SkyscraperCity banner

401 - 420 of 437 Posts

·
Registered
Joined
·
1,654 Posts
Odpowiadam:
  • nie otrzymał, ani o negatywnej ani o konieczności/możliwości wprowadzenia zmian
  • nie konsultowano z Radą Partycypacji
 

·
Mariampol my village
Joined
·
1,224 Posts
Discussion Starter #402
^^ Jak zwykle mają czas i zapewne już drukują karty do głosowania. :D
 

·
Mariampol my village
Joined
·
1,224 Posts
Discussion Starter #404
16 dni do etapu głosowania... i nadal brak powiadomień projektodawców BBO o wynikach weryfikacji ich projektów.
 

·
Mariampol my village
Joined
·
1,224 Posts
Discussion Starter #406
Który to z władców mówił, że urzędnik weryfikujący wniosek ma zrobić wszystko aby ten wniosek przeszedł pozytywnie weryfikację? Tymczasem dla nieco złożonych projektów robią wszystko aby je udupić. A przedstawione powody negatywnej weryfikacji to nierzadko zgaduj-zgadula.
I gdzie te wszystkie wcześniejsze uzgodnienia z projektodawcą w okresie ostatnich 6 miesięcy procesu weryfikacji? Ok, dwie osoby na krzyż zajmują się BBO w tym mieście, stąd nie ma co się spodziewać indywidualnego podejścia do klienta/petenta/mieszkańca, ale przydałoby się chociaż jakieś pozorowanie pola walki.
Ponownie odpadnie >50% zgłoszeń i nikt się nawet nie zastanwi co jest nie tak z tym plebiscytem na jedynie słuszny projekt?
 

·
Registered
Joined
·
76 Posts
Mój projekt zatwierdzony. Siłowni na świeżym powietrzu.
Ubolewam że mi pod domem stawiają tą atrapę tężni. Wygrany projekt z zeszłe góry roku.
 

·
Registered
Joined
·
1,215 Posts
Jeżeli mogę coś zasugerować to fajnie jakby były jakieś podstawowe drążki i poręcze do kalisteniki. Wszystkie siłownie plenerowe mają jakieś wymyślne sprzęty a na wielu brakuje podstawowych, najtańszych i nie wymagających napraw rzeczy jak drążek i poręcze.
 

·
Registered
Joined
·
76 Posts
Tak będzie jeśli dojdzie ta siłownia do skutku będę ze znajomymi trzymał rękę na pulsie aby te urządzenia były właściwe . Obserwuję te parki ćwiczeń i tak jak piszesz, często te maszyny są bezsensu zaprojektowane. A zwykłych drążków brak.
 

·
adaś z gór
Joined
·
3,946 Posts
Głupie pytanie - czy na osiedlach w tym roku głosujemy tylko na jeden projekt? A nie do kwoty na osiedle?
714454


 

·
Registered
Joined
·
1,654 Posts
Tak.

Niby pod pozorem uproszczenia zasad. Co niestety będzie skutkowało tym, że całość pozgarniają projekty duże (drogie), bo nikt nie będzie chciał "zmarnować" swojego głosu za np. 25 tys. jak może oddać na projekt za 250 tys.
 

·
Mariampol my village
Joined
·
1,224 Posts
Discussion Starter #414
Podobno głosowanie ma się odbywać w terminie od 1 do 31 grudnia br.... co byłoby dobrym rozwiązaniem w tym całym %@!$.

Przeglądam opisy wyników weryfikacji... Taki "ładny", nieustannie co roku powtarzający się, przykład "widzimisia" weryfikatorów BBO: negatywny wynik weryfikacji z uwagi na to, że "teren przeznaczony do zbycia" - bez jakiegokolwiek aktu prawnego (zarządzenia Prezydenta lub uchwały Rady Miasta) potwierdzającego ten fakt. Także już na poziomie partyjnych obiecanek można jakąkolwiek nieruchomość w mieście sobie zaklepać i przez to negatywnie weryfikować projekty BBO? Pan dyrektor WMiG UMB ma już klienta i zielone światło od Wodza, ale jeszcze nie zdążył napisać stosownej treści projektu uchwały dla partyjnego teatrzyka kukiełkowego zwanego Radą Miasta? W zgodzie z którym zapisem w regulaminie BBO (zarządzenia Prezydenta Bydgoszczy) odbywa się takowy proceder - w paragrafie 4 pkt 1 ppkt 3 zapisano, że można zgłaszać projekty dla: "Teren musi stanowić grunt znajdujący się w zasobach Miasta Bydgoszczy", a wg paragrafu 4 pkt 2 ppkt 3 nie można zgłaszać projektów które "stoją w sprzeczności z obowiązującymi w Mieście Bydgoszczy planami, politykami i programami, w tym w szczególności miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego w tym innymi uchwałami Rady Miata Bydgoszczy i zarządzeniami Prezydenta Bydgoszczy"? Jak nie ma stosownego zarządzenia PM lub uchwały RMB ws. sprzedaży danego terenu, to czym podpierają negatywną weryfikację?
Sprawa w szczegółach dotyczy pustego miejskiego placu przy ul. Orląt Lwowskich, na którym kiedyś miało być kino, filia UMB, przeciesione targowisko Tatrzańskie i wielkopowierzchniowy obiekt handlu. Teraz dzięki specustawom można budować wszędzie bloki, więc klient - przyszły właściciel, będzie miał pole do popisu.
 

·
Registered
Joined
·
76 Posts
Teren może być przewidziany do sprzedaży, czego nie rozumiesz? Wolbyś aby o tej działce decydowała garstka internetowych głosujących? I postawiła np. tężnię?
Władze miasta mają prawo sprzedawać swoje działki nieprawdaż?
 

·
Mariampol my village
Joined
·
1,224 Posts
Discussion Starter #416
^^ Kto to "przewiduje"? Nie ma stosownych uchwał RMB lub zarządzeń PM.
Do dyrektora WMiG UMB zgłasza się klient zainteresowany zakupem jakiejś miejskiej nieruchomości i to wystarczy aby przeznaczyć go na sprzedaż?
W 2016 roku odbyły się też konsultacje społeczne ws. tego terenu. To też nie jest istotna sprawa?
Władze miasta miają prawo sprzedawać "swoje" prywatne działki, ale tak duże nieruchomości MIEJSKIE, o których przeznaczeniu debatuje się od wielu dekad, winny być przeznaczone na sprzedaż wyłącznie w formie DEMOKRATYCZNEJ DECYZJI MIESZKAŃCÓW MIASTA - czyt. uchwały Rady Miasta Bydgoszczy poprzedzonej stosownymi publicznymi dyskusjami i konsultacjami!
 

·
Mariampol my village
Joined
·
1,224 Posts
Discussion Starter #418
^^ No tak, bo przecież bardziej "obywatelski" jest ustny przykaz na konsylium wodza i kwity dla sprzedaży same się tworzą.
 
401 - 420 of 437 Posts
Top