SkyscraperCity banner
1 - 20 of 70 Posts

·
Registered
7 Posts
No proszę okolice Białki i Bukowiny rozwijają się jak nie w Polsce. Wielkie Bravo. A w Zakopanym dalej się tylko kłóca to o obwodnicę, to o stok narciarski echhh

·
Registered
1,417 Posts
Jesli sie nie myle to powstaja dwie takie inwestycje na Podhalu w tej chwili....czy sie myle? Wiem ze jedna jest mniejsza a druga wieksza...czy to jest ta mniejsza?

·
Registered
1,679 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Zgadza się -Termy Podhalańskie w Szaflarach oddano do użytku w kwietniu następna istnieje pod Giewontem a kolejna duża terma ma powstać w Białce ale nie wiem czy już jest w budowie czy dopiero w przygotowaniu.Kilka zdjeć z Szaflar tak dla porównania

Zdjęcia za strony http://www.termypodhalanskie.pl/en,information
Jeszcze dwa zdjecia basenu geotermalnego z Polany Szymoszkowej w Zakopanem.

·
Centuś
3,369 Posts
Fajne te baseniki, woda ciąge świerza dopływa. Ciekawe czy gdzieś w Krakowie dałoby się coś takiego zrobić.

·
Registered
1,679 Posts
Discussion Starter · #9 ·
^^Myśli się o tym i w Krakowie a konkretnie w Lasku Rusieckim http://tinyurl.com/4oxxsc
Jestem mile zaskoczony ilością planowanych term w całej Polsce .Prawdziwy gigant ma powstać w Gostyninie w centralnej Polsce na 8 tys gości.Cieszy to że zaczyna sie wykorzystywać wody geotermalne nie tylko do energii ale rozrywki i rekreacji.Więcej na ten temat
http://tinyurl.com/66wsyr

·
Kraków, Skarżysko-Kam
4,535 Posts
To jest podgrzana woda za free i trzeba ten skarb jakoś wykorzystać, inni mają ropę i gaz, a my mamy wody geotermalne:)

·
Registered
1,371 Posts
Hmmm Mam mieszane uczucia do tego projektu w Bukowinie. A raczej nie mieszane. S Y F. Obiekt w Szaflarach jak widac choc troche nawiazuje do okolicznej architektury, stylu. TO co widac na bukowinskim projekcie to jakis dramat.
Ja sie po czesci na Podhalu wychowalem. Spedzilem kolo 15. pelnych dwumiesiecznych wakacji w Bialce. Znam cala okolice bardzo dobrze. Aktualnie jesli jade w tamten rejon, to niestety Bialke omijam z daleka (chociaz moglbym u przyjaciol mieszkac za pol-darmo). Zawsze wybieram Male Ciche. Inna ostoja sa Brzegi.

Jednak unikam Bialki raczej ze wzgled na ilosc turystow, natomiast nie przeszkadza mi "Gigantomania". Z zadowoleniem stwierdzam ze Gorale nawet budujac "Mega chaty" mimo wszystko dbaja (w wiekszosci przypadkow) o stylowosc. Akurat ten projekt w Bukowinie jest dokladnym zaprzeczeniem wszystkiego co dla tamtego regionu charakterystyczne.

Gdzie to ma powstac?

Basen na Szymoszkowej = BOMBA, Rewelacja! Nie wiedzialem o nim.

·
Registered
1,371 Posts
Oczywiście żartujesz sobie z nas :lol::lol::lol::lol::nuts:.
Nie nie zartuje. A jak maja pomiescic turystow? Musza budowac "megachaty". Toc to podstawowe zrodlo utrzymania. Ale cale okladaja drewnem co bardzo podnosi koszty, wiele z nich pokrywaja "gontem". Pisze o Bialce, Bukowinie i Malym Cichym. Pisze"wiekszosc" ale oczywiscie nie wszystkie. Niemniej to i tak duzo.

Poronin "zszedl na psy" jeszcze za komuny. Zakopane, bylo i jest koszmarne.

·
Registered
4,361 Posts
Nie nie zartuje. A jak maja pomiescic turystow? Musza budowac "megachaty". Toc to podstawowe zrodlo utrzymania. Ale cale okladaja drewnem co bardzo podnosi koszty, wiele z nich pokrywaja "gontem". Pisze o Bialce, Bukowinie i Malym Cichym. Pisze"wiekszosc" ale oczywiscie nie wszystkie. Niemniej to i tak duzo.

Poronin "zszedl na psy" jeszcze za komuny. Zakopane, bylo i jest koszmarne.
Chyba bardzo dawno tu nie byłeś. Te wielopiętrowe betonowe "czwórki" i podobne to syf nad syfy i szpecą podhale w sposób nieprawdopodobny. W miejscowościach, które wymieniłeś w związku z budową nowych wyciągów powstało ich niestety mnóstwo. Najwyraźniej mamy inne poczucie estetyki, bo ja uważam, że tylko nieliczne wyjątki się bronią w zalewie tandety i kiczu.

Właśnie nadmierna gigantomania i rozrośnięty do granic absurdu ruch turystyczny spowodowały, że na Podhalu buduje się na ilość, a nie na jakość. Kiedyś będziemy tego bardzo żałować - niektórzy już żałują.

·
Registered
305 Posts
Wydaje mi sie czy nie bedzie połącznia zewnetrznego basenu z wewnętrznym ??? Chodzi mi o takie wodne połącznie żeby nie trzeba było wychodzić z wody. Tu na tych zdjęciach tego nie wiadać a było by to trochę nie mądre... Już nie mogę się doczekać otwarcia, napewno tam pojde :banana:

·
Kraków, Skarżysko-Kam
4,535 Posts
Ładnie to wygląda i w porównując to do Słowackich term to tamte to betonowe kloce. Na termach, tych 10km za Chochołowem na Słowacji, ściany w szatni to goły pomalowany beton, a płytki na basenie są tak poukładane, że moja dziewczyna rozcięła sobie nogę o jedną z nich.

·
Registered
305 Posts
Ładnie to wygląda i w porównując to do Słowackich term to tamte to betonowe kloce. Na termach, tych 10km za Chochołowem na Słowacji, ściany w szatni to goły pomalowany beton, a płytki na basenie są tak poukładane, że moja dziewczyna rozcięła sobie nogę o jedną z nich.

Chodzi ci o oravice. Mi się tam bardzo podobało, wygląd, organizacja, obsługa, poprostu super, powiedzmy że nie które detale mogli by poprawić. Ale nasza terma w bukowinie też wygląda niczego sobie... Powiem więcej wygląda SUPER mam nadzieję że w rzeczywistości też będzie super i że będzie takich obiektów w POLSCE powstawało coraz więcej.

1 - 20 of 70 Posts