Skyscraper City Forum banner
141 - 160 of 229 Posts

·
Registered
1,757 Posts
Muszą budować szybko bo inaczej będą płacić kary. Do grudnia 2021 muszą skończyć całość. Dużo czasu nie zostało.

Warto wspomnieć, że na mocy postanowień przetargowych, w ciągu dwóch lat od nabycia działki inwestor musiał uzyskać pozwolenie na realizację inwestycji (termin ten upływał w grudniu br.). W ciągu kolejnych trzech lat, a więc maksymalnie do grudnia 2021 roku inwestycja musi zostać z kolei zakończona. Za niedotrzymanie tych terminów grożą kary umowne – 50 tys. zł za każdy miesiąc opóźnienia.
https://metropoliabydgoska.pl/tak-m...orbydzie-znamy-plany-spolki-ard-wizualizacje/

·
Registered
655 Posts
^^ Dwa dźwigi już stoją. Gdyby nie mieli zacząć budować drugiego etapu to raczej by je zdemontowali i odłożyli a nie stawiali jako co? Chorągwie? :lol:
Chodziło, o to że w przypadku innych deweloperów korzystających z dzierżawionych żurawi są one wykorzystywane niemal od dnia ustawienia, a okres masz dokładnie wyliczony. Tu mogą ruszyć np. za miesiąc, bo nie generuje to kosztu.

BTW, a w drugim etapie nie miało być hotelu ?

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,775 Posts
Czy ktoś z osób, które przetrwały zmianę forum, ma możliwość przy okazji spraw życiowo niezbędnych możliwość sprawdzenia czy coś się na tej budowie zmieniło ostatnio?

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
9,775 Posts
Bardzo podobają mi się te ciemne loggie. Pytanie jedynie jak tam będzie latem wyglądać temperatura.

·
Registered
10,204 Posts
No moglby byc, ale nie jest. Lubie isc pod prad... ja wole 2 budynki nizsze i zagospodarowany teren wokol niz 1 wysoki i pole z krzaczorami wyczekujace lepszych czasow obok niego.:)
ale to tak nie działa. Wyższy budynek pozwala na większy zwrot z inwestycji i wtedy można sobie pozwolić na lepsze zagospodarowanie terenu. Dlatego ja bym wolał dwa nieco wyższe budynki, które przejęły by rolę wizytówki tej okolicy od ex-akademika UKW. Nawet na tym ostatnim zdjęciu z góry (ze wzgórza), ten budynek ledwo wyłania się z zza niewysokiej kamienicy.

Też jestem za poszanowaniem istniejącej zabudowy, gdzie jest niższa i spójna, ale nie chciałbym być zdominowany budynkami typu Bank Pocztowy, czy Biprokabel. To niestety sztuczne hamowanie miasta i odbija się niestety na jego wizerunku.

Z drugiej strony jeśli, ktoś jest fanem niższej zabudowy, to można było zrobić elegancką zabudowę w pierzei i też by było lepiej.

Generalnie jednak budynki mi się podobają i cieszę się, że powstają. :)

·
Registered
95 Posts
Budowa nadal trwa, maskownice na dachu pewnie niedługo się pojawią.
Według mnie pierwszy budynek od strony Jagielońskiej ma dobrą wysokość i koresponduje z otaczającą go zabudową, z kolei ten drugi, który będzie budowany od strony Moniuszki, mógłby być 2-3 kondygnację wyższy i stanowić dominantę w tym założeniu. Niestety MPZP jest jaki jest i chyba więcej nie dało się z tego wycisnąć.

141 - 160 of 229 Posts