Skyscraper City Forum banner
281 - 300 of 476 Posts

·
Registered
496 Posts
Megmondom őszintén titkon én is abban reménykedem mindig, amikor frissül a poszt, hogy valaki azért ír be, hogy közölje, lecserélik a homlokzati elemeket az eredeti látványterven látható színű borításra.

Nagyon remélem, hogy tényleg az lehet az oka a késedelemnek, hogy leállítják a jelenlegi borzalmasan szánalmas homlokzat felépítését.
Érdeklődni kell Lázár miniszter úrnál. :)

·
Registered
273 Posts
Írtam a Marketnek meg az Unione Kft-nek, akiknek szintén van valami közük a projekthez, hogy ezt így mégis hogy. Ha válaszolnak, megosztom.

·
Registered
2,902 Posts
^^Ki vagy mi mondja meg mi az oda nem illő szín? Ezt most komolyan kérdezem.

A kerületi építési szabályzatban val'sz van egy olyan kikötés, hogy tilos feketére, meg fehérre, meg rikító színűre (akármit is jelentsen ez) színezni egy homlokzatot, de ennyi. Ez milyen mérce szerint nem illik ide? Értem én, hogy legtöbbeknek jobban tetszett a világos szín, és nem is vitatom, hogy az esetleg jobb lett volna (bár nem tudom, mert nem láttam sem azt, sem ezt még készen), de ettől tényleg odáig terjed a dolog, hogy szerintetek lehetne az UNESCO-hoz menni, hogy sötét-vöröses a ház?

·
Registered
273 Posts
^^

Mi, vagy legalábbis én, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a világos borítású látványtervből hogy lett sötét borítású épület. Felőlem mindenki olyat épít, amilyet akar (legfeljebb itt kibosszankodom magamat :) ), de ez a menet közbeni váltás legalábbis megér egy mailt, hogy mégis hogy történt.

·
Registered
467 Posts

A kerületi építési szabályzatban val'sz van egy olyan kikötés, hogy tilos feketére, meg fehérre, meg rikító színűre (akármit is jelentsen ez) színezni egy homlokzatot, de ennyi. Ez milyen mérce szerint nem illik ide? Értem én, hogy legtöbbeknek jobban tetszett a világos szín, és nem is vitatom, hogy az esetleg jobb lett volna (bár nem tudom, mert nem láttam sem azt, sem ezt még készen), de ettől tényleg odáig terjed a dolog, hogy szerintetek lehetne az UNESCO-hoz menni, hogy sötét-vöröses a ház?
Szerintem nem kell túldramatizálni, egész egyszerűen a jó ízlést, meg a szemet bántja ez a szín egy ilyen környezetben. Szerintem ha megkérdeznél 100 embert a többségnek ez a véleménye. Kisebbségi nézőpontok meg persze mindenben vannak, ebben a kérdésben a tiedet érzem annak. Egyszerűen nem belesimul a környezetbe, hanem egy borzalmasan elütő színnel vonja magára a figyelmet. Nem hiszem, hogy sokak álláspontját képviseled.

·
Registered
9,455 Posts

Csak a hófehér van tiltva, tört fehér nincs. Ilyen színű az Eiffel Palace is. Világít is a sok szürke, koszos szomszéd közt.

·
Registered
2,902 Posts
^^

Mi, vagy legalábbis én, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a világos borítású látványtervből hogy lett sötét borítású épület. Felőlem mindenki olyat épít, amilyet akar (legfeljebb itt kibosszankodom magamat :) ), de ez a menet közbeni váltás legalábbis megér egy mailt, hogy mégis hogy történt.

Ez nehezen vitatható, és tényleg érdekes lehet a válasz! :)

Szerintem nem kell túldramatizálni, egész egyszerűen a jó ízlést, meg a szemet bántja ez a szín egy ilyen környezetben. Szerintem ha megkérdeznél 100 embert a többségnek ez a véleménye. Kisebbségi nézőpontok meg persze mindenben vannak, ebben a kérdésben a tiedet érzem annak. Egyszerűen nem belesimul a környezetbe, hanem egy borzalmasan elütő színnel vonja magára a figyelmet. Nem hiszem, hogy sokak álláspontját képviseled.
Én nem dramatizáltam semmit túl, inkább azt érzem túldramatizálásnak, hogy Lázár Jánoshoz, meg az UNESCO-hoz kívánnak egyesek menni. Ennek az alapjára próbáltam volna rákérdezni, hiszen vélhetően építési jogban, szabályozásban, vagy bármi más szakhatósági előírásban szereplő rendelkezést nem sért a csere, az építési engedélytől való ilyen eltérést mondjuk valószínűleg legalábbis be kell jelenteni. Ami az egyetlen igazán érdekes kérdés lenne, hogy a műemlékvédelemnek van-e még az ilyesmire jogköre - az utóbbi évek leépítései után nem lennék meglepődve, ha nem lenne, de már a fene tudja követni. Viszont azt meg megint nem tudom mennyire szerencsés, hogyha művészettörténész végzettséggel dönt, vagy döntenek valaki(k) ilyen kérdésekben. Jó esetben ezt meg kellett futtatni a Műemléki Tanácsadó Testület előtt, ezt lenne érdemes megtudni.

Amúgy a világon semmit sem állítottam azzal kapcsolatban, hogy nekem melyik tetszik jobban, hiszen jelen állás szerint egy látványtervet és egy félig kész homlokzatot lehet csak összehasonlítani, ami valljuk meg nem a legjobb alap bármiféle ítélkezésre. Minden más csak rámolvasás. :)

·
Registered
30,712 Posts
Illeszkedés? Ez aztan eléggé elut.

Az Unesco nekem csak azért ugrott be, mert ha ok belepicsognak egy nem tul magas és a varral egyszerre max. az ember szeme sarkabol éppenhogy lathato torony épitésébe - amit még egy domb is elvalaszt raadasul - akkor az a minimum, hogy egy hupililla épulet is érdekelje oket a var tovében.

·
Registered
2,242 Posts
Illeszkedés? Ez aztan eléggé elut.

Az Unesco nekem csak azért ugrott be, mert ha ok belepicsognak egy nem tul magas és a varral egyszerre max. az ember szeme sarkabol éppenhogy lathato torony épitésébe - amit még egy domb is elvalaszt raadasul - akkor az a minimum, hogy egy hupililla épulet is érdekelje oket a var tovében.
Ha hupilila lenne akkor jó eséllyel beleszólnának...de hát nem ez. Ez inkább valami nagyon matt szürkés-kékes, enyhén lilás sötét szín.

Egyébként kezdjük ott, hogy a szűken vett környezett elég színes. Kezdve a mellette lévő bérház sárga homlokzat-piros tető kombójától kezdve a Stowasser-palota és a Lánchíd utca mindenféle erős színben pompázó homlokzatain át a Fő utca szintén sokféle árnyalatú épületeiig.

Szóval azért nem arról van szó, hogy van egy egységesre színezett városkép amibe most beledobnak valami nagyon eltérőt.

·
Registered
273 Posts
Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy nem várják meg a kormolódást/koszolódást, hanem előrelátó módon már építéskor ráapplikálnak egy réteget.

• Like
Reactions: Jackonod

·
Registered
497 Posts
Amennyire én tudom van olyan része a városnak (Balassi Bálint utca) ahol pontosan meg van határozva, hogy milyen színt lehet használni egy utcában és ennek fényében kötelezik az üzleteket is az arculatuk kialakításában. Vélhetőleg több ilyen terület létezik. Mindezektől függetlenül előfordulhat, hogy itt éppen nincs vagy pontatlan a szabályozás. Az is más kérdés persze, hogy szabályosan váltott-e színt menet közben az épület.

·
Registered
4,195 Posts
Igazából a világos, sárgásbarna mészkő/travertinnek kinéző eredeti homlokzat sem épp szerény. Fura ez a sötét szín, de talán jobban meghúzódik a szomszédok közt, főleg ilyen ködös napon :)

·
Registered
5,507 Posts
Tegnapi képek:

A burkolatot közelebbről megnézve rögtön nyilvánvalóvá válik, hogy miért olyan lassú az elemek felszerelése. Egyszerűen botrányosan gyenge minőségű ez az anyag. Szinte minden elem össze-vissza van törve, néhol fekete színű anyaggal pótolva a letörések. Az is kérdéseket vet fel, hogy az elmúlt napok esői után mégis hogy lehetséges az, hogy a felszerelés előtt odakerül talpnyomok még minimálisat sem koptak? Ez valami hiperkönnyen törő koszmágnes? Kiváló választás volt!

Kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége...

·
Registered
1,369 Posts
^^

A magyar építőiparban dolgozó átlagmunkás igénytelensége határtalan...
Tehát a "hiperszuper ötcsillagos, Lánchíd melletti szálloda" vadonatúj burkolatára mi a fenének kell rálépni? Az az elem minimum annyiba kerül mint egy átlagközalkalmazott havi fizetése, ezek meg "táncolnak" rajta, folyamatosan letörik a sarkukat stb... Komolyan úgy kéne vigyázni ezekre a méregdrága építőanyagokra mint a hímes tojásra, még akkor is ha iszonyatosan rondák.

281 - 300 of 476 Posts