SkyscraperCity Forum banner
541 - 560 of 573 Posts

· Moderator
32,670 Posts

· Moderator
32,670 Posts
Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen ve geçen pazartesi günü beklenen açıklamayı yapıp Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan Recep Altepe, "Hazırlıksız yakalandım" dedi.

Altepe, kendisini istifaya sürekleyen süreçle ilgili yorum yapmayacağını, bu konuda bilgisinin olmadığını da söyledi.

Altepe, şunları kaydetti:

"Ben daha önce görev sürem bitene kadar kendimi hazırlıyordum. Bu zaman dolunca tekrar görev verilirse yoluma devam ediyordum. Bu kez öyle olmadı. Hazırlıksız yakalandım. Seçimlere 1.5 yıl vardı. Kendimi buna göre ayarlamıştım. Evimi yaptırmak için yıktırmıştım. Hizmet sürem dolunca yeni evime taşınacaktım. Şimdi öyle olmadı. Tatil dönüşü kiraya taşınacağım."

Kendisini istifaya sürekleyen süreçle ilgili bilgisinin olmadığını ve bu konuda yorum yapmayacağını belirten Recep Altepe, kimseyi de suçlamayacağını söyledi. Bursa Büyükşehir Başkanı olunca ticari yaşamını durdurduğunu belirten Altepe, şöyle konuştu:

"Tekrar etmek istiyorum. Benim yüzüm ak, alnım açık. Bu konuda rahatım. İstifa ettikten sonra iş yaşamıma tekrar devam edeceğim. Ben makine mühendisiyim, oğlum, kızım ve gelinim de mühendis. Karar aldık, sıfırdan otomotiv üzerine hidrolik sistem imalatına başlayacağız. Bu projemiz de seçim sonrası için düşünülüyordu. Önceye almak zorunda kaldım. Söylediğim gibi hazırlıksız yakalandım."

http://dha.com.tr/politika/recep-altepe-dhaya-konustu-hazirliksiz-yakalandim/haber-1548457

· Moderator
32,670 Posts

· Moderator
32,670 Posts

· Moderator
32,670 Posts
AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da konuyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı

1) Bursa’da durakta otobüs bekleyen engelli bir kadının soğuk havada özel halk otobüsüne alınmayışı ile ilgili görüntüler yüreğimizi sızlattı. Büyükşehir Belediye Başkanımız @Alinuraktas70 ‘a konuyu ilettim. Kendisi Burulaş Genel Müdürümüze araştırma yapılması için talimat verdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş gereken cezanın verildiğini söyledi

Sayın vekilim araç tesbit edildi gerekli cezai müeyyide uygulandı,ayrıca o esnada durağa parkeden araçlara da ceza uygulanıyor.Hiçbir engelli kardeşimizin mağdur olmasına müsade edemeyiz

https://onedio.com/haber/cagrisi-ka...calisan-necla-d-yi-almayan-sofore-ceza-804651

· Moderator
32,670 Posts

· Moderator
32,670 Posts
Türkiye'de, karadan yürütülen en hacimli gemi 'Akşemseddin', İznik Gölü’nde vinçle sudan alınarak, yüklendiği araç ile kara yoluyla Gemlik Körfezi’ne getirildi. Gemi, 2 yıl önce de aynı yolla Gemlik Körfezi’nden İznik Gölü’ne nakledilmişti.

Gemlik Körfezi’nden alınarak, karadan İznik Gölü’ne getirilen, Türkiye’nin karadan yürütülen en hacimli gemisi olan Bursa Deniz Otobüsleri A.Ş.'ye (BUDO) ait 'Akşemseddin', İznik Gölü’ndeki Orhangazi- İznik seferlerinin ilgi görmemesi üzerine satıldı. Marmaris'te faaliyet gösteren firmaya satılan 'Akşemseddin', İznik Gölü’nün Orhangazi ilçesi Gölyaka Mahallesi sahilinde vinçle karaya çıkarılarak, özel araca konuldu.

'Akşemseddin'in İznik Gölü kıyısından gece başlatılan kara yolculuğu, 10 saat sürdü. Gemlik’e ulaştıktan sonra ekipler, son ölçümleri yapıp, gemiyi denize bırakılacağı bölgeye getirdi. 700 tonluk vinçle kaldırılan gemi, denize bırakıldı.

İznik Gölü’nde yeterli talep olmaması nedeniyle satışı yapılan ve Gemlik’te denize indirilen 'Akşemseddin'in, deniz yoluyla Mudanya’ya götürüleceği, ardından da satın alan turizm şirketine teslim edilmek üzere Marmaris’e ulaştırılacağı bildirildi.

https://www.dha.com.tr/yurt/dev-gemi-karadan-ikinci-kez-tasindi/haber-1568798

· Registered
4,896 Posts
Yuh o kadar Bursa'ya gidip şu saat kulesini kaç kere görüp izlemişimdir ama hiç bunu farketmemiştim, bir de iyi bir gözlemci olmakla övünürdüm, bildiğin pimapenle kat çıkmışlar bir de saat kondurmuşlar :D

Arkeoterra

Bursa'daki Tophane saat kulesinin en üst katı dikkat çekici. Saat ayrıntısı da unutulmamış.

· Moderator
32,670 Posts
Mudanya’da, 2 bin 700 yıllık Myrleia Antik Kenti üzerine inşa edilen AVM’nin imar affından yararlanma girişimine Bursalılar tepki gösterdi

Bursa Mudanya’da 2 bin 700 yıllık Myrleia Antik Kenti’nin üzerine inşa edilen kaçak AVM için Özdilek Grubu’nun imar affı başvurusuyla yapı ruhsatı almasına Bursalılar isyan etti. Myrleia Antik Kenti Platformu’nun çağrısıyla dün (23 Temmuz) antik kent önünde bir araya gelen kent savunucuları, tarihsel bir kültür varlığının imar affıyla aklanmasına, hakkında açılmış davaların atlatılmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

http://politeknik.org.tr/antik-kent...-sigindi-halk-isyan-etti-bu-talanin-affi-yok/

· Moderator
32,670 Posts
BURSA Osmangazi Belediyesi'nin yabancı dildeki tabelalara yönelik denetimleri sonucunda, Çarşamba ve Altıparmak semtlerinde bulunan 110 işletmenin tabelası, Türkçe yazılı yenileriyle değiştirildi.

Tabeladan fiyat listesine, menüden dış cephe giydirmelerine kadar iş yerlerindeki tüm unsurların Türkçe olmasını isteyen görevliler, denetimlerin devam edeceğini ve ikazları dikkate almayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını belirtti.

https://www.dha.com.tr/yurt/her-biri-teker-teker-sokuldu/haber-1593541

· re re re ra ra ra
4,521 Posts
541 - 560 of 573 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.