SkyscraperCity banner

1901 - 1920 of 7028 Posts

·
Registered
1,339 Posts
Jártam ma arra és az ottani házak kapujára ki van plakátolva a várható felújítás. Május elején kezdik. Volt egy link is, amin vannak látványtervek:

http://www.blvf.hu/projektek/25-deli-belvaros-megujitasa

Főutca stílus folytatódik..annyira nem örülök neki, legalább a Veres Pálnét befejezhették volna ugyanabban a stílusban..A Szerb templom környéke szerintem az egyik leghangulatosabb rész a Belvárosban, és ehhez hozzájárul a régi stílusú utcakép is.

Most már kezdek félni a Váci utca felújításától, ott is eltűntetik majd a régi kandellábereket? Szerintem az sokkal elegánsabb, mint ezek a modern szürke karók..
Én se örülök, hogy a főutca stílusában folytatják, de a látványtervek alapján talán nem is fog minden utcába új kandeláber kerülni. Helyette megoldják "függőlámpákkal".

Remélem a Váci utca más projekt lesz, így nem fogják ott ezeket a kandelábereket használni, hanem maradnak a réginél.

·
Registered
2,493 Posts
Jártam ma arra és az ottani házak kapujára ki van plakátolva a várható felújítás. Május elején kezdik. Volt egy link is, amin vannak látványtervek:

http://www.blvf.hu/projektek/25-deli-belvaros-megujitasa

Főutca stílus folytatódik..annyira nem örülök neki, legalább a Veres Pálnét befejezhették volna ugyanabban a stílusban..A Szerb templom környéke szerintem az egyik leghangulatosabb rész a Belvárosban, és ehhez hozzájárul a régi stílusú utcakép is.

Most már kezdek félni a Váci utca felújításától, ott is eltűntetik majd a régi kandellábereket? Szerintem az sokkal elegánsabb, mint ezek a modern szürke karók..
Ez kimondottan szomorú. Annyira hangulatos ahogy Te is írod, nem is értem, miért erőltetik rá a főutca project faék "stílusát". Ahol eddig elkészült ott elmegy de itt a már elkezdettet kellett volna folytatni. Valószínűleg ez is politikai döntés volt, ami felülírta a logikát.

·
Registered User
4,801 Posts
Ennek én sem örülök.Csak a lámpák zavaróak,de aok eléggé... :D
Főleg ha egy régi ház előtt van.Szép lesz a Ferenciek terén is.

A Bástya utcai telkekkel nem volt valami terv?Egy illeszkedő,de nem megbújó épületet szívesen látnék,nyílvános udvarral ahol látható marad a városfal.Milyen épületek álltak itt anno?

·
Banned
279 Posts
Csak egy észevétel: A Le Méridien Erzsébet tér felőli homlokzata előtt lerakott „díszburkolat” nem méltó egy 5 csillagos szállodához, sőt még egy 3 csillagoshoz sem. A térkő már eleve nem volt minőségi darab, de a töredezett ingóköveket, amelyeken a kevésbé elővigyázatos járókelők könnyel orra bukhatnak, ideje volna felújítani vagy inkább teljesen lecserélni. Nem tudom, hogy az önkormányzat vagy a szálloda hatáskörébe tartozik-e a burkolatjavítás, de érdemes volna figyelmet fordítani rá, mert nem kerülne sokba. Megjegyzem, hogy kb. 2 hete új zászlórudakat helyeztek ki a szálloda elé, ezt fontosnak tartották. Egyébként a hotel üvegportáljai sem a finom eleganciát tükrözik…
A zászlórudak mellé telepített pollerek is mindenvívők! Még véletlenül se lehet immár két oldalról megkerülni a földalatti lejárót. Ostoba tervezés, ostoba engedélyezés. A gyalogosok ismét letojva.

De érdemes megnézni ezt a kukabuhert is, amivel az eredetileg míves, fémszemetest 2 és fél éve egy nejlonzsinórral odafogatolt, műanyagoszlopon álló műanyagra cserélték... Luxusbalkáni megoldás!

·
Registered User
4,801 Posts
A zászlórudak mellé telepített pollerek is mindenvívők! Még véletlenül se lehet immár két oldalról megkerülni a földalatti lejárót. Ostoba tervezés, ostoba engedélyezés. A gyalogosok ismét letojva.

De érdemes megnézni ezt a kukabuhert is, amivel az eredetileg míves, fémszemetest 2 és fél éve egy nejlonzsinórral odafogatolt, műanyagoszlopon álló műanyagra cserélték... Luxusbalkáni megoldás!
Ez tényleg balkáni.:bash:

Eleve ez a műanyag kuka nem is ide való.Ilyen van a Haris közben is.De,hogy néz ki ott?Igénytelen,ócska.Az aluljáróknál elmegy,de bizonyos helyeken nagyon randa.

A korzón is szépen mutatnak a kék nejlonzsákok...:nuts:

·
Registered
1,751 Posts
Én se örülök, hogy a főutca stílusában folytatják, de a látványtervek alapján talán nem is fog minden utcába új kandeláber kerülni. Helyette megoldják "függőlámpákkal".

Remélem a Váci utca más projekt lesz, így nem fogják ott ezeket a kandelábereket használni, hanem maradnak a réginél.
Szerintem teljesen jól néznek ki a tervek. Százszor inkább ez a stílus mint az alumíniumból hazudott öntöttvas utánzat gagyik. Ússzuk meg a Vámház körút kettőt...
Egyébként is, leszámítva a Veres Pálnét nincs túl nagy történelmi hangulata ezeknek a kis utcáknak, eléggé vegyes az épületállomány.

·
Registered
2,493 Posts
Indeed! One of Budapests finest in my opinion! Ráférne egy felújítás!
Bonyolult a helyzet, mert az épület nagyon igényes külső és belső részletekkel bír, amik eszméletlenül megdrágítják a felújítást. Sajnos nem sokat foglalkoztak vele amíg az IKV tulajdonában van.

A Déli Klotild palotával és az Anker házzal együtt az első helyre tenném a budapesti felújítandó házak listáján.

Van egy oldala a háznak ahol meglehet tudni,a történetét és a jelenlegi állapotokat.
http://www.berpalota.hu/

Belül egész szépen haladnak a helyrehozatalával, de kétlem, hogy önkormányzati segítség nélkül valaha is összetudnák szedni a pénzt a külső tatarozásra, a tető újjáépítéséről nem is beszélve.

·
Registered
1,751 Posts
Bonyolult a helyzet, mert az épület nagyon igényes külső és belső részletekkel bír, amik eszméletlenül megdrágítják a felújítást. Sajnos nem sokat foglalkoztak vele amíg az IKV tulajdonában van.

A Déli Klotild palotával és az Anker házzal együtt az első helyre tenném a budapesti felújítandó házak listáján.

Van egy oldala a háznak ahol meglehet tudni,a történetét és a jelenlegi állapotokat.
http://www.berpalota.hu/

Belül egész szépen haladnak a helyrehozatalával, de kétlem, hogy önkormányzati segítség nélkül valaha is összetudnák szedni a pénzt a külső tatarozásra, a tető újjáépítéséről nem is beszélve.
500 millió és 1 milliárd forint között lehet az felújítás költsége. Biztos vagyok benne, hogy soha nem lesz erre pénze a lakóközösségnek. Ez esetben viszont tényleg el lehet gondolkozni az állami beavatkozáson. Városképileg amúgy az egyik legfontosabb épület. Alapvetően határozza meg a Ferenciek tere és a belváros hangulatát a szörnyű állapota.

·
Banned
279 Posts
500 millió és 1 milliárd forint között lehet az felújítás költsége. Biztos vagyok benne, hogy soha nem lesz erre pénze a lakóközösségnek. Ez esetben viszont tényleg el lehet gondolkozni az állami beavatkozáson. Városképileg amúgy az egyik legfontosabb épület. Alapvetően határozza meg a Ferenciek tere és a belváros hangulatát a szörnyű állapota.
Már egy magasnyomású homlokzattisztítás is sokat dobna a házon. Ahogy dobott is, amikor az egyik frissen odaköltözött bank lepucolta - jó szokás szerint persze - a saját portáljához tartozó falszakaszt. Ebben akár holnap segíthetne a háznak a kerület/főváros.

·
Registered
2,341 Posts
Én külön programot indítanék, ahol neves Budapesti épületek eredeti tetőszerkezetét építenék vissza. Annyi izgalmas részlet rejlik bennük.

Bár nem Budapest, hanem Stockholm, de szerintem a lényeget mutatja.

Stockholmban a kupolák a helyükön maradtak mindezek következtében az egész városnak egy teljesen más hangulata van, mondhatni nincsenek szavak amivel le lehetne írni a különbséget egy "kupolás" és a "kupolátlan" város között.

·
Registered
2 Posts
Királyi Pál utca

Sziasztok!
Az 5.kerületi Királyi Pál utcából nem akarnak esetleg sétáló utcát csinálni?Tud erről valaki valamit?
Köszönettel:I.P.

·
Registered
2 Posts
Királyi Pál utca

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne,hátha valaki tudna segíteni.
Állítólag elkezdődnek a fejlesztések a Bástya utca ,Só utca ,Szarka utca környékén.A Királyi Pál utca nem lesz sétáló utca?
Köszönettel:I.P.

·
Registered
1,751 Posts
Már egy magasnyomású homlokzattisztítás is sokat dobna a házon. Ahogy dobott is, amikor az egyik frissen odaköltözött bank lepucolta - jó szokás szerint persze - a saját portáljához tartozó falszakaszt. Ebben akár holnap segíthetne a háznak a kerület/főváros.
Akár. Bár ugye ez félmegoldás.

Inkább első lépésben illene csinálni egy listát, a feltétlenül rekonstruállandó tornyokról, kupolákról, homlokzati díszekről.

Ezután létre kellene hozni a Giergl és Korb Alapot, amibe minden évben beletesz az állam mondjuk másfélmilliárd forintot majd szépen neki lehet állni pályázni. Mennyi kerülhet mondjuk egy Fonciére palota vagy ELTE palota kupolájának a rekonsrukciója? 100-300 millió forint? Tényleg nem tudom, de úgy gondolom ez a nagyságrend. Így ez az évi másfélmilliárdos keret 10-15 év alatt minden sebet begyógyítana.

Szerintem ez egy átlátható működő modell lenne, felülről nyitott kerettel (adományokat is elfogadnak, szerintem érezhető nagyságú pénzt adnának bele a zemberek is).

·
Registered
1,241 Posts
Én véleményem szerint a volt Királyi bérház, méretre meg díszítésre vonatkozóan, egy színvonalon áll a ma már (sajnos) nem létezõ Haas palotával.
A Haas palota nemlétével sokat veszt a város, és azért kéne ápolni a Ferenciek téren álló palotát és nagyon vigyázni rá.

Ha csak tudnátok mennyire fáj a szívem a Haas palotáért... huuuu ...hát ha valamit vissza építenék Budapesten, az a Haas palota lenne, az tuti. És én még más helyen is el tudnám képzelni mint a Vörösmartyn. Van egy jó pár hely ahova szépen elférne :)

Haas palota vs Királyi bérház:

Haas palota

Volt Királyi bérház

Haas palota

Volt Királyi bérház

·
Banned
279 Posts
Akár. Bár ugye ez félmegoldás.
Inkább első lépésben illene csinálni egy listát, a feltétlenül rekonstruállandó tornyokról, kupolákról, homlokzati díszekről.
Ezután létre kellene hozni a Giergl és Korb Alapot, amibe minden évben beletesz az állam mondjuk másfélmilliárd forintot majd szépen neki lehet állni pályázni. Mennyi kerülhet mondjuk egy Fonciére palota vagy ELTE palota kupolájának a rekonsrukciója? 100-300 millió forint? Tényleg nem tudom, de úgy gondolom ez a nagyságrend. Így ez az évi másfélmilliárdos keret 10-15 év alatt minden sebet begyógyítana.
Szerintem ez egy átlátható működő modell lenne, felülről nyitott kerettel (adományokat is elfogadnak, szerintem érezhető nagyságú pénzt adnának bele a zemberek is).
Hát nem vagyok valami nagy büdzsétudor főközgazdász, de szerintem ilyesmire egyhamar nem kerül sor sajnos. Egyéni kapcsolatok alapján fog itt menni minden - ha egyáltalán. "Ott lakik a titkárnőm férjének a leánykori chat-partnere, és visszatol pár százalékot, ha a sógorom unokaöccsének a liftesfiúja kapja meg a hidraulikaportalanítási megbízást."

A homlokzatspriccelés bár elenyészőbb - de reálisabb - megugorni valól. És az utca emberét ugyanúgy jobb kedvre derítheti, mint egy sarki kupola többszáz milliós visszavarázslása. Én tehát e téren full szkeptikus vagyok. :(

·
Registered
298 Posts
^^

És ezeknek a "madárkáknak" esetleg örülni kell?

Hogy van pofája egyeseknek mindent összefirkálni?

Jelenleg nincs semmi, ami jobban kihozna a béketűrésből, mint a firkálás.

Mehet is a bejelentés a http://jarokelo.hu/ - ra.

1901 - 1920 of 7028 Posts