SkyscraperCity banner

321 - 340 of 391 Posts

·
BYDGO-SZCZ-ECIN
2,293 Posts
Gdyby 120 lat temu były głosy, że jakakolwiek nowa, wyższa niż dotychczas zabudowa nie powinna znajdować się w Centrum, bo byłoby ją widać ze Starego Miasta, to Mr.Święcicki nie miałby zbyt dużego pola do popisu ;) .

·
BYDGO-SZCZ-ECIN
2,293 Posts
Ze Starego Rynku widać blokowiska na Szwederowie. Perspektywę Gdańskiej od południa też zamykają ogromne wieżowce przy Nowodworskiej, spotęgowane wysokościowo skarpą. Tak samo wieżowce na Wzgórzu Wolności są najwyższym punktem widzianym z Mostu Staromiejskiego, albo wieżowiec UW z Rybiego Rynku. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby znad kamienic nad Brdą wyrastało "City" przy Rondzie Jagiellonów i dalej w stronę Fordońskiego, żeby zastąpiło blokowiska w przykuwaniu wzroku.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,195 Posts
Discussion Starter #331
Myślę, że po 48 godzinach patrzenia jak funkcjonuje jedna z największych dróg w mieście marzyłbyś o tym, żeby jednak widzieć jak spokojnie płynie sobie woda. Jeśli nie jesteś 100m ponad poziomem tej drogi, to masz całą jej uciążliwość w pakiecie z mieszkaniem.

·
Registered
414 Posts
Myślę, że po 48 godzinach patrzenia jak funkcjonuje jedna z największych dróg w mieście marzyłbyś o tym, żeby jednak widzieć jak spokojnie płynie sobie woda. Jeśli nie jesteś 100m ponad poziomem tej drogi, to masz całą jej uciążliwość w pakiecie z mieszkaniem.
I na odwrót. Miałem klienta, który kupił mieszkanie w RT na 12 piętrze. Twierdził, że żona chciała wyżej, ale on się uparł na 12 bo wyżej "nie było czuć klimatu rzeki".
To było wczesną wiosną. Latem już taki zadowolony nie był.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,195 Posts
Discussion Starter #336
Rzeki, a nie ulicy. Jednak jedno od drugiego jest zdecydowanie bardziej przyjemne z małej odległości ;)

·
Bicycle Rider
2,681 Posts
(...)
To było wczesną wiosną. Latem już taki zadowolony nie był.
Z ciekawości: co się zmieniło latem? Doszły zapachy z rzeki?

·
Registered
Underground out of Voland.
8,202 Posts
Właśnie miałem zadać podobne pytanie, a o ewentualne zapachy z rzeki przecież na 12. sztoku to już dość trudno.

·
Registered
Underground out of Voland.
8,202 Posts
To z wyższych też czuć. Dzięki za odpowiedź w każdym razie.

321 - 340 of 391 Posts