SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 397 Posts

·
Registered
Joined
·
3,182 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ogłoszony został przetarg na budowę basenu przy ul. Królowej Jadwigi 23. Inwestycja będzie kosztować 100 mln złotych.

Nowy obiekt przy ul. Królowej Jadwigi ma pełnić funkcję sportowo-rekreacyjną. Powstanie w nim między innymi 10-torowy basen olimpijski o długości 50 m i szerokości 25 m. Będzie wykorzystywany przede wszystkim z myślą o treningach sportowych klubów pływackich, a także uczniach bydgoskich szkół.
W nowym obiekcie będą mogły odbywać się zgrupowania klubów sportowych i różnego rodzaju zawody. Basen z miejscowo przegłębionym dnem do 6m (na odcinku 12m), wyposażony będzie w ruchomy pomost, który w zależności od potrzeb będzie dzielił go na dwa mniejsze baseny oraz w jednej jego części ruchome dno o wymiarach 25m x 25m (które umożliwi zmianę jego głębokości od 0 do 210 cm oraz uzyskanie zróżnicowania głębokości w dwóch jego strefach). Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, basen będzie można podzielić na cztery części o różnych głębokościach, gdzie będą mogły odbywać się różne rodzaje zajęć. Przy takim rozwiązaniu basen typowo treningowy stanie się też miejscem rekreacji dla mieszkańców (np. poprzez wydzielenie płytkich stref do gier wodnych, zajęć aerobiku w wodzie itp.), a także miejscem treningu dla nurków (w tym służb ratowniczych).

Widownia basenu liczyć będzie około 450 miejsc. W kompleksie funkcjonować będą m. in. hala rozgrzewkowa, siłownia, szatnie, sale odnowy biologicznej, magazyny na sprzęt. Znajdą się również hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne.
Warto podkreślić, że będzie to pierwszy basen olimpijski w regionie. Ostateczny wygląd budynku uwzględnia też uwagi Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta.
Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu ograniczonego na podstawie prawa zamówień publicznych.
Miasto wnioskowało o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turyski w kwocie 50 mln złotych. Uzyskało jednak o połowę niższe. Jednakże, dzięki dobrej sytuacji finansowej miasta, można zwiększyć środki na wkład własny inwestycji. Koszt tego zadania szacowany jest na 100 mln zł.
Zgodnie z harmonogramem finansowania inwestycji, zaproponowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przedsięwzięcie jest finansowane od 2017 roku i kształtuję się następująco:
• 2017 r. - 100 tys zł
• 2018 r. – 1 mln zł
• 2019 r. – 8,9 mln zł
• 2020 r. - 15 mln zł
Nowy basen Astorii wraz z całym kompleksem ma być gotowy do 31 stycznia
źródło: http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/przetarg-na-budowe-nowej-astorii-ogloszony/


Tak było:następnie...A ma być tak...
Zapraszam do dyskusji :cheers:
 

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
10,203 Posts
Ja mam jedynie nadzieję, że ta elewacja nie będzie monolityczna i będzie mieć jakieś prześwity w cor-tenie, jak tutaj:Inaczej może być trochę przytłaczający efekt, który trudno będzie samą iluminacją złamać.
 

·
Somewhere Back In Time
Joined
·
7,459 Posts
No i Gienia nie usunął tego filaru przy wejściu. :( Do tej pory o rodzaju szkła nic nie znalazłem
^^ wykonawca wybierze...tylko pozna ceny ;)

PS. No wizki koszmarne...jakby co zapraszam pracownię to pacnę im obrazki, że mucha nie siada, będzie się miało miasto czym pochwalić. Przed wyborami w sam raz. ;) Dla Bydgoszczy będzie 15% zniżki. :D
 

·
Registered
Joined
·
9,740 Posts
Z dokumentacji projektowejO szkle
Tafle/panele szklane zespolone o następującej budowie:
8mmESG/ramka/6mmESG+emalia lub sitodruk. Szkło hartowane HST.
Referencyjny produkt:
AGC ESG 8mm Stopray Vision-51 T pos.2 /ramka ciepła+90%Argon / 6mm Planibel
+ emalia pos.3. lub równorzędny
Wielu to interesuje


Z ciekawostek:
Wykonanie prac budowlanych, zgodnie z dokumentacją przetargową, obejmuje realizację basenu wraz z niezbędnymi instalacjami, przebudowę zjazdu z ul. Rejtana, wykonanie nowego oświetlenia ulic Rejtana i Królowej Jadwigi wraz z likwidacją części dotychczasowych lamp, budowę zatoki autobusowej z wiatą przystankową przy ul. Królowej Jadwigi (prawdopodobnie oznaczać to będzie utworzenie postulowanego od lat przystanku w tym miejscu) oraz zjazdów publicznych z tej ulicy.

Przed budynkiem, od strony rzeki powstanie taras, w którym będą znajdowały się pomieszczenia z bezpośrednimi wyjściami na nabrzeżny bulwar. Wnętrza basenu również będą wykonane z elementów stalowych i płyt cortenowych. Projektanci uwzględniają też stworzenie w holu budynku „zielonych ścian” w formie pionowych klombów.

Budowa i odbiory mają zakończyć się do 30 stycznia 2020 - same prace do 29 listopada 2019.
 
1 - 20 of 397 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top