SkyscraperCity banner

15981 - 16001 of 16039 Posts

·
Registered
5,346 Posts
Тези цигански занаяти са пределно ясни, но хайде да не започвам да навлизам в детайли защо повечето цигани които евентуално могат да се върнат, няма да могат да се захванат с голямата част от тези "професии".
А и освен това, ако на власт в Германия са АфД, то в България ще е нещо от сорта на АфДх3 и с всичките нови технологии за следене, за огромната част от циганите ще е невъзможно да си практикуват традиционните "занаяти".
И както казах, за голяма част от тях алтернативите ще са да се хванат на някакъв строеж или в земеделието, но за 4-5 пъти по-малко от това което са изкарвали в Германия. Другото е кофите...
В обозримо бъдеще новите технологии ще си останат също толкова безполезни в борбата с престъпността (ако изобщо може да се нарече борба това в БГ), колкото са и в момента.
Мигар в момемта тия технологии са спомогнали с нещо за намаляване на което и да било от изреденте най-разнообразни престъпления?
Освен това въпросните престъпления се практикуват и от етнически българи, не само от цигани.
Ще си се практикуват още дълго време.
Иначе за престъпността по селата и малките градове например изобщо не са нужни нови технологии, за да се изкорени, може сравнително лесно да стане, и то отдавна, НО НЕ става! Защо?!
Защото няма воля за това!
И няма какво да си разказваме вълшебни приказки, при положение че тези процеси текат от десетилетия и е пределно ясно, че се толерират!
Пределно ясно е и защо се толерират. Защото циганите са най-лесният електорат. Затова властта стимулира развъждането им. Така тя си осигурява лесен електорат.

·
Registered
2,695 Posts
Тези цигански занаяти са пределно ясни, но хайде да не започвам да навлизам в детайли защо повечето цигани които евентуално могат да се върнат, няма да могат да се захванат с голямата част от тези "професии".
А и освен това, ако на власт в Германия са АфД, то в България ще е нещо от сорта на АфДх3 и с всичките нови технологии за следене, за огромната част от циганите ще е невъзможно да си практикуват традиционните "занаяти".
И както казах, за голяма част от тях алтернативите ще са да се хванат на някакъв строеж или в земеделието, но за 4-5 пъти по-малко от това което са изкарвали в Германия. Другото е кофите...
Между другото напоследък все повече цигани работят.Било на полето,било в строителството,било в заводи.Има подобрение в това отношение.Но винаги ще се занимават с нискоквалифициран труд.
Та май са за предпочитане пред арабите и негрите.

·
Registered
2,695 Posts
В обозримо бъдеще новите технологии ще си останат също толкова безполезни в борбата с престъпността (ако изобщо може да се нарече борба това в БГ), колкото са и в момента.
Мигар в момемта тия технологии са спомогнали с нещо за намаляване на което и да било от изреденте най-разнообразни престъпления?
Освен това въпросните престъпления се практикуват и от етнически българи, не само от цигани.
Ще си се практикуват още дълго време.
Иначе за престъпността по селата и малките градове например изобщо не са нужни нови технологии, за да се изкорени, може сравнително лесно да стане, и то отдавна, НО НЕ става! Защо?!
Защото няма воля за това!
И няма какво да си разказваме вълшебни приказки, при положение че тези процеси текат от десетилетия и е пределно ясно, че се толерират!
Пределно ясно е и защо се толерират. Защото циганите са най-лесният електорат. Затова властта стимулира развъждането им. Така тя си осигурява лесен електорат.
Стига с тия клишета.Престъпността по селата е много по-ниска от тази в градовете.Аз например нито си заключвам колата,нито входната врата на къщата.И сигурно от 15-20 години не е имало кражби в нашата махала.А не е като да няма цигани в селото и в съседните села.
И не е вярно,че нищо не се правело срещу циганската престъпност.90 процента от затворниците са цигани/думи на премиера/.Ако не вярваш иди до някой затвор в неделя сутрин и виж какви ходят на свиждане.
А и как мислиш-кой е по-вероятно да изяде боя в районното,някой циганин или българин?

·
repent sinner
just the flu, bro
5,715 Posts
Въобще не си наясно каква е истинската причина да се толерират. :D :D
Това с лесния електорат е просто едно от последствията.

·
Registered
5,346 Posts
Въобще не си наясно каква е истинската причина да се толерират. :D :D
Това с лесния електорат е просто едно от последствията.
И каква е истинската причина?

·
repent sinner
just the flu, bro
5,715 Posts
И каква е истинската причина?
Нещо за "световен полицай", ако ти е толкова интересно, пиши ми на ЛС. Че не искам да започвам офф-ове :D

·
Registered
1,779 Posts
Чанко, къде живее този почти милион цигани, като най-много са в Пловдив и София съответно около 50 и 100 хиляди? Другите 850 хиляди са в селата с по 50 баби ли? Във Варна примерно има неголяма махала, има и 2-3 цигански села около града и в никакъв случай не са с населението на Добрич или Шумен. Може да има толкова с паспорт т.е. граждани, ама то има и 1-2 млн българи с паспорт, които също са навън (моя милост например) та.. по тази логика българите (етнос) сме около 10 мил. :)
За София не знам, но да речем, че са 100к. В Пловдив обаче циганите са доста повече. Има 4 цигански махали, две от които са доста големи- Столипиново и Шекер махала. Столипиново дори е едно от най-големите гета в Европа. Към тези градове добавяме и Сливен, Ямбол, Димитровград, Стара Загора, Нова Загора, Пещера, Айтос, Казанлък, Добрич,Плевен, Ихтиман. Тези градове имат доста циганско население. Със сигурност забравям още. Селата са доста оциганени. На момента се сещам за Мечка и Буковлък. Те са със 100% циганско население. Села с огромно население. Общо са над 5 хиляди. За съжаление не са никак малко...и за тяхното решение трябват крайни и радикални мерки. Колкото и нехуманни да са, ако искаме децата след нас да живеят в нормална страна. Станат ли повече от нас, с България е свършено. Те не са способни да градят държава, нито да съхранят направеното. Ние нямаме аналог в света. Не съм чул държава, чието население да бъде сменено толкова лесно с малцинственото...

·
Registered
5,346 Posts
За София не знам, но да речем, че са 100к. В Пловдив обаче циганите са доста повече. Има 4 цигански махали, две от които са доста големи- Столипиново и Шекер махала. Столипиново дори е едно от най-големите гета в Европа. Към тези градове добавяме и Сливен, Ямбол, Димитровград, Стара Загора, Нова Загора, Пещера, Айтос, Казанлък, Добрич,Плевен, Ихтиман. Тези градове имат доста циганско население. Със сигурност забравям още. Селата са доста оциганени. На момента се сещам за Мечка и Буковлък. Те са със 100% циганско население. Села с огромно население. Общо са над 5 хиляди. За съжаление не са никак малко...и за тяхното решение трябват крайни и радикални мерки. Колкото и нехуманни да са, ако искаме децата след нас да живеят в нормална страна. Станат ли повече от нас, с България е свършено. Те не са способни да градят държава, нито да съхранят направеното. Ние нямаме аналог в света. Не съм чул държава, чието население да бъде сменено толкова лесно с малцинственото...
Щях да ти сложа харесване, но само това с допускането на нехуманни мерки не мога да приема и трябва да кажа, че е недопустимо.

Що се отнася до селата. Действително - има го това явление, че най-големите села са или напълно, или в голяма степен циганизирани.
Дори в област Видин, където общият брой цигани е много малък (като абсолютна стойност), най-големите села са циганизирани. Това са селата Арчар (огромно за БГ мащабите село) и Димово. Мисля, че подобно е положението и с градчето Дунавци (което градче, мисля, че е доста по-малко като население от село Арчар).
Където има големи села, все са циганизирани и това важи за цяла България.

Между другото, не знаех, че и Плевен ввче е толкова циганизиран. Виждам, че го споменаваш редом с тотално циганизирани градове като Ихтиман, Димитровград и Сливен.

·
варнене&
1,984 Posts
Аз не отричам, че ги има, но не ми се вярва да са 1 млн.
Единственият начин да не станат мнозинство е да правим деца, повече деца. Не по 5 на човек, но по 3 пак ще е добре.

·
варнене&
1,984 Posts
София 1.6, Пловдив и Варна около 380-400, Бургас към 180.

·
Registered
5,346 Posts
Това за областите или за градовете?
Защото няма начин град София да е 1,6 млн., нито пък Пловдив и Варна да са по 400 хил.
Град София е максимум 1,4 млн. Град Варна едва ли е повече от 350 хил., както и Пловдив. И това като максимум. За Бургас нямам представа, но в София е пълно с бургазлии, така че явно си има солидна емиграция от Бургас и едва ли населението му нараства (реално, не по стъкмистика).

·
Registered
11 Posts
Ако България тотално не се справи с демографската криза трябва поне да запазим 3,4 те най големи града български макар че в Пловдив от сега има твърде много цигани ... 😬

·
repent sinner
just the flu, bro
5,715 Posts
Населението на Столипиново е изключително завишено от разни журналя, които му преписват цялото население на район Източен, но то всъщност е само един квартал там. В английската уикипедия дори са го направили 80 хиляди, естествено без да посочат никакъв източник.
Район Източен е 60 хиляди, като циганите в него да са най-много половината от населението.
Шекера вече въобще не е толкова голяма ма'ала. Реално някъде около 5 хиляди.
Другите две са незначителни. Хармана дори май ще я бутат заради продължението на бул.Северен и в Аджисана постепенно разчистват къщите. Та циганите в Пловдив реално са около 40 хиляди общо.

·
Registered
11 Posts
Трябва да помислят нещо и за Факултета и Христо Ботев това са основните гета в София... Все пак живеем в европейска държава и това е и столицата.

·
Registered
1,779 Posts
Населението на Столипиново е изключително завишено от разни журналя, които му преписват цялото население на район Източен, но то всъщност е само един квартал там. В английската уикипедия дори са го направили 80 хиляди, естествено без да посочат никакъв източник.
Район Източен е 60 хиляди, като циганите в него да са най-много половината от населението.
Шекера вече въобще не е толкова голяма ма'ала. Реално някъде около 5 хиляди.
Другите две са незначителни. Хармана дори май ще я бутат заради продължението на бул.Северен и в Аджисана постепенно разчистват къщите. Та циганите в Пловдив реално са около 40 хиляди общо.
Е не, Столипиново със сигурност не е 80 хиляди, но не мисля, че е и 30 хиляди. По-реално е около 40-45 000. Шекера...чувал съм, че е към 10 000. Вероятно е около 7-8 000. Хармана е малка. От сорта на 500 човека. (А между другото ако я бутнат, къде ще отидат? И дали ще я бутнат...един Бог знае.) Хаджисана не знам колко е. Но за там знам, че живеят една идея по-нормални цинганели.

·
repent sinner
just the flu, bro
5,715 Posts
Е не, Столипиново със сигурност не е 80 хиляди, но не мисля, че е и 30 хиляди. По-реално е около 40-45 000. Шекера...чувал съм, че е към 10 000. Вероятно е около 7-8 000. Хармана е малка. От сорта на 500 човека. Хаджисана не знам колко е. Но за там знам, че живеят една идея по-нормални цинганели.
Такива са слуховете, но няма как Изгрев, Гладно поле и Каменица да са общо само 15-20 хиляди. Вероятно в тези квартали е 2/3 от населението на района, което е 60 хиляди. В Изгрев също някъде половината са цигани, заради това ги слагам половината от населението на района, в Каменица и Гладно поле почти няма цигани.
Столипиново реално е около 20-25 хияди, като по територия далеч не е най-голямото гето в България, нещо което лесно може да се провери на сателитни снимки. Големите спекулации идват заради жилищните блокове, каквито няма почти в никоя друга махала и там уж се предполага, че са се натъпкали като в консерви. Но доколкото съм чувал, тези блокове далеч не са толкова пренаселени.

·
Registered
2,695 Posts
В Пазарджик има две цигански махали.Общо може да имат към 15-20 хиляди.Но и по селата има доста цигани.Но и голяма емиграция поне към момента и доста се разредиха.Наскоро минах през циганската махала в квартал„Изток„и не видях големи тълпи,докато преди години си беше буквално като кошер.Нашето село се опразни откъм цигани.Обаче циганската махала стана страннна смесица от луксозни къщи и съборетини.Но в интерес на истината тези от селото не вършат престъпления ,работят и няма проблеми с тях.Единствено като вдигат сватби и се чува надалеч.Ама и това напоследък спря.
Общо населението на трите града ,без Бургас е не повече от два милиона.Особено за София има големи митове,че била с 2 милиона население.Ама броят на учениците е намалял с 25 хиляди от 2000г до 2018г.Това е установен факт,по който не може да има никакви спекулации.Ако действително имаше такъв демографски бум в София,щеше да има и увеличаване на учениците,щото в София мигрират млади хора с деца или в детеродна възраст.
Процентът ученици за мен е един от най-важните демографски показатели.Не броят,защото населението намалява и е нормално и учениците да намаляват.През 1990г процентът ученици от населението е бил 16,през 2019г спада на 10. Което най-ясно показва,че има все по-малко деца.А в София,въпреки нарасналото население,броят ученици намалява,което означава,че и процентно намаляват доста.А това е показател за застаряване на населението.

·
Registered
510 Posts
^^ Съмнявам се в Пазарджик да има повече от 12-15 хиляди цигани. Колкото и да са гъсто населени махалите, като площ не са достатъчно големи, за да поемат над 15 000 души.

Относно населението на големите градове - не разбирам защо хора, които скоро не са ходили някъде коментират какво е положението в града, само защото не им се вярва нещо да е така. Покрай КПП-тата с коронавируса може да се доближим до реалните числа, ще видим. За Варна не мога да коментирам, много е далече и няма магистрала до там, та не съм ходил скоро, но Пловдив се съмнявам да е под 400 000.

·
варнене&
1,984 Posts
Аз за Варна предполагам от факта, че официално градът е между 336 с положителен прираст. Като сложиш студенти и работници, спокойно може да вдигне около 30 хиляди (апартаменти и квартири има предостатъчно). Предполагам, че аналогично е в Пловдив и София. Само за Сф не ми се вярва да е 2 млн, защото е прекалено голяма разлика от официалните данни, но като нищо да има едни 150 хил неотчени.

·
Registered
1,184 Posts
Решението е образование и това е. Училищата в махалите трябва да бъдат закрити или да бърат с по-добри условие. Децата от малки трябва да си играят заедно и да свикват, да са заедно, а не както ние бяхме възпитани. Ние израснахме разделени с тях и затова имаме такива разлики и трудно се разбираме.

15981 - 16001 of 16039 Posts