Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Registered
5,570 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
С огромно удоволствие ви представяме най-новия проект на Atlantis Bulgaria Holding - Atlantis / Square!

"New way of life" е изцяло нова концепция, която обединява сигурността на затворения комплекс с предимствата на обществена зона.

Предоставяме ви функционални отворени жилища, съчетаващи простор, комфорт и уют;
Собствен парк за жителите на комплекса, с възможност за организиране на събития, спортуване и забава; както и площад (Square) на партерното ниво с търговски зони - удобство за жителите и перфектен избор за свободното им време.

Можете да научите повече на: Atlantis Bulgaria Holding - водеща строителна компания в Бургас!

Проект

Проектът се състои от три 14-етажни жилищни сгради, всяка с около 52 апартамента.

Строителството ще започне през второто тримесечие на 2022 г. като планирания срок на завършване е 3 години (36 месеца).

Сградите ще бъдат реализирани с окачени стъклени фасади с алуминиеви профилни системи от най-ново поколение. Те образуват воал около скелета на сградата, като по този начин защитават обитателите от атмосферните условия и гарантират комфортен микроклимат в помещенията.
Удобства

За подобряване на начина на живот в затворения комплекс сме добавили допълнителни обществени зони, където жителите ще могат да се социализират със своите съседи и приятели.

• 2000 кв.м. частен парк
  • Ресторант
  • Кафене
  • Пекарна
  • Магазин
  • Зала за йога, танци или др.

• Басейн
  • Салон за красота
  • Детска занималня
  • Закрит детски арт кът
  • Детска площадка
  • Външен фитнес
Жилища

Апартаментите в Atlantis / Square са изключително функционални с отворени разпределения и просторни пространства. Стъклената фасада позволява максимално осветяване на домът с естествена светлина, което от своя страна дава усещане за комфорт, свобода и уют.

Предлагаме двустайни, тристайни и многостайни апартаменти:

• Двустайни апартаменти 75.52 кв.м.
  • Тристайни апартаменти 112.91 кв.м.
  • Многостайни апартаменти 143.61 кв.м.

Паркинг
Предвидили сме няколко различни типа паркоместа - открити около търговските площи на комплекса за гости, закрити под парка на първия етаж и подземни вътрешни паркоместа:
  • 150 подземни паркоместа
  • 70 покрити паркоместа
  • 15 открити
15% от всички паркоместа ще бъдат за електромобили със собствена зарядна станция.

Паркинга е с контролиран достъп чрез автоматично разпознаване на номера на автомобила.

·
Moderator
41,794 Posts
ПРЕДСТАВЯМЕ ATLANTIS / SQUARE - НАЙ-НОВИЯ ПРОЕКТ НА ATLANTIS BULGARIA HOLDING
02.12.2021
За нас е огромно удоволствие да ви представим най-новия проект на Atlantis Bulgaria Holding:

ATLANTIS / SQUARE
С Atlantis / Square искаме да представим един проект за живот в бъдещето. Една невиждана досега концепция за начин на живот - New way of life. Тя обединява удобствата на затворения комплекс с предимствата на обществена зона - място за социализиране и създаване на общност.
Atlantis / Square e проектиран с мисъл върху три главни аспекта:

1. Функционални отворени жилища с максимална осветеност, оптимални размери и разпределения, за комфорт и уют в дома.

2. Собствен парк за жителите на комплекса, в който хората да имат усещане за споделен двор - да организират събития, да спортуват, да се забавляват и да отгледат своите деца.

3. Площад (Square) на партерното ниво с търговски зони, където жителите могат да се срещат с нови приятели.
Проект
Проектът се състои от три 14-етажни жилищни сгради, всяка с около 52 апартамента.

Строителството ще започне през второто тримесечие на 2022 г. като планирания срок на завършване е 3 години (36 месеца).

Сградите ще бъдат реализирани с окачени стъклени фасади с алуминиеви профилни системи от най-ново поколение. Те образуват воал около скелета на сградата, като по този начин защитават обитателите от атмосферните условия и гарантират комфортен микроклимат в помещенията.
Удобства
За подобряване на начина на живот в затворения комплекс сме добавили допълнителни обществени зони, където жителите ще могат да се социализират със своите съседи и приятели.
  • 2000 кв.м. частен парк
  • Ресторант
  • Кафене
  • Пекарна
  • Магазин
  • Зала за йога, танци или др.
  • Басейн
  • Салон за красота
  • Детска занималня
  • Закрит детски арт кът
  • Детска площадка
  • Външен фитнес
Жилища
Апартаментите в Atlantis / Square са изключително функционални с отворени разпределения и просторни пространства. Стъклената фасада позволява максимално осветяване на домът с естествена светлина, което от своя страна дава усещане за комфорт, свобода и уют.
Предлагаме двустайни, тристайни и многостайни апартаменти:
  • Двустайни апартаменти 75.52 кв.м.
  • Тристайни апартаменти 112.91 кв.м.
  • Многостайни апартаменти 143.61 кв.м.
Паркинг
Предвидили сме няколко различни типа паркоместа - открити около търговските площи на комплекса за гости, закрити под парка на първия етаж и подземни вътрешни паркоместа:
  • 150 подземни паркоместа
  • 70 покрити паркоместа
  • 15 открити
15% от всички паркоместа ще бъдат за електромобили със собствена зарядна станция.

Паркинга е с контролиран достъп чрез автоматично разпознаване на номера на автомобила.
Локацията
Комплексът се намира в нов район в град Бургас зад мол "Burgas Plazza" и пред мол "Strand". На няколко метра пеша след Atlantis / Aria.

На 15 мин пеша се намират:
  • Парк "Велека"
  • Спортен център "Изгрев"
  • Спортна зала "Арена Изгрев"
  • Централна спирка БургасБус
  • Мед. център "Стайков"
  • Банки
  • Аптеки
  • Училище "Добри Чинтулов"
  • Детска градина "Веселушко"
  • Университет „Проф. д-р Асен Златаров“
  • Мол "Burgas Plazza"
  • Супермаркет "МЕТРО"
  • Супермаркет "Lidl"
  • Супермаркет "Kaufland
  • Фитнес "Mega Gym"
Предлагаме седем различни гъвкави схеми за разсрочено плащане до завършване на проекта.
30% първоначална вноска / 70% на АКТ 15
За повече информация можете да позвъните на 0700 11 222 или да ни изпратите емейл на [email protected]
https://www.atlantisbulgaria.com/Us...ry_1/Square_3_2k.jpg?cache&crop&w=1920&h=1080

·
Registered
870 Posts
Възхищавам се, че успяват да продават жилища (и то в такъв мащаб) на тази локация с гледка автокъщи, гробища, сервизи на 5-ти километър и "Странд", който изглежда като част от Припят.

·
Moderator
41,794 Posts
Възхищавам се, че успяват да продават жилища (и то в такъв мащаб) на тази локация с гледка автокъщи, гробища, сервизи на 5-ти километър и "Странд", който изглежда като част от Припят.
Чакай, днес обявяват проекта и искат да продават. Дали ще продадат е друг въпрос :D
Би било хубаво да се реализира проект с подобен мащаб. Явно е, че градът ще се развива натам.
Освен това "автокъщите" са до време. Особено като се засили интересът за изгарждане на сгради всичките ще искат да капитализират с печалба, каквато никоя автокъща неможе да им донесе...

·
Registered
870 Posts
Щом са обавили проекта, значи са си направили достатъчно добро проучване. Вероятно са продали/продават добре в другия им проект на метри встрани - Aria, което им дава повод сега да започнат нещо още по-голямо там.
Ясно е, че има потенциал локацията, но да си говорим често: нещата ще продължат да се правят на парче там през следващите години. Не виждам никакъв шанс в следващите поне 20-30 години, това там да заприлича на нещо достатъчно благоустроено и приятно за живеене.
Затова и съвсем искрено се възхищавам, че явно успяват да продават добре. Друг е въпросът, че още по-искрено се чудя кой толкова купува там. Не ми е привлекателно нито за живеене, нито за инвестиция, но това е лично мнение, пазарът очевидно казва друго.

·
Moderator
41,794 Posts
Аз съм малко притеснен от проекта им в София. Обявиха го преди много време, а чак тази седмица се появиха нови винили по оградата му. Не съм сигурен дали няма да си останат само регионален инвеститор или по пътечката на Унистрой и те ще се опитат по-активно да участват на софийския пазар и от това да им западнат бургаските инвестиции...

·
Registered
5,570 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Унистрой в София са по- скоро изпълнители, това за което се сещам като проекти мисля че са с външни инвеститори

·
Moderator
41,794 Posts
Ми и трите им проекта в София са скандални. Нито един не мина без обществена дискусия. Единият е замразен, вторият през ден е в медиите, а третият е няма такъв кич и хората се чудят как подобно нещо беше допуснато...

Но Атлантис знам само в Люлин 5, че имат проект и той трябваше да е почнат миналия април. Аз живея до него и виждам, че нещо не им потреъгна, докато до тях съседите доста активно строят...

·
Registered
5,570 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Въпросният кич е на братя Диневи :)

·
Registered
334 Posts
Допада ми, добре изглежда.
На 15 мин пеша се намират:
  • Парк "Велека"
  • Спортен център "Изгрев"
  • Спортна зала "Арена Изгрев"
  • Централна спирка БургасБус
Ъм... тя не беше ли до БСУ?

·
Registered
5,570 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Явно визират бившата последна/1ва спирка срещу Плаза, която сега е терминал Изгрев

·
Registered
9 Posts
Между другото, разчистват въпросните автокъщи на улицата, която стига до 5-ти километър. Може пък да е заради строежа.

·
levski forever
12,549 Posts
Аз съм малко притеснен от проекта им в София. Обявиха го преди много време, а чак тази седмица се появиха нови винили по оградата му.
Разрешителното им е от средата на октомври, така че едва ли са случайни тези нови винили. Явно чак сега са приключили с документацията.

·
Registered
334 Posts
Готино изглежда, в тази част на града може да се реализират много подобни сгради, има потенциал за вторичен център, но не ми стига акъла за инфраструктурата. Във всяка нормална страна първо се израждат улици и между тях остават празни парцели, където строителите действат. Опасявам се че района зад Метро/Плаза може да придобие един гротесктен вид - нови, хубави и модерни сгради, които се засенчват една друга, защото улиците между тях са зиг-зако-образни и изградени "след дъжд - качулка".

·
Moderator
41,794 Posts
Готино изглежда, в тази част на града може да се реализират много подобни сгради, има потенциал за вторичен център, но не ми стига акъла за инфраструктурата. Във всяка нормална страна първо се израждат улици и между тях остават празни парцели, където строителите действат. Опасявам се че района зад Метро/Плаза може да придобие един гротесктен вид - нови, хубави и модерни сгради, които се засенчват една друга, защото улиците между тях са зиг-зако-образни и изградени "след дъжд - качулка".
Това за държави като Великобритяния ли говорим, където общината/държавата е собственик на цялата земя и дава големи, цялостни градоустройствени площи да се усвояват или за държави като България с раздробена индивидуална собственост се отнася като твърдение?

·
Registered
334 Posts
Това за държави като Великобритяния ли говорим, където общината/държавата е собственик на цялата земя и дава големи, цялостни градоустройствени площи да се усвояват или за държави като България с раздробена индивидуална собственост се отнася като твърдение?
Не знам как е в Англия. Ето пример от Германия - инвеститор заявява интерес в строеж на жилищни сгради, кой парцел на кого е - не знам, но Общината осигурява инфраструктура, а частните реализации идват в следствие.

1 - 20 of 28 Posts