SkyscraperCity banner

261 - 280 of 469 Posts

·
M8 motorway's fan
7,212 Posts

Ez gyönyörű és monumentális! Eltávolították az oldalról, tehát 100%-os, hogy ez fog megvalósulni. Emellett a szegedi és a debreceni helyszínek elavult '90-es éveket idéző vidéki fémdobozok lesznek... :( Miért nem tudnak szépet tervezni vidékre is??? Csak irigykedek, egészségesen... :(

·
Registered
1,986 Posts
A debreceni csarnok lassan 20 éves, tulajdonképpen a 90-es években tervezték. Egyébként szerintem teljesen rendben van kívülről mint rendezvény helyszín.

·
M8 motorway's fan
7,212 Posts
... Tehát a következő a helyzet. A lila fal ugye a támfal. Ezalatt lesz az itt nem ábrázolt kis dőlésszögű mobillelátó. Majd a középső szint, amelynek feltöltése felülről történik. Aztán efelett közvetlenül a skybox szint, annak tetejétől pedig a harmadik szint a lépcsőház belső oldaláig. Van aztán még valami a lépcsőházak tetejének szintjén (vagy közel ahhoz), de az olyan kicsi, hogy nem tudom kivenni. Talán egy pár soros lelátó (kakasülő) vagy talán kerengő.

Egy munkás magasságát már bemértem a lelátószintekre a web kamera képén, ez alapján a következőket saccolom:
  • alsó szint: kb. 20-22 sor (a Papp Laciban 18)
  • középső szint: kb. 10 sor + 2 skybox sor = 12 sor
  • felső szint: kb. 12 sor
összesen: kb. 44-46 sor (a Papp Laciban 32)

és még legfelül az a valami…

És itt a beltér :)

ban Bank számolhatod a sorokat, hogy összeillik-e két dolog... :)

·
bohemian from Hungary
1,655 Posts
^^ Nálam így jön össze:

8(mobil) + 12 + 6 + 3 (VIP) + 14 = 43 sor
Nálam más sorelrendezés jön ki. Valójában az alsó szint elég csalóka, mert annak felső sora nem a sarokkijárat tetejével van egy szintben, hanem a hosszanti oldalon lévő zászló felett látható kb. ötödik sorral. Ez a szintválasztó végighúzódik az egész lelátón. Nyolc sor nem lehet alul, mert az alsó szint felér a támfal tetejéig, annak feltöltése közösen történik a középső szinttel, a bejárat a támfal tetejénél lesz kialakítva. A skybox szint ott kezdődik, ahol a fogazás megtörik a már beépített elemeknél.

Tehát:
  • alsó szint: 19 sor
  • középső szint: 6 + 3 skybox sor
  • felső szint: 16 sor
összesen: 44 sor (pont annyi, amennyit saccoltam)

(Ezen felül a kapuk mögött van még kb. 7 soros szinte egy szintben lévő mobillelátó.)

·
bohemian from Hungary
1,655 Posts
Ja most látom, hogy hogyan számoltál! Valójában nincs eltérés, ha mobillelátónak az alsó szint alsó részét veszed, az valóban nyolc sor. Az viszont nem derül ki a renderből, hogy az alsó szint felső része mobillelátó-e, avagy betonozott fix lelátó lesz-e.

·
Moderator
22,126 Posts
Discussion Starter #269
A fradivárosra gondolsz, vagy hogy itt is irodaházat építenek a fennmaradó részen?
Én az értékesítésre. A Népliget vasúti megállóval és a Multicsarnokkal kiegészülve igencsak felértékelődik a helyszín. Anno az állam 5 Mrd Ft-ért vásárolta vissza a Fradit ingatlanostól, csapatostól Kevin McCabe-től. A Hungária melletti sávot pedig később 6-8 Mrd Ft-ért értékesítette. A pontos árra már nem emlékszem. Szerintem ebben az esetben is megérné értékesíteni a "felesleges" területet.

Kerestem én is, valóban nem elérhetők már a ban Bank által talált látványtervek. Viszont akkor nem volt kép, de volt egy árulkodó fül vmi kiegészítő létesítményről is. Már nem rémlik, hogy mi volt az, sem annak volumene és helyigénye, de elképzelhető, hogy nem a multicsarnok lesz az egyedüli fejlesztés a területen.

·
Registered
1,028 Posts
Nem arról volt szó, hogy a környezetét parkosítják és lesz egy út a Gyáli úti felüljáró alatt?

·
Registered
2,928 Posts
Nem arról volt szó, hogy a környezetét parkosítják és lesz egy út a Gyáli úti felüljáró alatt?
A kiírásból egyébként az is kiderült, hogy a kivitelező nem csak magának a csarnoknak a felhúzását vállalja. Az épület mellett a telken belüli felszíni parkolók, broadcast terület, teherforgalmi udvar, zöldfelületek, burkolt felületek, be- és kihajtást biztosító utak, feltáró kapuk, kerítések, jegykezelés pavilonépülete, utcabútorok, térvilágítás, fan zone terület kivitelezési feladatait is el kell látnia.
A dokumentum néhány konkrét projektet helyrajzi számmal is nevesít, ezek alapján megpróbáltuk térképre vinni, hogy mit hova terveznek. A kiírásból úgy tűnik, saját közterületet is kap az új sportcsarnok, egészen pontosan a Fék utcát hosszabbítják meg egy új szakasszal. Az új utca és a vasúti sínek közötti részen egy 800 férőhelyes parkolót alakítanak ki, míg maga a csarnok valószínűleg a telek buszpályaudvarhoz közelebb eső részén épül majd fel. A Gyáli úti felüljáró túloldalán lévő kisebb területet pedig parkosíthatják, már ha a zöldfelület-rendezés ezt jelenti.

g7.hu

·
Registered
271 Posts
A debreceni csarnok lassan 20 éves, tulajdonképpen a 90-es években tervezték. Egyébként szerintem teljesen rendben van kívülről mint rendezvény helyszín.
Egyéként, ha tényleg ilyen jól fog kinézni az új csarnok, mi a túróért kell titkolni? Titkolták volna a Duna Arénát...

·
Registered
2,928 Posts
Egyéként, ha tényleg ilyen jól fog kinézni az új csarnok, mi a túróért kell titkolni? Titkolták volna a Duna Arénát...
Valószínűleg menet közben alakul. És épp a Duna Aréna miatt nem merik bevállalni a majdani "expectation / reality" számonkérést...

261 - 280 of 469 Posts