SkyscraperCity banner

1841 - 1860 of 1893 Posts

·
Bicycle Rider
Joined
·
2,403 Posts
^^
Zielone Arkady mają brzydkiego sąsiada. Nie do ruszenia

Pusty od dawna i popadający w ruinę dom z czerwonej cegły przy Zielonych Arkadach szybko nie zniknie z okolicy. Ostanie się, mimo planowanych w tym rejonie poważnych inwestycji.

Budowa jednej z największych galerii w kraju rozpoczęła się na początku 2014 roku. W sąsiedztwie ogromnego placu budowy stały i stoją dwa piętrowe, prywatne budynku. Inwestor , firma ECE miała nadzieję, że teren uda się wykupić, budynki zrównać z ziemią, a właścicielom wypłacić odszkodowanie. Transakcje nie doszły do skutku.

Poczerniała, czerwona cegła, w oknach zamiast szyb dykta lub deski, plastikowe worki i butelki na ziemi - taki widok mają codziennie kierowcy i piesi, którzy każdego dnia przemierzają tą trasę jadąc do pracy.

- Gdy rozpoczęła się budowa kolosa, byłem przekonany, że coś się tam zmieni, tymczasem jest jak było - mówi Jacek Czerwiński ze Wzgórza Wolności. - Na szczęście latem prawie tego koszmarnego budynku nie widać, bo wokół rosną drzewa i krzaki - zauważa bydgoszczanin.

- Dogadaliśmy się z lokatorami posesji przy ul. Karpackiej 4 - mówią pracownicy ECE. - Właściciele odnowili budynek, otynkowali, pomalowali i posadzili tuje, gorzej wygląda ten po sąsiedzku - mówią pracownicy z ECE.

Jedna z lokatorek potwierdza. - Nam nikt nie proponował wykupu, zawarliśmy porozumienie, które satysfakcjonowało obie strony. - Nie mamy kontaktu z właścicielem budynku obok. Wiemy jedynie, że mieszka na Wyżynach, pojawia się tutaj rzadko - zdradza bydgoszczanka.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie spadkobiercy właściciela opuszczonego od lat "piętrusa" z czerwonej cegły spod "ósemki" nie chcieli pertraktować z inwestorem, choć ten za wykup terenu proponował pokaźną kwotę.

- Nas też ta sytuacja uwiera - nie kryje Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projekt Management Polska. - Próbowaliśmy wielokrotnie się dogadać, ale się nie udało. Nie wiem, jakie plany ma właściciel, może chce to odnowić, odbudować - zastanawia się Sikora. - Może po prostu chce tam rozkręcić w przyszłości jakiś biznes w tym miejscu, skorzystać z naszego sąsiedztwa i koncentracji ludzi w najbliższej okolicy. Jednak fakty są takie, że od lat nic tam się nie dzieje, dla nas lepiej byłoby aby teren był zagospodarowany i uprzątnięty, bo to nasz najbliższy sąsiad - mówi Sikora.

Inwestor poległ w rozmowach, a miasto nie zamierza interweniować w estetykę terenu na ulicy Karpackiej sąsiadującej z ulicą Kujawską. Planuje niebawem rozpoczęcie dużej inwestycji. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetargu na rozbudowę ul. Kujawskiej o torowisko i drugą jezdnię. Prace połączone z rozbudową ronda Kujawskiego i Bernardyńskiego potrwają 3 lata.

Właściciele prywatnych domów przy ul. Kujawskiej otrzymają niebawem pisma z ratusza z prośbą o poprawę estetyki swoich nieruchomości. Te, które należą do miasta i są w złym stanie zostaną rozebrane.

- W tym roku nasza spółka planuje rozebranie trzech budynków przy ul. Kujawskiej. Na realizację tego zadania został już rozpisany przetarg. Znikną budynki przy ul. Kujawskiej 18, 30 oraz 40 Planowany termin zakończenia prac przewidziany został na koniec lipca br. Termin składania ofert dla wykonawców mija 5 kwietnia - informuje Magdalena Marszałek, rzeczniczka Administracji Domów Miejskich w Bydgoszczy. .

W miejscu ruin mają stanąć nowe domy.

A co z "czerwonym domkiem"? - pytamy.

- Dla terenu, gdzie stoi budynek nie obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego - informuje Andrzej Bereda, zastępca dyrektora wydziału mienia i geodezji w Urzędzie Miejskim. - Dom nie jest tez przewidziany do rozbiórki za odszkodowaniem w ramach inwestycji planowanej przy ul. Kujawskiej - mówi Bereda.

Urzędnicy rozkładają ręce: - Prawo własności jest święte. Dom będzie stał jak stoi, bo nie stać nas, aby ze względu na poprawę estetyki okolicy płacić komuś ciężkie pieniądze.

Plastyk miejski także niewiele może zrobić. - Prosić, negocjować lub podpowiedzieć, pokazać jakieś rozwiązanie dla podniesienia estetyki okolicy. To jedyny ruch, jaki mogę wykonać. - mówi Marek Iwiński.

gazeta.pl

Ja bym polemizował co w tej okolicy jest brzydkie i kto kogo szpeci :lol:
 

·
Abyss... Quo vadis?
Joined
·
1,952 Posts
wyborcza.pl

Przebudują parking w Zielonych Arkadach. Start prac w maju

Nowa organizacja ruchu, lepsze oznakowanie i poszerzone miejsca parkingowe mają poprawić komfort parkowania w Zielonych Arkadach. Już w połowie miesiąca zaczną się prace budowlane na parkingu największego centrum handlowego w Bydgoszczy.

- Nasz parking został zbudowany zgodnie ze wszystkimi przepisami, widzimy, jednak, że wielu naszych klientów ma problemy z parkowaniem. Mimo, że nasze miejsca postojowe, są jeszcze o 10 cm szersze niż minimum normy, dla wielu, to wciąż jednak za mało. Długie manewry parkowania powodują, że kolejka oczekujących na wjazd do centrum wydłuża się, a znalezienie miejsca zajmuje bardzo dużo czasu. Zdecydowaliśmy się więc na przebudowę, która poprawi komfort naszych klientów - mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.

Projekt przebudowy jest już gotowy, a prace zaczną się w połowie maja. Zmianie ulegnie układ miejsc postojowych na najpopularniejszych poziomach oraz dobudowane zostaną nowe rampy pomiędzy piętrami. Dzięki tym rozwiązaniom drogi łączące poszczególne poziomy znacznie się poszerzą, poprawi się widoczność na rampach, a ruch jednokierunkowy ułatwi kierowcom wjazd i wyjazd z parkingu. Nastąpi również zmiana oznakowań poziomych oraz pionowych, a w wybranych obszarach wprowadzony zostanie elektroniczny system wskazujący wolne miejsca postojowe.

- Najważniejsza zmiana konstrukcyjna, ma poprawić organizację ruchu. Dziś pętle dla pojazdów wjeżdżających i zjeżdżających z parkingu spotykają się na jednej rampie, a ruch jest dwukierunkowy. To dezorientuje wielu kierowców. Zdecydowaliśmy więc, że na wszystkich poziomach zostaną dobudowane dodatkowe rampy wjazdowe, na których obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Pozwoli to odseparować ruch pojazdów wjeżdżających na parking i poruszających się w kierunku jego wyższych kondygnacji, od ruchu pojazdów poruszających się w kierunku niższych kondygnacji i opuszczających parking - wyjaśnia Wojciech Wirowski, kierownik techniczny centrum.

Wprowadzone będą tez nowe oznaczenia w formie podświetlonych tablic informujących o wyjazdach z parkingu wraz z nazwami ulic, na które kierują. Zmianie ulegną również znaki poziome, wskazujące kierunki ruchu drogowego. Dodatkowo zostanie rozbudowany elektroniczny system oznakowania zajętości miejsc. Oprócz istniejących już przy wjazdach i w newralgicznych punktach cyfrowych tablic informacyjnych, wyświetlających liczbę dostępnych miejsc na każdym poziomie parkingu, dostępne miejsca postojowe w wybranych rejonach będą czytelnie oznakowane za pomocą świecących diod umieszczonych nad stanowiskiem parkingowym.

Poprawie ulegnie nie tylko komunikacja na parkingu. Poszerzone zostaną też miejsca postojowe. W miejscu obecnych trzech, powstaną dwa. - Poprawi to wygodę parkowania mniej sprawnym kierowcom. Powstaną też specjalne miejsca dla rodzin z dziećmi - 23 na wszystkich poziomach. Zlokalizowane będą w tzw. ślepych zaułkach, gdzie nie odbywa się główny ruch samochodów. pozwoli to spokojnie wypakować dziecięcy wózek, czy spokojnie zapakować zakupy - mówi Iwona Mroczek.

Poszerzenie miejsc parkingowych spowoduje jednak zmniejszenie ich liczby na parkingu. Obecnie przyjąć on może 1195 pojazdów, po przebudowie zaparkuje tu tylko 1007 samochodów.

- Prace prowadzone będą stopniowo na poszczególnych kondygnacjach, tak by w budowa nie utrudniała w większym stopniu korzystania z parkingu. - Prace potrwają około 5 miesięcy. Goście galerii będą na bieżąco informowani o przebiegu poszczególnych etapów modernizacji. Rozdawane będą ulotki informacyjne wraz z planem stref wyłączonych z ruchu. Dodatkowo obsługa Centrum służyć będzie informacjami o szczegółach aktualnych zmian, by ruch odbywał się płynnie - zapewnia dyrektor Zielonych Arkad.
 

·
Registered
Joined
·
2,442 Posts
Kino pod rozgwieżdżonym niebem na szczycie Zielonych Arkad
ml 22.06.2016 10:16

Parking Zielonych Arkad w Bydgoszczy

Zobacz zdjęcia (5)
Plażowe leżaki, ogromny ekran oraz 10 filmowych bestsellerów. Zielone Arkady przygotowały wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pasjonatów kina. Od 24 czerwca w każdy kolejny piątek będzie można wziąć udział w wieczornych seansach pod niebem pełnym gwiazd.

- W latach 70. na sopockich kortach tenisowych powstało jedno z pierwszych w Polsce kin pod gołym niebem. Podczas wakacji widzowie zasiadali na trybunach i oglądali filmy kostiumowe, komedie oraz popularne w tamtych latach westerny z Gregorym Peckiem. I choć od tego czasu minęło wiele lat, do dzisiaj pokazy plenerowe cieszą się ogromną popularnością - mówi Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad. - Dlatego tego lata dla amatorów seansów filmowych pod chmurką przygotowaliśmy nietypową salę kinową. Zamiast foteli widzowie będą mieli do dyspozycji wygodne leżaki, a filmy będą wyświetlane na ekranie zainstalowanym na najwyższym poziomie naszego parkingu.

Już od najbliższego piątku czerwca będzie można spędzić gorące piątkowe wieczory w wyjątkowej atmosferze. W repertuarze letniego kina znalazły się filmowe perełki, wybrane m.in. przez internautów. - Letnie seanse będą szansą na powrócenie pamięcią do kultowych ekranizacji, jak i obejrzenia filmów, które jeszcze niedawno gościły na ekranach kin. Będzie sensacja, komedia oraz odrobina romantyzmu. Zapowiadają się dwa miesiące pełne filmowych wrażeń - zapewniają organizatorzy.

Szczegółowy program wydarzenia można śledzić na stronie zielonearkady.com.pl. Wszystkie seanse odbędą się na poziomie P6A. Pokazy rozpoczynać się będą po zachodzie słońca - w lipcu o godz. 22, natomiast w sierpniu o 21.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W razie niepogody projekcje zostaną przeniesione się do wnętrza Centrum.

Repertuar kina w Zielonych Arkadach

24 czerwca, godz. 22 - Zakochani w Rzymie (112 min., od lat 15)

1 lipca, 22 - Moje córki krowy (88 min., od lat 15)

8 lipca, 22 - Sinister (110 min., od lat 15)

15 lipca, 22 - Millerowie (110 min, b/o)

22 lipca, 22 - Amy (128 min., b/o)

29 lipca, 22 - Iluzja (115 min., od lat 12)

5 sierpnia, 21.30 - Lato w Prowansji (90 min., b/o)

12 sierpnia, 21.30 - Nietykalni (112 min., od lat 12)

19 sierpnia, 21.30 - Kocha lubi szanuje (118 min., od lat 12)

26 sierpnia, 21.30 - Wielki Gatsby (142 min., od lat 12)

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Cały tekst: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20282676,kino-pod-rozgwiezdzonym-niebem-na-szczycie-zielonych-arkad.html#ixzz4CJDLrRQm
 

·
Registered
Joined
·
2,442 Posts
Pierwszy seans plenerowego kina w Zielonych Arkadach [ZDJĘCIA]
dyz 25.06.2016 07:28


Kino pod chmurką na parkingu w galerii Zielone Arkady
Zobacz zdjęcia (30)
W piątek wieczorem wystartowało kino pod chmurką na parkingu galerii Zielone Arkady. Na początek można było obejrzeć "Zakochanych w Rzymie".

W nietypowej sali kinowej zamiast foteli widzowie mają do dyspozycji leżaki, a filmy wyświetlane są na ekranie, zainstalowanym na najwyższym poziomie parkingu.

Plenerowe kino będzie tu czynne w każdy piątek, aż do 26 sierpnia. W repertuarze znajdą się filmowe perełki, wybrane między innymi przez internautów. - Letnie seanse będą szansą na powrócenie pamięcią do kultowych ekranizacji, jak i obejrzenia filmów, które jeszcze niedawno gościły na ekranach kin. Będzie sensacja, komedia oraz odrobina romantyzmu - zapowiadają organizatorzy.

Do obejrzenia będą jeszcze: "Moje córki krowy" (1 lipca), Sinister (8 lipca), Millerowie (15 lipca), Amy (22 lipca), Iluzja (29 lipca), Lato w Prowansji (5 sierpnia), Nietykalni (12 sierpnia), Kocha lubi szanuje (19 sierpnia), Wielki Gatsby (26 sierpnia).

Szczegółowy program letniego kina można śledzić na stronie Zielonych Arkad: www.zielonearkady.com.pl. Wszystkie seanse odbywają się na poziomie P6A. Pokazy rozpoczynają po zachodzie słońca - w lipcu o godz. 22, w sierpniu - o godz. 21.30. Wstęp wolny. W razie niepogody projekcje przeniosą się do wnętrza centrum.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Cały tekst: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20296348,pierwszy-seans-plenerowego-kina-w-zielonych-arkadach-zdjecia.html#ixzz4CZLXrntI
 

·
Registered
Joined
·
5,222 Posts
z dziećmi chodzi się na plac zabaw, a nie do galerii:)

Tak tak. Ładny post ale realia sa niestety inne.

Nie kazdy ma rodziców na miejscu. Nieraz nie masz opcji i musisz isc z dzieciakiem. Nawet przebrać kupę w pokoiku dla dzieci będąc na spacerze w okolicy, albo idąc np do Smyka kupić cos malemu, ale to wiedza Ci ktorzy dzieci maja :)
 

·
Banned
Joined
·
855 Posts
Bylem wczoraj pierwszy raz w ZA to centrum wygladalo jak wymarle moze dlatego ze to byly godz przedpoludniowe ale jezeli jest tam tak codziennie to nie wroze im swietlanej przyszlosci

Tłumy to tam były chyba jedynie na otwarciu. Potem coraz mniej ludzi. Sam cieszyłem się, że teraz mam galerię blisko i nie muszę się tłuc do Focusa. Tylko, że jakoś nie chce mi się tam chodzić.
 

·
Registered
Joined
·
2,442 Posts
Zawsze podczas wakacji jest mniej ludzi w galeriach.
Uczącej się młodzieży nie ma,dorośli też mają urlopy -wszyscy gdzieś powyjeżdżali- nad morze,w góry , na wycieczki zagraniczne lub krajowe , albo spędzają czas na działkach.
Trochę wiary siedzi w domu przed telewizorami oglądając przeróżne imprezy -piłka-ME we Francji,MŚJ w LA w Bydgoszczy,teraz ŚDM w Krakowie,wkrótce olimpiada.
A generalnie miasta się wyludniają , Bydgoszcz też -zazwyczaj jak zbliża się weekend to po południu bydgoskie ulice są strasznie pustawe.

Większy ruch jest praktycznie o każdej porze roku tylko w kilku miastach w Polsce - Warszawa,Kraków,Wrocław,Gdańsk,Poznań no i Zakopane,Sopot oraz kurorty.

Wszystko wróci do normy pod koniec sierpnia.
 
1841 - 1860 of 1893 Posts
Top