épüpetei közül, vagy majd agyon nyomják azokat...
Én őszintén megmondom a képek alapján nagyobbnak, monumentálisabbnak gondoltam a jelenleg épülő épületeket. A valóság viszont az, hogy ezek az épületek teljesen beleillenek a Várnegyed jelenlegi épületállományába. Nem monumentálisak - nem nagyok.
A PM szinte kicsi a Mátyás templomhoz képest. El tudnám képzelni mellette nagyobbnak is.

· Registered
5,252 Posts
A városias hangulatú képet lefelejtettem. Hozzáraktam.
Szerintem a Sz3 parkon nincs mit tervezni. Inkább csak rendbe kéne tenni, de nem vészes az állaga. Viszont ebben az esetben nem lehetne egy tervezőt nyertesnek kihirdetni!
A visszapótolt épületek valóban szépen illeszkednek. Még pöffesztettebbet, giccsesebbet is elfogadnék a palotanegyedre.
Itt inkább a kinek a kölyke a fő esztétikai mutató mint sok más művész esetében.

· Registered
9,292 Posts
A városias hangulatú képet lefelejtettem. Hozzáraktam.
Szerintem a Sz3 parkon nincs mit tervezni. Inkább csak rendbe kéne tenni, de nem vészes az állaga. Viszont ebben az esetben nem lehetne egy tervezőt nyertesnek kihirdetni!
A visszapótolt épületek valóban szépen illeszkednek. Még pöffesztettebbet, giccsesebbet is elfogadnék a palotanegyedre.
Itt inkább a kinek a kölyke a fő esztétikai mutató mint sok más művész esetében.
Inkább az lesz a gond, hogy a HFP tömb nem eredetiben épül vissza, valamilyen jó közfunkcióval. Veszteségnek érzem.

· Registered
801 Posts
Ma voltam fent, de képeket nem készítettem. Nagyjából ugyanaz az állapot, ami a legutóbbi képsorozaton is látható. Egyedül a JFP istállótelek felőli oldalán láttam komolyabb haladást.

Azzal pedig egyetértek, hogy meglepő módon nem tűnnek annyira monumentálisnak az épületek. A személyes kedvencemhez, a JFP-hez viszont hozzáképzeltem mellette állva a hiányzó szinteket... az tényleg brutális lesz, valóban egy „vizuális atombombának” ígérkezik.

· Registered
5,252 Posts
Ma voltam fent, de képeket nem készítettem. Nagyjából ugyanaz az állapot, ami a legutóbbi képsorozaton is látható. Egyedül a JFP istállótelek felőli oldalán láttam komolyabb haladást.

Azzal pedig egyetértek, hogy meglepő módon nem tűnnek annyira monumentálisnak az épületek. A személyes kedvencemhez, a JFP-hez viszont hozzáképzeltem mellette állva a hiányzó szinteket... az tényleg brutális lesz, valóban egy „vizuális atombombának” ígérkezik.
Optikai csalódás. Sovány volt a Lovarda, Főőrség is. Lényegesen hizlal a látványukon a hőszigetelés, majd az arra kerülő eredeti homlokzati réteg. Lényegesen növeli majd a külső rétege a tetőszerkezetnek is.

31301 - 31320 of 32366 Posts