SkyscraperCity banner

121 - 140 of 145 Posts

·
Bydgoszcz w budowie
18,428 Posts
^^ O, ktoś mój filmik udostępnił ;)

Nazwa z linku pewnie jakaś robocza była. Bo na tej konferencji nic takiego nie padło. Tylko ze zmianą nazwy warto pamiętać, że budynek na rogu Ogińskiego i Moniuszki będzie miał jeszcze inną nazwę. Trafniejsza chyba była poprzednia.

_____
Sobotnie

Z Bydgoszcz w budowie: http://bydgoszczwbudowie.pl/2020/02/biurowy-plac-budowy-zima-2020/

·
Registered
900 Posts
Niech ktoś przypomni co z kwestią parkingów przy tej inwestycji? Bo zapewne w ekstremalnej sytuacji Focus wprowadzi płatny parking...

·
Registered
91 Posts
^^mieszkaniówka będzie miała osobną halę garażową. Wydaje mi się że, te 98 miejsc dotyczy tylko biur.

·
Registered
2,120 Posts
Projekt, który ożywi centrum Bydgoszczy. Pierwszy etap inwestycji spółki ARD szkicu Lab3 tuż przed finiszem

- W drugim etapie powstanie kolejny biurowiec o pow. 9 tys. mkw. i dwa budynki mieszkaniowe. Zakończenie tej inwestycji planujemy na listopada 2021 roku - wskazuje Arkadiusz Dróżdż, prezes zarządu ARD. Inwestycję dla toruńskiej spółki zaprojektowała pracownia Lab 3 Architekci.

http://www.propertydesign.pl/architektura/104/projekt_ktory_ozywi_centrum_bydgoszczy_pierwszy_etap_inwestycji_spolki_ard_szkicu_lab3_tuz_przed_finiszem,28030.html

·
Registered
961 Posts
Wychodzi to co podejrzewałem po wniosku o pozwolenie na budowę 2. etapu, że nie będzie hotelu tylko biurowiec. Pozwolenie otrzymali pod koniec lutego więc jeszcze nie jest prawomocne. Ale nich lecą od razu. Nie wierzyłem ale kibicuję.

·
Registered
900 Posts
I to jest mądra decyzja. Jak już pisałem w wątku hotelowym podaż przewyższa popyt i to znacznie...

·
Registered
900 Posts
Przy okazji ARD rozpoczyna budowę tzw. parku handlowego w Osielsku... Swoją drogą, 4 pomieszczenia nazwać parkiem handlowym:nuts:

·
Registered
159 Posts
Wnioskuję, że komercjalizacja pierwszego etapu idzie dobrze skoro chcą budować drugi biurowiec.
Pjawiły się gdzieś plotki o 3k m2 dla PKO a poza tym cisza. A biurowiec prawie gotowy.

Ja nieoficjalnie słyszałem, że inwestor buduje za gotówkę i może sobie pozwolić na budowanie spekulacyjne. Jeśli to prawda, to żaden duży najemca za drugim etapem na pewno nie stoi.

·
Registered
465 Posts
Nie wiem czy dobrze widziałem,ale chyba montują/wyladowują dźwig na kolejnym etapie.
Tak, przełożyli żurawie z I na II etap. ARD przyjęło dość rzadko spotykane rozwiązanie - nie wynajmują dźwigów, kupili maszyny na własność, a co za tym idzie przestawienie ich w miejsce II etapu wcale nie musi oznaczać rozpoczęcia prac - po prostu musieli je przenieść.

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
8,368 Posts
Podejrzewam, że jakby nie mieli startować z budową, to oni by swój dźwig wynajęli komuś innemu, żeby nie generował kosztów "na pusto".

121 - 140 of 145 Posts