SkyscraperCity banner

161 - 168 of 168 Posts

·
Kujawski łoś bezkolizyjny
Kujawski Łoś Bezkolizyjny
Joined
·
8,566 Posts
Sam wolałbym jednak trochę wyżej. Niestety nasze MPU robi wszystko co tylko może, żeby najwyższe w Bydgoszczy przez wiele dekad jeszcze były jedynie drzewa.
 

·
Registered
Unibike/PESA/Konstal/Solbus/Mercedes/Solaris
Joined
·
7,572 Posts
Ano tak, a później jesteśmy największym polskim miastem bez. Tyczy się to też powierzchni biurowej, co przerabialiśmy niedawno - mamy jej dwukrotnie za mało w porównaniu z miastami naszej wielkości. Gdyby nie głupie (tak, głupie) rozporządzenia o lokalnych prawach zabudowy, to Preludium byłby 2x wyższy i po pierwsze zafundowałby dwukrotność m2 powierzchni biurowej, a po drugie zdominowałby* okolicę jednocześnie nie robiąc jej krzywdy.

* - dałby kopa do wzrostu, zamiast równać do dołu.

Dość daleka, ale jednak jaskółka: w Krakowie praktycznie dokończyli Szkieletora, przez co fajnie komponuje się z okolicą, robi bazę pod dalszą rozbudowę sąsiedztwa, nie jest tak przeskalowany jak wrocławski ***** with Balls Tower i przede wszystkim zamyka usta wszelkim konserwatystom "bijącym na alarm", że historyczna panorama Krakowa zostanie zniszczona i inne pierdoły. Jeśli w takim miejscu można, tzn., że dla takich miejsc jak Bydgoszcz (i np. Toruń) to jakaś wskazówka, że jednak można wyżej w ścisłym centrum, albo jego bliskim sąsiedztwie.
 
161 - 168 of 168 Posts
Top