SkyscraperCity banner

4981 - 5000 of 7514 Posts

·
Registered
856 Posts

önbizalom
by Tamas Wachsler, on Flickr

Ha már a barbár beavatkozásoknál tartunk: valamikor a hetvenes-nyolcvanas években, a Kupola rekonstrukciója során húszegynéhány helyen látták helyénvalónak, hogy a résztvevők portéit megörökítsék. A Kupolában!

(Halkan jegyzem meg, hogy az egyik szakember, akinek az arca ma is látható ebben a bizarr galériában, 2010 áprilisában (!) megkapta a műemlékvédelemben kapható legmagasabb szakmai kitüntetést. )

·
Registered
640 Posts
Bizottsági ülés a Képviselői Irodaházban:

Bizottsági ülés a Parlamentben:

Van olyan bizottság, amelyiknek Kádár János egykori dolgozószobája ad helyet, nem a Parlament. Most pont az országgyűlési munka szorul ki a Parlamentből. Ha minden jól megy, visszakapja az Országgyűlés a saját épületét, és minden a helyére kerülhet

·
Registered
856 Posts
A Felsőházról vannak képeid? Amennyire tudom, jelenleg a volt Alsóház üléstermében vannak az ülések, de lehet, tévedek...
Ilyenek nincsenek, nem is lehetnek, mert ott nem lehet a lámpába felülről bemászni, de képem természetesen van. Mire lennél kíváncsi?

·
Registered
640 Posts
A Felsőházról vannak képeid? Amennyire tudom, jelenleg a volt Alsóház üléstermében vannak az ülések, de lehet, tévedek...
A felsőházi termet konferenciateremként használják, illetve korábban használták frakcióülésekre is, mert pl a 2010-es Fidesz frakció olyan nagy volt, hogy nem fért el máshol.

·
Moderator
7,514 Posts
Ilyenek nincsenek, nem is lehetnek, mert ott nem lehet a lámpába felülről bemászni, de képem természetesen van. Mire lennél kíváncsi?
Gyakorlatilag mindenre. A felsőház volt a komoly dömtések színtere 1918-ig, ezért szinte minden padsora történelmi jelentőségű.

·
Registered
718 Posts
^^ off: Szerintem a kétkamaras parlament csak foloslegesen bonyolitja és dragitja a dontéshozatalt, ellene vagyok. :) :eek:n.
Ebben igazad lehet, azonban amellett, h. a tradícióknak jobban megfelel, nagyobb hangsúlyt ad a törvényhozásnak - mint hatalmi ágnak - a végrehajtó hatalommal szemben, szakmaibb összetételű lehet (gondolok itt kamarák, szakszervezetek, egyházak, közintézmények, egyetemek stb. képviseletére), és korlátozhatja az alsóház befolyását is. :)

·
Registered
176 Posts

önbizalom
by Tamas Wachsler, on Flickr

Ha már a barbár beavatkozásoknál tartunk: valamikor a hetvenes-nyolcvanas években, a Kupola rekonstrukciója során húszegynéhány helyen látták helyénvalónak, hogy a résztvevők portéit megörökítsék. A Kupolában!
Én ezt nem érzem annyira barbár beavatkozásnak. A felújítások során a részt vevők gyakran hagyják valamilyen módon a kézjelüket az épületeken, így született pl. a salamancai űrhajós is:
http://www.origo.hu/utazas/hirek/20150212-mit-keres-az-urhajos-a-kozepkori-katedralison.html

·
Registered
856 Posts
Én ezt nem érzem annyira barbár beavatkozásnak. A felújítások során a részt vevők gyakran hagyják valamilyen módon a kézjelüket az épületeken, így született pl. a salamancai űrhajós is:
http://www.origo.hu/utazas/hirek/20150212-mit-keres-az-urhajos-a-kozepkori-katedralison.html
Tudok diszkrét példákat is mutatni az Országházból. Van több olyan is, hogy eldugott helyeken a mennyezetfreskóban van olyan jelenet, hogy egy alak egy táblát tart a kezében, amire fel van írva az 1896-os évszám, meg egy - ha jól emlékszem - 1982-es. Ez rendben van. Olyan is van, hogy a gyakorlatilag újjáépített dunai kőtorony belsejében, fenn, a csúcs közelében a kőbe bevésték a munkában résztvevők nevét - ez is teljesen OK. A kupolában, a felső gótikus ablaksor alja magasságában, egy boltív tetején megtalálták a kőfaragók nevét - ez is megfelel szerintem. De a kupolatérben, az eredeti szimbolikát felülírva, a stílust megerőszakolva saját portréikat felpingálni: ez szerintem kispálya. Balkán.

·
Registered
3,489 Posts
Tudok diszkrét példákat is mutatni az Országházból. Van több olyan is, hogy eldugott helyeken a mennyezetfreskóban van olyan jelenet, hogy egy alak egy táblát tart a kezében, amire fel van írva az 1896-os évszám, meg egy - ha jól emlékszem - 1982-es. Ez rendben van. Olyan is van, hogy a gyakorlatilag újjáépített dunai kőtorony belsejében, fenn, a csúcs közelében a kőbe bevésték a munkában résztvevők nevét - ez is teljesen OK. A kupolában, a felső gótikus ablaksor alja magasságában, egy boltív tetején megtalálták a kőfaragók nevét - ez is megfelel szerintem. De a kupolatérben, az eredeti szimbolikát felülírva, a stílust megerőszakolva saját portréikat felpingálni: ez szerintem kispálya. Balkán.
^^ Lehet arról szó, hogy eltűntetni azokat a pingálásokat?
Másik kérdésem, lehet te nem tudod, de mégis több közöd van hozzá, mint nekem: a Koronát milyen gyakran szokták kivenni a helyéről, ha egyáltalán van ilyen? Vagy az már 15-16 éve ott van és nem nyúlt hozzá senki?

·
Registered
856 Posts
^^ Lehet arról szó, hogy eltűntetni azokat a pingálásokat?
Másik kérdésem, lehet te nem tudod, de mégis több közöd van hozzá, mint nekem: a Koronát milyen gyakran szokták kivenni a helyéről, ha egyáltalán van ilyen? Vagy az már 15-16 éve ott van és nem nyúlt hozzá senki?
Van egy muzeológus, aki a Korona körüli dolgokért felel, ő az, aki hozzányúl időnként, ha szükséges. Nagyon szigorú rezsimje van a dolognak, nem csak biztonsági okokból, hanem a koronázási jelvények megfelelő, gondos kezelése is életbevágóan fontos szempont.

·
Registered
2,198 Posts
Tudok diszkrét példákat is mutatni az Országházból. Van több olyan is, hogy eldugott helyeken a mennyezetfreskóban van olyan jelenet, hogy egy alak egy táblát tart a kezében, amire fel van írva az 1896-os évszám, meg egy - ha jól emlékszem - 1982-es. Ez rendben van.
A Mátyás-templomon van ilyen, de szabad szemmel szinte láthatatlan.

1888-1940-1958-2009

4981 - 5000 of 7514 Posts