SkyscraperCity Forum banner
1081 - 1100 of 12280 Posts

·
Germano-Hungarian
2,823 Posts
^^

Vicc az egész. BKV-t gatyába rázni, parkoló pénzek 1/3-1/3-1/3 arányban elosztani a pénzbeszedő, az önkormányzat és egy közlekedésfejlesztési alap között (ebből fizetni a kötöttpályás fejlesztéseket).
Kiírni egy tendert a teljes buszpark lecserélésére és karbantartására (a meglévő buszokat eladni).

Nem bohóckodni egy újabb kisszériás buszítpussal...
Abszolút egyetértek, de kinek adnál el 1000 Ikarust? A közlekedési múzeumnak?:)
Amúgy én változatlanul nem hiszem el, hogy akár a budapesti önkormányzat nem tudna évi 5-6 milliárdot kigazdálkodni buszcserére! Nem az ő feladata feltétlen persze, de szinte minden pesti utazik busszal legalább egy héten egyszer, tehát abszolút központi kérdés lenne, hogy mire szállnak fel, és ezt az összeget - ahogy már írtam nemrég - stratégiai célokra sokkal kisebb városok is kigazdálkodják.

·
MSc of Chem Engineering
3,035 Posts
Abszolút egyetértek, de kinek adnál el 1000 Ikarust? A közlekedési múzeumnak?:)
Amúgy én változatlanul nem hiszem el, hogy akár a budapesti önkormányzat nem tudna évi 5-6 milliárdot kigazdálkodni buszcserére! Nem az ő feladata feltétlen persze, de szinte minden pesti utazik busszal legalább egy héten egyszer, tehát abszolút központi kérdés lenne, hogy mire szállnak fel, és ezt az összeget - ahogy már írtam nemrég - stratégiai célokra sokkal kisebb városok is kigazdálkodják.
Az 1000 busz egy része mehet kilóra, a másik részét még mindig el lehet adni Keletre egy felújítás után.
Sajnos Budapesten az évi 5-6 milliárd kevés. 10 éves max életkorral, összesen 1200 busszal, 60 mFt/busz áron számolva kb 6-8 milliárd kéne évente.

·
The downtown droid
3,165 Posts
^^ Köszi! Hát ez szomorú. És még a lépcső korlátját sem cserélték le. Egyetlen fővárost sem tudnék felsorolni (még FÁK tagot se), ahol belvárosi felújításkor nem cserélik ki az ilyen apró, de fontos látványelemeket. Ez 2 millió lenne, miközben autópályák egy métere épül ugyanennyiből a szántóföld közepén rohamtempóban.
Az esőbeállóból is gondolom csak azért állítottak újat, mert azt a hirdetésszervező cég fizeti. Tényleg a Vámházon nem is lesznek reklámok a villamosmegállókban. Hurrá!

·
Registered
1,243 Posts
^^ Köszi! Hát ez szomorú. És még a lépcső korlátját sem cserélték le. Egyetlen fővárost sem tudnék felsorolni (még FÁK tagot se), ahol belvárosi felújításkor nem cserélik ki az ilyen apró, de fontos látványelemeket. Ez 2 millió lenne, miközben autópályák egy métere épül ugyanennyiből a szántóföld közepén rohamtempóban.
Az esőbeállóból is gondolom csak azért állítottak újat, mert azt a hirdetésszervező cég fizeti. Tényleg a Vámházon nem is lesznek reklámok a villamosmegállókban. Hurrá!
Na most, a beálló új, hogy milyen stílusú, azon lehet vitatkozni. A Kálvin téri hipermodern üvegtetős valami viszont csak a Kálvin tér terveiben szerepelt, külön kezelve azt a körúttól (szerintem más volt a tervező is). Lehetne persze végig egységes, de szerintem valamennyire indokolt, hogy a Kálvin teret kiemeljék ezekkel az alkotásokkal (ugye nemcsak a villamosmegállók, hanem a metrólejárók is ilyen stílusúak lesznek).

·
MSc of Chem Engineering
3,035 Posts
Az első kép hol van? Furcsállom azt a dilatációs fésűt. A hídnál indokolt lenne, de úgy láttam, az el volt kerítve, oda nem mehettél be...
A hídfőnél. Van egy-egy dilatáció a hídfőnél, ami egyelőre el van kerítve, és középen további 2 vagy 3 is van.

·
The downtown droid
3,165 Posts
Ha a tér átadásáig ketté lesz vágva a peron, melyik felénél fog megállni a villamos dec 20 után? Vagy elég hosszú ez két kocsis szerelvényhez?

·
Moderator
29,797 Posts
Discussion Starter · #1,089 ·
Pont azt néztem, hogy a jelenlegi peronhossz még kb a 4-6-os vonalán járó Combinoknak is megfelelő lenne. Persze a Szabadság hídon vagy a Budai oldalon való lekanyarodásnál nem tudom mennyire férne el a nagy kukac, de lehet, hogy már kivételes előrelátással a 47-49-es vonal 14-es vonal majdnai összekötésére készülnek, amikror is jelentősen megnő majd az utasok száma.

·
Registered
148 Posts
Ronda, ideiglenes lámpák a felújított Szabadság hídon

Csúf, ideiglenes közvilágítási lámpákat szereltek fel a napokban a most felújított Szabadság hídra, számolt be róla a varoskepp.blog.hu. A lámpák a december 20-án elinduló villamosoknak szolgáltatnak fényt. A korhű, végleges lámpatesteket csak jövő májusban szerelik fel, ekkorra készül el ugyanis a híd díszvilágítása is.

A főpolgármesteri hivatal sajtóosztályán az Indexnek elmondták: ez a helyzet úgy fordulhatott elő, hogy a híd felújítására, valamint a dísz- és közvilágítás kiépítésére két külön közbeszerzési eljárásban választották ki a kivitelezőket.

A híd felújítása 5,4 milliárd Ft-ba kerül összesen, ebből 2,6 milliárd forintot az unió áll. Hozzátették: fontos, hogy legyen működő világítás villamos indulására, ezért a szakemberek úgy döntöttek, hogy december 20-ára ideiglenes világítást szerelnek fel, azaz nem a végleges, korhű lámpatesteket teszik fel.

A hídhoz illő lámpatestek és az oszlopok végső burkolata májusra, a híd teljes átadására lesz kész. Jelenleg a végleges felsővezetéktartó oszlopok vázát láthatjuk a hídon, ezekre került véglegesen a felsővezeték-rögzítés. A korhű köz- és díszvilágítás kapcsán ezek az oszlopvázak korhű "ruhát" kapnak, azaz egy öntvény helyeznek fel a megépített oszlopokra. Erre az oszlopvázra tettek ideiglenes lámpatesteket az éjszakai megvilágítás érdekében.

Mint arról az Index beszámolt, a villamosforgalom december 20-án indul meg a felújított hídon a tervek szerint. Akkortól a 47-es, 49-es villamosok újra a teljes vonalon járnak majd. Eredetileg már októberben át kellett volna adni a hidat, de ezt a Fővám téri metróállomás építési problémái miatt nem lehetett megoldani, ráadásul még tart a felújítás a Kiskörúton is. Az autósok a tervek szerint májustól használhatják a hidat.

A Margit híd mintegy 15 milliárd forintos rekonstrukciójának forgalomkorlátozással járó munkálatai a legutóbbi tervek szerint a Szabadság híd átadása előtt egy kis idővel, április 30-án kezdődnek meg. A közúti forgalom 2010. szeptember 1-jén használhatja újra a Margit hidat.

·
MSc of Chem Engineering
3,035 Posts
^^ Valoban, igazad van. Egy ICS kocsi kapacitasa amugy megfelel ket regi UV-nak? Ebben te vagy a majer ;)
UV+UV kb egy ICS
Az a baj, hogy itt UV+pót+UV járt, sokszor igen durván kihasználva. Bár azóta sikeresen elriasztották a potenciális utazóközönséget. :(
Csatolt ICS-hez nincs meg a megfelelő peronhossz a Fehérvári úton, meg talán annyi jármű sincs.

Tatra a híd miatt nem járhat :( Ez a későbbi 49-14 összekötés esetén lenne gázos.

·
Registered
9,848 Posts
Thx for the fresh pics!

It's really frustrating. No roof for the stairs?
Azt hiszem,rájöttem. Szerintem áttervezték,és része lesz a korlátnak,mint az oldalsók. Kicsit más a színe is a betonnak nagyjából a közepén,éppen benne a körödben.
Ezen a képen jobban látszik:

·
Moderator
29,797 Posts
Discussion Starter · #1,098 · (Edited)
You are NOT going to believe what I've seen on Kálvin today... I was like shocked... My first suspicion came when I came up from the subway, and saw the rebuilt stairs for the tram stop in the underpass... It had the old bars installed! EVEN the screws were the old ones! I only noticed this because some of them were new and shiny... I had a bad feeling about the whole thing, so I had to take a good look on the surface too! THEY REINSTALLED THE OLD SIDEBARS, AND WALLS OF THE OLD SUBWAY EXIT!!! :bash: It looks just like at Astoria...:cry:

Made some pics, but I can only upload them tonight...

·
Moderator
29,797 Posts
Discussion Starter · #1,100 ·
You are NOT going to believe what I've seen on Kálvin today... I was like shocked... My first suspicion came when I came up from the subway, and saw the rebuilt stairs for the tram stop in the underpass... It had the old bars installed! EVEN the screws were the old ones! I only noticed this because some of them were new and shiny... I had a bad feeling about the whole thing, so I had to take a good look on the surface too! THEY REINSTALLED THE OLD SIDEBARS, AND WALLS OF THE OLD SUBWAY EXIT!!! :bash: It looks just like at Astoria...:cry:

Made some pics, but I can only upload them tonight...
I found some spare time, so here they are... Just watch... This is Budapest!

For comparison...

1081 - 1100 of 12280 Posts