SkyscraperCity banner

301 - 320 of 424 Posts

·
Registered
Underground out of Voland.
8,223 Posts
BTW abstrahując, 85 m zamiast BP i 75 m zamiast hotelu City to byłoby coś. UW i tak widać ze Starego Miasta, więc 2 kolejne żadnej osi widokowej nie zepsułyby. W Gdańsku stoi Zieleniak, Mercure i taki rudy i to w centrum "starego" Gdańska i jakoś niby komuś przeszkadza, ale w praktyce nikomu.

·
Registered
419 Posts
BTW abstrahując, 85 m zamiast BP i 75 m zamiast hotelu City to byłoby coś. UW i tak widać ze Starego Miasta, więc 2 kolejne żadnej osi widokowej nie zepsułyby. W Gdańsku stoi Zieleniak, Mercure i taki rudy i to w centrum "starego" Gdańska i jakoś niby komuś przeszkadza, ale w praktyce nikomu.
Nie, no sorry, ale co wysiadam na Gdańsku Głównym to Zieleniaka jeszcze trawię choć paskudne toto. Ale Mercure i "taki rudy" to ewidentne wrzody z epoki dzikich lat 90-tych... Jasne, pewnie lokalsi się przyzwyczaili, ale mną ciągle wstrząsa.
Oczywiście, wszystko co by powstało na północ od Zieleniaka, nawet widoczne ze Starówki niczym ku*as we Wrocławiu jakoś by specjalnie nie przeszkadzało, bo jednak wychodziłoby poza umowną granicę starówki - podobnie jak u nas ew. budynki na Rondzie Jagiellonów. Ale Mercure i "ten rudy" w Gdańsku to jakby u nas wjebać Tetę Łosia na pl. Kościeleckich - niby się da, ale w odbiorze wychodzi kupa.
Inna sprawa, że u nas to najpierw trzeba by tam posprzątać sypiący się pseudobiurowiec Jagiellońska 12 i równie sypiący się bloczek na rogu Bernardyńskiej. z otwartym klepiskiem w podwórzu.

·
Registered
8,223 Posts
Źle mnie zrozumiałeś, te dwa budynki urodą nie grzeszą, ale chodzi o samą wysokość - w niczym nie przeszkadza.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,211 Posts
Discussion Starter #305
BTW abstrahując, 85 m zamiast BP i 75 m zamiast hotelu City to byłoby coś.
To byłoby coś bardzo złego dla naszego centrum. 55 w miejscu City, może 45 w miejscu BP i 35 jako plomba narożna dla przeciwległej strony ronda to IMO absolutne maximum dla tego miejsca i ja bym wokół ronda Jagiellonów bydgoskiego city nie budował. Tam jest miejsce na jakieś skupisko, ale średniego rozmiaru zabudowy, z tą wyższą odsuniętą najdalej od Brdy. 75 i 85 to kombinuj jak poutykać dookoła Ronda Fordońskiego, a nie utykasz je jak popadnie jak w chaosie urbanistycznym w Tokyo.

·
Registered
8,223 Posts
55/45/35 to i tak byłoby coś, nie ma problemu. Choć niekoniecznie w tej kolejności.

·
marboro
6,160 Posts
To byłoby coś bardzo złego dla naszego centrum. 55 w miejscu City, może 45 w miejscu BP i 35 jako plomba narożna dla przeciwległej strony ronda to IMO absolutne maximum dla tego miejsca i ja bym wokół ronda Jagiellonów bydgoskiego city nie budował. Tam jest miejsce na jakieś skupisko, ale średniego rozmiaru zabudowy, z tą wyższą odsuniętą najdalej od Brdy. 75 i 85 to kombinuj jak poutykać dookoła Ronda Fordońskiego, a nie utykasz je jak popadnie jak w chaosie urbanistycznym w Tokyo.
O jakim chaosie Ty piszesz? Chaos to tam panuje teraz. Przyzwoita wysooosc UW i BP a na przeciwko kurnik w postaci bloczku. Szerokie dwupasmowe drogi i torowisko po srodku i kurnikowa wysokosc budynkow. Cos wyzszego o 3-4 pietra za BP. 40 -50 metrow za ten kurniko-blok i to rondo zaczelo by jakos wygladac.. Teraz to jest wlasnie burdel a przez swieze zapisy w planach utrwalony na lata.

·
9,211 Posts
Discussion Starter #308
Chaos to by się tam dopiero zrobił po wstawieniu ZBYT wysokiej zabudowy, której nie będzie się potem dało długie lata niczym pośrednim wyrównać.

·
Registered
3,329 Posts
Nawet takie by pasowały, to tylko 30 m więcej niż ma taki Nordic Haven ;) (też były obawy że zdominuje krajobraz). Nie wiem skąd ten strach przed wysokimi budynkami, aż tak jesteśmy przywiązani do widoku naszej starej Bydgoszczy? Kiedyś trzeba zacząć, inni już teraz to robią.

·
9,211 Posts
Discussion Starter #313
Ale nie w widoku ze Starego Miasta. Ja jestem za tym, żeby dominantami w widokach Starego Miasta było jednak Stare Miasto. Przy Fordońskim na terenie obecnego Pasamonu albo Prowestu to niech i nawet 100-ki po jakimś czasie staną, jak się zrobi kontekst pośredni, ale po wizjach Nordix Astrum absolutnie nie chcę więcej takich rzeczy widzieć planowanych przy starym mieście.

·
Registered
8,223 Posts
Dokładnie, z Rybiego Rynku i pl. Solnego widać UW, a jak jego widać, to reszta nie zrobi różnicy. A powoływanie się na NAstrum to już manipulacja.

·
marboro
6,160 Posts
Pomijajac juz fakt ze Astrum byl poprostu zlym budynkiem na ta miejscowke to jego sama wysokosc byla najmniejszym problemem.
A co do wizji Astrum zaprrzentowanej przez MPU to tylko dodam. Bardziej intensywna czerwien trzeba bylo uzyc na tle bieli.

·
9,211 Posts
Discussion Starter #317
Gdzie ze Starego miasta razi Cie widok UW albo BP?
UW potrafi wystawać, ale właśnie dlatego ja piszę o skali 55/45/35 dla okolic Ronda Jagiellonów.

301 - 320 of 424 Posts