SkyscraperCity banner

281 - 300 of 424 Posts

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,209 Posts
Discussion Starter #282
E tam... wystarczy, że inwestor zaproponuje proboszczowi w parterze jeden z lokali na biuro parafialne albo sklep z dewocjonaliami i proboszcz sam będzie w mieście wspierał budowę.

·
Registered
419 Posts
Na dodatek obok stoi kościół, nie dość, że wiadomo z jaką nietykalną instytucją mamy do czynienia, to na dodatek budynek stoi od stosunkowo niedawna - znów mieliby stawiać kolejny ileśtam metrów dalej? W tym momencie akurat proszę o trochę zrozumienia dla parafian i ich pasterzy. Piszę to ja, katolikożerca.
Tylko w czym problem? Stoi, to niech sobie stoi. Nie ma zakazu zasłaniania jego wieży, normy nasłonecznienia też raczej nie byłyby naruszone przy takim położeniu kościoła (o ile tam w ogóle są jakieś okna ;)). Jeśli komuś przeszkadzał by wysoki budynek częściowo zasłaniający bryłę kościoła to jedynie proboszczowi i kilku prawicowym oszołomom.

·
adaś z gór
3,996 Posts
To w uzupełnieniu informacja, że umowa dzierżawy terenu przy bulwarach nie została jeszcze zawarta. I nie wiadomo do jakiego stanu ma być przywrócona.

Przerzuce to do wątku o bulwarach też.

Bydgoszcz, dnia 23 grudnia 2020 r.

BKS.I.1431.489.2020

W odpowiedzi na wystosowany przez Pana wniosek o udostępnienie informacji - treść poniżej – Wydział Mienia i Geodezji Urzędu Miasta Bydgoszczy wyjaśnia, iż:

- do tut. Wydziału wpłynął wniosek o zawarcie umowy dzierżawy na grunt położony przy ul. Fordońskiej;

- ewentualna umowa dzierżawy zostanie zawarta po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem przez tut. Wydział niezbędnych opinii. W przedmiotowych opiniach wskazane zostanie, także między innymi, w jakim stanie dzierżawca po zakończeniu umowy dzierżawy, zwróci teren Miastu. Z uwagi na powyższe na chwilę obecną nie można określić terminu podpisania ww. umowy.

z poważaniem

Rafał Rospenda
Biuro Komunikacji Społecznej
Urząd Miasta Bydgoszczy

·
Bicycle Rider
2,690 Posts
^^

Czyli do 2030 poczekamy

·
Registered
Underground out of Voland.
8,223 Posts
W obecnych realiach to nic przerażającego. Obstawiam 2026. A może w międzyczasie będzie takie odbicie, że druga wieża będzie wyższa o 3-4 piętra.

·
Registered
3,329 Posts
Zobaczcie jak dość niski wydaje się budynek od Fordońskiej, a ma 8 kondygnacji. I pomyśleć, że kiedyś całe miasto zabudowywaliśmy budynkami zaledwie 4-kondygnacyjnymi.

·
Registered
8,223 Posts
ABP ma 10 kondygnacji. A czteropiętrowe bloczki pamiętam - narzekało się 12 lat temu... Ciekawe co będzie za kolejne 12 lat.

·
marboro
6,160 Posts
Z tymi urzednikami z MPU dalej bedzie ciezko aby powstalo cos wiecej od 4 pieter czy to za rok czy za 10 lat.

·
Registered
8,223 Posts
Ale od kilku lat jednak powstaje coś więcej niż 4 piętra. Teraz ciekawe kiedy zacznie powstawać coś jeszcze wyższego.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,209 Posts
Discussion Starter #298
Ja myślę, że MPU jak już będą miejsca z większą ilością wysokiej zabudowy zacznie łatwiej godzić się na kolejne, bo będzie kontekst wysokościowy, a teraz raczej walczą o to, żebyśmy nie byli krainą smutnego samotnego kutasa, niczym Wrocław po wybudowaniu Sky Tower. ;)

·
Registered
8,223 Posts
Ja myślę, że mimo wszystko nie są to jedyne intencje MPU, i niestety, nie tylko te pozytywne (bo pozytywnych też jest jednak więcej - np. też nie życzyłbym sobie potwora w stylu Hong Kongu).

·
marboro
6,160 Posts
No wlasnie gdy blokuje sie idealne miejsca na wysoka zabudowe np.rondo Jagiellonow to jest wieksze prawdopodobienstwo efektu "kutasa w miejscach niekoniecznie dobrych na wysokie budynki.

281 - 300 of 424 Posts