Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 102 Posts

·
Registered
4,464 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
hogy 322M ingyenpénzt kapott bármiféle pályáztatás nélkül
Pályáztatás nélkül? Mi akart még a kormányzaton kívül erre pénzt áldozni ,okoska?

Ki lett ettől a lehetőségtől megfosztva?
Miről kellene szólni a "pályáztatásnak? Hogy ki akarja ezenkívül kifizetni a cechet? Mert a kormányzat csak a forrást biztosította.

Azt nem nem is értem,hogy lehet összehasonlítani társasházi pályázatokra juttatandó kerületi pénzforrást a Blaha rendbetételével?

·
Registered
835 Posts
Ennyire szar, ha emlékeztetlek, mennyire aránytalannak és pazarlónak tartom, hogy 322M ingyenpénzt kapott bármiféle pályáztatás nélkül a (most még) kínai tulaj, miközben társasházak tucatjainak kanosszajárás után sem jut ennek századrésze sem? Én az egész unalmas halcsarnok Corvint letolnám a francba. Értéktelen, kiüresedett szar.
Húúúúúúúú, de szívembo"l szóltál!

Épp most akartam írni ugyanezt!!!! :eek:hno:
Csak 1 példa. A XII. kerületi társasházat, amelyben "felcserepedtem" jövo"re újítják végre fel. 56 millió kölcsön ezer évre, minthogy pályázat beadva, de hiába....:dunno:

Itt volna a leheto"ség és a tér a Szent György térre pályázatot beadó "lángelméknek", hogy igazán látványos helyen, semmit sem kockáztatva (merthogy bádoggal vagy anélkül, ennél rosszabb már nem lehet) agymenjenek egy jót - ki tudja, talán az egyikük tévedésbo"l egy jó épületet csinálna! Erre a szemét konzervlásba ölnek milliókat.:applause:

·
Registered
30,719 Posts
Ennyire szar, ha emlékeztetlek, mennyire aránytalannak és pazarlónak tartom, hogy 322M ingyenpénzt kapott bármiféle pályáztatás nélkül a (most még) kínai tulaj, miközben társasházak tucatjainak kanosszajárás után sem jut ennek századrésze sem? Én az egész unalmas halcsarnok Corvint letolnám a francba. Értéktelen, kiüresedett szar.
Fuggetlenul attol, hogy sajnalom, hogy mas arra érdemes épulet nem kap forrasokat, nem tudok nem orulni annak, hogy végre eltunik ez a frekventalt helyen fekvo badogdoboz és megujul az alatta fekvo épulet mindeféle oda nem illo brutalis toldalék nélkul. Legalabb ez kap. Hatha ez csak egy kezdet? Maga a raszant osszeg sem tunik olyan oriasinak foleg ha osszevetjuk mi pénzeket vernek el részben értelmetlenul stadionokra meg ilyen-olyan sportcsarnokokra.

Raadasul épp ezen a forumon hangzik el, hogy a fovarost "kiéhezteti a kormany", nem szan ra elég forrast a varon meg a ligeten tul. Akkor most miért kell ezt ennyire negativan leirni? Komolyan mondom, olyan ez nekem, mint a nyuszika és a sapka esete. Ha van rajta, az a baj, ha nincs akkor meg az.

·
Registered
4,464 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Húúúúúúúú, de szívembo"l szóltál!

Épp most akartam írni ugyanezt!!!! :eek:hno:
Csak 1 példa. A XII. kerületi társasházat, amelyben "felcserepedtem" jövo"re újítják végre fel. 56 millió kölcsön ezer évre, minthogy pályázat beadva, de hiába....:dunno:

Itt volna a leheto"ség és a tér a Szent György térre pályázatot beadó "lángelméknek", hogy igazán látványos helyen, semmit sem kockáztatva (merthogy bádoggal vagy anélkül, ennél rosszabb már nem lehet) agymenjenek egy jót - ki tudja, talán az egyikük tévedésbo"l egy jó épületet csinálna! Erre a szemét konzervlásba ölnek milliókat.:applause:
Nagyságrendek :

1: XII. kerületi kommersz társasház felújításának támogatása -versus a budavári Szent György tér rehabilitációjának pályázata

2: Tegnapi sajtórinyálás a Blaha melletti utcában egy földszintes dzsumbuj eldózerolása -versus a Corvin áruház műemléki rekonstrukciójának részleges finanszírozása

·
Registered
8 Posts
Köze nincs kíniaknak az épülethez, a jelenlegi tulaj a Corizon Lakáshasznosító Kft.

·
Registered
4,464 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Nem is ez a lényeg ,hanem az hogy a tulajdonos a burkolat elbontásáért cserébe saját forrásból elvégzi a teljes homlokzatfelújítást, a homlokzati nyílászárók cseréjét, a meglévő bejáratok felújítását és áthelyezését.

·
Registered
835 Posts
Nem tudom, hogy hoztad összefüggésbe a Szent György teret a tarsasházunkkal... Szerintem nem értetted jól a hozzászólásomat.
Amit akartam mondani az az, hogy erre az épületre minden ráköltött pénz kidobott. Fénykorban is nulla volt és most ezt állandósítanák (többek között) egy rakás közpénzen.
Miközben, azok az önjelölt zsenik, akik a Szent György térre katasztrofális pályamu"veikkel brillíroztak, itt kiélhették volna alkotói ambícióikat rizikó nélkül.
Mint tudjátok, én a régi házak naaaaaaaaagy védelmezo"je vagyok, de ez egy akkora fércmu", amibo"l kevés született a maga korában.
Itt egy csili-vili üvegpalotának, vagy akár egy formabontó dekonstruktív épületnek, so"t még Kis Péter szeretve imádott lebego" tetejének ötvözve az Aranyfoggal is inkább lenne létjogosultsága. Az Europeum mellett még felújítva is olyan lesz mint egy rakás szerencsétlenség.

·
Registered
4,464 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Nem tudom, hogy hoztad összefüggésbe a Szent György teret a tarsasházunkkal...
Sehogy. Te hoztad összefüggésbe,amikor példaként leírtad a XII kerületi társasházat ahol laktál,ami nem kap kerületi forrás hozzájárulást,és szembeállítottad a Szent György téri pályázattal.

Amiről nekem meg van a véleményem,de hogy a hasonlatod nem egy nagyságrendű városrendezési,turisztikai,történelmi szempontból,abban szerintem egyetértünk.

·
Registered
4,211 Posts
"Fénykorban is nulla volt" ... vagy mégsem.
Pont a Rókus primitív tömbje mellé nem való egy üvegpalota.
Ennek konzervatívabb, díszes (neobarokk-artdeco-jugendstil keverék) homlokzata lényegesen jobban illeszkedik a tér hangulatához.

·
Registered
3,441 Posts
^^ remélem az egész tömb megújul, most rossz ránézni arra a szerencsétlen épületre. A tömb melletti utcákat forgalom csillapíthatnák, így lehetne egy csomó minőségibb kiülőt telepíteni oda. A felszíni parkolók nagy részét remélem megszűntetik, úgyis ott van mellette egy teljesen kihasználatlan mélygarázs. (ahogy Vitézy egyik előadásából megtudtam a mélygarázsban gokart pályát (!!!) hoztak létre, annyira nincsen kihasználva)

·
Registered
835 Posts
Sehogy. Te hoztad összefüggésbe,amikor példaként leírtad a XII kerületi társasházat ahol laktál,ami nem kap kerületi forrás hozzájárulást,és szembeállítottad a Szent György téri pályázattal.

Amiről nekem meg van a véleményem,de hogy a hasonlatod nem egy nagyságrendű városrendezési,turisztikai,történelmi szempontból,abban szerintem egyetértünk.

Na fussunk neki utoljára....:eek:hno:
Ha szerintem az kellene mondani a tulajdonosnak, hogy "te öreg, a házad bu"n randa. Bontsad le saját zsebbo"l és építs bármit helyette, és még a bádogot is eladhatod a méh telepen, én meg megspórolok egy csomó közpénzt, amibo"l a városrehabilitációt támogathatom" És ha ehhez hozzáteszem, hogy "öreg, az új épülethez azok terveit is felhasználhatod, akik a Szent György téren már csúnyán leszerepeltek", az attól még miért a Szent György téri pályázat szembeállítása a városrehabilitációval????... Az csak egy zárójeles mellékszál a történetben. Felejtsd már el!

Itt a lényeg, hogy Corvin "Zsé" should go to -----> városrehabilitáció. Amire sem kerületi szinten, sem fo"városi szinten nincs elég forrás és nem is úgy tu"nik, hogy változna. Ennyi. Ja meg annyi, hogy a XII. kerület ilyen szempontból különösen elrettento" példa. A Normafán kívül nem történik sehol semmi.

A Budai Vár topicban meg majd szentgyörgyterezhetünk még ezerrel, ha majd egy nap végre aktuális lesz.

·
Registered
990 Posts
kíváncsi vagyok hosszú távon mi lesz a benne lévő helyiségekkel. Főleg a Corvin Tető sorsa érdekel. A müszi már ugye bezárt, bár a tető biztos sok pénzt hoz be.

·
Registered
8 Posts
kíváncsi vagyok hosszú távon mi lesz a benne lévő helyiségekkel. Főleg a Corvin Tető sorsa érdekel. A müszi már ugye bezárt, bár a tető biztos sok pénzt hoz be.
FRISSÍTVE: Bár az önkormányzat nem küldött sajtóközleményt, a saját oldalára kitett egy rövid hírt. Eszerint öt nap alatt végeznek a bontással, majd néhány nappal később védőháló kerül a burkolat helyére. Isten igazából majd jövőre esnek neki az átalakításnak. Túl sokat nem árulnak el a ház jövőjéről, csak annyit, hogy "vendéglátóhelyeket, irodai szárnyat is terveznek az épületbe, új funkciókkal szeretnék színesíteni a teret".
Starbucks biztosan lesz, ahogyan Spar is. Az elülső részen vendéglátóhelyek lesznek, belül világmárkák üzletei. Semmi kínai ami jelenleg.

1 - 20 of 102 Posts