SkyscraperCity banner

141 - 160 of 200 Posts

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
8,577 Posts
Discussion Starter #141
To nie jest jakaś specjalnie wygórowana cena. Mieszkanie na parterze mojego bloku zanim zaczęła się epidemia sprzedano za 6000 PLN za metr. Wielka płyta, w dodatku z lat 70 i nie wisiała wcale długo szmata "na sprzedaż". Ostatnio czytałem wywiad z jednym analitykiem, który stwierdził że rynek mieszkań nie ucierpi na kryzysie, a może nawet zyskać, bo kiedy jest ryzyko rozdmuchania inflacji, nieruchomości będą najlepiej trzymać wartość i w tych cenach widzę potwierdzenie.

·
Registered
3,070 Posts
Pytałem o kilka mieszkań, parter 32 m2 7.000 zł, górne piętra np. 46 m2 na 12 piętrze (budynek C - wieża od wschodu) 9.900 zł, to samo mieszkanie na 11 piętrze 9.550, na 7 piętrze 9.100; mieszkanie 39 m2 na 15 pietrze w budynku C 8900, ale już to samo mieszkanie w budynku B 9850. Plus do każdego mieszkania trzeba dokupić miejsce postojowe 19.000-45.000.

Elewacja: bezspoinowy system ociepleń z wyprawą zewnętrzną z cienkowarstwowego tynku strukturalnego barwionego w masie. Cokół wykończony tynkiem mozaikowym.

·
Registered
164 Posts
Bliskosc rzeki czyli wieksza wilgotnosc + bialy tynk po stronie polnocnej budynku= glony na scianach po paru latach. Zakladam, ze chyba wiedza o tym ;)

·
Registered
23 Posts
Trochę to wygląda jak wariacja na temat "wielkiej płyty". Niby nie tak źle, ale te poprzekręcane sześciany z szarymi otworami. Trochę jak projekt studencki z początkowych lat studiów - aż się nie chce wierzyć, że to wybudują. No i te maleńkie okienka na bocznych elewacjach. Abstrahując od tego czy projekt ładny czy nie - strasznie martwi ta taniość materiałów wykończeniowych. Ludzie kupując myślą, że to jakiś prestiż bo wysokim budynku co się nazywa po angielsku "Towers". Fakt jest taki, że to są zwykłe bloki, w których inwestor chciał upchać jak najwięcej metrów na sprzedaż, dlatego takie wysokie i oblepił to jak się tylko da najtaniej - czyli z niewielkimi okienkami i biało szarym tynkiem - pseudo-nowocześnie. Chociażby te szare części z balkonami mogłyby być prawie całe przeszklone - może wyglądałoby trochę lżej i ciekawiej. Zamiast szarych tynków jakaś półmatowa płyta elewacyjna? Ale po co? Tynk jest tańszy, potem tylko się doda w opisie na stronie że niepowtarzalny, prestiżowy luksus...

Widuję wiele wpisów na forach czy w komentarzach na FB i nie rozumiem tej tęsknoty i marzeń o wysokich budynkach w Bydgoszczy. Nie chcąc nikogo obrazić, ale to jest jakby pewien kompleks. Rozumiem, że inwestorom może na tym zależeć, ale to raczej nie na ich wpisy zdarza mi się natrafiać. Na Bartodziejach jest dużo wysokich budynków o ogromnej kubaturze i to ładnie wygląda? Bydgoszcz może nie kojarzy mi się do końca z holenderskimi miastami, ale w ten sposób bym ją widział - bardziej jakieś fajne nowoczesne kamienice w plombach w centrum, których nigdy tu nikt nie buduje. Czy ludzie liczą, że jak ktoś zacznie stawiać wysokie, biało-szare, otynkowane masywy nad Brdą to będzie tu Nowy Jork albo chociaż Warszawa? Raczej Irkuck w obecnym wykonaniu...

·
naczelny brynkot
592 Posts
Trochę to wygląda jak wariacja na temat "wielkiej płyty". Niby nie tak źle, ale te poprzekręcane sześciany z szarymi otworami. Trochę jak projekt studencki z początkowych lat studiów - aż się nie chce wierzyć, że to wybudują. No i te maleńkie okienka na bocznych elewacjach. Abstrahując od tego czy projekt ładny czy nie - strasznie martwi ta taniość materiałów wykończeniowych. Ludzie kupując myślą, że to jakiś prestiż bo wysokim budynku co się nazywa po angielsku "Towers". Fakt jest taki, że to są zwykłe bloki, w których inwestor chciał upchać jak najwięcej metrów na sprzedaż, dlatego takie wysokie i oblepił to jak się tylko da najtaniej - czyli z niewielkimi okienkami i biało szarym tynkiem - pseudo-nowocześnie. Chociażby te szare części z balkonami mogłyby być prawie całe przeszklone - może wyglądałoby trochę lżej i ciekawiej. Zamiast szarych tynków jakaś półmatowa płyta elewacyjna? Ale po co? Tynk jest tańszy, potem tylko się doda w opisie na stronie że niepowtarzalny, prestiżowy luksus...

Widuję wiele wpisów na forach czy w komentarzach na FB i nie rozumiem tej tęsknoty i marzeń o wysokich budynkach w Bydgoszczy. Nie chcąc nikogo obrazić, ale to jest jakby pewien kompleks. Rozumiem, że inwestorom może na tym zależeć, ale to raczej nie na ich wpisy zdarza mi się natrafiać. Na Bartodziejach jest dużo wysokich budynków o ogromnej kubaturze i to ładnie wygląda? Bydgoszcz może nie kojarzy mi się do końca z holenderskimi miastami, ale w ten sposób bym ją widział - bardziej jakieś fajne nowoczesne kamienice w plombach w centrum, których nigdy tu nikt nie buduje. Czy ludzie liczą, że jak ktoś zacznie stawiać wysokie, biało-szare, otynkowane masywy nad Brdą to będzie tu Nowy Jork albo chociaż Warszawa? Raczej Irkuck w obecnym wykonaniu...

Widać, że jesteś tu od 2 dni. Przewałkowaliśmy ten "kompleks" wiele razy tu i na fb. To nie jest "kompleks" tylko ekonomia przestrzeni. Plomby w Bydgoszczy też są widziane - ale przelicznik liczby mieszkań na metr działki (a w Sródmieściu potrafi ona kosztować porównywalnie do takiego rozległego terenu nad rzeką 5 km od centrum) w takiej plombie jest ograniczony i często niewielki (musisz równać do sąsiednich budynków), działka jest stosunkowo niewielka, więc budujesz max 4 kondygnacje po 4-5 większych mieszkań po jakieś chorej cenie albo aparthotel z 15 kawalerkami na wynajem krótkoterminowy i (i wtedy inwestycja się zwraca z nawiązką). A takie Aura Towers ile mają łącznie mieszkań? 80?
Natomiast to, że deweloperzy chcą zarobić i wciskają ludziom gówno owinięte w papierek za 9000 zł/m2 to już inny temat. Niestety ciemny lud to kupi.

·
Registered
23 Posts
Fakt, że od dwóch dni i nadrobiłem część tematów po kilkanaście stron wstecz, ale pomimo że ciekawe to wszystkiego nie dam rady :) Nie do końca o to mi chodziło z "kompleksem". To jasne, że deweloperzy chcą przede wszystkim zarobić i dlatego budują tak wysoko. Pisałem o tym, że bardzo często trafiam na forach i na Facebooku na wypowiedzi, które przecież nie są pisane przez deweloperów tylko zwykłych bydgoszczan - i oni tam wzdychają do kolejnych nowych wież nad Brdą albo krzyczą, że pierwotnie miało być wyższe i żeby im wieżowce budowali - bo to tak fajnie jest i światowo. Generalnie, jak by nie wyglądało ale ma dużo pięter - to jest super. Tutaj widzę kompleks, a nie u deweloperów.

·
marboro
5,732 Posts
No cos niesamowiego. Ktos buduje cos za ktore ktos innych chce to posiadac i za to zaplacic. Niesamowite I niespotykane w swiecie.

A moze tych wszystkich ktorzy chca mieszkac troche wyzej niz 4 pietra spakowac i wyslac do Warszawy aby leczyli swoje "kompleksy" . Bo w Bydgoszczy tolerujemy tylko mieszkancow bez "kompleksow"

·
Registered
905 Posts
Jeżeli dobrze rozumiem kolegę kz90 to nie krytykuje on budowania wysokich budynków w Bydgoszczy tylko ośli zachwyt nad wszystkim co wystaje ponad 11 pięter niezależnie od jakości, estetyki i wpasowania w otoczenie. Taką postawę też widzę gdzieniegdzie w internetach. Moim zdaniem zdradza to jakąś wewnętrzną potrzebę powierzchownej demonstracji statusu miasta. Oczywiście nie znaczy to, że każdy kto chce wysokich budynków w Bydgoszczy ma kompleksy.

·
Registered
23 Posts
AprilShower, dokładnie o to mi chodziło tylko dużo sprawniej ubrałaś/eś to w słowa.

No cos niesamowiego. Ktos buduje cos za ktore ktos innych chce to posiadac i za to zaplacic. Niesamowite I niespotykane w swiecie.

A moze tych wszystkich ktorzy chca mieszkac troche wyzej niz 4 pietra spakowac i wyslac do Warszawy aby leczyli swoje "kompleksy" . Bo w Bydgoszczy tolerujemy tylko mieszkancow bez "kompleksow"

No cóż... jak ktoś chce posiadać coś i za to zapłacić, a inny to buduje albo montuje to później powstają np. banery reklamowe zaśmiecające całe miasto, betonowe płotki, elewacje w neonowych kolorach itd... I tu Cię chyba zaskoczę bo jest to niesamowite i niespotykane w znacznej części świata. W kraju na rynku na którym pracuję zarówno mieszkańcy jak i architekci/urbaniści bardzo szanują własną przestrzeń i w żadnym razie nie można budować wszystkiego co się chce posiadać i za to zapłacić. Później wiele miejsc jest lub staje się się popularnymi destynacjami turystyki miejskiej - nie tylko ze względu na zabytki ale na nową architekturę i dobrze zaplanowany rozwój przestrzenny – po prostu „klimatyczne miasto”. Raczej lubię Bydgoszcz, ale z całym szacunkiem – trochę kierunek na architektoniczne disco-polo. Liczę mocno na Nowy Port – może będzie gdzie uciec z Platanowego, który zmierza ku tendencji spadkowej...

·
marboro
5,732 Posts
Otoz moze tez Ciebie zsskocze ze w znacznej czesci swiata w miastach na ktore sie powolujesz przy duzych rondach obok wysokich juz istniejacych budynkow i duzych wezlach komunikacyjnych powstaja......wysokie budynki ( yyy tak sie sklada ze rondo Firdonskie spelnia te warunki) Nie sadze aby mieszkancy tych miast architekci I planisci tych miast nie szanowali wlasnej przestrzeni.

Uzupelnie moj poprzedni wpis. Tam gdzie jest chetny na wybudowanie wysoko a inny chce to kupic I jest odpowiednie miejsce na takie budynki ktore beda wspolgrac z aotaczajacymi go albo on mialby dac poczatek na zmiane ku lepszemu dla danej okolicy to nic nie stoi na przeszkodzie budowy. Teren przy rondzie Fordonskim spelnia te warunki.

·
Registered
23 Posts
Rzeczywiście mnie zaskoczyłeś bo na żadne konkretne miasto się nie powołałem - bardziej na ogólną koncepcję - dlatego ciężko mi się odnieść.

Duże rondo i kilka bloków z wielkiej płyty raczej nie jest uniwersalnym wyznacznikiem dla wytyczania strefy budynków wysokich do 55m - zwłaszcza w skali znacznej części świata. Niemniej jednak zgadzam się z Tobą w zupełności - tutaj jest to poprawne. Masz rację, bo jak stawiać te wieże to jest pewnie najodpowiedniejsze miejsce w Bydgoszczy i jak Ci się podobają to OK. Ja jedynie pisałem, że moja wizja Bydgoszczy jest pozbawiona wysokich budynków, tym bardziej w takim wydaniu. Niestety, dodatkowo przegrywa z ekonomicznego punktu widzenia dewelopera, który w Bydgoszczy liczy się najbardziej. Trochę mnie to cieszy, że buduje się nowe "coś" co jak wspomniałeś da początek na zmianę ku lepszemu - wolałbym gdyby było zgodne z moją koncepcją, a nie wbrew niej - pewnie jak każdy... :)

·
marboro
5,732 Posts
No to chociaz zgadzamy sie ze miejsce jest odpowiednie ku wysokim budynkom. No to oprocz popytu mamy nastepny plusik przy argumentach za wysoka zabudowa. Jeszcze troche a zgodzisz sie ze to jednak nie tyle kompleksy zadzialaly a rynejk i sprzyjajace ku temu warunki.ze tam powstaje taka a nie inna wysokosc.

A i gdyby te wieze mialy byc wedlug mojej wizji to inaczej by wygladaly. No ale tez nie mialy by szans na powstanie w Bydgoszczy podobnie jak Twoja wizja ze wzgledow ekonomicznych.

·
Somewhere Back In Time
7,437 Posts
Tymczasem w Kielcach na półmetku stanu surowego jest coś takiego...
Screenshot_2020-05-26 Plaza Tower - Grzyb Nieruchomości.png
...ale nazwę też mamy światową. ;)

·
Somewhere Back In Time
7,437 Posts
nie ma co zazdraszczac, jak to sie wywroci to dopiero beda jaja
Przecież to kieleckie to też 55m. Czemu ma się wywracać...są już na 30tym metrze albo i wyżej bo tak z 2 tygodnie temu byłem i widziałem. Ogólnie chciałem pokazać, że trochę finezji zabrakło w tej inwestycji, jest mocno zachowawcza czego żałuję bo cały czas czekamy na jakiś fajny wyższy landmark w Bydzi.

141 - 160 of 200 Posts