Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 214 Posts

·
Las Vegas Lover
Joined
·
4,642 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Bukareszt
***
Witam! :) Dosłownie przed chwilą wróciłem z zagranicy do domu. Postanowiłem jeszcze dzisjaj założyć nowy wątek. Wątek dotyczący Bukaresztu!!! :)
***
Jadąc do Bułgarii, dwukrotnie zahaczyłem o Bukareszt, stolicę Rumunii. Chciałem zobaczyć jak to miasto wygląda. Słyszałem różne opinie. Że Bukareszt jest brudny, brzydki, zaniedbany albo, że jest pełen architektonicznych perełek, że jest pięknym miastem. Dzięki tej podróży wyrobiłem sobie własną opinię.
***
Bukareszt był kiedyś nazywany "Małym Paryżem" albo "Paryżem Wschodu". Zawdzięczał to oczywiście pięknemu centrum, pełnego bogatych, pięknych kamienic. Niestety miasto nawiedziło wiele trzęsień ziemi, niszczycielska ręka Nicolae Ceausescu i oczywiście działania wojenne, co przyczyniło się do zniszczenia znacznej części historycznego centrum Bukaresztu.
***
Jednak wiele pięknych budynków tam jeszcze stoi. W tym wątku chcę wam to udowodnić! Na mnie osobiście miasto wywyarło bardzo pozytywne wrażenie. Wiele tutejszych budynków rzeczywiście mogłoby stać w Paryżu. Nikt by nie zauważył dużej różnicy. ;)
***
Oczywiście, każdy kto posiada jakieś zdjęcia z Bukaresztu, może je tutaj wrzucać! :)
******
 

·
Las Vegas Lover
Joined
·
4,642 Posts
Discussion Starter · #2 ·
A więc zaczynamy. :cheers:
Nie wiedziałem czy wrzucać zdjęcia Pałacu Parlamentu na początku, czy na końcu. Postanowiłem, że na początku, na zachętę. :)
Pałac Parlamentu w Bukareszcie robi wrażenie napradę niesamowitego kolosa! Jest to jeden z największych tego typu budynków na świecie. Budynek ten posiada około 1100 pomieszczeń, w 440 z nich mieszczą się biura, ponadto znajduje się tu 30 wielofunkcyjnych sal (największa z nich ma 16 metrów wysokości i kubaturę 2200 m³), 4 restauracje, 3 biblioteki, dwa parkingi podziemne, jedna sala koncertowa. ;)
Aby wybudować Pałac Parlamentu trzeba było zniszczyć pewną część starego miasta i przesiedlić około 40 000 ludzi z terenu planowanej budowy. Budowę pałacu rozpoczęto w 1983 roku.
Budynek ten ma 86 metrów wysokości.

Zdjęcia Pałacu Parlamentu:

:cheers:
 
1 - 20 of 214 Posts
Top