Skyscraper City Forum banner
741 - 760 of 5957 Posts

·
Registered
1,773 Posts
Nem tudok olyan településről amelyik szeretne. De nem is kérdezte senki :D

Sőtt anno Csepel önálló akart lenni,de elég sok mindentől elestek volna.

Azért a pozitiv dolgok többségben vannak nem?Bár ott van Budaörs vagy Gyál....teljesen egybeépültek már.Hivatalosan nem a főváros részei,de a gyakorlatban teljesen.
Budaörs nem olyan hülye, hogy elossza a bevételét... Nekünk visszalepes enne a ha beolvanank Bpbe..

·
Registered
9,461 Posts
Budaörs elég érdekes téma. Lényegében a Budapest miatt itt lévő logisztikai meg egyéb ipari tevékenységet folytató nem kevés cégből él. Felesleges azzá válnia, mert elvileg már rég az. Gyakorlatilag meg Budapest nem kevés iparűzési meg egyéb jogos bevételétől esik így el. (lö Piros vonal... éljen-éljen) Gépjármű adó bevételek Budaörsnek (és a többi agglós településnek) ajándék, ugyanis mindenki reggel elhúz a városba és ott amortizálja az utakat meg rontja a levegőt. Budaörs továbbra is szép meg tiszta levegőjű hely marad. Megint mindenki jól jár kivéve Budapest. :D Kajak

·
Registered
1,773 Posts
Budaörs elég érdekes téma. Lényegében a Budapest miatt itt lévő logisztikai meg egyéb ipari tevékenységet folytató nem kevés cégből él. Felesleges azzá válnia, mert elvileg már rég az. Gyakorlatilag meg Budapest nem kevés iparűzési meg egyéb jogos bevételétől esik így el. (lö Piros vonal... éljen-éljen) Gépjármű adó bevételek Budaörsnek (és a többi agglós településnek) ajándék, ugyanis mindenki reggel elhúz a városba és ott amortizálja az utakat meg rontja a levegőt. Budaörs továbbra is szép meg tiszta levegőjű hely marad. Megint mindenki jól jár kivéve Budapest. :D Kajak
Jaja, csak Budaörs használja az M1-M7-et igaz? Nem jár minden budai [email protected] vásárolni? Annyukcsáját! Meg a fél ország a Balatonra / Bécsbe!!!:rofl::rofl::rofl:

·
Registered
9,461 Posts
Jaja, csak Budaörs használja az M1-M7-et igaz? Nem jár minden budai [email protected] vásárolni? Annyukcsáját! Meg a fél ország a Balatonra / Bécsbe!!!:rofl::rofl::rofl:
Na látod pont ez az! Pro és kontra is vannak súlyos érvek, így hát nem engedhetjük meg magunknak, hogy leírjunk olyat, hogy "majd hülye lenne elosztani a bevételét". Ez a pénz nyilvánvalóan nem Budaörs saját érdeme és Budapest nélkül kb ott tartana, mint Ajka. (Ezúton is elnézést kérek az ajkaiaktól). Van sok hátránya ennek a kvázi "kapuszerepnek" (M1-M7 korridor nagy forgalma) amit Budaörs betölt, de azt látom, hogy ugyanakkor sokkal több előnye is származik ebből (átlagos 30 ezres kisvárosok adóbevételeinek többszöröse virul a kasszában, amit persze jól el is vonnak a kevésbé szerencsésebbek életben tartására). Na egy szóval több szerénységet.

UI: Metrókapcsolat kiépülését kizárólag csatlakozás esetén támogatom. Meg nem ártana megduplázni a lakosságot is, de ez már Budaörs feladata. :lol:

·
Moderator
26,994 Posts
Két nap alatt rendet vágtak Budapest mélyén

Belföld | 2013.10.17. 20:53 | Frissült: 2013.10.17. 20:53 Szólj hozzá!
Bekeményítettek a közterület-felügyelők, és meg is lett az eredménye.

Kipucolták Budapest aluljáróit. Két napja él a törvény, amely felhatalmazza a közterület-felügyelőket, hogy elzavarják az illegális árusokat. Erre nyolc hónapig nem volt módjuk, mert egy korábbi rendelet alkotmányellenes volt. Most visszakapták a lehetőséget, és éltek is vele. Báthory Róbert riportja.

...

http://www.hir24.hu/belfold/2013/10/17/ket-nap-alatt-rendet-vagtak-budapest-melyen/~~fokusz

·
Moderator
10,089 Posts

Kipucolták Budapest aluljáróit. Két napja él a törvény, amely felhatalmazza a közterület-felügyelőket, hogy elzavarják az illegális árusokat. Erre nyolc hónapig nem volt módjuk, mert egy korábbi rendelet alkotmányellenes volt. Most visszakapták a lehetőséget, és éltek is vele. Báthory Róbert riportja.

...

http://www.hir24.hu/belfold/2013/10/17/ket-nap-alatt-rendet-vagtak-budapest-melyen/~~fokusz
A BKV figyelőn még feltűnt egy barátságos történet, búcsózóul:

"A térkép előtt egy árus foglalt helyet, rogyásig pakolva portékáival. A térkép alsó részét egy Szent kép takarta el. Mikor odamentem, megkérdezte mit akarok. Mondtam, hogy nem vagyok ismerős a környéken és a térképet szeretném megnézni. Megkértem, hogy tegye egy kicsit arrébb a képet. Közölte, hogy ő egy tapodtat se fog mozdulni. Ha zavarja a kép, vegyem meg, de ez az ő helye!
Rákérdeztem, hogy merre van a 44-es busz végállomása. Nem tudta megmondani, viszont intett egy nagydarab embernek, aki odajött és némi káromkodás közepette felszólított, hogy vagy vásároljak, vagy húzzak melegebb éghajlatra, de ne zavarjam a kereskedést. Jobbnak láttam, ha távozom a helyszínről. Visszafelé ugyanerre vezetett az utam és lőttem két felvételt."

Forrás: http://bkvfigyelo.blog.hu/2013/10/16/mit_er_a_terkep_ha_megkozelithetetlen

• Like
Reactions: kiskaloz

·
Registered
1,773 Posts
Na látod pont ez az! Pro és kontra is vannak súlyos érvek, így hát nem engedhetjük meg magunknak, hogy leírjunk olyat, hogy "majd hülye lenne elosztani a bevételét". Ez a pénz nyilvánvalóan nem Budaörs saját érdeme és Budapest nélkül kb ott tartana, mint Ajka. (Ezúton is elnézést kérek az ajkaiaktól). Van sok hátránya ennek a kvázi "kapuszerepnek" (M1-M7 korridor nagy forgalma) amit Budaörs betölt, de azt látom, hogy ugyanakkor sokkal több előnye is származik ebből (átlagos 30 ezres kisvárosok adóbevételeinek többszöröse virul a kasszában, amit persze jól el is vonnak a kevésbé szerencsésebbek életben tartására). Na egy szóval több szerénységet.
Mekkora bullshit ez így...

Nehogy már azért "sáros" egy település mert jó helyen van és kiaknázza a lehetőségeit?
Tessék adott a lehetőség, szórja tele a kerületét mindenki bevásárlóközponttal, meg logisztikai központtal és raktárakkal....
Ja, hogy azt senki nem szeretné, na az szar ügy....

Élni kell a lehetőséggel, ahogy Budaörs tette...!

Egyébként a megyében senki nem akar Budapest része lenni, a cél Budapest leválasztása, és önálló Középmagyarország / Pest megye létrehozása Berlin-Brandenburg tartományok mintájára...
Mivel Budapest miatt jóval kevesebb eu forrás áll rendelkezésre, az egyben kezelt megye látszólagos "fejlettsége" miatt.

Ui, ha már nem itt élsz és ezek szerint nem ismered a helyi viszonyokat itt, akkor talán nem kéne neked eldönteni, hogy mit tegyek és hogyan viszonyuljak a saját településemhez. Köszi.

·
Registered
1,773 Posts

...

^^

A barátnőm az Örsnél dolgozik és azt kell mondjam, hogy katasztrófa, az aluljáró egy ótvaros koszfészek.. Tegnap nagy ívben [email protected] a közteresek a világon mindenre...

·
Moderator
10,089 Posts
^^

A barátnőm az Örsnél dolgozik és azt kell mondjam, hogy katasztrófa, az aluljáró egy ótvaros koszfészek.. Tegnap nagy ívben [email protected] a közteresek a világon mindenre...
Sajnos ismerem jól az Örsöt (gondolom ezzel nem vagyok egyedül itt a fórumon). :(

Viszont a Corvin ma egész tiszta, ismét simán lehet közlekedni gyalogosan, és a zaj is elviselhető (már a nagykörúti aluljárós átlaghoz képest). Egyedül egy kabátárus nő próbálkozott.

·
Registered
124 Posts
Sajnos ismerem jól az Örsöt (gondolom ezzel nem vagyok egyedül itt a fórumon). :(

Viszont a Corvin ma egész tiszta, ismét simán lehet közlekedni gyalogosan, és a zaj is elviselhető (már a nagykörúti aluljárós átlaghoz képest). Egyedül egy kabátárus nő próbálkozott.
Mikor tegnap mentem Örsön, nem voltak árusok, még tisztaság szempontjából is jó volt a helyzet, mint ahogy ma is, egy idős bácsit láttam csak aki egy zuhanyrózsát próbált eladni kézből, meg ki tudja mi volt még a gurulós bevesárlótáskájában (aka banyatank). Plusz ugye a kéregetők.
Viszont fent a HÉV előtt ment az instant zöldségárusítás a kartondobozokról, de épp szélsebesen pakoltak el, mert jött egy autó, ami se nem polgárőrséges, se nem közterületfelügyeletes (nekik van egyáltalán gépjárműállományuk? :D) volt, de feliratozva volt, meg talán villogó is volt rajta. Valakinek tipp hogy mi lehetett?Nem álltam meg olvasgatni:eek:hno::lol:

·
Registered
9,461 Posts
Mekkora bullshit ez így...

Nehogy már azért "sáros" egy település mert jó helyen van és kiaknázza a lehetőségeit?
Tessék adott a lehetőség, szórja tele a kerületét mindenki bevásárlóközponttal, meg logisztikai központtal és raktárakkal....
Ja, hogy azt senki nem szeretné, na az szar ügy....

Élni kell a lehetőséggel, ahogy Budaörs tette...!

Egyébként a megyében senki nem akar Budapest része lenni, a cél Budapest leválasztása, és önálló Középmagyarország / Pest megye létrehozása Berlin-Brandenburg tartományok mintájára...
Mivel Budapest miatt jóval kevesebb eu forrás áll rendelkezésre, az egyben kezelt megye látszólagos "fejlettsége" miatt.

Ui, ha már nem itt élsz és ezek szerint nem ismered a helyi viszonyokat itt, akkor talán nem kéne neked eldönteni, hogy mit tegyek és hogyan viszonyuljak a saját településemhez. Köszi.
Nem sáros mert kiaknázza a lehetőségeit, csak ne tessék sározni a gazdatestet. :D Minden kerületben van bevásárló központ és a külső kerületekben még ipari/logisztikai központok is vannak szép számmal. Sőt még számomra érthetetlen módon ott is raktárak vannak (külső ferencváros-rendező pu két oldalán) ahol már rég minőségi, kortárs lakóépületekből álló városrész kéne, hogy legyen.

Nem említettem semmit azzal kapcsolatban hogyan viszonyulj a szűkebb pátriádhoz. Helyismeretnek azért nem vagyok híján, ugyanis dolgoztam egy "keveset" arrafelé. Persze elismerem ez a fasorban sincs ahhoz képest amit te, mint helyi lakos tudsz.

·
Registered
440 Posts
Ma az Árpád hídnál is tiszta volt. Viszont tegnap este olyan 10 körül megdöbbenve láttam, hogy a Deák téri aluljáróban a CBA-hoz közeli lépcsőtől, a metrólejáróig 17 vagy 18 (!) bebugyolált hajléktalan aludt egymás mellett sorban. :(

·
Registered
298 Posts
OFF

Az alábbi threadekhez nincs semmilyen tag rendelve:

Felhőkarcoló-vita | Skyscraper Debate in Budapest
[Budapest] Ludovika Campus Developments
[Budapest] Reconstruction of the Erzsébet square cultural center and park - Az Erzsébet téri kulturális központ és park felújítása
Budapest városépítése
[Budapest] Tüske Hall

Kaphatnának esetleg egy "budapest" taget? Így találatként annak is megjelennek majd ezek a threadek, akik a keresőmezőben Budapestre keresnek rá.

Kérdeztem már ezt egyszer, gondoltam teszek még egy próbát.

Köszi.

/OFF

·
Moderator
10,055 Posts
OFF

Az alábbi threadekhez nincs semmilyen tag rendelve:

Felhőkarcoló-vita | Skyscraper Debate in Budapest
[Budapest] Ludovika Campus Developments
[Budapest] Reconstruction of the Erzsébet square cultural center and park - Az Erzsébet téri kulturális központ és park felújítása
Budapest városépítése
[Budapest] Tüske Hall

Kaphatnának esetleg egy "budapest" taget? Így találatként annak is megjelennek majd ezek a threadek, akik a keresőmezőben Budapestre keresnek rá.

Kérdeztem már ezt egyszer, gondoltam teszek még egy próbát.

Köszi.

/OFF
Már végignéztem az összes threadet és altémáikat.

Magánvéleményem - amit Qtyával egyszer (de még novemberben) át kellene rágnunk:

• A címek mindenhol iszonyat hosszúak...
  • Párhuzamosságok vannak...
  • A Budapest illetve Magyarország tag-gel ellátott címeket értelmesebb lenne egy Budapest illetve Magyarország topicban tartani...
  • Egy példa: érdemes lenne egy Magyarország - Tervek-építkezések topicot létrehozni és az alatt városneveket/régióneveket címként felsorolni a jelenlegi rengetegszer ismétlődő [Budapest] Tervek építkezések; [Szeged] Tervek építkezések, stb helyett
  • Másik példa: Sport téma van vagy 6, széttagolva. Ezt is rendezni kellene...
  • A Kávéházba való lenne pl. a [Magyarország] Gazdaság és Infrastruktúra téma...
A koncepciót nekünk kell kitalálni Qtyával, de ha van ötletetek, küldjétek el nekünk PM-ben (azért PM-ben, mert nem hiányzik, hogy veszekedés legyen belőle).

Qtya, mi a véleményed?

• Like
Reactions: BPFan
741 - 760 of 5957 Posts