SkyscraperCity banner

1261 - 1280 of 1921 Posts

·
M8 motorway's fan
7,045 Posts
A KÉSZ Építő Zrt. megkezdte az új, hatszintes parkolóház építését a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2. terminálja előtt – derül ki a vállalat pénteki közleményéből.
...
...

Itt meg mi történik? :dunno: :bash:

...tájékoztatom a Tisztelt Ügyfeleket, hogy a tárgyi közigazgatási hatósági eljárásban a 2018. december 10 - én kelt, BP-05/107/00054 - 34/2018. számú határozattal az ütemezett építési engedély határozatot visszavontam.

http://www.kormanyhivatal.hu/downlo...x_gQm-8tHuc9G-sIWCriUVdhbxtWmd24GuR2dKuMAVAKI

·
Registered
150 Posts
Remélhetőleg a reptéri vasút miatt. Ha a parkolóházat megépítik a repülőtéri vasút fogadócsarnoka nélkül, az igen nagy probléma. Én a repülőtér üzemeltetőiből bőven kinézem ezt a húzást, hiszen nekik nem érdekük a vasút, viszont a parkolás az.

·
Registered
1,165 Posts
Remélhetőleg a reptéri vasút miatt. Ha a parkolóházat megépítik a repülőtéri vasút fogadócsarnoka nélkül, az igen nagy probléma. Én a repülőtér üzemeltetőiből bőven kinézem ezt a húzást, hiszen nekik nem érdekük a vasút, viszont a parkolás az.
Miért ne lenne az érdekük? Közvetlenül nem származik hasznuk belőlük, de több utast szív ide, ami több repülőgépet jelent.

·
Registered
738 Posts
Miért ne lenne az érdekük? Közvetlenül nem származik hasznuk belőlük, de több utast szív ide, ami több repülőgépet jelent.
most esik le hogy mekkora nyomásgyakorló blöff is lehet egy ilyen parkolóházas tortás sajtótájékoztató meg néhány 1000 m2 aszfaltmarás :lol:

·
Registered
918 Posts
Az lehet a megfejtés, úgy tűnik:

Elmeszelték a hatszintes ferihegyi parkolóház tervét

Budapest Főváros Kormányhivatala hétfői döntésével visszavonta a hatszintes ferihegyi parkolóház engedélyét. A december 4-én kiadott építési engedély alapján már elkezdődött a munka, sőt a földmunkákat és a korábbi szintbeni parkoló elbontását már korábban elindította a reptér.

(index)

·
Registered
2,818 Posts
^^Semmi köze a vasúthoz szerintem, illetve azok szerint, akik kicsit jobban rálátnak erre a kérdésre.

Amúgy a közlekedő tömeg ábrája nagyon szép, de a skycourt alatt mégis hogy a vérbe kívánják átvinni a vasutat?

·
Registered
731 Posts
^^Semmi köze a vasúthoz szerintem, illetve azok szerint, akik kicsit jobban rálátnak erre a kérdésre.
A területrendezési tervben sem a parkoló alatt fut a vonal, szóval nem erre gyanakszom én sem.
Index csak tippel, simán lehet, hogy forumos hozzászólás alapján kapta fel az 5letet, meg egyébként is lehozták a Közlekedő tömeg korábbi bejegyzését.

Amúgy a közlekedő tömeg ábrája nagyon szép, de a skycourt alatt mégis hogy a vérbe kívánják átvinni a vasutat?
Nyilván mélyvezetésben, pénz nem számít. Bár az egyébként jó kérdés, hogy egy kéregalagút kivitelezése egy működő reptéren mennyivel olcsóbb, az sem egyszerű történet.

·
Registered
991 Posts
Nagyon is helyes döntés született! Arra az átmeneti 30-40 évre, amíg a főváros, a MÁV és az állam eldönti, hogy milyen módon legyen bekötve a reptér, addig teljesen felesleges akár egy toi-toi wc szintű fejlesztést is végrehajtani a reptér 10 kilométeres körzetében...

·
Skyscraper to Szeged!
1,420 Posts
Budapest Airport: egy hiányzó szakhatósági hozzájárulás az ok
A Budapest Airport a Fővárosi Kormányhivatal döntésének megfelelően felfüggesztette a 2. Terminál melletti parkolóház építését. A Budapest Airport a beruházáshoz minden előírást maradéktalanul betartva szerzett jogerős építési engedélyt, amelyet a Kormányhivatal most az eljárás folyamatában felmerült hatósági hiba (egy hiányzó szakhatósági jóváhagyás) miatt felfüggesztett. (A határozat szerint visszavont.)

Az eljárási hiba orvoslásában a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetője minden támogatást megad az illetékes hivataloknak. A Budapest Airport bízik a hatóság munkájában és abban, hogy eljárási hiba kiküszöbölése után folytatódhat az utasok érdekeit szolgáló parkolóház építése, amelyet a tervek szerint 2020. második negyedévében vehet birtokba az utazóközönség.
https://index.hu/belfold/2018/12/11/ferihegy_parkolohaz_engedely_visszavonas/

·
SkyscraperToBudapest
13,297 Posts
A Budapest Airport az idei nyári csúcsforgalom tapasztalatait és az utasok visszajelzéseit összesítve felülvizsgálta a repülőtéri vizesblokkok állapotát.
Az üzemeltető a vizsgálat eredményeképpen a legfrekventáltabb részeken – a SkyCourt éttermeinél és a 2B oldali érkező poggyászkiadó területén – a mosdók kapacitását a jövő nyári időszakra megduplázza, és jelentős felújításon esik át az összes többi vizesblokk is. A felújítás teljes körű gépészeti és elektromos korszerűsítést is jelent: a csövek és vezetékek cseréje is megvalósul. A most induló projekt a tavalyi évben megkezdett felújítási program folytatása.

Emellett a takarítási feladatok magasabb színvonalú ellátását megcélozva a Budapest Airport a B+N Referencia Zrt.-vel, Magyarország egyik legnagyobb FM (facility management) szolgáltatójával, az Airport Security Zrt. új tulajdonosával kezdte meg a közös munkát a repülőtéren.
https://turizmus.com/utazas-kozleke...arito-vallalat-fejlodo-szolgaltatasok-1161269

·
sababa
6,822 Posts
"Vitézy Dávid
December 11 at 1:43 PM ·

Jó döntés született - ez az otromba garázs valóban útban lenne a vasútfejlesztésnek és a terminál XXI. századi színvonalú bővítésének is. A reptér közlekedési gondjaira a gyors és kiszámítható tömegközlekedési kapcsolatok fejlesztése a megoldás és nem a drága, csak a reptér profitját növelő parkolók számának szaporítása. Nem sokan írtak róla, de az utasok számára a 100E és a 200E buszok kitelepítése a garázs mögé, a szálloda mellé (lásd a látványterveken is) külön bosszantó eleme volt a reptér most elhasalt terveinek."

·
Registered
134 Posts
Kétszázmillió eurós EU-s hitelkeretből bővül a budapesti repülőtér

Az Európai Beruházási Bank és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport között a mai napon létrejött 200 millió eurós hitelszerződés célja, hogy támogassa Magyarország fő nemzetközi repülőterének további bővítését és fejlesztését – írta közleményében a reptérüzemeltető.
https://airportal.hu/ketszaz-millio-euros-eu-s-hitelkeretbol-bovul-a-budapesti-repuloter/

Kíváncsi vagyok, mi jön ki ebből a 200 millióból, illetve hogy a cikkben említett összesen 5 éves és 700 milliós program maradék 500 millióját ki finanszírozza. (hacsak nem elírás a 700...)

·
Registered
668 Posts
2011. március 27-én nyitották meg a 2A és 2B terminál új, közös épületét, a SkyCourt-ot. A kettes terminál fejlesztése szerves részét alkotta a repülőtér ötéves, Bud-Future nevű programjának, amelyben a repülőtér öt év alatt 75 milliárd forintos (261 millió eurós) beruházást valósított meg, ebből 70 milliárd forintot fordítottak a SkyCourt felépítésére
Ebből a 200+önerőből ki kéne jönnie a 2C-nek nem?

1261 - 1280 of 1921 Posts