Skyscraper City Forum banner
1081 - 1100 of 27381 Posts

·
Registered User
4,839 Posts
A Szent György tér milyen hangulatos lehetne ha meglenne a nyugati térfal is.
Tisztára mint Rómában,főleg este.

Akár látványos,de illeszkedő kortárs épületeket is szivesen látnék.Persze a Főhercegi palota a kertjével azért jó lenne ha visszaépülne.A z istálló épülete helyett viszont jöhet valami modern is.

A testőrségi palota és a lovarda amit még szerintem eredetiben kéne helyreállítani.

·
Registered
2,871 Posts
Nagyon rossz képet készítettem, de a lényeg, hogy a Várkert Bazár északi épületének homlokzata kész. Mégiscsak befejezik a teljes homlokzatot karácsonyra.

Kezdetben azt hittem a Pollackon lett lőve a kép. Egyébként kontrasztos így a Királyi Palotával és a környezetével. Reméljük a legjobbakat. Ha ez a színvonal folyatódik nincs félelemre ok.

·
Registered
1,751 Posts
Más. Ha hitelesek a látványtervek, akkor szinte az összes fa megy a levesbe a Bazár előtti területen. Én mondjuk nem bánom, parádés városképpel gazdagodunk cserébe, mint a Parlamentnél. Valahogy ki kellene deríteni, hogy fehéren vagy a szokásos sárgás gőzzel lesz kivilágítva ez a szakasz. Remélem az előbbivel...

·
Registered
1,369 Posts
Más. Ha hitelesek a látványtervek, akkor szinte az összes fa megy a levesbe a Bazár előtti területen. Én mondjuk nem bánom, parádés városképpel gazdagodunk cserébe, mint a Parlamentnél. Valahogy ki kellene deríteni, hogy fehéren vagy a szokásos sárgás gőzzel lesz kivilágítva ez a szakasz. Remélem az előbbivel...
Önmagában a Várbazár szerintem nem olyan hangsúlyos mint a Parlament, így én azért pár fát meghagynék. Emellett viszont fontosabbnak tartom a várhegy oldalában lévő fákat. Nem takarnak fontos épületet ki és sokkal természetesebbé teszik a látványt, így sokkal több kéne belőlük. Persze gondolom a felújított középkori várrészek és az épülő mélygarázs miatt ez elérhetetlen sajnos.

forrás:http://www.fortepan.hu/?view=query&lang=hu&q=királyi&x=-779&y=-19
Pedig ezen a régi képen olyan a várpalota mintha egy hatalmas zöld párnán feküdne.

·
Registered
516 Posts
^^sztem, valószínű, hogy maradnak a fák, sajnos!

Pedig ott igazán ki kellene vágni majdnem az összeset.
Benne lennék egy olyan mozgalomba, hogy vigyen mindenki magával egy kisfűrészt ahányszor arra megy és ....!

Bocs, a túl radikális gondolatért, de nagyon bosszantanak az olyan helyen lévő fácskák, mellyek olyan helyen vannak ahol semmi helyük.

·
Registered
9,465 Posts
Önmagában a Várbazár szerintem nem olyan hangsúlyos mint a Parlament, így én azért pár fát meghagynék. Emellett viszont fontosabbnak tartom a várhegy oldalában lévő fákat. Nem takarnak fontos épületet ki és sokkal természetesebbé teszik a látványt, így sokkal több kéne belőlük. Persze gondolom a felújított középkori várrészek és az épülő mélygarázs miatt ez elérhetetlen sajnos.

forrás:http://www.fortepan.hu/?view=query&lang=hu&q=királyi&x=-779&y=-19
Pedig ezen a régi képen olyan a várpalota mintha egy hatalmas zöld párnán feküdne.
Ez az az állapot, amikor a túl sok fa zavaró. Elhanyagoltságot és rendezetlenséget kelt, amikor nevezetességeket szinte teljes egészében benőnek a fák. Még a mai állapoton is kéne egy kicsit ritkítani.

Ui: A Citadellán helyesen elkezdték kivágni a kilátást zavaró fákat, de a Szabadság szoborral szembeni lépcső mellett még mindíg van pár renitens magas lombos egyed, ami jó nagy rész kitakar a városból.

·
Registered
501 Posts
A déli épület is nagyjából kész, bár még takarásban van, továbbá a főbejárat két oroszlán szobra és az évszakokat ábrázoló szobrok is ragyognak a tisztaságtól.

Közben a falakat már megerősítették, a kokcaköveket is majdnem mindenhol lerakták és a vízhordólépcső északi oldalán pedig a kert is rendezés alatt. Őszintén szólva meglepően igényes munkát végeznek. Ma megyek arra és lövök kár képet.

·
Registered
501 Posts
Sziasztok. Tiszta káosz a várnegyed, így csak pár képet készítettem. Ismét elnézést a rossz minőségű képekért, csak egy régi fényképezőgépem van.

Előszöris mégegy kép a kész északi épületről:

Közvetlenül a Savoyai teraszról érkezve, már szinte kész a járólapok és kockakövek letétele, illetve a falat támasztó filléreket dísztéglával való kirakása.

A következő képen látható, hogy kész a díszkorlát és a burkolat, már csak a füvesítés és a fal tisztítása van hátra. A fáktól nem látszik, de sajnos úgy vettem ki, hogy a falban lévő Herkules kút rekonstrukciója nem történik meg. De mondjátok azt, hogy mégis! Olyan jó lenne.

Ezen a képen a Várkert Bazár udvarán felépült kis épület látható. Nem tudom mi lesz:

Dolgoznak a déli részen is:

Ez azért érdekes, mert a pilléreket fehér márvánnyal fedték le. Nem hiszem, hogy erre még raknának bármit is:

Talán látszik, hogy visszakerült a korlát, tiszta az oroszlán szobor és az állványzat mögötti szobrok is hófehérek:

Azért itt még akad munka:

Összességében elmondható, hogy úgy nyüzsögnek ott az emberek, mint a hangyák. És ténylegesen folyik a munka, nem a lapátot támasztják.

Ennyi lenne. Szerintem hétvégén még megyek és közelebbi képeket is mutatok.

1081 - 1100 of 27381 Posts