SkyscraperCity banner

281 - 300 of 308 Posts

·
Registered
1,663 Posts
Tak jak nie szata zdobi człowieka, tak sama elewacja to nic, jeśli w środku mamy większy basen szkolny. Żadnych poważnych imprez pływackich nie przyciągniemy. Czyli zasadniczo można było postawić klocek w mniej reprezentatywnym miejscu i było by to samo tylko dużo taniej

·
NIE MA ZAGROŻENIA
Mercedes/Solbus/Solaris/PESA/Konstal
7,422 Posts
Byle ponarzekać, zamiast cieszyć się, że z perspektywy ulicy powstaje dobra architektura.

Widownia, jak widownia, trybuny, jak trybuny. Basen spełnia normy bycia olimpijskim i spokojnie sporo zawodów będzie się na tym obiekcie odbywać. A, że takie dyscypliny nie przyciągną więcej widzów, niż zbudowano miejsc, to niczyja wina. Poza tym, czekamy na dalszy ciąg, czyli baseny zewnętrzne, rekreacyjne.
A z zewnątrz budynek się nie podoba? Czy chodzi o inwestora?

·
Bydgoszcz w budowie
18,423 Posts
Tak jak nie szata zdobi człowieka, tak sama elewacja to nic, jeśli w środku mamy większy basen szkolny. Żadnych poważnych imprez pływackich nie przyciągniemy. Czyli zasadniczo można było postawić klocek w mniej reprezentatywnym miejscu i było by to samo tylko dużo taniej
Można też było wydać 3-4 razy więcej na budynek z kilkunastoma tysiącami miejsc, żeby ściągnąć poważne zawody pływackie. Na które przyszłoby 1000 osób. W porywach 2000 jak uczniowie by dostali darmowe wejściówki. I to raz na 10 lat.

·
NIE MA ZAGROŻENIA
7,422 Posts
^^Temu Panu chyba przyda się przerwa...
Za taką wypowiedź... Rzeczywiście. Jeżeli ktokolwiek zgłosił to moderacji, to ewentualne konsekwencje przyjmuję na klatę.

-Wanted- Ciebie przepraszam za ten chamski atak.

Ewentualne usprawiedliwienie? Wchodzę do jednego wątku, tam porównania linii tramwajowej do trasy przez getto. Wchodzę za chwilę tu, a tu narzekanie. Żyłki popuszczały.

·
Registered
135 Posts
Można też było wydać 3-4 razy więcej na budynek z kilkunastoma tysiącami miejsc, żeby ściągnąć poważne zawody pływackie. Na które przyszłoby 1000 osób. W porywach 2000 jak uczniowie by dostali darmowe wejściówki. I to raz na 10 lat.[/QUO

Po co zaraz z kilkunastoma tysiącami .Można było nie wydawać nic więcej i uzyskać właściwy efekt. Wystarczyłoby właśnie te 1000 lub 1500 miejsc. Wszyscy się tak bardzo martwią o frekwencję na imprezach sportowych.
Nie jestem malkontentem ale jeśli dostaje się kasę raz na 50 lat na taki obiekt to szkoda ,że nie wykorzystano tego do końca.
Kolego Din Seven gwarantuję Ci ,że na szkolnych zawodach pływackich jest więcej kibiców niż 350.
Czy spojrzał ktoś na wizualizację z Metropolii. Trybuny prawie płaskie , za szkłem znowu a nad nimi setki m3 pustej kubatury o ogrzanie której martwił się tak bardzo Bakos. Projektant poszedł na skróty jak zwykle , ile m2 szatni tyle m2 trybun . Zmarnowany potencjał.
Chociaż nie jestem fanem cortenu to budynek wygląda rzeczywiście dobrze.

·
Registered
536 Posts
Za taką wypowiedź... Rzeczywiście. Jeżeli ktokolwiek zgłosił to moderacji, to ewentualne konsekwencje przyjmuję na klatę.

-Wanted- Ciebie przepraszam za ten chamski atak.

Ewentualne usprawiedliwienie? Wchodzę do jednego wątku, tam porównania linii tramwajowej do trasy przez getto. Wchodzę za chwilę tu, a tu narzekanie. Żyłki popuszczały.
taka jest rola trolla, wykonuje swoje zadanie

·
Bydgoszcz w budowie
18,423 Posts
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nic więcej? Zacznijmy od belek na dachu z drewna klejonego. Już są najdłuższe w Polsce. Myślisz, że dodając drugą trybunę belki nie będą dłuższe? Zagadka - jeśli wydłużymy ich długość o 25% to koszt ich wyprodukowania zwiększy się o 0%, 25%, czy 50%, a może więcej? Dalej nie chce mi się liczyć...

PS. Sobie sprawdź na którym "miejscu" byłaby Astoria w Polsce jakby miała 1500 miejsc. Podpowiedź - zacznij od Szczecina, później Poznania.

·
Registered
135 Posts
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nic więcej? Zacznijmy od belek na dachu z drewna klejonego. Już są najdłuższe w Polsce. Myślisz, że dodając drugą trybunę belki nie będą dłuższe? Zagadka - jeśli wydłużymy ich długość o 25% to koszt ich wyprodukowania zwiększy się o 0%, 25%, czy 50%, a może więcej? Dalej nie chce mi się liczyć...

PS. Sobie sprawdź na którym "miejscu" byłaby Astoria w Polsce jakby miała 1500 miejsc. Podpowiedź - zacznij od Szczecina, później Poznania.
Zacznijmy od początku. Ma się rozumieć ,że o wydłużeniu dźwigarów dachowych o 25 % i o dalszych obliczeniach które pomijasz mówisz jako fachowiec , budowlaniec , projektant itp.
Czy oglądałeś wizualizację wnętrza ? Nad prawie płaskimi trybunami umieszczonymi nad szatniami jest od kilku do kilkunastu metrów kubatury niczemu nie służącej . Wystarczyłoby zmienić nieco kąt nachylenia trybun , lub co byłoby jeszcze bardziej efektywne , umieścić je na dwóch poziomach . Dźwigary dachowe zostawiamy w spokoju , potrzebujemy kilku prefabrykatów żelbetowych podpierających trybunę , i tyle. Co mnie obchodzi Szczecin czy Poznań , interesują mnie efektywnie wydane pieniądze które na taką inwestycję się nie powtórzą przez wiele najbliższych lat.
Artego Arena też miała być bez trybun bo była budowana jako hala rozgrzewkowa , ale poszedł ktoś po rozum do głowy i udało się zrobić 1500 miejsc które teraz świetnie służą koszykarzom.

·
Registered
9,331 Posts
Miejsca to nie tylko miejsca: to inne schody, wyjścia ewakuacyjne, inna ilość toalet, miejsc parkingowych itp.

Teren basenów w Polsce jest już zagospodarowany na tyle, że nie ma szans się wybić i nawet najlepszy obiekt miałby za dużą konkurencje by nakłady były sensowne. To jakby Zawiszy zrobić stadion na 40 tyś przy wielu innych obiektach w kraju.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
8,362 Posts
Inna sprawa, że Bydgoszcz jest znana przede wszystkim jako jeden z najlepszych ośrodków lekkoatletycznych w kraju, ale... szkoleniowych. I osobiście wolałbym, żeby nasze obiekty żyły cały rok sportowcami i sztabami szkoleniowymi, których tu przyjedzie łącznie 10-15 (licząc i zawodników i trenerów i całą resztę sztabu), niż raz na dwa-trzy lata jakąś imprezą od okazji. Miejmy dziesięć przystani wioślarskich, pińcet kortów tenisowych i tak dalej, ale niech na nich będą trenować ciągle ludzie, a nie wiatr ćwiczył hulanie.

Kiedy dyskutowano nad planami budowy nowego lodowiska, był pomysł toru łyżwiarskiego do łyżwiarstwa szybkiego, pojawiał się pomysł torów łuczniczych w Fordonie w zamian za zlikwidowane pod Artego Arenę. Takie rzeczy wolę w wydaniu "ciągle ktoś tu trenuje", niż "czasem komuś się o nas przypomni". Ale to by musiała zostać podjęta decyzja na szczeblu władz miasta, że tak, idziemy na całość w tym kierunku i faktycznie budowanie wszelkiego możliwego zaplecza na taki rozwój. Astoria w nowym wydaniu świetnie się w takie coś wpisuje, nowe hale na Zawiszy też by właśnie taką rolę pełniły.

A jak ktoś chce zawodów, to mamy w Bydgoszczy trzy uczelnie publiczne (cztery, licząc AMuz), kilka niepublicznych, to w partnerstwie z sąsiadami (bo nie uważam, żeby się nie dało) można co roku organizować mistrzostwa akademickie czy to rangi regionalnej, czy krajowej. W zeszłym roku akademickie lekkoatletyczne mistrzostwa polski organizowane były w Łodzi. Czemu by nie zrobić tego w Bydgoszczy? Nasze obiekty są bardziej, niż wystarczające do tego.

·
NIE MA ZAGROŻENIA
7,422 Posts
to w partnerstwie z sąsiadami (bo nie uważam, żeby się nie dało) można co roku organizować mistrzostwa akademickie czy to rangi regionalnej, czy krajowej
Z tym to bym był ostrożny. Zaraz się okaże, że sąsiedzi mają jednak lepszą infrę (lepszą, bo tak i już) i krok po kroku bydgoski pomysł na imprezę sportową zrobi się toruński.

Aczkolwiek, co do współpracy uczelni pod tym względem, to nawet niezły pomysł. No i baza szkoleniowa żyjąca cały rok - popieram.

·
Bydgoszcz w budowie
18,423 Posts
Zacznijmy od początku. Ma się rozumieć ,że o wydłużeniu dźwigarów dachowych o 25 % i o dalszych obliczeniach które pomijasz mówisz jako fachowiec , budowlaniec , projektant itp.
Jak chcesz zwiększyć powierzchnię dachu to musisz belki wydłużyć lub dostawić kolejne (zależy w którą stronę zwiększasz). Do tego wystarczy czwarta klasa podstawówki. Nie muszę być fachowcem, budowlańcem, projektantem itp. Chociaż przez 1,5 roku studiów magisterskich dotyczących projektowania konstrukcji drewnianych coś tam, w znikomym zakresie mogłem liznąć ;)

Nie wziąłem jednak pod uwagę, że swoją wiedzę czerpiesz z wizualizacji i wymyślisz zwiększenie kąta nachylenia trybun z jednoczesnym dodaniem drugiego rzędu. I nawet sobie nie zadasz trudno, żeby sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. Najprościej można to zrobić wchodząc na bydgoszczwbudowie.pl, na czarnym pasku nawigacyjnym kliknąć w wyszukiwarkę i wpisać "astoria". Na budowie byłem 3 lub 4 razy, chyba za każdym razem pojawiło się zdjęcie przedstawiające widok z trybun. Chociażby to:

Dalej jest kilkanaście metrów zapasu?

Dobra. Teraz już będę pamiętał Twój nick i postaram się wstrzymać z komentowaniem. Dopiero teraz sobie przypomniałem, że to Ty pisałeś o pójściu na całość w Nowym Porcie. Chociaż... dwa dni później byłem na szczycie Awiatora i miałem więcej tematów do rozmowy z kimś od inwestora :D

PS. A Szczecin i Poznań powinny obchodzić takiego eksperta od imprez pływackich. Jedno ma trybunę na 1800 miejsc, drugie na 4000. Ciekawe jakie szanse na duże zawody ściągające kibiców miałaby Bydgoszcz i dlaczego nadal niewielkie? ;)

·
Registered
135 Posts
1. Nie chcę powiększać dachu bo nie ma potrzeby
2.gratuluję studiów magisterskich
3.na podstawie zdjęcia widać ,że można zmienić kąt nachylenia trybuny i uzyskać dwa lub trzy dodatkowe rzędy poprawiając jednocześnie widoczność
4.cieszę się ,że zapamiętasz mój nick , martwi mnie jednak to ,że mając odrobine odmienne zdanie od części forumowiczów człek naraża się na ostracyzm ;)
5.nie jestem ekspertem od imprez , szczególnie tych pływackich ,ale żeby zadziałała piękna idea masowego uprawiania sportu sformułowana przez Zamaszystego potrzebny jest też impuls w postaci sukcesów sportu wyczynowego. To wyniki i sukcesy "naszych" klubów czy osób powodują ,że zapełniają się boiska , sale gimnastyczne czy pływalnie.
6.kończąc temat , chodzi tylko o dobre wykorzystanie pieniędzy które przez lata mogą się już nie powtórzyć jeśli chodzi o infrastrukturę sportową .

281 - 300 of 308 Posts